Vožnja s spremljevalcem pri 16ih

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.157
1.187
113
www.adriamedia.si
kalbo Ti sploh prebereš kdaj samega sebe v kaka nasprotja sam zapadaš? 3000 km mora prevozit, pa ne s staršem ko je star 18, je pa OK če to dela pri 17.

Pa še enkrat pojasnim - moj prvotni post je letel na to, da včasih je bilo dovolj 20 ur za naredit izpit, potem 25, sedaj pa pravite da rabijo med 35 in 40 ur. Kje je vzrok? So se razmere na cestah v 40+ in 10+ letih toliko spremenile (ja avtov je več, ceste so boljše), so vozila motorično bolj zahtevna (še vedno gre za tri pedala, menjalno ročico in volan z dvemi ali tremi ročkami), so predpisi toliko drugačni/boljši (ne bi rekel), so mladi bolj "bukovi" in manj motorični (vsekakor nekateri, večina je +- enaka), problem v avtošolah, ...?
No, promet je veiko bolj zahteven, kot je bilo v mojih časih. Sem na izpitu imel 1 semafor, nobene 4-pasovnice, nobenega krožnega ... AC sem videl do izpita 1x. Prromet pa ... Je bilo ene toliko avtov na cestah kot, ko smo bili med korono zaprti. Pa še bi lahko našteval. In na koncu: seveda je bila tudi možnost, da v prometu umreš, veliko večja. Pač, drugi kriteriji.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
meni pa to niti nekaj ni nenavadnega. Jaz imam zase in za svoje praviloma visje merila postavljena, kot jih ima drzava. Tisto je minimum od minimuma. Avto ali pa kaj drucga...
Kaj ti ni nenavadno? Da poizkušaš kontrolirat odrasle ljudi? Pr 18tih je to že mal mimo, kar smo tastari do takrat nardil je narjen, prov dost popravt se ne da. In da bom mulcu k bo naredu izpit reku....posluš mali, zdej pa še ne smeš samostojno vozit, ker še ne znaš, morš še "fotrov izpit" opravt....no v tvojem primeru materin, je men bedarija. Pa takih dron starsev ni malo.
Če bo pa moj avto prpelu sklumpan in s pobranimi gumami, bo mel pa izlet k vulkanizerju in mehaniku, al pa ne bo več klučev. Mal razlike a ne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.540
1.007
113
Dokler ti sam blatnik porajsa je najbrz super ok, bo ze zavarovalnica postimala. Ko ti pa 1x polcaj / grobar potrkata na vrata pa predvidevam, da mora bit kr grenko pocutje... Pa ne klicem hudica, sam kot je Dusan napisal, v nasih casih je blo mal drgac k zdej k so vsi najjaci, najboljsi na cestah...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
To pa zgledi delajo od mejhnga gor in ssm upaš lahko da je kej ostal. In ja, policaj lohk tud zate pa zame potrka, dons promet ni hec. In pr sklumpanem avtu nisem mislil porajsanga blatnika smpak škodo zarad malomarnosti.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.196
1.467
113
Kaj ti ni nenavadno? Da poizkušaš kontrolirat odrasle ljudi? Pr 18tih je to že mal mimo, kar smo tastari do takrat nardil je narjen, prov dost popravt se ne da. In da bom mulcu k bo naredu izpit reku....posluš mali, zdej pa še ne smeš samostojno vozit, ker še ne znaš, morš še "fotrov izpit" opravt....no v tvojem primeru materin, je men bedarija. Pa takih dron starsev ni malo.
Če bo pa moj avto prpelu sklumpan in s pobranimi gumami, bo mel pa izlet k vulkanizerju in mehaniku, al pa ne bo več klučev. Mal razlike a ne?
Pol pa naj si svoj avto kupi pa na svoje živet, če so tvoji pri 18 že tako samostojni. Pa se bo iz svojih napak lahko potem učil. Vedno je boljša preventiva kot kurativa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Kalbo
Sta bila v ponedeljek ob 7h na Rudniku, smer Dolenjska?
Na uvozu (pod AC) je ze omejitev 40 ;)
Vem, bedasto, (ne pa potem v samem ovinku) hvala ker sta peljala toliko kot tisti pred vami.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
Če bo pa moj avto prpelu sklumpan in s pobranimi gumami, bo mel pa izlet k vulkanizerju in mehaniku, al pa ne bo več klučev. Mal razlike a ne?

