Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik #488

Idioti.

Zaposlen in prezadolžen pa vzame npr. Iphone...

Diskriminacija, kaj pa če maš prihranke?

Noro
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Saj jaz plačujem vsak mesec 50 evrov za net in tv. Mam prihodke, samo ne v obliki redne zaposlitve. V vseh letih skupaj nisem imel takih problemov pri Mobitelu kot v enem tednu pri Telemachu. In že vidim da danes ne bom ničesar izvedel s to situacijo, če bom sploh odobren al ne vem kaj.

Koji [cenzura] poroštvo res. Nakladal so mi o nekih dodatnih ugodnostih in da zaradi njih potrebujem poroštvo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.766
6.918
113
Tole je pri telemachu že od vsega začetka, čudno da je telemach prevzel enake pogoje poslovanja, ker so kar smešni in unikum za našo območje.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pomoje je sedaj podobno pri vseh operaterjih ... Vcasih tega verjetno res niso gledali... ampak vcasih tudi ni bilo toliko zlorab, kjer bi nekdo kupil najdrazji telefon v ponudbi in potem ne bi placeval svojih obveznosti...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ljudje dokaj množično "jemljejo kredit" preko nakupa telefona z vezavo. Nov telefon potem prodajo, kaj pa naredijo z naročnino in stroški pa nimam pojma (pošteni že plačujejo, to verjamem). Kaj pa operater lahko naredi z neplačnikom? Mu vzame telefon?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.766
6.918
113
Sodna izterjava, se razume, predajo v avtomatsko izvršbo in je to to.

Na koncu lahko pride tudi do ružeba stvari, ampak večina ljudi ima vseeno kaj več vrednega, kot telefon, tako da verjetno tisto prej zarubijo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Sodna izterjava, se razume, predajo v avtomatsko izvršbo in je to to.

Na koncu lahko pride tudi do ružeba stvari, ampak večina ljudi ima vseeno kaj več vrednega, kot telefon, tako da verjetno tisto prej zarubijo.

Zaradi tega, ker pravni sistem v Sloveniji deluje zelo ucinkovito (seveda je tole zapisano precej sarkasticno
evil.gif
... se v marsikaterem podjetju raje posluzujejo vnaprejsnjih preverjanj in ce nekdo ne ustreza postavljenim pogojem, sklenitev pogodbe raje zavrnejo ... kot pa, da bi sli taksne primere resevati po zelo dolgotrajni in dragi sodni poti ...
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
2
36
Meni je znano, da so pri Simobilu imeli kar nekaj problemov, ko so cigani (v velikih količinah, saj ostali primerki tudi seveda) hodli sklepat miljon pogodb in jih niso plačevali. Pri njih nimajo kaj rubit, velike družine, vsak pride sklenit za nov iPhone, Galaxy itd. Ga prodajo in adijo, to naredijo pri vsakem operaterju, včasih si celo brez problema lahko sklenil več naročnin in več aneksov za telefon na obroke. Potem pa ali jim nimajo kaj rubit ali pa grejo v osebni stečaj. Aimobil in ostali operaterji pa so se za ta denar potem lahko obrisali pod nosom. Potem pa so uvedli to 3 mesečno prakso stalnega naročnika, plačilo obroka s kartico in varščino.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.766
6.918
113
No ja, vse izterjave ki sem jih jaz do zdaj imel, nisem imel nič za mrdnit.

Me je pred leti T2 in Simobil preko izvršbe haklal, pa so me lepo rešli. Nimaš kaj za naredit. Pa sploh ni "dolga sodna pot", obstaja namreč online sistem, kamur lahko dolžnik odda vlogo za rubež in je to to, v momentu obdelano, ker sodišče niti ne preverja verodostojnosti, ampak gre avtomatsko v izvšrbo. Če se človek pritoži, potem šele steče postopek, tisto pa traja nekaj let. Ampak če obstaja listina - račun, se nimaš kaj pritoževati.

