Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Sicer težko verjet, samo da ena firma ustvari toliko izgube :/ :/, bi se jst mal zamislu.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.835
0
36
40
tolk zgube je dobil samo z z tem ker je kupil skype firmo ki je bila nenormalno precenjena, in jim je odpisal pol dolga pa neki ga je moral še plačat...drugač majo pa vsako lepo ogromno profita. Neki tacga kot McDonalds
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Čakam en paket iz Nemčije že 4 tedne. Prodajalec (power seller) pravi, da je poslal takoj ko je bil račun plačan. Plačilo je bilo izvršeno preko PayPala.
Čakanje mi je že dop**dilo.
Kaj mi je storiti? Kdaj lahko zahtevam refund?
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.835
0
36
40
če je minilo že 4 tedne lahka zahtevaš nazaj...najhitreje pride paket iz nemčije 4 dni, za navadno pošto...1 tedn če je mal bol len...če je pa več kot 14 dni pa kr zahtevi denar nazaj.

Greš na "my Ebay" , pa ti tam piše v okenčku "leave feedback" ...no zraven maš še neki opcij :

zf6-1.jpg


...klikneš. na "report an item not received" ..odpre.se ti oknček :

of1-1.jpg



pol pa sma slediš....da ti ne bom zdej vsega limal...rabiš pa identifikacijsko številko računa (paypal potrdila) ki se mu reče "Transaction ID:" ki ga najdeš v "Payment Details" na računiu ki ti ga je poslal PayPal..oziroma ki ga lahko najdeš na svojem "paypal" računu.

60 dni po nakupu imaš čas da se pritožiš "item not received" ..če preteče 60 dni in še nisi prijavil prodajalca, si si kriv sam.
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
50
Citat:
Uporabnik Dwayne pravi:
Čakam en paket iz Nemčije že 4 tedne. Prodajalec (power seller) pravi, da je poslal takoj ko je bil račun plačan. Plačilo je bilo izvršeno preko PayPala.
Čakanje mi je že dop**dilo.
Kaj mi je storiti? Kdaj lahko zahtevam refund?

Če čakaš PAKET potem napiši prodajalcu da ti naj pošlje paketscheinummer in da ti naj pove s katerim podjetjem je poslal paket da boš lahko na netu preveril kje se paket nahaja.Pri vseh paketih dobiš listek na katerem je številka paketa tako da se da pot paketa zasledovati.Paketi so tudi zavarovani proti izgubi,poškodbam.Nemška pošta ima tako,DPD ima tako pa tudi Hervis.Torej zateži mu za številko da boš lahko sam videl kje se paket nahaja.
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
50
@Narodnjak ja eu nakazila potrebujejo ponavadi 3-4 dni.Potem pa je še vprašanje če prodajalec artikla vsak dan gleda svoj konto.Tako da se včasih vse skupaj zna malce zavleči.
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
A je normalno da traja en teden navadno nakazilo iz slo v nem preko banke (sparkasse)?
Preko navadne banke traja ponavadi 3 dni... Včasih še kakšen dodaten dan, če je praznik ali vikend! Sem že dosti plačeval, pa ni blo problemov!

Paket pa traja normalno min 3 dni, kar je tudi normalno! Najhitreje sem dobil v 2 delovnih dneh prek pisma, neko malo stvar!

Sem pa že tudi čakal 1 mesec preden je prodajalec poslal
10.gif
Vendar dobil sem! Če pa ne dobiš pa daš takoj, item not received! Čakam max 14 dni, da prijavim!
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Imaš srečo. Jaz sem nedavno popušil 800€
10.gif

Rabil sem 4 enake izdelke po 200€. Gledam na ebay.de in najdem prodajalca s cca 1500 pozitivnega feedbacka in "geprüfte mich". Pošljem mu mail kako je s stroški poštnine za Slo in če da kaj popusta če vzamem 4 kose. Ponudi mi 10€ popusta po kosu če kupim izven ebaya oziroma free shipping če kupim vse štiri preko ebaya. Ker nočem tvegat, kupim preko ebay.de z "sofort kaufen" opcijo. Nakažem direkt na njegov račun, ker tako kot večina nemcev Paypala žal ne uporablja. Počakam 1 teden in mu pošljem mail da še nisem dobil. Opraviči se da zaradi praznikov in dela še ni poslal ter da bo takoj naslednje jutro. Počakam par dni in ga spet kontaktira. Pravi, da je poslal. Ok, vprašam spet čez nekaj dni. Odgovor je enak. Naslednji teden spet pove da je poslal ter da bo na pošti sprožil poizvedbo. Čez 2 dni pove, da je artikel šel čez mejo ter da ga je očitno nekdo na pošti ukradel
stupid-1.gif


Izberem ebay buyers protection... na koncu sem dobil mail, da mi povrnejo 200€-25€ moje soudeležbe. Torej namesto 800€ dobim 175€. Samo še ne vem kdaj bom to sploh dobil... Če bi plačal preko Paypala pa bi dobil 500€.

Tako da pazljivo - tudi pri prodajalcih z dobro oceno.

Aja, kaj sploh s takšnimi naredit? Kako je s tožbo? Imam dokazilo da sem kupil pri njemu, imam dokazilo, da sem nakazal denar, on pa nima dokazila da bi karkoli pošiljal...
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
50
Monaco si pa imel res smolo.Prvo pravilo je da nikoli ne smeš kupovati mimo ebaya,ker te prehitro nategn...
Kar se pa tiče tožbe pa mislim da ga ne moreš tožiti če si na ebayu zahteval tistih 175 evrov.Ker tam piše da se odrekaš vsem zahtevkom do prodajalca.Ga pa pol toži ebay,le da ti nimaš od tega nič.Meni se je 2x zgodilo da nisem dobil paketa.Obakrat sem pogledal kje je prodajalec doma in mu napisal mail da artikla nisem dobil.Ker pa grem slučajno s prijatelji čez mesec dni na motoristično srečanje ki je v bližini njegovega kraja,mu povem da bom takrat prišel mimo in da mi paketa ne rabi pošiljat da ga bom sam prevzel osebno pri njem.
Obakrat sem paket dobil v roku 3-4 dni.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Mimo ebaya tako ali tako nikoli ne kupujem!
Denarja pa še nisem prejel temveč samo ponudbo ebaya. Sedaj moram še poslat od banke potrjeno potrdilo o nakazilu. Torej je boljše da ga ne pošljem in se raje kar prodajalca lotim?

Drugače pa tisto o obiskih ni pomagalo. Sem že probal, pa je napisal da zaradi njega lahko pridem, ker pomagat mi tako ali tako nima kaj...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
navigacijske sisteme. In to za kolege, ki sem jim obljubil, da jim bom zrihtal poceni navigacije. Ko bi jih vsaj z namenom da jih prodam naprej in bi rekel, da je bila "zgrešena investicija"
frown-1.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Čista jeba ja, da te pri takem feedbacku zajebe :/
A so ga že likvidiral iz Ebayja?
 

SyncMaster

Pripravnik
6. sep 2007
231
0
16
nisem se nikoli kupoval/prodajal preko e-baya, vsekakor če že, bom plačeval preko paypala, hvala za izkušnjo.
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
še jaz bi imel vprašanje in sicer, kaj se zgodi, če izlicitiraš izdelek in ga potem ne bi rad kupil. Se da prekiniti oz. preklicati naročilo? Kakšen je postopek?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.