OPEL INSIGNIA vs MAZDA6 vs. PASSAT

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Še cenej je servis, če ne menjaš motornega olja in filtra zanj.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Lupo123

Zelenc'
20. nov 2010
14
0
1
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Ownam Mazdo 6 - letnik 2008 - 140 km 2.0 dizel (trenutno 119k) - in samo upam, da si bom kot naslednjega lahko spet zboril Mazdo 6 (odvisno od politike firme takrat
tongue-1.gif
).
Edina (ampak res edina pripomba) - čriček na zadnji polici ko je v avtu hladno - iskal in ne najdem (da mu hebem vse po spisku - očitno se me vstraši ko začnem rovariti tam okoli in se skrije
tongue-1.gif
) - kar pa ti verjetno ne boš imel (imam namreč limuzino - 4 vrata).

Drugače sem pa nad avtom več kot pozitivno presenečen - tudi "šok" ko ni potegnil (presedlal iz Leona s 140 km na M6) se je umiril, ko sem skužil, da avto kar lepo stopi če ga pohodiš (brez heca - vozil sem jo najprej kot Leona, ki je že ob rahlem pristisku na gas pokazal zobe - Mazda pač rabi "ostrejši" pristop). Poraba 6,6 l/100 km (60 % AC (pa ne čist po omejitvah
grims-1.gif
), 20% kurcštreken (dobsedeno vžgati 3 km pa vun), 20% regionalke (s vsemi jamami vred).

Pa še nekaj ima Mazda kar drugi (vsaj v osnovni opremi mislim da ne) nimajo - ima namreč že vgrajen "webasto" za ogrevanje motorja - vklopi se ko je motor hladen - pomaga ga hitro segreti na delovno temaparturo (manj kot 5 minut!!) - posledično skoraj takoj greje notranjost - da se pa dokupiti elektronika (ca. 400 EUR) in se da "webasto" vključiti mimo motorja
zmaga.gif
.


Zelo lepa kilometrina za tako mlad avto. Tocno tebe sem potreboval:
- 120.000 km - mi lahko napises kaj si imel od izrednih servisov: zanima me predvsem glavne stvari ( mi imamo na passatu 130.000 km, l. 2006 pa je bilo menjano: turbina, 2x soba in alternator. Nic groznega, samo sobe so drage ( VW pravi, da je slaba nafta v SLO)
Glede na poste, da so deli za Mazdo zelo dragi imam malo skrbi ce je tudi pri Mazdi to normalno!
- a bi se enkrat kupil Mazdo ali bi sel na drugo znamko?
- ali imas kaj tezav z elektoniko? Imam precej slabe izkusnje z priziganjem lucke za motor!
- avto po 120.000 km deluje se vedno kompaktno?

Sorry za toliko vprasanj, a ti si edini z takim vozilom?
LP
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik miha72 pravi:
Pa upoštevaj še ceno rabljenega vozila. Za rjo ne plačajo veliko
evil.gif


Jaz sem npr. dal za Accorda 27000 skupaj z sončno streho, gredtjem sedežev, boljšim radiem in ozvočenjem, ksenon, parkirni senzorji,... Tako, da je tvoja cena zelo dvomljiva.
Npr. redni sevis je okoli 130 €, če jim daš svoje olje pa še manj. Lahko si pod 70 € za redni servis, če se ne menja filtra kabimne, zraka, svečk, zav. ploščic.

Jaz sem gledal cenik na www.honda.si ... Se mi zdi, da ce ze primerjam, da pac primerjam cene na uradnih straneh... brez popustov...
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik Lupo123 pravi:

- 120.000 km - mi lahko napises kaj si imel od izrednih servisov: zanima me predvsem glavne stvari ( mi imamo na passatu 130.000 km, l. 2006 pa je bilo menjano: turbina, 2x soba in alternator. Nic groznega, samo sobe so drage ( VW pravi, da je slaba nafta v SLO)
LP

Ti se to hecaš al kaj? 130.000 km pa vse to narobe pri Passatu in ti rečeš nič groznega? Brez najmanjšega dvoma lahko kupiš Mazdo, mah kaj Mazdo ... lahko kupiš tudi Dacio bo brez skrbi bolj vzdržljiva kot tvoj Passat.

Mah ti nas malo vlečeš tukaj a?
ne-ne-1.gif
 

ambroz

Pripravnik
27. apr 2010
116
0
16
Hmm... Honda Jazz - redni servisi okrog 300 EUR, zadnji, ko so menjali zavorne ploščice je bil 600 EUR.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Citat:
Uporabnik Lupo123 pravi:

- 120.000 km - mi lahko napises kaj si imel od izrednih servisov: zanima me predvsem glavne stvari ( mi imamo na passatu 130.000 km, l. 2006 pa je bilo menjano: turbina, 2x soba in alternator. Nic groznega, samo sobe so drage ( VW pravi, da je slaba nafta v SLO)
LP

Ti se to hecaš al kaj? 130.000 km pa vse to narobe pri Passatu in ti rečeš nič groznega? Brez najmanjšega dvoma lahko kupiš Mazdo, mah kaj Mazdo ... lahko kupiš tudi Dacio bo brez skrbi bolj vzdržljiva kot tvoj Passat.

