Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Sicer pa ti piše, v primeru da ponudiš nižjo ceno kot je napisana in prodajalec sprejme, se to šteje kot nakup.

Naslednjič enostavno ne špekuliraj ali pa bodi bolj potrpežljiv. Nekateri imajo avtomatsko nastavljeno tudi nek minimum, pri katerem ti sprejme (izkušnja ebay.com), nekateri pač ročno klikajo.

lp!
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
50
Ti maili se generirajo avtomatsko.Takoj ko sprejmeš odstop od pogodbe on dobi vračilo provizije
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
hm.. okej. Samo kako sem pa potem lahko mis prejel, brez kakrsnih koli dajatev iz USA?
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
50
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
hm.. okej. Samo kako sem pa potem lahko mis prejel, brez kakrsnih koli dajatev iz USA?

ker je miš z poštnino vred stala manj kot 25 evrov(nekaj takega je meja)
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
hm.. v redni prodaji je cca 80€.. res pa je, da mi jo je poslal proizvajalec..
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Je že kdo slučajno kupoval prek Ebay-u oblačila "Abercrombie&Fitch"? Mi lahko priporočate kakšnega prodajalca, ker jih je mali milijon. Pa še problem je v tem, da kateregakoli sem kliknu je bil iz ZDA, jst bi pa raje kupil v Evropi, cenejša poštnina.
wink-1.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik SE_P1i pravi:
Je že kdo slučajno kupoval prek Ebay-u oblačila "Abercrombie&Fitch"? Mi lahko priporočate kakšnega prodajalca, ker jih je mali milijon. Pa še problem je v tem, da kateregakoli sem kliknu je bil iz ZDA, jst bi pa raje kupil v Evropi, cenejša poštnina.
wink-1.gif
Poglej na ebay.de ali ebay.co.uk
wink-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
hm.. okej. Samo kako sem pa potem lahko mis prejel, brez kakrsnih koli dajatev iz USA?
Če si plačal manj kot 22 EUR je potem OK, sicer si pa imel srečo ali pa se cariniku ni dalo ukvarjat s tem. Tudi.to.se.zgodi.press
cheer.gif



PS: Kakšne so kazni, če ''dopolniš''
evil.gif
?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Placal nisem nic. Mis je bila poslana, po dogovoru s proizvajalcem preko emaila.. Mis, ki sem jo imel, je imela serijski feller in je poslal novo.. free.. iz USA.. je pa v trgovini ta mis tam - cca 60-80€..
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Meni je samo račun zavrnil in zahteval, da podam prave podatke o ceni... Je šel gledat na e-bay...
frown-1.gif

Kakšen bi moral biti uraden odziv, pa ne vem...
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jst pa najbolj sovrazim, ko na kurcevi avkciji spusim za pol usivega evra. In to z justsnipe, ki mi je bidal 9 sekund pred koncem, ceprav mam kao nastavljen na 8 in je pol en lulcek svabski, biddal sekundo za mano.
jezen.gif


Ah ja, you win some, you lose some.
tongue-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Sam vedno skočim vsaj za 5 dolarjev gor, 15 sekund pred koncem, se je izkazalo za ok.

Kako pa poteka avtomatsko bidanje?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.144
3.611
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Jst pa najbolj sovrazim, ko na kurcevi avkciji spusim za pol usivega evra. In to z justsnipe, ki mi je bidal 9 sekund pred koncem, ceprav mam kao nastavljen na 8 in je pol en lulcek svabski, biddal sekundo za mano.
jezen.gif


Ah ja, you win some, you lose some.
tongue-1.gif
Saj ne ves, koliko je ta lulcek švabski bidal za tabo. Lahko, da je ponudil 100€ več od tebe, ampak kot edini višji ponudnik, te je pač spušil za ušivih 0,5€.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Je ze enkrat mislim da mtl pisal o tem, gres na www.justsnipe.com, se registriras in uporabljas. Mislim da je free za 5 avkcij v nekem dolocenem casovnem intervalu, skratka dovolj za obcasno nakupovanje. Izberes si avkcijo, maksimalno ceno, ki si jo pripravljan placati in ta online program ti 8 sekund pred koncem avkcije ponudi najmanjso mozno ceno, ki bo zmagala namesto tebe. Naprimer kupujes nekaj in si pripravljen placati 100€, trenutna cena pa je 60, ko bo ratalo vroce, se bo folk zacel tepsti za to in bo cena zrastla na 80, tebi pa naj bi program ponudil tisto malenkost visjo ceno, ki bo se zmagala na avkciji in bos placal samo toliko manj kot je potrebno. Do sedaj sem imel malo mesane izkusnje, sicer je zelo fajn zadeva, ti ni treba cakati do konca avkcije, nastavis in pogledas kako se je izteklo. Pri tej zadnji avkciji sem verjetno res sam kriv, ker nisem dal maksimalne ponudbe se par € visje, a dobro. Kot sem rekel, bo se kaka druga priloznost. Enkrat se mi je zgodilo pa to, da je tip prodajal dva kosa in sem bidal 37 funtov, pa je pol nekdo dal za mano visjo ponudbo (42) in je program avtomatsko izenacil ponudbo. Tako da sem placal 42, ceprav bi lahko odnesel tudi z 37, ker je zmagovalec kupil itak samo en kos. No sej, se vedno mislim da je uporabna zadeva in jo bom uporabljal se naprej
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Jup, pet na teden brezplačno, v bistvu pa dejansko naredi le bid 8 sekund pred koncem.
Torej nima nobene logike koliko ponudi. On bida tvojo vrednost, potem naprej pa Ebay ''pamet'' naredi svoje. Namreč tudi, če ti ročno bidaš 100 EUR, pa če je nekdo drug ponudil le 42, ne bo sam Ebay bidal 100 EUR, temveč le 42,5.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
A lahko nekdo, ki je dal zadevo na 3-day listing po ceni x, le-to dvigne po enem dnevu, ko izrazim interes za artikel (sem kupil ze 3, postnina za maksimalno 4 artikle je enaka) hladno dvigne starting bid za 3x.
jezen.gif


Jaz bedak pa nisem bidal po 3x nizji ceni vceraj.
bonk.gif


A je to sploh fair-play, eBay to dovoljuje?
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
KSZ, ima kdo izkušnje z pošiljanjem robe iz Švice, se še vedno plača carino? Ker sem nekje zasledil, da ima EU pogodbo z Švico za prost pretok brez carin...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.