Prehranska dopolnila

Citat na katerega si odgovoril je citat gospe Herte Kosmina. Ona je to izjavila. Tko da bos njej moral pojasnit zadeve ne meni.

Pa sam sebe negiras.


a potrosnik ni kupec? Mal se ze zgubljas v tem pojasnjevanju.

potrošnik je tud kupec, kupec je pa lahko tudi poslovni partner, kateri naprej prodaja potrošnikom oz kupcem....zavisi ali delaš za lastn brand ali za drugo stranko. Ja boljše bi bilo če bi dosledno uporabljal naziv potrošnik za kupca na koncu verige....to drži, priznam

herta je čisto lepo povedala in to drži tako pri njej, kot pri drugih proizvajalcih in predelovalcih. pa še kje drugje omenena politika drži
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.904
2.197
113
mešaš zadeve med sabo...certifikati dokazujejo da izdelek dosega določeno kakovost. Glede učinkovitosti je pa zadeva malo drugačna. Če govoriva o
učinkovitosti da npr odpravlja določene bolečine..če veš kaj te bolečine povzroča in če veš kaj jih blaži in če krema to ima potem zadeva pije vodo. kdaj, kako učinkovito bo zadeva delovala je pa spet odvisno od kupa dejavnikov

Dopolila deluejo na sledeč način...tebi nečesa manjka (zaradi bolezen, zdravljenja itd...) s hrano, tekočino te učinkovine, ki ti mankja, ne dobiš dovolj zato rabiš DOPOLNILA....to je kt turbina pri motorju. brez motorja je hin, ampak motorju pa da več moči. kaj boš užival, kako pogosto itd pa zavisi od tebe, oz to je individualno. Nenazdanje kako učinkovota so dopolnila vidiš na primeru ko ti nečesa manjka, uživaš dopolnila da dobiš notri tisto kar ti manjka. Če se ne počutiš boljše, če analize (npri krvi, urina itd...) pokažejo da ni spremeb potem tvoja trditev brezpogojno drži. Če analize pokažejo drugače potem pač tvoja teza ne zdrži

pa te ne mislim ne žaliti, ne zagovarjam herte, samo ta področja dokaj dobro poznam, tako iz naslova izobrazbe kot iz dela. Pa ne govorim samo za herto, govorim na splošno za večino prehrambene industrije.

pa SIQ le pusti pri miru so kar konkretn inštitut
Bluzis in mesas kakovost, ustreznost in ucinkovitost... noben institut ne bo dal izjave, da je zadeva 100% uncinkovita saj kupec zato tudi kupi in tega ti siq ne bo d
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.913
10.637
113
kod Džej-Zija
Na nemškem trgu so znastveniki testirali prehranska dopolnila in rezultat je točno tak, kot ga je opisal Apollo8. Učinkovine sicer so prisotne, samo njihova vsebnost je za več velikostnih razredov nižja od deklarirane. In to je bilo bolj pravilo kot izjema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

javr

Guru
6. dec 2011
1.879
1.134
113
delež rastlinskega izvlečka je lahko štiri, osem ali pa 80 odstotkov, a se izdelek prodaja pod istim imenom.
na čajih je dokaj dobro označeno kaj se prodaja; nekaj primerov:

- borovnica: 1,5% plodovi borovnice;
- pljučnik: 5% pljučnika;
- bezeg in limona: 1% bezgovo cvetje, 1% limonine lupine;
- granatno jabolko: 1% zgoščenega soka granatnega jabolka;
- gozdni sadeži: 45% hibiskus, 34% jabolka, 13% šipek, 2% pomarančna lupina;
- itd.
 
