Vožnja s spremljevalcem pri 16ih

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
A to sta odrasla človeka mogla tvoja merila izpolnit, da sta šla lohk samostojno od doma z avtom. Svašta človk prebere dons.
Država je rekla, ti si za na cesto, foter pa opa, še en izpit te čaka, moj....
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.915
2.341
113
Ti si vedno večji idiot! Odgovarjal sem na tvoje vprašanje ali sta bila v nulo - ne po moje nista bila sta pa imela vozniški izpit, tako kot imaš ti diplomo faksa.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
A to se bomo zdej z idioti zmerjal al kako? Ti si rekel, da sta tvojedva posekala vozniško v 20+ urah, da pa po tvojih merilih še nista bla za na cesto, kar se je bralo, da ju nisi pustil. Meni osebno je to neumnost, če sem pa zato zate idiot, pa tudi prav. Zdej pa ti beri to kot te je volja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
Vrni se na ta post in poglej na kaj sem odgovarjal, potem pa bova lahko dalje o urah in znanju.
Ja? Nimam pojma kaj si hotel povedat. 25 ur al pa 30, odvisno če izpit rata iz prve, voznik zelen iz avtošole rab vsaj 3000 km da rata kolikor toliko suveren in to čimprej, kar pa ne pomen, da mora foter sedet zraven 18 letnika za to (spet moje mnenje). Temu se z L tablico lepo izogneš, ker te kilometre naštepa v tem letu in pol, če hpče vozit, pač foter mora sedet zraven. Definitivno pa ne dedek, babica, teta stric, ampak eden največ dva od naštetih. Tko da ima L tablica gotove prednosti, spet pomojem in v mojem primeru.

Se pa spomnim svoje prijateljice iz najstniških let, ko je naredila izpit, pol ji ga je pa foter zaplenil in rekel, da bo vozila, ko bo mela izkušnje....bebec. Je mela punca srečo, da je spoznala svojega sedanjega moža, k je reku mislim da na prvem spoznavnem večeru fotru, da je nor, dosegel, da je fotru pajsnila izpit iz nočne omarice in je vedno kamorkoli smo mulci šli njegovo katro vozila ona. Še dons mu je za to hvaležna. Tko da pretirana fotrova skrb tud ni OK.
Jest mat sploh spraševal nisem, sam zalaufal sem avto in se začel vozit. Po enem tednu mi je pa itak takratni šefe stisnil ključe od Jumperja in rekel, super, da si izpit naredil. Maš da greš v pondelk zjutri v Mengeš po rolete.... pa sem šel. Ko sem taisti mesec pr Koscu zapel vogal je sam reku, da mamo zato zavarovanje. No od takrat nisem več nobenga vogala zapel, so ble pa te zgodnje izkušnje vekslanja avtov in kombijev zlata vredne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in sad

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.915
2.341
113
kalbo Ti sploh prebereš kdaj samega sebe v kaka nasprotja sam zapadaš? 3000 km mora prevozit, pa ne s staršem ko je star 18, je pa OK če to dela pri 17.

Pa še enkrat pojasnim - moj prvotni post je letel na to, da včasih je bilo dovolj 20 ur za naredit izpit, potem 25, sedaj pa pravite da rabijo med 35 in 40 ur. Kje je vzrok? So se razmere na cestah v 40+ in 10+ letih toliko spremenile (ja avtov je več, ceste so boljše), so vozila motorično bolj zahtevna (še vedno gre za tri pedala, menjalno ročico in volan z dvemi ali tremi ročkami), so predpisi toliko drugačni/boljši (ne bi rekel), so mladi bolj "bukovi" in manj motorični (vsekakor nekateri, večina je +- enaka), problem v avtošolah, ...?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
Niso to nobena nasprotja, sam ti ne razumeš kaj hočem povedat. Moj odziv je bil samo na tvoja merila in se je razumelo, da mulca pač nisi pustil na cesto in to je meni neumnost. Med 17 in 18 je pa razlika, zakonska, kakorkol pa obrneš, enkrat mora mulc sam zaplavat, tko al pa drugač. Je pa ogromno odvisno od inštruktorja.

Že v mojih časih, leta 98 so pa imeli poizkuse da bi dvignili število ur in so na Roški v LJ metali kandidate, ki so imeli pod 30 ur, tako da sem šel posledično na izpit z 32 urami, ker je mati delala v podjetju, v sklopu katerega so imel avtošolo in so ble ure temu primerno cenejše. Pa mi tistih 10 ur z inštruktorjem več ni škodilo. In ja, promet je danes neprimerno drugačen od tistega pred 25 leti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
A to sta odrasla človeka mogla tvoja merila izpolnit, da sta šla lohk samostojno od doma z avtom. Svašta človk prebere dons.
Država je rekla, ti si za na cesto, foter pa opa, še en izpit te čaka, moj....

meni pa to niti nekaj ni nenavadnega. Jaz imam zase in za svoje praviloma visje merila postavljena, kot jih ima drzava. Tisto je minimum od minimuma. Avto ali pa kaj drucga...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in Samo Svoj