Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.321
300
83
39
Ljubljana
Jz mam eno vprašanje.... enga prodajalca sm prej kontaktiru če pošilja v slo in mi tud napisu ceno, dons zmagal, piše pa Versandkosten:
Nach Slowenien -- Nicht angegeben

a bo brez problema poslal?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Če ti je preko mejla napisal, da pošilja v slovenijo in celo podal ceno poštnine, ne bo problemov.
Slowenien -- Nicht angegeben ti piše zato, ker pač v opisu izdelka ni imel podano, da pošilja v Slovenijo. Boš pač pri plačilu moral ročno vpisati ceno poštnine (ki pa jo itaq že veš).
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.321
300
83
39
Ljubljana
Pol najboljš da shranim mail, da si nebo kej zmišljeval pol
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Pol najboljš da shranim mail, da si nebo kej zmišljeval pol
smile-1.gif
Ne, najbolje je, da tam klikneš na zahtevek za skupno ceno. Mislim, da je tam kjer je mail do prodajalca.
In ti bo potem on poslal skupno ceno (bo on dal poštnino zraven), ti pa potem le plačaš in je.
cheer.gif
Namreč, če že plačaš, pa on začne nekaj mutit, si že ob denar. Če pa mu daš zahtevek in začne on mutit, še nisi izgubil denarja in lepo vključiš Ebay pa je. Čeprav šansa za to je precej majhna.
 

TuNiNgFRE

Zelenc'
21. maj 2008
1
0
1
danes sem prvic naročeval preko e-bay zdaj pa nwm kaj bi mogo tu vpisat
slika odstanjena!!
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
1.) Odlinkaj to sliko in jo takoj zbriši z neta. Namreč osebne podatke ni najbolj pametno linkat po netu.
2.) S prodajalcem si se verjetno dogovoril za vrednost poštnine. To vpiši tam, ali pa zahtevaj od njega, da ti pošlje račun. Tam bo on dal noter poštnino. Upam, da si se prej dogovoril s prodajalcem za poštnino
smirk-1.gif
, sicer te lahko sedaj lepo nategne.
3.) Če bo poštnina poštena, si naredil zelo dober nakup.
cool-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
ksz

Ali kdo ve, kako je s carino, če dobiš stvar iz Hong Konga v Italijo? Pri nas greš iskat na carinsko pošto v Murgle, kako je pa v Italiji to?
Rahel popravek: pri nas greš na svojo lokalno pošto.
Kolikor pa vem je v Italiji zelo velik problem z učinkovitostjo njihovih organov, tako da, če že, bi jaz pošiljal v Avstrijo. Glede davčnih bremen pa žal ne bi vedel.
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
mene pa zdej zanima sledeče..

kupil sem fotič za cca 350 funtov..
ampak je zdej problem ker mi neče paypal tolk naenkrat potegnit dol..
kje je fora..
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Hja, v Avstriji nimam nikogar, ki bi to prevzel, tako da ne pride v poštev. Glede Italije pa me predvsem zanima kako greš to potem iskat. Ali ti prinesejo na dom, ali greš na pošto, ali moraš na kako carinsko pošto bogu-za-hrbtom letat.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.883
626
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
ksz

Ali kdo ve, kako je s carino, če dobiš stvar iz Hong Konga v Italijo? Pri nas greš iskat na carinsko pošto v Murgle, kako je pa v Italiji to?
Rahel popravek: pri nas greš na svojo lokalno pošto.
Kolikor pa vem je v Italiji zelo velik problem z učinkovitostjo njihovih organov, tako da, če že, bi jaz pošiljal v Avstrijo. Glede davčnih bremen pa žal ne bi vedel.

Ni kaj popravljat, ker jaz moram praktično vsakič it iskat v Murgle, ker vedno hočejo dokazila koliko je stvar vredna.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Ja, samo ta dokazila jim lahko pošlješ tudi po mailu ali faxu, potem pa ti poštar zvoni doma s pošiljko. Če pa te ni, prevzameš na lokalni pošti.
V Italiji pa je pošta res na psu... Nekateri prodajalci so pripravljeni poslati paket v 3 PM, v Italijo pa pod nobenim pogojem...
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Nimaš ravno prav: če smo točni - ni carina, ampak carinske dajatve in pa DDV.
DDV plačaš v vsakem primeru, za določene vrste blaga iz nekaterih držav izven ES je
carina 0%.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik peterm pravi:
mene pa zdej zanima sledeče..

kupil sem fotič za cca 350 funtov..
ampak je zdej problem ker mi neče paypal tolk naenkrat potegnit dol..
kje je fora..
Verjetno imaš omejitev na kreditni kartici že doseženo oz. manjšo od 350 funtov. Če pa to ni to, pa imaš help kontakt na PayPalu. Odgovarjajo precej hitro (cca. 1 dan).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik GTI_Fan pravi:
Ja, samo ta dokazila jim lahko pošlješ tudi po mailu ali faxu, potem pa ti poštar zvoni doma s pošiljko. Če pa te ni, prevzameš na lokalni pošti.
V Italiji pa je pošta res na psu... Nekateri prodajalci so pripravljeni poslati paket v 3 PM, v Italijo pa pod nobenim pogojem...
Točno tako. Oboje imaš prav. Najlažje je kar po mailu poslati print screen PayPala in je.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.