Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
to pa je kar normalno pri italijanih.ne vem če sta bila dva do sedaj,ki sta mi računala dejanske stroške poštnine,vsi ostali pa udarijo z "okroglo cifro# 10-15€ za 100g pismo.
pa tudi švabi ne zaostajajo dosti...
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Ja, nemec mi je hotel zaračunat za isto pošiljko 17€ (ki je še zavarovana), čeprav pošiljanje do avtstijre računa 7€. No ita je imel cenejšo robo za 15% tako da..morda tukaj želijo dobiti nazaj stroške, ki jih imajo z paypal (2-3% prilivna provizija)
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Ja dejansko je to. Ponudijo ceneje a poštnina dajo pa dražjo. Clever :/
 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Glej na ebay.com izdelke iz hongkonga ali kitajske. LCD kupiš za 5€, ostalo je poštnina
smile-1.gif
Potem pogledaš na znamko in vidiš, da poštnina v resnici sploh ni bila draga. Štos je pa v tem, da se na ta način izognejo proviziji ebaya, ter da v nekaterih državah na poštnino ne plačaš uvoznih dajatev ampak samo na ceno blaga. Pri nas žal ni tako
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jst mam pa vprasanje glede Paypala, sem verificiral svoj MC in imam postavljen limit na 500EUR, sam jst bi pa nabavil nekaj za 600-700EUR, kako dvignit limit? Mam lahko vec kot 500EUR na personal accountu? Moram pisat na Paypal?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ja sej sem verificiral a so mi dvignili daily limit s 100 na 500 EUR. Jst bi pa rabil ene 600-700.



EDIT: Sem ze pogruntal. Z verifikacijo lahko zapravim kolikor hocem. Ta limit je pa nekaj drugega in sicer withdrawal, kar pa nima nic z nakupom samim. Sem se mal ustrasil, je bila pa sam moja anglescina kriva.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Zdaj prvic sodelujem v enem biddanju, ki se konca cez eno uro. Sicer sem nastavil justsnipe (ki naj bi stavil 8 sekund pred iztekom) a me zanima, ce je ta zadeva zihr (ker je nisem nikoli uporabljal) al raje sam stavim v zadnje pol minute?
smile-1.gif


K jst mam na ebayu trenutno ceno 35GBP, na justsnipe mi pa pise Last Check Price 33GBP. Kar mi je se vedno ugodno, nekje do 45-50GBP sem se pripravljen placat.

Ce stavim sam pol minute pred koncem, mi bo justsnipe bidal 8 sekund pred iztekom, ce bom trenutno najvisji bidder jaz?
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.314
21
38
Ljubljana
mene pa zeza naslednja stvar.. namreč rad bi se registriral kot seller. Kupil sem že cca 30 artiklov in imam 100% feedback, imam paypal account registriran z mastercard. A problem kot seller je da kje za vraga je card identification number!?????zadaj na kartici sicer imam eno trimestno cifro a mi je ne prime...

The following must be corrected before continuing:

*
Card identification number - Please make sure your Card Identification Number is correct.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
No jst sem dobil avkcijo. Sam mislim da me je justsnipe stal dodatnih 6 funtov. In sicer tip je prodajal 2 enaka artikla in ker sem imel nastiman justsnipe, je v mojem imenu ponudil tkole:

najvisja ponudba 42 funtov za 1 kos
druga ponuda 35 funtov za 1 kos
moj justsnipe 42 funtov za 1 kos in tako sem dobil avkcijo. Namesto da bi ponudil 36 funtov pa bi prav tako dobil drugi kos. Ampak ajd, sem bil pripravljen dat do maksimalno 50 funtov, tko da se ne bom prevec bunil sam bi lahko rocno bidal in bi prisparal.
smile-1.gif


Sem pa prezivel svojo prvo ebay avkcijo, zdaj sam se pocakam dostavo.
smile-1.gif

Zaenkrat sem full zadovoljen, ker produkt za katerega sem se potegoval je vreden 200+ EUR
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
50
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Kdo bi mi lahko naroču en artikel iz Nemčije preko ebaya?
smile-1.gif

Lahko jaz.DAj mi na pm napiši kaj bi mel pa se zmenima.
Pa bo šlo brez provizije
smile-1.gif
Pa še mogoče kaj prišparaš.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
KSZ

Rad bi naročil eno stvar, vendar ne bi rad, da bi jo dobil v Slovenijo.
Na PayPal-u sem hotel dodati nov naslov za pošiljanje, pa tam ne morem spremeniti države.
confused-1.gif

Se da to kako urediti?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Na ebayu lahko vpišeš več naslovov in samo izbereš na katerega ti naj pošljejo.

Jaz to delam stalno, ker mam kolega v AT in mi nekatero robo na kup nabere....kar se splača.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Khm, točno. Na Ebayu se spreminja te stvari.
cheer.gif


Še eno off topic vprašanje: npr. si iz USA pošlješ PRAZNO škatlo določene elektronske naprave (pa recimo prenosnika). Ali te lahko na carini kaj nategujejo zaradi tega?
Pač prenosnik si pa prepeljal lepo normalno čez carino že prej.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Dej si notr 2 majci, al en brezvezen krožnik, zavaruj ga s ful stiropora, pa ne bo nič sumljivo, zakaj škatla od notebooka...
 

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Mene pa zanima, koliko bi me prišla tale plata za notebook iz USA?

Klikni na LINK
Nemreč na mojem je po vsej verjetnosti šla po gobe in je v SLO (če se sploh dobi) čez 300€, to je cena na HP site-u.

Kaj in koliko moram sploh prištet k tej ceni, glede na to da ni iz EU in se verjetno plača še davek, carina,...Kolk približno bi bila poštnina za tole? Ali je kdo pripravljen mi mal pomagat pri tem, če bom rabil?

Hvala za info in LP.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.