Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
V večini primerov se s prodajalcem lahko dogovoriš, da stornirata naročilo. Boš pa verjetno moral plačat kakšen € za stroške avkcije, ki jih je prodajalec moral plačati ebayu.
Če se pa prodajalec ne strinja s stornacijo, ti pa izdelka vseeno ne boš plačal, lahko trgovec odpre unpaid item dispute, kar bo za posledico imelo tvojo izključitev ter denarno kazen.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Prodajalec lahko nekaj sproži, da potem tudi njemu ni treba nič plačat... Ker mene so že parkrat tko okol prinesli, kao pošlje worldwide, jst zmagam, potem pa noče poslat
bonk.gif
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
ne izključijo te v prvo,moraš narediti kar ene par felerjev.tudi denarne kazni ni,samo opozorilo fašeš,da bo v prihodnje huje
grin1.gif
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Jaz sem si enkrat pred leti premislil, ko sem kupoval karte za nek koncert v avstriji! Ni blo problema smo se vse zmenli, dobil sem positive feedback, jaz sem mu vrnil... Naštimala sma, kot da sem zadevo prejel...Nato sem mu poslal 5€ za vse stroške!
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Prodajalec lahko ebayu prijavi, da sta se s kupcem odločila stornirat zadevo in če se kupec strinja (ko dobi email) prodajalcu ni treba plačat provizije.
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
50
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Prodajalec lahko ebayu prijavi, da sta se s kupcem odločila stornirat zadevo in če se kupec strinja (ko dobi email) prodajalcu ni treba plačat provizije.
Tako je.V tem primeru lahko brezplačno ponovno da artikel v prodajo.Tako da nima niti centa stroškov s tabo.
Lahko ponudi artikel drugemu ponudniku(s tem izgubi 1 evro)
Seveda lahko tudi prijavi neplačani artikel in se kupec ne rabi s tem strinjat.Takrat dobi kupec opozorilo iz ebaya prodajalec pa provizijo dobi vrnjeno in možnost da artikel ponovno da na ebay brezplačno.
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
A je res potrebno, če hočeš plačati na banki z nakaznico, da moraš uslužbenki povedati tudi naslov prodajalca in naslov banke? Ker na izpisu Ebay-a (Zahlungsübersicht) tega podatka ni. Je pa samo uporabniško ime Verkäufer-ja in ime banke. Drugače baje ona ne more narediti nakazila... sicer pa itak nakaže denar na njegov bančni račun, ne pa hišni naslov... A lahko kje drugje na Ebay-u dobim prodajalčev naslov? Naslov banke pa itak majo na banki, ali ne???

Namreč sem že kupoval z nakazilom, pa nisem imel teh problemov, zdaj pa so... hmmm...
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
ga moraš kar prosit,če ti ga napiše.je pa nujno na žalost...
drugače pa je veliko lažje in hitreje plačevati preko spletne banke
smile-1.gif
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
50
Citat:
Uporabnik Mark pravi:
ja samo še vedno rabiš podatke (Seller, Banka, itd)....
jaz imam odprt račun v avstriji pri P.S.K. in ko delam online nakazilo rabim samo Ime in Priimek prodajalca IBAn in BIC ter znesek.
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Jaz pa nakazujem preko klika... Občasno pa tudi prek paypal-a!

rabil sem komplet naslov, iban, swift, kraj banke... pa še kakšno malenkost! Naslov ti itak pošlje ali pa vidiš pod njegovo stranjo (mich)
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Manjkajočih podatkov ne dodajajte po svoji volji. Meni so enkrat takšno plačilo zavrnili, ker je bil naziv prodajalca (napisal sem njegovo ime firme) drugačen od pravega naziva imetnika računa. Poleg zamude pri plačilu, sem moral plačati še stroške zavrnitve - cca. 20€

Če niste prepričani raje še 2x vprašajte prodajalca. Ni pa nujno imeti njegovega naslova. Dovolj je naziv/ime imetnika računa, IBAN in BIC - verjetno pa je odvisno tudi od uslužbenke na okencu.... Seveda so ostali podatki dobrodošli, če pride do kakšnega zapleta pri transakciji. Jaz glede na preteklo izkušnjo raje zahtevam več podatkov...
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Po več kot enomesečnem čakanju in očitku, da sem sam kriv za nedostavljeno pošiljko, ker da sem na eBay dal napačen naslov (!?) sem gdč "peggy" poslal v tri materine in se mukoma dogovoril za refundacijo.

A je dovolj, da ji za refundacijo posredujem samo email s katerim sem prijavljen na PayPal ali moram posredovati še kaj drugega?

Hvala
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.