Prehranska dopolnila

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.958
324
83
tam ko se terc po tori rola
Aja, za darilo sva dobila še vsak amulet, ki varuje pred težavami s srcem, ki ga imajo oni eksluzivno. Danes sem ju poslal nazaj, skupaj z odpovedjo. Mi pa ni dalo miru in dam slikovno iskanje na Aliexpress... ista zadeva dober evro... Pismo rosno...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.958
324
83
tam ko se terc po tori rola
Upam, da priporoceno oziroma zahtevaj potrdilo (pisno), da so odstopno izjavo prejeli.

Vsega ostalega ne bom komentirala, sem pa obsedela v nejeveri.
Ja, priporočeno, pa fotografirano, kaj sem dal v kuverto. Obenem sem dopisal, da paketa nisem dobil in ga bom ob morebitni dostavi zavrnil. Zdaj se sam sebi zdim osel. Upam, da še kdo ne nasede. Brezplačno ni nikoli brezplačno.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.958
324
83
tam ko se terc po tori rola
Se vedno ne vem, ce gre za sarkazem ali je res :D
Če misliš moje... žal je res. Pred 20+ leti je ena ženska prodajala neko ponev..teflonski premaz, masivna... je mamo prepričevala, kako super zadeva je, da pri peki palačink da le dve kaplji olja, ne rabi več... zadeva pa draga...hudo draga. Sem rekel, da 'nikoli ne bi privarčevala toliko olja, kot je ta ponev draga''.. in je šla. Je prišla drugi dan nazaj, ko sem bil v službi in jo prodala mami na trajnik.... Zgodovina se ponavlja.. človek z leti počasneje misli.... res mi ni kliknilo takoj. K sreči nisem vzel na trajnik, kot je bila možnost...tam pa bi reč bila malo težja za stornirati. Upam le, da ne bo kakšnih dodatnih kolobocij z njihove strani.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Kaj vse ne prodajajo po domovih, da bi se človek zjokal. Namenoma iščejo stare ljudi, da jih lahko nategnejo. Blazine za 300€, magnetne zapestnice za 100€, vabijo na brezplačne meritve, tudi domov privlečejo razne naprave, kjer migajo razni kazalci in ljudi strašijo, da bodo umrli, če ne bodo kupili njihovih čajev. Temu se očitno ne da stopiti na prste. :evil:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: cappy

B81

22. jul 2007
36.670
10.314
113
Inšpektorica mi je razlagala, da so delali analize polžjega mazila in nima nič, kar bi telo vzelo in da bi kaj pomagalo bla bla... ampak imajo omejeno pisanje kazni letno (ne spomnim se cifre) in kazen se plača brez težav, reklama pa leti dalje. Nekaj podobnega za glukozamin. Je rekla, da zakon premalo brani pred temi reklamami.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.297
1.372
113
Kaj vse zves na Alterju....da so meritev gleženjskega pretoka, kolagen, glukozamin in polzja slina bulšit. Svašta
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.498
1.089
113
Poznal sem starejšega dementnega gospoda (sedaj že pokojni ene dve, tri leta), ki je redno kupoval vse iz TV prodaj. Da ne govorim kaj vse je imel doma. Hči jih je klicala, jih prosila, da naj ga ne kontaktirajo več, pa ni čisto nič dosegla. Gospod je bil poslovnež, imel dobro penzijo in mu 500€ mesečno za te bedarije ni predstavljajo težave. Hči se je na koncu sprijaznila, da oče v tem uživa... In tako so KREPKO zaslužili v tistih nekaj letih. Skratka, briga jih, brezobrazneže.

Motofrik, za gleženjski indeks se pa lahko pogovoriš s svojim zdravnikom, da ti napiše napotnico.
 
19. jul 2007
2.831
1.550
113
Enkrat sem napisal, bom še enkrat:
ZAKON o varstvu potrošnikov (ZVPot), 43 člen

določa, da lahko kupec v 14. dnevih brez obrazložitve odstopi od vseh poslov (razen parih, točno navedenih izjem), ki so bili sklenjeni zunaj poslovnih prostorov.

Večinoma vseh tukaj opisanih nategov spada v to kategorijo (posli sklenjeni zunaj poslovnih prostorov), velja izkoristiti to pravno možnost.
- če si sam v trenutku šibkosti naredil neumnost
- če je potrebno komu pomagat, da se zvleče ven. Dostikrat je koga sram, ali privzema "krivdo" nase - pač je sprejel ponudbo in zadeva je zaključena (ne bo on nategoval nazaj).
Ponavadi pomaga, da se obrazloži, da je to povsem legitmna in legalna opcija, da se odstopi od pogodbe.
Če se prodajalec odloči, da bo 'posloval" zunaj poslovnih prostorov, mora sprejeti, da lahko kupec brez obrazložitve, plačila odstopi od pogodbe. Tako kot se mora prodajalec tehnične opreme zavedat, da bo kdo tekom garancijskega obdobja, prinesel aparaturo v brezplačno garancijsko popravilo.

PS: tisto zgoraj je bilo boleče brat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in motofrik

jezek

Guru
24. jul 2008
3.297
1.372
113
Nic ne pravim, nategune je treba preganjat. Ampak da preprostezi na forumu napadajo dopolnila povprek, oz se spravljajo na neke priznane firme je pac narobe. Prehranska dopolnila si v usta tlačite vsi. Ali pa vam jih je mama. Jod v soli, d vitamin, c vitamin, omega 3, kalcij in podobno...goltate vsi. Ko pa je ime malo bolj kompleksno pa zatiltate...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.517
6.619
113
pri taščici
Najbrz je vse ok, dokler se neka ucinkovita zadeva prodaja po neki normalni ceni.
Ko pa kypis tablete za jurja 600 ki stanejo sicer na kitajskem "evro" se mi pa ne zdi ravno normalna cena.
No nekaterim ja.
Očeta so dolgo vabili po telefonu na "brezplacna"kosila in izlete. Pa je vsakic kaksno neumnost prinesel domov seveda ne brezplacno.
Tolk dolg da mi je pocil film in sem stacionarno stevilko prenesel k sebi domov, njemu dal pa predplacniski hofer paket.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.958
324
83
tam ko se terc po tori rola
Saj sem že doma bil skeptičen, ko je na letaku pisalo ''za vas in vašega spremljevalca je meritev brezplačna''... Ja, meritev res, potem pa pride drugi del. Upam, res upam, da ne več. K sreči nisem imel zraven kartice in večje gotovine. Hanzi, ko si že omenil stacionarno številko in predplačniško... podoben primer je bil pri očetu. Le da so njega olupili z onim ''ugibanjem besede'' na TV... Račun 700 evrov za Simobil..seveda, ko ga pustijo pol ure ''na čakanju''... sem mu Simobil naročnino odpovedal in kupil Halo paket.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

B81

22. jul 2007
36.670
10.314
113
Poznam par, ki je kupil tisto prevleko ali kaj že za 1600 eur. Pravita, da je super, pomaga :)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.726
6.421
113
Nic ne pravim, nategune je treba preganjat. Ampak da preprostezi na forumu napadajo dopolnila povprek, oz se spravljajo na neke priznane firme je pac narobe. Prehranska dopolnila si v usta tlačite vsi. Ali pa vam jih je mama. Jod v soli, d vitamin, c vitamin, omega 3, kalcij in podobno...goltate vsi. Ko pa je ime malo bolj kompleksno pa zatiltate...

Odkar je bila te tema obujena (prej ne vem), bi prej rekla, da so dopolnila gor vzeta... Ni slo toliko v smer da/ne, ampak katera da in katera ne. In pac ene bodo ne...