Niti ne, ker plačal boš ti. Bo vračal? moj klinac bo. Danes vsaka banka ve, koliko je folk odrasel in dobro pogleda, a bo tisti, ki bi kar malo na kredo, puf in lepe oči, sposoben plačati ali ne. Mu boš dal na obroke, z obrestmi ali brez ali naj si kot odrasel sposodi pri inštituciji, ki posoja denar? ki bo katera, ker marsikatera takemu odraslemu ne bo posodila niti za gume.

policaji. naslednja stopnja, ja. Pridejo k meni na dom. lahko. Če je odrasel, samo kot obvestilo, da leži v bolnici ali na parah.

Odraslosti pride z določeno odgovornostjo in tudi vzdrževanjem. Če tukaj pri 18ih mulo ne bo imel nekega ustreznega ravnotežje, ki ga bom seveda zahtevala jaz, ker da ga preživljam pride z določeno ceno, potem se bo moral odločiti. bo vso svojo pamet sfinanciral in vzdrževal sam, ker jo lahko in lahko poka pa gre ali bo v zameno sprejel določene pogoje. Tukaj se pa vidi, kdo je odrasel, ker vse pravice pridejo z dolžnostmi. Lahko mi verjame, lahko pa proba. Država je rekla... pol pa OK, če je država rekla. V določenih okoliščinah sem država jaz.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.445
4.981
113
Ne vem, neke hude težave imate s sabo, da sodeč po tem jamranju nekateri svojih otrok niste bili sposobni vzgojiti, da jim lahko zaupate.
Trije moji imajo izpit, vozili od prvega dneva samostojno takoj družinski avto, rezultat en podrajsan odbijač zaradi stebrička in en razbit karter zaradi slabega opazovanja, kake kamne je zmrzal nanosila na makadam. En je še isti dan, ko je dvignil kartonček pobasal punco in sta popoldne skočila na morje. 400 km. Tankal je za svoj denar. Z enim smo malo vozili tudi pred izpitom (torej "s spremljevalcem"). Sicer pa je inštruktor družinski prijatelj, kjer kandidat sicer na gre z minimumom ur na izpit, naredi pa skoraj vsak, ko on reče, da je usposobljen. Ko so imeli izpit, nas je kot družino zmeraj vozil najmlajši z izpitom, ki je bil zraven. Kamorkoli, tudi v Dolomite na smučanje.
Z vzgojo se je treba ukvarjati prej, potem pa je treba zaupati v svoj rezultat. Lastna ali tuja napaka pa se lahko zmeraj zgodi, ne glede na to, kdo je za volanom. Nihče ni supermen in brez napak. Načeloma bi moral mladec zaradi fizičnih prednosti voziti bolje kot 40 ali 50 letnik. Možno je, da je pri kom sicer res kaj narobe, da temu ni tako. Običajno je sicer narobe pri starcu v glavi in ne pri mladcu.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
Niti ne, ker plačal boš ti. Bo vračal? moj klinac bo. Danes vsaka banka ve, koliko je folk odrasel in dobro pogleda, a bo tisti, ki bi kar malo na kredo, puf in lepe oči, sposoben plačati ali ne. Mu boš dal na obroke, z obrestmi ali brez ali naj si kot odrasel sposodi pri inštituciji, ki posoja denar? ki bo katera, ker marsikatera takemu odraslemu ne bo posodila niti za gume.

policaji. naslednja stopnja, ja. Pridejo k meni na dom. lahko. Če je odrasel, samo kot obvestilo, da leži v bolnici ali na parah.

