Garancija na zamenjani izdelek?

22. jul 2007
13.321
1.604
113
124
Jaz sem imel podobno izkušnjo z Momaxom in stoli za 150€, ker so bile noge na dveh prekratke in so se zibali :bonk:
Največjo težavo sem imel z njimi stopiti v kontakt.
Na maile se niso odzivali, po telefonu sem probal na več cifer in so se me podajali kot vroč kostanj.
Na koncu po 14 dneh sem po čudežu dobil prodajalca na telefon, kateri mi je prodal stole in sva se zmenila da defektne stole- podvozje pripeljem in sem na licu mesta pred skladiščem zamenjal za podvozja iz zaloge.
Še sreča da so jih imeli še na zalogi.:)
Sploh ne vem, kje bi v bodoče še kupoval pohištvo, mogoče na AE-ju:sprasujemse:
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.190
1.466
113
Jaz sem imel podobno izkušnjo z Momaxom in stoli za 150€, ker so bile noge na dveh prekratke in so se zibali :bonk:
Največjo težavo sem imel z njimi stopiti v kontakt.
Na maile se niso odzivali, po telefonu sem probal na več cifer in so se me podajali kot vroč kostanj.
Na koncu po 14 dneh sem po čudežu dobil prodajalca na telefon, kateri mi je prodal stole in sva se zmenila da defektne stole- podvozje pripeljem in sem na licu mesta pred skladiščem zamenjal za podvozja iz zaloge.
Še sreča da so jih imeli še na zalogi.:)
Sploh ne vem, kje bi v bodoče še kupoval pohištvo, mogoče na AE-ju:sprasujemse:

Tvoja so dali pa nazaj v škatlo, da jih poturijo enemu manj tečnemu kupcu :bonk:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.128
3.997
113
Kupi pri Škorjanc u stole po naročilu, pa boš lahko na njih sedel.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Moja izkušnja, morda smo že o tem pisali. Kupil v Nemčiji Grohe armaturo, cel sistem v rangu 1000+€. Garancija 5 let. Po kakšnem letu problem, kličem tukaj servis, skeniram račun, pošljem, človek pride in s seboj prinese cel nov sistem pa čeprav bi šlo menjati samo del. Ker sem imel občutek da se bo zadeva ponavljala (pač konstrukcijski feler) sem ga vprašal kako je zdaj to, ali imam z delovnim nalogom zopet 5 letno garancijo na celotno armaturo glede na to da je bila CELA zamenjana in je bil odgovor da ne, da je še 3,5 leta preostanka garancije. Torej...?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.128
3.997
113
Moja izkušnja, morda smo že o tem pisali. Kupil v Nemčiji Grohe armaturo, cel sistem v rangu 1000+€. Garancija 5 let. Po kakšnem letu problem, kličem tukaj servis, skeniram račun, pošljem, človek pride in s seboj prinese cel nov sistem pa čeprav bi šlo menjati samo del. Ker sem imel občutek da se bo zadeva ponavljala (pač konstrukcijski feler) sem ga vprašal kako je zdaj to, ali imam z delovnim nalogom zopet 5 letno garancijo na celotno armaturo glede na to da je bila CELA zamenjana in je bil odgovor da ne, da je še 3,5 leta preostanka garancije. Torej...?
Ja ker si kupil v Nemčiji.
Tak je tam.
Sicer pa bi ti vedno lahko menjali del. Ampak včasih se odločijo in menjajo vse ker je enostavneje.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Aha, samo vprašanje, si do podrobnosti seznanjen z Nemško zakonodajo ali govoriš kar nekaj na pamet oz. se ti zdi da je tako?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.128
3.997
113
Ziher je tak, ker delam za Nemško podjetje in jim ta naša zakonodaja ni ravno po volji in zato večkrat v Sloveniji izdelke popravljamo in ne menjavamo kot v Nemčiji, ker potem se nikoli ne rešiš reklamacije pa magari je včasih popravilo celo dražje kot menjava ampak na dolgi rok se vseeno izplača popravit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.896
2.338
113
Sem dolžen še rezime celotne zadeve:
Pametnejši popusti bi se reklo. Enake pečice ni bilo na zalogi (recimo danes je: https://www.mimovrste.com/pecice/tesla-bo300sx-vgradna-pecica - kot sem napovedal), je pa bila VOX EMB 2110 W in sicer predprejšnji petek za 204 € in sem jo naročil v MB, dobava v torek prejšnji teden. V ponedeljek čekiram in ista pečica 190 €. Naročim to in odpovem ono. Torej pride najprej ona za 204 v MV MB, odpovem še enkrat.
Sprintam dobropis za staro pečico in grem po VOXa za 190, tam pa: "ja gospod dobropisa ne moremo poračunat, morate zdaj plačat, dobropis pa dobite na TRR ko ga javite". No in zdaj smo na: pametnejši popusti - plačam in javim TRR po mailu, odgovor pa presenečenje: "kot ste predlagali v enem prejšnjih dopisov vam izdajamo bon za 15€, kar je razlika med staro in novo ceno iste pečice". Denar je bil drugi dan na TRR. :zmaga:

Ne daj se Ines, bi se reklo, ali kdor jezika (tipkovnico) špara, kruha strada.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

B81

22. jul 2007
36.559
10.262
113
ksz

samo da trgovec ni garant se pa zlepa ne boste navadli a? :D
Kak ne, meni so menjali izdelek, ker so bli oni prodajalci (ne dropsipink) :D

Jaz se morm kot prodajalec tudi jebat z napakami, ceprav izdelka ne posljem jaz... ne vem, kdo sploh garantira, na sreco s cotami ni nekih tezav.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.844
839
113
MB
Z novim zakonom ZVPot-1 pa lahko garancijo uveljavljate samo še pri garantu. Garant je v večini primerov proizvajalec tehničnega izdelka, v primeru uvoženih izdelkov pa lahko tudi uvoznik oziroma distributer. Prodajalec je garant samo v primeru, da izda garancijski list
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.896
2.338
113
Če kaj od zadnjega leti name: Mimovrste ima na svojih straneh navodila kaj in kako v primeru servisa, garancije, stvarne napake,... Jaz sem se samo navodil držal, zato me je tudi jezilo, da je servis oz. dobavitelj izdal dokument za zamenjavo oni pa (kao) niso imeli na zalogi.

Mimogrede, če koga zanima insajderska iz Mimovrste: cene spreminjajo 2X dnevno - tako mi je rekla deklica v MB.