Mah ti nas malo vlečeš tukaj a?
ne-ne-1.gif

Da so imeli šobe na teh Passatih serijske napake je jasno in če bi vozili avto na pooblaščenca na vse redne servise bi vam jih tudi pri 130.000km menjali v garanciji (ali pa priznali 70-80% kulance). Turbine pa ja, ni neka znanost in presenečenje da novejše turbine crkujejo tudi pred 100k km in zelo rade okoli 150k km... Je pa se za vprašat zakaj je crknila... Sicer pa je turbina Garretova in ne VWova... Je pa res da žalostno da si takšne znamke privoščijo tako velike serijske napake ampak konkurenca nič boljša ni... Tudi Mercedes je imel velike težave z šobami v novejših C klasah ampak Mercedes je toliko pošten da je naredil vpoklic koliko mi je znano...
 

scott

Pripravnik
1. sep 2007
405
1
18
Citat:
( mi imamo na passatu 130.000 km, l. 2006 pa je bilo menjano: turbina, 2x soba in alternator. Nic groznega, samo sobe so drage ( VW pravi, da je slaba nafta v SLO)
P

V prejšnjem postu si napisal da si kupil Passata l.2006, tu pa trdiš da si že v istem letu menjal pol avta? Pa da je bila menjava draga. Si kdaj slišal za garancijo?

Če že vse crkne v prvih par mesecih pri novem avtu zakaj sploh razmišljaš spet o Passatu. Pa še čist zarjavel je. Ali pa ti malo nakladaš
bonk.gif
?
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
43
Krain
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Moj mondeo ima 215000 km večinoma po slo cestah nima nobenih cričkov, pa je ford.
Moj mondeo ima 12.500 (dvanajsttisočpetsto) km vse skup, pa mam črička v sredinski konzoli...

ON: Ko sem kupoval avto, sem izbiral med insignio in mondeom. Če bi kupoval karavana in bi se odločal med zgoraj naštetimi, bi rangiral takole: mazda, VW, opel.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik ambroz pravi:
Hmm... Honda Jazz - redni servisi okrog 300 EUR, zadnji, ko so menjali zavorne ploščice je bil 600 EUR.

Accord je pa precej manj!!
Za 300 € ?? Kaj ti delajo.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Definitivno mazda, cistokrvni japonec, kar se takoj obcuti na kvaliteti in hvaleznosti.

Tankaj in vozi.

Mazda 6 čistokrvni japonec
hysterical-1.gif


Ma6 vs Mondeo vs Passat

Citat:
However, the 6 changed all that. It surprised more than a few people, thanks to its well packaged interior, distinctive looks and fine driving experience – which was helped by the fact it was based on parent company Ford’s Mondeo.

Ajde, ker je U.K. test, je Mondeo mal precenjen. Kar sem gledal nemške teste, seveda Fuchs rula, Mondeo sredina ali malo boljše, Mazda skoraj vedno za obema, tudi zadnja kdaj.....
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
ksz
Zanimivo, v tej in tudi vseh podobnih temah vedno znova ugotavljamo, da je pri japonskih vozilih povsem normalno, da narediš 200k km zgolj z rednimi servisi, medtem ko pri raznih VW do te meje pustijo že par tisočakov na izrednih servisih. Sploh 2.0tdi do l.08 je biser za denarnico. Kriva pa je kao nafta, garancija in kulanca pa je misija nemogoče. Ampak folk je še vedno mnenja, da je vzdrževanje japonskih vozil drago
smirk-1.gif
.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.551
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Izredno so bili diski - in sicer "že" na 80k - cene sedaj ne vem - drugače pa nič.

Se pa malo "bojim" kaj bo vse na 120 k (no na 125k - sem malo "goljufal" na točnosti) - moram prav pogledati kaj vse pade (mene osebno sicer na boli direktno - firma "časti"
grims-1.gif
).

Glede na drugi del vprašanja - ja še enkrat bi šel na Mazdo 6 - moja odločitev bi bila CDE 129TE (čeprav tudi 163 ni napačna
grims-1.gif
)
 

Lupo123

Zelenc'
20. nov 2010
14
0
1
Ne vem kaj ni jasno? Passata smo kupili novega leta 2006, in je servisiran na pooblascenem servisu! Prvic smo sobe menjali pri cca. 45.000 km, drugic pri 110.000 km ( prvic garancija, drugic avto ni bil vec v garanciji).

Rja pa se je pojavila na zadnjih vratih, tam kjer je luknica za odtok vode. Govorimo o vratih prtljaznika. Aja, avto ni bil nikoli zaleten, kot je nekdo napisal!

Pa jaz nic ne govorim cez VW, in ga nic ne kritiziram, da bi se sedaj moral zagovarjati pred vami. Z avtom smo zadovoljni in zato je tudi v ponovnem izboru- pac to so bile okvare do sedaj, ce vam je prov ali ne!

Lp

Insignia je odpadla! Juhu!
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Saj, če si mogoče opazil, se čudimo predvsem tvoji popustljivosti do VW-ja.

Ampak, tebi je očitno prioriteta tišina v kabini, ne pa zanesljiv avtomobil. Seveda imaš do tovrstnih prioritet vso pravico, mi pa imamo pravico, da se ti čudimo.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
...včasih niti kdo ne ve da je avto naknadno barvan, pa čeprav je nov,,,
smile-1.gif
,passat ninam nobenega problema z rjo, Mazda pa ga ima..
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Moj mondeo ima 215000 km večinoma po slo cestah nima nobenih cričkov, pa je ford.

Teli črički so pogosto "v glavi". Če mene vprašate, moj Megane nima čričkov. Pa jih 100% ima.
smile-1.gif
Stvar navade/razvade.