Na nemškem trgu so znastveniki testirali prehranska dopolnila in rezultat je točno tak, kot ga je opisal Apollo8. Učinkovine sicer so prisotne, samo njihova vsebnost je za več velikostnih razredov nižja od deklarirane. In to je bilo bolj pravilo kot izjema.

potem je treba proizvajalca sankcionirati, potrošniku pa vrniti znesek za kupljeno blago.Ker to je potem zavajanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
Bluzis in mesas kakovost, ustreznost in ucinkovitost... noben institut ne bo dal izjave, da je zadeva 100% uncinkovita saj kupec zato tudi kupi in tega ti siq ne bo d
drži, učinkovitost zavisi tudi od samega uporabnika, le ti pa smo si različni. generalno gledano pa zadeva mora učinkovati (recimo da s to izjavo pokrijemo 2/ gausove krivulje...tista 1/3 so pač bolj izjeme)

je pa to kar si napisal generalno pravilo za zdravila, prehranske dodatke itd, kozmetiko (pomlajevanje, odpravljanje gub, itd...)
 
Seveda bi bilo treba. Ampak kateri potrošnik pa ima na razpolago toliko sredstev, da si lahko privošči certificirano kemijsko analizo teh dopolnil? Zato se pa stvari nikamor ne premaknejo.

to ni stvar potrošnika to je stvar nadzora..pri nas to opravlja ZPS, po tujini druge inštitucije. Ni tle sam dnar, je treba najt certificirane laboratorije, večim poslat vzorec za enake analize, da so rezultati primerljivi, itd
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.115
6.922
113
to ni stvar potrošnika to je stvar nadzora..pri nas to opravlja ZPS, po tujini druge inštitucije. Ni tle sam dnar, je treba najt certificirane laboratorije, večim poslat vzorec za enake analize, da so rezultati primerljivi, itd
Kot prvo ZPS je privatno drustvo. Nima nobene legitimitete s strani drzave in ne more biti garant za nadzor in kakovost.

kot drugo - spet sva prisla do zacetka. Ti si v zagovor Herti Kosmina navedel da imajo njeni produkti certifikate. Nato si v debato se SIQ privlekel. Jaz sem ti obrazlozil kaj SIQ lahko cerificira in v kaki korelaciji so certifikati z dejanskimi ucinki teh proizvodov - niso.
a bomo zdej zakljucili al se kar trdis da Herta prodaja dokazljive zadeve?
 
Kot prvo ZPS je privatno drustvo. Nima nobene legitimitete s strani drzave in ne more biti garant za nadzor in kakovost.

kot drugo - spet sva prisla do zacetka. Ti si v zagovor Herti Kosmina navedel da imajo njeni produkti certifikate. Nato si v debato se SIQ privlekel. Jaz sem ti obrazlozil kaj SIQ lahko cerificira in v kaki korelaciji so certifikati z dejanskimi ucinki teh proizvodov - niso.
a bomo zdej zakljucili al se kar trdis da Herta prodaja dokazljive zadeve?

siq je zgolj edna izmed ustanov, ki certiificira, bo šlo? Lahk bi šel gledat njihoive strani pa bi prišla še do kake druge družbe, ki te papirje štanca.

ZPS je pri nas, (v sodelovanju z univerzami, pa s kakmi laboratoriji) po tujini je verjento kaj drugega se ti ne zdi? Ja take inštitucije ponavadi bdijo nad kakovostjo izdelkov, oz jemljejo vzorce (izdelke) in jih dajejo na analize v različne laboratorije, posledično pa do nas pridejo rezultati. Pri nas je ZPS privat, drugod imaš neodvisne inštitute, ki so lahko znatno bolj aktivni v teh področjih..samo spomni se debat okrog nutel.

Trdim da prodaja dokazljive zadeve, ker se izdelki tržijo tudi drugje, po drugih državah, posledično se lahko naključno analizirajo in v kolikor ne bi bili ustrezni bi pač herta mela velike težave
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.904
2.197
113
siq je zgolj edna izmed ustanov, ki certiificira, bo šlo? Lahk bi šel gledat njihoive strani pa bi prišla še do kake druge družbe, ki te papirje štanca.

ZPS je pri nas, (v sodelovanju z univerzami, pa s kakmi laboratoriji) po tujini je verjento kaj drugega se ti ne zdi? Ja take inštitucije ponavadi bdijo nad kakovostjo izdelkov, oz jemljejo vzorce (izdelke) in jih dajejo na analize v različne laboratorije, posledično pa do nas pridejo rezultati. Pri nas je ZPS privat, drugod imaš neodvisne inštitute, ki so lahko znatno bolj aktivni v teh področjih..samo spomni se debat okrog nutel.

