Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Zanima me, če se za vse artikle iz USA nad vrednostjo 25€ (al kok že) plača carina in kok prbližn znašajo te stroški?
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik gonilnik pravi:
Če je manj kot 25 eurov (kar tvoj nakup z poštnino je) ti ne smejo računat ddvja in carine.
Edino kar bi lahko ugotovili je, da je dvd piratski in ti ga zasežejo.
Če jaz kaj vem je meja 22 EUR in ne 25 EUR.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Zanima me, če se za vse artikle iz USA nad vrednostjo 25€ (al kok že) plača carina in kok prbližn znašajo te stroški?
Carina je odvisna od predmeta. Pri nekaterih ne plačaš nič, pri drugih pač ja. Pri vseh pa plačaš DDV in stroške carinjenja.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.756
1.574
113
Iskajoč brata
Oj, se je zih nekje v tej streni napisano, sam se mi ne da cele se enkrat brat, me zanima, če se lahko z bančno registriraš na Paypal, al se lahko samo s kreditno?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Z BA (Maestro) kartico ne, lahko se pa z Viso Electron, ki deluje na enak način kot kreditna in jo brezplačno dobiš na Abanki, če imaš pri njih odprt račun.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.756
1.574
113
Iskajoč brata
Aha, ok, nimam kreditne
frown-1.gif

Kej je pa Postal order?
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
poštno nakazilo

Seveda zadeva ni enaka bančnemu nakazilu
smile-1.gif
, kako pa poteka pa ne vem
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
44
Ali kdo ve kako lahko začnem prodajati prek ebay-a?
Sem že šel skozi cel postopek SELL - List your item for sale - Quick Sell (not suitable for vehicles) - ........, ko pa pridem še do zadnje točke, da oddam oglas, kjer morm napisati še 3-mestno ID cifro z matercarda se pa zatakne in mi kao govori, da cifra ni pravilna. ???? Cifra je prava, kartica je ok in veljavna saj z njo kupujem prek ebay-a in imam trenutno okoli 11 100% feedbackov.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Če misliš tole v avtu uporabljat znaš biti zelo razočaran. Namreč tile FM oddajniki brez napajalnika so bolj sranje in potem v avtu (malce je odvisno tudi od avta) loviš bolj šume kot pa glasbo.
Edina stvar, ki je resnično delovala je bil pripet Digidoc 2110. Žal se ga nikjer več ne dobi. Seveda pa stvarca ni bila 5 EUR, temveč je stala takratnih 9k SIT. Zvok pa čist kot solza.
cheer.gif

236066-DSCN0629(Small).JPG
 

Priponke

  • 236066-DSCN0629(Small).JPG
    236066-DSCN0629(Small).JPG
    45,3 KB · Ogledi: 165

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
KSZ
evil.gif


Kupim eno stvarco na Ebayu. Vse ok, dam pozitiven feedback, nakar 2 meseca po tem, stvarca začne crkovati. Pišem prodajalcu (iz Anglije), računam na zavrnitev, pa ne. Lepo napiše, naj kar pošljem nazaj in bo on zamenjal. Pošljem, počakam 10 dni, še vedno nobene info. Pišem, če je že dobil, nič. Pišem drugič, nič. Enostavno me je skenslal. Zraven pa še vedno prodaja nove stvari, tako da umrl ni.
Lahko še kaj formalno naredim preko Ebaya? Vse njegove maile imam lepo shranjene, tako da dokazovanje dogovora ne bi bil problem.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Hmm. Res je, da nima notranjega napajanja(razen, da kupim baterije). Da je res tak slabi zvok?? Več trenutno ne mislim dat za tako stvar, ker nimam niti svojega avta, tak da bi ga uporabljal le občasno. Še ma kdo kake izkušnje?

Pa kupil bi vseeno, da vidim če je res tak bogo. pomoje ne more bit tak slabo kot praviš. Lahko pa se motim.

Je kdo zainteresiran, da mi pomaga kupit?? Glej en moj post višje. lp
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.078
391
83
Mogoče neumno vprašanje, ampak kako lahko od iste trgovine kupim naenkrat več izdelkov in jih skupaj plačam - ne vsakega posebej.

nemscinanimojavrlina.press
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.835
0
36
40
da lahko, če ima prodajalec tako nastavlen...samo ko kupiš izdelek in potem še enega moreš počakat ene par minut da ti jih skupi vrže, ko prepozna enega prodajalca.

Če ti jih bo pa un skupaj poslal , oziroma če ti bo dal kaj popusta pri poštnini za drugi izdelek se bota mogla pa dogovorit.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
ponavadi je tako,da ti po končanih nakupih prodajalec pošlje invoice z vsemi predmeti,ki si jih kupil,tako da te ni treba skrbet,kako bo to urejeno.svetujem pa ti,da ga najprej kontaktiraš in vprašaš za skupno poštnino,največkrat je ceneje,če ni kakšen zahojen prodajalec,ki služi pri poštnini
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.078
391
83
To z več artikli sem rešil. Hvala za pomoč. Sedaj pa me zanima, kaj točno moram poslati človeku?
Tole mi piše po e-mailu.

Thank you very much for your purchase. But as mentioned in the listing, we
hope that you could send us some proof of your address such as recent utility
bill or bank statement in order to make sure that we are sending the product
to the right place, and it's also a demand of paypal seller's protection
policy. You may scan or take a photo on that proof, and send the .jpg file
to us by email, we will send the product to you as soon as we get the proof,
and the proof will not be revealed to any third party. If you have any question
on this, please reply. Thank you very much!

A mu ni dovolj naslov, ki ga imam vpisanega v ebay-u. Mu moram poskenirati kakšen dokument?
Hvala za pomoč.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.