Odraslosti pride z določeno odgovornostjo in tudi vzdrževanjem. Če tukaj pri 18ih mulo ne bo imel nekega ustreznega ravnotežje, ki ga bom seveda zahtevala jaz, ker da ga preživljam pride z določeno ceno, potem se bo moral odločiti. bo vso svojo pamet sfinanciral in vzdrževal sam, ker jo lahko in lahko poka pa gre ali bo v zameno sprejel določene pogoje. Tukaj se pa vidi, kdo je odrasel, ker vse pravice pridejo z dolžnostmi. Lahko mi verjame, lahko pa proba. Država je rekla... pol pa OK, če je država rekla. V določenih okoliščinah sem država jaz.
Ja kva s pa kle naklobasala? Najprej preberi prav, če bo zjebal avto ker je bil objesten, ne dobi več ključev dokler ne odplača škode, sem ne sodijo začetniške buške na avtu. To je to. Kar se pa preživljanja tiče, so določeni pogoji ja, ki pašejo k življenju v skupnosti, si pa kot starš ne jemljem pravic, da bi delegiral, kaj mora moj odrasel mulc počet v prostem času. Ma da dela šolo, to je pogoj za preživljanje. Če si do 18. leta naredila prav, ne rab kake posebne kontrole za te osnovne stvari.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
Ne vem, neke hude težave imate s sabo, da sodeč po tem jamranju nekateri svojih otrok niste bili sposobni vzgojiti, da jim lahko zaupate.
Trije moji imajo izpit, vozili od prvega dneva samostojno takoj družinski avto, rezultat en podrajsan odbijač zaradi stebrička in en razbit karter zaradi slabega opazovanja, kake kamne je zmrzal nanosila na makadam. En je še isti dan, ko je dvignil kartonček pobasal punco in sta popoldne skočila na morje. 400 km. Tankal je za svoj denar. Z enim smo malo vozili tudi pred izpitom (torej "s spremljevalcem"). Sicer pa je inštruktor družinski prijatelj, kjer kandidat sicer na gre z minimumom ur na izpit, naredi pa skoraj vsak, ko on reče, da je usposobljen. Ko so imeli izpit, nas je kot družino zmeraj vozil najmlajši z izpitom, ki je bil zraven. Kamorkoli, tudi v Dolomite na smučanje.
Z vzgojo se je treba ukvarjati prej, potem pa je treba zaupati v svoj rezultat. Lastna ali tuja napaka pa se lahko zmeraj zgodi, ne glede na to, kdo je za volanom. Nihče ni supermen in brez napak. Načeloma bi moral mladec zaradi fizičnih prednosti voziti bolje kot 40 ali 50 letnik. Možno je, da je pri kom sicer res kaj narobe, da temu ni tako. Običajno je sicer narobe pri starcu v glavi in ne pri mladcu.
Evo, direkt moje razmišljanje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
Kalbo
Sta bila v ponedeljek ob 7h na Rudniku, smer Dolenjska?
Na uvozu (pod AC) je ze omejitev 40 ;)
Vem, bedasto, (ne pa potem v samem ovinku) hvala ker sta peljala toliko kot tisti pred vami.
Ne, nisva bla midva. In ja tisti 40 na izvozih in uvozih na AC osaja pri meni za avtošolo, to je pa praktično edina omejitev s katero je tako. +- 10%
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
Ja kva s pa kle naklobasala? Najprej preberi prav, če bo zjebal avto ker je bil objesten, ne dobi več ključev dokler ne odplača škode, sem ne sodijo začetniške buške na avtu. To je to. Kar se pa preživljanja tiče, so določeni pogoji ja, ki pašejo k življenju v skupnosti, si pa kot starš ne jemljem pravic, da bi delegiral, kaj mora moj odrasel mulc počet v prostem času. Ma da dela šolo, to je pogoj za preživljanje. Če si do 18. leta naredila prav, ne rab kake posebne kontrole za te osnovne stvari.

Torej so pogoji... ceorav drzava rece, da lahko?

Avto pac po moji pameti ni izven "prezivljanja". Tako se pa najbrz vzgoji fantice, ki jim je normalno, da je avto na vrhu prioritetne lestvice v zivljenju. Rezulat beremo vsepovsod na alterju, niti ni treba delec hodit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
Se pravi, bodo tvoji mulci nardil vozniško s komisijo, pol boš pa še ti spešl komisijo sklicala in šele potem bodo mel dovoljenje za vozit? Sicer pa ne vem kok maš mulce stare, samo se kar navadi, da marsikdaj po tvoji pameti ne pomeni, da je tudi po njihovi in prav je tako, saj so njihova življenja in ne tvoja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.445
4.981
113
Odraslim članom svoje družine mora človek zaupati. Če tega ne more zaradi sebe ali zaradi njih, ima največji možni problem v svojem življenju.
Promet je na nek način zahtevnejši kot je bil nekoč. Predvsem zaradi gneče, kjer pa imamo verjetno starejši večje težave, ker nas gotovo bolj utruja kot mladce. Po drugi strani pa je vseeno marsikatera kritična točka tudi mnogo bolje urejena kot je bila pred desetletji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad