Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Citat:
Uporabnik peterm pravi:
mene pa zdej zanima sledeče..

kupil sem fotič za cca 350 funtov..
ampak je zdej problem ker mi neče paypal tolk naenkrat potegnit dol..
kje je fora..

Pa če še nimaš verificeranga accounta na PayPalu tud ne morš tok na enkrat plačat, lohk pa da kej ne druzga nedela, tko da prever če maš na krtici možnost še tok plačat, pol če maš na PayPal potrjen račun in use prav nastavljeno, če pa še vedno ne bo delal se pa obrn na PayPal support ozeroma na tvojo banko če so tm problemi.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Zanima me eno hitro mnenje glede tega, en frend rab, pa bi naroču, zdej vidm da je poštnina ful več kt pa cena, vrjetn zarad tega da mn plača ebay, a mislte da je možnost da bi glih zarad tega kej nasrou. Sicer od 12€ nebom umru če me naserje ampak useen bi raj slišu kaj vi pravte?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Nasral te gotovo ne bo... powersellerjem lahko kar zaupaš. Se pa najdejo negativni komentarji v stilu "item failed after only 1 day - guess you get what you pay for". Če se sprijazniš s "kvalitetno" robo, ne vidim razloga, zakaj ne bi naročil...
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik peterm pravi:
mene pa zdej zanima sledeče..

kupil sem fotič za cca 350 funtov..
ampak je zdej problem ker mi neče paypal tolk naenkrat potegnit dol..
kje je fora..
Verjetno imaš omejitev na kreditni kartici že doseženo oz. manjšo od 350 funtov. Če pa to ni to, pa imaš help kontakt na PayPalu. Odgovarjajo precej hitro (cca. 1 dan).

kako omejitev? od PP?
sem pisal sedaj prodajalcu in je dal račun na pol.. bomo vidli če bo šlo zdej čes..
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Ena dobra izkušnja nakupom preko e-bay iz ZDA in s slov.carino - carinska pošta.
Iz ZDA naročil rokavice, plačal preko PAY-PAL, prodajalec mi je poslal blago preko
hitre pošte (USPS), pošiljka ves čas pod "nadzorom" kje se nahaja.
Pošiljatelj mi je zraven poslal odpremnico z minimalno vrednostjo in poštnimi stroški.
Cariniki je zahteval samo spletno povezavo, kje je bilo blago naročeno in koliko plačano.
Vrednost je bila občutno višja, včeraj pa dobil paket po pošti brez plačila car.dajatev in DDv-ja.
Verjetno dobra volja carinika ! LEPO...
zmaga.gif
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Imam eno vprašanje: po pomoti sem na e-bayu v Nemčiji od privat osebe
kupil artikel, katerega pa sedaj ne bi vzel (slabo sem prebral opis artikla-majhen tisk).
Prodajalec pravi, da je imel s tem 20 € stroškov, katere naj bi mu jaz vseeno nakazal.
Kako lahko ukrepa proti meni in kaj me čaka če mu ne plačam ?
Hvala za pomoč.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
v kolikor se dogovorita preko ebaya in sporazumno prekineta dogovor nima on nobenih stroškov.je pa seveda njegova dobra volja,če bo to naredil.če pa noče,pa lahko:
-kupiš,ker si dejansko zmagal v avkciji
-se narediš tošota in mu poveš,da ne boš kupil.minusa ti itak ne more dat po novem.
Sam bi mu to lepo razložil,če bo razumen,ti bo že uspelo
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Mogoče ve kdo, koliko časa traja da pride denar v UK? Poslal sem v četrtek z uporabo klika, plačilo je blo izvršeno v petek, do danes ni še nič prišlo... A so res tako počasni v UK?
Ker zdaj sem enkrat pošiljal v Nemčijo in je vedno prišlo čez dva dni.
 
Nazadnje urejeno:

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Znotraj SEPA (euro) je načeloma plačilo izvršeno naslednji delovni dan, za tujino je običajno valuta D+2 (2 dni po tem, ko gre denar s tvojega računa).

lp
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik gonilnik pravi:
Citat:
Uporabnik zakajaltersuxu pravi:
za se registrirat na ebay.co.uk oz. ebay.it je obvezna kreditna kartica, ali je dovolj bančna?

Lep pozdrav
Rabiš kreditno kartico,ali pa izbereš 2 možnost- registracija po pošti.V tem primeru ne rabiš nič dobiš kodo po pošti domov.

in kaj potem plačaš po povzetju al kako?
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ja mislu sm, da če nimaš kartice in s tem možnosti plačila prek npr paypala, da se potem plača tko kot če bi kupu neki iz enaa. da plačaš ko ti poštar prinese na dom.
17758-icon_confused.gif
 

tinkara73

Zelenc'
7. jun 2008
11
0
1
Čimprej bi rabila kakšen koristen nasvet v zvezi z naslednjo zadevo: pred enim mesecem sem prek ameriškega e-baya kupila eno zadevo (čevlje), ki pa jih do danes še nisem dobila (in tudi nič ne kaže, da se bo to kdaj zgodilo). Ženska, ki mi je zadevo prodala&poslala mi je prek maila sporočila tudi tracing number paketa, ki pa, ko sem jo preverila na USPS in naši pošti kaže samo, da je bil paket 5. maja oddan na avion, od takrat pa se je za njim zgubila vsaka sled. Kaj storiti v tem primeru... ali ti ebay povrne znesek nakupa (ta je bil v konkretnem primeru 200 usd + 43 stroški poštnine) čeprav je bila zadeva menda poslana?? Plačano je bilo s pay palom, tako da me zanima tudi, ali obstaja tudi možnost direktnega vračila prek tega sistema?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Piši ji mail in naj pri poštenm providerju urgira za pošiljko. Itak se bo zaustavila še na carini pri nas, ker bo potrebno še nekaj odšteti državi.

Si imela pravi naslov dostave?
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Če daš link do tega artikla oz. prodajalca, bi lahko kaj več rekli... Videti je potrebno ,ali je nakup pri njem zaščiten pri paypalu in kakšen feedback ima - nategator ali pošten. Če je zaščiten, potem ni problema glede povračila kupnine. 1 mesec je pa res že malo veliko časa za pošiljko iz ZDA. Jaz bi prodajalca še 1x prosil, naj preveri, kaj je s pošiljko in če je ne bo, ene 14 dni pred potekom roka za reklamacijo (60 dni po nakupu), bi odprl "dispute" za neprejeti artikel. Preko tega postopka ti potem tudi refundirajo.

Aja pa še glede sledenja pošiljke. USPS lahko sledi pošiljkam samo znotraj ZDA. Ko 1x zapusti državo ni nobene info več. Paket poslan s priority mail pride komot v 1 tednu v SLO.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.