Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
tega pa še nisem dobil.si morda nov na ebayu,ponavadi so pri takih malo bolj previdni.drugače pa sem podobno zadevo o identiteti dobil iz paypala.če je priznan prodajalec,torej veliko feedbacka in malo minusov,se sam ne bi obotavljal poslati mu fotke.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
prodajalec je v redu,še tiste minuse,ki jih je dobil so večinoma napake kupcev. sem pa v oglasu opazil,da zahteva identiteto,ne vem sicer zakaj,saj denar iz paypala dobi takoj,vendar se ne sekiraj.Pošlji mu poskenirano osebno ali kakšen drug dokument s sliko in naslovom,pa bo.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
ksz

Bom samo povedal moje (slabe) izkušnje s prodajanjem na nemškem ebayju. In sem izjemno razočaran nad odzivnostjo teh nemcev. Predvsem ko gre za dajanje feedbackov.
En mi je recimo dal negativni feedback, ker mu domnevno nisem nič poslal, ko pa sem mu celo iz različnih mailov pošiljal na njegov email (navodila, ki sem mu jih prodal), ki ga ma na ebayju. Celo poslal sem mu email preko ebayja, da zakaj mi je dal negativni feedback, ko pa sem mu že ene parkrat poslal navodila na email, vendar se mi proklet bedak sploh ne javi več. Mislim, nikakav odnos!
Da ne omenjam njihovega preljubega pošiljanja denarja preko banke, ko mi en celo ni znal plačati! Potem mi je nekako poslal denar preko Paypala, pa tudi to ni ratalo. Mislim, sej težko verjameš na kakšne naletiš
Enkrat sem enemu poslal nož, vendar pa je imel na ebay strani napačen naslov, tako da je prišla pošiljka nazaj. Seveda mi šele potem pove, da se je preselil LOL. Potem mu šeenkrat pošljem, zadevo prejme, vendar seveda ne da feedbacka! Pa sem mu šeenkrat mail poslal, pa se mi ni več javil, mislim... brezveznik!

Medtem ko imam na co.uk ebayju čist drugačne izkušnje. Z vsemi transakcija poteka izjemno hitro, brez problema. Feedback ponavadi dobiš takoj, pa še komunikacija je izjemno hitra.
 
Nazadnje urejeno:

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.078
391
83
Citat:
Uporabnik cunctator pravi:
prodajalec je v redu,še tiste minuse,ki jih je dobil so večinoma napake kupcev. sem pa v oglasu opazil,da zahteva identiteto,ne vem sicer zakaj,saj denar iz paypala dobi takoj,vendar se ne sekiraj.Pošlji mu poskenirano osebno ali kakšen drug dokument s sliko in naslovom,pa bo.

Dobil sem robo, vse dela, kot mora, je pa problem, da ni računa in garancijske izjave. Kaj lahko naredim? Email sem mu že poslal, zaenkrat ni odgovora.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
poskusi mu še mal zatežit,druge opcije pa najbrž ni.če se te bo usmilil,lepo,drugače pa upaj,da ne bo nobenih problemov
smile-1.gif
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.078
391
83
Mi je poslal link, da sem si lahko natisnil račun. Kot kaže, z evropsko garancijo ne bo nič. V končni fazi pa upam, da jo sploh ne bom rabil.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Po večini evropskih držav ne komplicirajo z garancijo tako kot pri nas. Enkrat sem preko ebaya kupil disk za prenosnika, ki pa je bil žal defekten (verjetno so ga poštarji zje***i). Zadevo sem brez problema reklamiral direkt pri Samsungu (poštnina 2.5€), nazaj pa sem dobil čisto nov in delujoči disk. Na to, koliko težav bi imel pri slovenskih servisih, sploh pomislit nočem
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
In kva to pol bumbar prodaja če ni senzorjev...
Pa sej ti piše. Centralo, vse kable in to je to. Tako da, rabiš le še fizično senzorje
grin1.gif
. Pa ni on bumbar. Morda se ti celo splača kupit. Vprašaj koliko so le senzorji na servisu in vidiš kalkulacijo.

PS: Morda si je pa kdo kdaj prej dal le senzorje gor (wannabe džek imam ja na Opelici senzore
cool-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
En frend bi rd nabavu tole, pa me zanima najprej če je sploh ql nož kupt prek ebaya (al so lohk kšni problemi k se nož okol pošilja) in če mislte da je ql tuki kupt, ker je samo bank transfer.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
mislim,da ne bi smelo niti nobenega problema glede nožev,saj jih pa ja lahko kupiš vsepovsod.
prodajalec je v redu.zakaj pa ne bi bilo v redu preko bank transferja? nč bat kar nej kupi...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.