Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
120 enot, ki jih porabiš po svoje, proti 1500 je zame več kot ooooogromna razlika.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Meni pa ni jasno od kje folk primerja predplačniške z naročniškimi paketi. Biti brez luksuza mesečne položnice v 21. stoletju je zame beraštvo. Mi na kraj pameti ne pade kupovanja kartic ali bohnedaj vsakomesečne ročne aktivacije kakih paketov(to je zdaj popularno ratalo) in podobne fore. Da ne omenjam lastništva telefonske številke, ki ga dokazuješ kar z PUK kodo...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
V 21. stoletju bi ti še plačeval na pošti s položnicami???

Normalni plačujemo z direktno bremenitvijo.
Brez vsakega kompliciranja na spletni strani vneseš svoje podatke in potem lahko na njih pozabiš, vsak mesec se enote same od sebe naložijo na tvojo številko, porabljen znesek pa avtomatično odtrga s tvojega računa.

In kar je najlepše, ko stvari podražijo ali se kako drugače poslabšajo enostavno ukineš direktno bremenitev in je zgodba popolnoma brezplačno in brez vsakega kompliciranja zaključena, drugje ti pa računajo vse možno od menjave pakete do prekinitve naročnine...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Telemach ima čisto ok omrezje, imam ga leto 5 mesecev in vse super dela
Dobro omrežje
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Kakor kje.
Pri meni žal ni tako in mi je bilo v bistvu tudi čisto vseeno, če vsak dan nekaj ur nisem dosegljiv, dokler me poleti ni dobila huda nevihta in nisem mogel poklicati nikogar od domačih ali znancev, da bi me kdo prišel iskat.
Čez tri ure sem bil skrit pod neko na pol podrto lovsko prežo okrog mene je pa vse treskalo in letele veje, drevesa...

Odslej najprej gledam na omrežje, nato pa na ceno.

Lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Aja, ti si tisti
smile-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Simobil je imel konec leta 2014 75% pokritost. Prvo bazno so imeli leta 2012. V pol leta doseči 80% je dobro, da pa rabiš dve leti in pol da pokriješ 75% je počasno
smile-1.gif


Šele po 3 letih se Si.mobil lahko pohvali z 90% pokritostjo.

Pokritost ozemlja z 80% pokritostjo je okoli 99% pokritosti prebivalstva.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.539
291
83
Joj smo takoj skačemo z drugimi podatki... Čisti primer v mojem kraju je Telemach postavil prvo LTE bazno in od tega je že par mesecev... Si.mobil je postavil 2 bazni postaji v razmaku slabega meseca dni...

Sedaj so vse 4 na LTE a Telemach pa še vedno 1 in vpršanje kdaj bo druga bazna pršla na vrsto z takim tempom mislim da letos sigurno ne
wink-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Če se oslonimo na podatek o pokritosti je Telemach le 6-12 mesecev zadaj. To ni pa nič razlike.

Si.mobil jih je v letošnjem letu (10 mesecih) postavil 333 LTE baznih, Telemach v 4 mesecih 200 LTE baznih postaj. Imata podoben tempo.

Deky: Večje število baznih postaj še ne pomeni boljše pokritosti. V mestih se dodaja bazne postaje na zasedenost bazne. To pa vpliva število uporabnikov na tistem območju. Tudi Si.mobil vseh baznih v mestih ni vklopil, ker trenutno še nima polnih kapacitet na LTE baznih.

Samo za info število uporabnikov glede na število LTE baznih:
- Si.mobil: 1048 uporabnikov/bazno
- Telemach: 1471 uporabnikov/bazno
- Telekom: 1873 uporabnikov/bazno

Vsi operaterji so tam tam.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.539
291
83
Ja to pomeni da Telemach je velik zgubil na mojem območju zato se jim ne gre da pokrijejo z več baznimi... lahko si samo mislim kako je bazna ki ma LTE obremenjena.... Pomoje je tako kot je bilo z UMTS-om od začetko lepo delalo pol pa katastrofa..

A kolk berem FB Telemacha je tudi katastrofa veliko pritožb čez omrežje od zadnjega izpada..

Itak da ma več baznih bolša pokritost en ni dosegljiva takoj druga pokriva itn... Če pa je ena daleč na okoli pol hitro izgubiš signal LTE ali bilo kaj drugega..
wink-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Zakaj pa jaz nimam problemov? Edino tisti dan, ko je bil izpad.

Meni po izpadu omrežje bolje deluje.

Zakaj se nekaterim to dogaja? Vseh skoraj 600 baznih postaj so nadgradili in jih niso optimizirali. Zaradi tega pa se to dogaja kot se. Telemach bi lahko septembra vklopil na vseh baznih LTE. Imajo samo magično tipko za to. Ampak na žalost je treba vsako celico na bazni nastaviti. Tudi jaz sem bil določene probleme, preden niso omrežje v mojem koncu optimizirali.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Stvar je pač taka da je Tušmobil spal, ker ni imel denarja in je zdaj Telemach primoran hiteti, kar pomeni da je potrebno počakati na 2016 za kakršnekoli primerjave omrežij.

Trg se je spremenil, zdaj so 3 resni igralci, kar pomeni dolgoročno(2017) adijo razlike med omrežji, odločil se boš le še glede na ponudbo.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.