Prehranska dopolnila

javr

Guru
6. dec 2011
1.879
1.134
113
če kdo uporablja kaj za oči, pod kaj išče? Zeaxanthin, lutein ali kaj drugega?
Kako na splošno dobiš prikaz najboljšega med iskanimi na iHerb? Featured, Best sellers, Top rated, Most rated,... ?
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.879
1.134
113
zaenkrat v glavnem preventivo oz. krepitev zdravja oči, nekaj pa se tudi polkrožno bliska v desnem kotu desnega očesa, še nisem bil na pregledu
 
če kdo uporablja kaj za oči, pod kaj išče? Zeaxanthin, lutein ali kaj drugega?
Kako na splošno dobiš prikaz najboljšega med iskanimi na iHerb? Featured, Best sellers, Top rated, Most rated,... ?
https://biostile.si/izdelek/crystal-vision/ maš obe učinkovinitu notri. Pa še kup drugih dodatkov za bolj oster vid
Glede na to da si napisal (kasneje) da se ti nekaj bliska, bi predno bi šel po dopolnila za boljši vid, šel do okulista, osebnega zdravnika. Ker mogoče je, da maš kako težjo zadevo, ki ti je takile medikamenti ne bodo pozdravili
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.807
6.933
113
zaenkrat v glavnem preventivo oz. krepitev zdravja oči, nekaj pa se tudi polkrožno bliska v desnem kotu desnega očesa, še nisem bil na pregledu

To je najbolj unbiased vir kar se tice prehranskih dodatkov, ipd. Tu najdes raziskave, dodatke pa potem drugje. Myvitamins recimo
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

javr

Guru
6. dec 2011
1.879
1.134
113
https://biostile.si/izdelek/crystal-vision/ maš obe učinkovinitu notri. Pa še kup drugih dodatkov za bolj oster vid
ja, saj to imam, pa sem gledal če je na trgu še kaj drugega (beri: cenejšega) in naletel na Forever iVision, prav tako 60 kapsul, a 9€ / 30% dražje, po drugi strani pa ima 2x več zeaksantina kar bi naj bilo tisto tapravo, torej je pod črto 38,63€ za 60 kapsul cenejše od 29,50€ za 60 kapsul, a ker je priporočena doza 2 kapsuli na dan, je za pobrskat še za kakšno cenejšo, a enako učinkovito varianto
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.200
1.352
113
Biomenta Eye Vitamins | with Beta Carotene + Lutein and Zeaxanthin + Vitamins A C E + B Vitamins + Zinc + Selenium | 4 Month Course. Supports Eye Moisture and improve Vision | 120 Capsules https://amzn.eu/d/6CsF71J
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

javr

Guru
6. dec 2011
1.879
1.134
113
S cinkom se jaz nebi zajebaval. Dvomljiva korist, potencialna skoda
za cink še nisem zasledil da bi kje pisalo o škodi; se pa najde več objav glede kalcija, da če ga jemlješ na pamet, brez da bi ti bilo dokazano da ga res rabiš, se višek odlaga v žile in sklepe
že različne količine cinka (navedene kot koncentracije) so vzrok za različne cene, začevši pri surovinah. Tu so potem še dodatki (vitamini, arome, itd)

saj zato sem preračunal koliko mg se dobi za en ; lahko bi tudi obrnil:

13,33 €/g : Laktoza, koruzni škrob, hidroksipropilmetil celuloza (ovojnica), cinkov glukonat;
6,90 €/g : mikrokristalna celuloza (polnilo), cinkov glukonat, magnezijev stearat (sredstvo proti sprijemanju);
2,40 €/g : cinkov glukonat, sredstva za povečanje prostornine (mikrokristalna celuloza, dikalcijev fosfat, hidroksipropil metilceluloza, hidroksipropil celuloza), sredstvo proti sprijemanju (silicijev dioksid, magnezijeve soli maščobnih kislin [magnezijev stearat]), sredstvo za glaziranje (maščobna kislina [stearinska kislina]), sredstvo za premaz: od tega sredstvo za ohranjanje vlage (glicerol).

Vsi trije prodajajo "cinkov glukonat" karkoli to že je, o ostali kemiji nimam pojma, torej poenostavim da je najdražji=najboljši ?
 
najprej je potrebno vedeti vsebnost cinka oz cinkovega glukonata v posameznem artiklu. Wikipedia pravi da je to sol, tako da če maš recimo 400 mg te zadeve notr ne dobiš 400 mg cinka ampak manj (preračunaš preko molskih mas itd, da dobiš količino čistega cinka). Tako da že tule imaš odstopanja. Druga stvar je vhodna surovina, kako čista je proizvajalec itd. Tudi tu imaš precej manevrskega placa. Potem imaš stroške priprave tega tehtanjem, mešanje, kapsuliranje (kakšne kapsule, cena itd), pakiranje, potem brand (herta al pa neka leva jajca) itd....