Edino pač, če nimaš ničesar, da bi ti rubili.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
No saj Mobitel je tudi pred leti imel svoje finte, ko sem bil študent sem lahko normalno vse dobil, ko sem doštudiral in še nisem imel zaposlitve, pa naenkrat nič ni bilo možno... Očitno so po njihovem študentje polni denarja, ko doštudirajo pa denar čudežno izgine
rolleyes-1.gif
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
No saj zaenkrat izgleda da je stvar šla čez. Ampak vse skupaj je butasto. Komplicirajo mi za 12 evrov naročnine (pa še 10 s simko za fotra). Medtem pa ni bilo komplikacij ko sem nase prenesel plačevanje neta in tvja kjer plačujem po 50 na mesec. In ja, OK, če je to jemanje telefonov na aneks tak sranje se pač naredi da rabiš SAMO za to nekega poroka. Sej nimam nobenega namena ob sklenitvi vzet še telefona, sam to bodo mesečno naročnino. Vse skupaj se da veliko bolj pametno uredit.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Glupo je, ampak to so pač zakuhali vsi neplačniki. Mobitel ti prodaš naprej ali pa jim ga preprosto ne vrneš, če ti zaračunavajo samo storitve (TV in internet), pa te izklopijo in imajo pač kake 2 mesece neporavnanega, zato je razlika pri sklepanju.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.766
6.918
113
No ja, tušmobil je imel poroka že pred ~5 leti, tak da očitno že dolgo takšen pogoj
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Saj pravim, poroka naj zahtevajo samo za "kreditiranju" če hočeš vzet nov telefon. Če je že taka kriza.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.766
6.918
113
Hja, vseeno lahko en lump vzame samo naročnino, potem pa nabije s klici na 090. So že bile takšne zlorabe v preteklosti
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hja, vseeno lahko en lump vzame samo naročnino, potem pa nabije s klici na 090. So že bile takšne zlorabe v preteklosti

Se strinjam. Po takšnih in podobnih primerih so firme še bolj previdne. Jeb.t ga, se moramo uporabniki privadit, če želimo koristit njihove storitve.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Kastrofa od katastrofe od katastrofe sklepanje podobe pri temu telemachu.

Prejšnji četrtek najprej pridem na mestni trg in se vse zmenim. Najprej dam priključek na bajti na svoje ime ker jaz plačujem račune. Nesem podpisan list pozneje v šiša center. Tam si je en očitno z njim obrisal rit ker sploh ni bil vložen in v petek, sobota in pondelk zaman kličen kdaj bo urejn ta prenos lastništva. Dokler v pondelk ne grem po še en list in jim ga včeri nazaj prnesm. Dons urejen prepis priključka za net/tv. Grem sklenit pogodbo za mobitel. 45 minut tm sedim da se vse uredi, dokler mi na konc ne pove da bo verjetno stvar skenslana ker sm trenutno nezaposlen. Sej ne, da me v 18 letih na mobitelu en ni vprašu po statusu zaposlitve. Klošarizem. In potem morm težit upokojenemu fotru da gre z mano kot enim frocem kot porok tja v šiško kjer vse uredimo in spet čakam pol ure na neko avtorizacijo. Mi dopizdi in grem. Kličem zdaj na 080 da vprašam kaj se dogaja. Reče tip tam, da un ki mi je urejal prvi priklop dopoldne na mestnem trgu ni zaprl zavrnjene prošnje brez poroštva, zato ne gre naprej ta sklenjena pred eno uro, s poroštvom. In naprej, tip mi reče da oni na helpdesku ne morejo editirat pogodb sklenjenih na prodajnih mestih ampak jih morajo oni. In ŠE naprej, nikakor razen po emailu naj ne bi mogli kontaktirat tega tip na mestnem trgu. Jebeno podjetje ki ima čez telekomunikacije mi prav da nimajo telefona v poslovalnici. In zdaj ČAKAM da mi sporočijo kva da fak se odločijo. Če me blagoslovijo da bom lahko puščal dnar za njihove pofukane mobilne storitve. Tok mal manjka da bom namest mobilnega operaterja menjal net in tv ponudnika. Klošarizem.

Pojdi na Izimobil ali pa Šparmobil.

Tam te nihče nič ne vpraša kje si zaposlen, pa še storitve imajo pol cenejše.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hja, vseeno lahko en lump vzame samo naročnino, potem pa nabije s klici na 090. So že bile takšne zlorabe v preteklosti

Naj se mu pa blokira vse klice na premijske številke in morda še vse nad naročeno količino.

Sam sem hotel za vsak slučaj(recimo, če mi kdo ukrade telefon) zablokirati vse premijske številke in vse plačljive smse pa tega očitno niso sposobni zrihtati-bolj verjetno nočejo zrihtati...
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Kje ti nočejo zrihtat? Za blokado komercialnih SMS/MMS sporočil, klic iz dotične številke za katero se blokira na 080 22 88 (pa se naredi blokada, ÐABE sam zate)... za blokado 090 klicev pa *121*4*4#.....
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.