Trdim da prodaja dokazljive zadeve, ker se izdelki tržijo tudi drugje, po drugih državah, posledično se lahko naključno analizirajo in v kolikor ne bi bili ustrezni bi pač herta mela velike težave
Res je prodaja dokazljive sestavine, ucinkov na posameznika pa niti priblizno ne in niti ni edina, saj so prehranska dopolnila podobno kot vera… ljudje jih konzumirajo in placujejo njihovi rezultati pa so vprasljivi in to pri veliki vecini, za neucinkovitost pa se ne kaze prst proizvajalca ampak se isce v uporabnikovem neustreznem zivljenskem slogu, prehranjevanju…
 
Res je prodaja dokazljive sestavine, ucinkov na posameznika pa niti priblizno ne in niti ni edina, saj so prehranska dopolnila podobno kot vera… ljudje jih konzumirajo in placujejo njihovi rezultati pa so vprasljivi in to pri veliki vecini, za neucinkovitost pa se ne kaze prst proizvajalca ampak se isce v uporabnikovem neustreznem zivljenskem slogu, prehranjevanju…

učinki so odvisni od posameznika do posameznika. Ne gre kar posploševati. Konc koncev mene en pir nardi pijanega drugega ne...pa gremo tega reševat k proizvajalcu. Glede učinkov je pač potrebno upoštevati posameznika kot takega (teža, presnova, bolezni itd) na drugi pa učinkovino, (količino) ki jo konzumira. tle je potem potrebno najt razmerje
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.184
4.050
113
Mater vas je v Sloveniji prodajalcev vijolic.


Aja Herta bo pomagala Bandeliju v borbi za župana.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.115
6.922
113
učinki so odvisni od posameznika do posameznika. Ne gre kar posploševati. Konc koncev mene en pir nardi pijanega drugega ne...pa gremo tega reševat k proizvajalcu. Glede učinkov je pač potrebno upoštevati posameznika kot takega (teža, presnova, bolezni itd) na drugi pa učinkovino, (količino) ki jo konzumira. tle je potem potrebno najt razmerje
Ne ni res. Ucinki neke ucinkovine so merljivi. In jih lahko testiras v razlicnih okoljih, na razlicnih osebah. In meris rezultate. Takoj ko trdis da je ucinek odvisen od uporabnika si ze priznal da ni bistvo v sestavini.
In lepo si napisal - kar nekaj je institucij ki stancajo papirje, sploh ce placujes. Pac SIQ je dal papir da krema nima elektronagnetnih vplivov. Jaz ti lahk izdam papir da iz posode kreme ne bo izliva vode. Ni problema. Sam noben od teh papirjev nima popolnoma nicesar skupnega s tem da bi krema karkoli zdravila ali izboljsala.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.297
1.372
113
A Herta meša te zadeve? Jaz sem mislil da je samo piarovka za Biostille. Zadaj so tezkokategorni majstri (ala Majić in podobni). Se nisem slisal slabega o njihovih izdelkih, konkretno njihov kolagen vsi hvalijo v p.m. Kao edini ki ima v sebi vse kolagene (ne vem kaj to pomeni) in pravo razmerje dodatkov za ucinkovit vnos. Pa se med cenejsimi so baje...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
A Herta meša te zadeve? Jaz sem mislil da je samo piarovka za Biostille. Zadaj so tezkokategorni majstri (ala Majić in podobni). Se nisem slisal slabega o njihovih izdelkih, konkretno njihov kolagen vsi hvalijo v p.m. Kao edini ki ima v sebi vse kolagene (ne vem kaj to pomeni) in pravo razmerje dodatkov za ucinkovit vnos. Pa se med cenejsimi so baje...
In pol leta so v reklami govorili, da so samo danes s 50% popustom. :)
 
  • Haha
Reactions: Hanzi