Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Tipu sem napisal že tri maile, kjer prosim za navodila kako plačati, oni pa mi vztrajno piše v vsakem.... please use our afterbuy sistem.

Kaj naj uporabim če ni nič za uporabiti? Podan mi je samo njegov naslov, banka in številka bančega računa.

Se da ebay nakup kako stornirati?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Ne kompliciraj. Preklikaj se skozi afterbuy do konca in naredi vse kot da si plačal. Če se ne bo nikjer pojavila opcija za Paypal, počakaj na potrditveni mail. Če še tam ne bo nič, kontaktiraj prodajalca in povej da si uporabil afterbuy, zdaj pa čakaš še na podatke o paypalu. Ali počakaš da bo on tebe "opomnil"
wink-1.gif
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
mene tudi nekaj zanima. Od enga Švaba sem kupil (plačal) 4 GB spominsko kartico, poslal pa mi je 1 GB, oprmljeno z nalepko 4gb (bustard). Mailal sem mu že najmanj 5x, odprl dispute, ampak učinka nobenega. Sploh se ne odzove. Še dobro, da ni šlo za večjo vsoto denarja, pa vseeno. Kako lahko sploh izterjam razliko nazaj ? Kaj, če bi šlo za izdelek veliko večje vrednosti ?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Če si odprl dispute počakaj da boš tam videl kako se bo odvilo. Pa negativen feedback mu lahko daš.

Drugače sem pa jaz od nemških kriminalistov dobil odgovor nekako v smislu da jim je on rekel da je izdelek poslal ter da gre sedaj samo za mojo besedo proti njegovi, kar pa ni njihov problem. Kreteni očitno niti tega niso preverili če ima sploh kakšno dokazilo da je poslal
frown-1.gif
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
50
Citat:
Uporabnik Dwayne pravi:
Medtem sem našel tudi tarifo...

kasirali so mi 8,35 + 6,26 (ker sem nosil vse stroške). Za drugič bom vedel. Hvala.

Zato pa je PayPal zakon.

tarifa.png

Avstrijska poštnq banka svojim komitentom za nakazila ki se opravijo online in vsebujejo IBAN in BIC (torej vsa evropa) ne zaračuna nič.Zato man jaz odprt pri njih račun in od doma lepo nakažem v nemčijo,avstrijo,slovenijo pa ne plačam nobene provizije oz. stroškov.
Slovenske banke nas lepo odirajo,samo mi še tega ne vemo
bonk.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.386
6.535
113
pri taščici
Imam nekaj vprašanj:
Kako plačevati stvari na internetu če nimaš kreditne kartice? (imaš samo Bakartico, jemjejo pa samo kreditne kartice)

Je mogoče kje razloženo kako plačevati preko paypala? (17 strani je nekam veliko za brati, predvsem zato ker je veliko konkretnih težav pri nakupih na ebayu)

Ali kakšna slovenska banka izda kreditno kartico,katera ne bi imela nič limita. Bi pač lahko samo toliko zapravil kolikor biimel na njej.Imel bi jo samo za plačevanje preko neta. A banka tega naj ne bi delala

Plačal bi rad nek "program", pa ga je možno samo s paypalom oziroma kreditno kartico. Mogoče bikdaj kasneje še kaj rabil na ta način.
Kaj naj naredim
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Mislim, da je rešitev zate debetna kartica Visa Electron, ki jo imajo na Abanki. Deluje na istem principu kot vsaka debetna kartica... z njo lahko plačaš toliko, kolikor imaš na računu od abanke. Na spletu se pa obnaša čisto tako, kot da bi bila navadna Visa.

Paypal ni prav nič kompliciran za uporabo. Se registriraš, vpišeš kartico in ga že lahko uporabljaš (z limitom 100€). Če želiš odstraniti limit, se je potrebno verificirati. Več o tem pa takrat, ko boš to res počel...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Kako je z nakupi Sofort kaufen?

Že takoj dobim podatke za nakazilo?
Klikneš sofort kaufen (ali buy now na angleškem), potem pa lahko prideš takoj na plačilo. Če uporabiš Paypal ti prodajalec lahko čez 5 min že nese na pošto
cheer.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Ja ponavadi dobiš takoj, včasih ne, odvisno od prodajalca.

Drugače pa sem spet poslal denar v Nemčijo, plačal sem 0,31EUR za stroške, tako kot vedno
smile-1.gif


Dodatek: Pa še nekej me zanima. Zdej sm naroču en DVD iz ebayja, res dobra ponudba za en faj film, pa piše, da pošljejo zadevo iz Azije (nevem države). Za dvd in poštnino sem plačal vseskup 13funtov. Kaj je zdej z carino in ddv, pomoje mi je ne bi smel nabit, ker gre za res majhen denar.
 
Nazadnje urejeno:

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
50
Če je manj kot 25 eurov (kar tvoj nakup z poštnino je) ti ne smejo računat ddvja in carine.
Edino kar bi lahko ugotovili je, da je dvd piratski in ti ga zasežejo.
 

chino

Zelenc'
23. jan 2008
1
0
1
Nameravam kupiti tale volan za mojo Astro: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAP...A:IT&ih=008

Stvar bi brez nadaljnega že kupil, če me ni bi motil način plačila. Prodajalec namreč nima PayPal-a, in tudi zavarovan jaz glede denarja naj ne bi bil? Plačilo naj bi izvršil preko bančnega transferja, pripravljen je seveda poslati tudi v Slovenijo (za 17 Eur). Ker na ta način še nikoli nisem plačeval (niti kupoval iz nemškega Ebaya) me zanima naslednje: ali sem tudi v tem primeru "zavarovan" do povračila (vsaj delne) kupnine, v primeru, da izdelka ne dobim (kot je to pri PayPal-u) in kako se to bančno nakazilo v tujino sploh izvrši??
Pa še za poznavalce: je prodajalec O.K.??
Hvakla za odgovore.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
glede na njegov feedback,bi sam kupil.
reci mu naj pošiljko zavaruje,saj ima v oglasu napisano,da pošilja v nemčijo zavarovano
če hočeš plačat preko IBANA,greš na klik (če ga imaš) ali na banko. rabiš samo njegov naslov,IBAN,BIC in ime njegove banke
vse je opravljeno v 2 minutah,simpl ko pasulj
 

gregap

Pripravnik
11. okt 2007
233
0
16
Morm radar postavt, da mi povejo.
Ker se v Sloveniji kmalu zacne menjava kartic, zato je treba uredit Paypal racun. Stevilka racuna je ista, treba je samo zamenjat Pan kodo. Mene je to ze doletelo ker nisem mogel placati nekaj izdelkov. Dva dni sm rabu da mi je kapnlo da je Pan koda druga in da je treba uredit racun.
stupid-1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.