Če pogledaš sestave vidiš da imaš poleg cinka še druge zadeve od polnil naprej (mikrokristalinilčna celuloza itd)..s tem se lahko zadeva izboljša (npr dodaš vitamine, arome itd) lahk pa ostaneš zgolj na cinku in polnilih.

najdražja ima mlečni sladkor, škrob..oboje vir energije (pazi če imaš laktozno intoleranco odapde), ter cink
6,90 € maš cink + polnila...ta ti kaj dosti ne dajo
2,40 je v bistvu še slabše...imaš kup polnil, ni mi pa jasno zakaj imaš glicerol (za ohranjane vlage) ...predvidevam ker je polno polnil in da se vse skupaj lepše poveže in se posledični lepše kapuslira?

v glavnem najdražja ima energijo + cink, ostali dve cink + polnila. Če lahko napiši še teže kapsul in vsebnost posamezne učinkovine, tako se dobi ven tudi delež cinka

mislim pa da ima cink vlogo pri živcih, kosteh tako da nekaj se ga zagotovo rabi. NI pa to makroelement, je če se ne motim mikroelement
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.879
1.134
113
potem brand (herta al pa neka leva jajca) itd....
a to misliš Biostile (Herta Kosmina), ali pa je kakšna firma Herta?
Če lahko napiši še teže kapsul in vsebnost posamezne učinkovine
to so vsi podatki ki jih imam. Tudi na eni prazni flaški od Nutrilab (to je tisti za 13€/g) ne piše drugega kot "Cink (v obliki cinkovega glukonata) 15mg , 150% PDV/RDA"
Torej, sklepam da od treh navedenih je "ne" za "2,40 €/g", ostalo pa po želji oziroma še najbolj "da" za "6,90 €/g" (Sanct Bernhard).

Nabaviti moram tudi magnezij; za tega vem da mora za moje potrebe biti bisglicinat. Obstaja pa tudi cinkov bisglicinat, zdaj pa kaj kupiti? Vsi prej navedeni pa so "glukonat", zdaj se pa znajdi kaj kupiti da bo prav... nazaj v šolo, študirat kemijo, nutricionistiko, medicino, ali pa najbolje da nič ne veš, greš v najbližjo drogerijo in vzameš kar pač imajo na zalogi... :)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.184
4.050
113
Idi rajši v lekarno, ni najcenejše ampak ima vsaj zagotovljeno vsebnost katera je navedena na embalaži, hint zunanje Preverjanje.
Tile prodajalci vijolic pa lahko pišejo gor po škatlah kaj hočejo, ker itaq nihče tega ne preverja.

Sicer pa me zanima zakaj sploh potrebuješ toliko prehranskih dopolnil??
So ugotovili zdravniki v krvi ali ti je kakšna teta šlogala z mašinco, ki vse ve???
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.879
1.134
113
tudi v lekarni imajo izdelke od gospe Herte oz. Biostile, ki je po vseh televizijah
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan
a to misliš Biostile (Herta Kosmina), ali pa je kakšna firma Herta?

to so vsi podatki ki jih imam. Tudi na eni prazni flaški od Nutrilab (to je tisti za 13€/g) ne piše drugega kot "Cink (v obliki cinkovega glukonata) 15mg , 150% PDV/RDA"
Torej, sklepam da od treh navedenih je "ne" za "2,40 €/g", ostalo pa po želji oziroma še najbolj "da" za "6,90 €/g" (Sanct Bernhard).

Nabaviti moram tudi magnezij; za tega vem da mora za moje potrebe biti bisglicinat. Obstaja pa tudi cinkov bisglicinat, zdaj pa kaj kupiti? Vsi prej navedeni pa so "glukonat", zdaj se pa znajdi kaj kupiti da bo prav... nazaj v šolo, študirat kemijo, nutricionistiko, medicino, ali pa najbolje da nič ne veš, greš v najbližjo drogerijo in vzameš kar pač imajo na zalogi... :)

ja tam sem za štos napisal herta, sem mislil na biostile ja

bom to malo bolj lagano prebral pa se potrudim odgovoriti po svoih najboljših močeh, ker je to tud meni malo izven mojega dometa. Bom pregural pa javm