Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Tko, nasledn tedn gremo menjat operaterja. Iz Telekoma na Telemach. Pa da vidimo. Malo samo bolijo stroški menjave vsega, 5+12 zame in 20 za fotra ker menja paket. Ampak se bo pa več kot 200 evrov na naročnini letno prihranilo.

Zakaj ne bi šli raje na Izimobil, ki ima pakete še pol cenejše, omrežje pa nekajkrat boljše?

Jup, titula bo kar primerna... Pa zraven en odštevalnik kdaj bo končno odšel od Telemacha in nam dal mir.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Kolegi,
Socializem je mimo...treba je plačat folk, elektriko, bazne, ostalo infrastrukturo... obračunska enota za spremembo v billingu je 100k € na ostalih sistemih ne dosti manjša...v lte so se zmetali ogromni denarji za licence požrtni državi. .. v končni fazi je mobilna telefonija ena redkih stvari ki se ceni oz kjer za isti denar dobiš več...če se na eni strani prihodke vzame jih je treba najti na drugi...sicer se lahko podjetje zapre...
Lpb

Seveda morajo operaterji pobirati denar. Se že pripravljajo na to, ko ne bo več mednarodnega roaminga
evil.gif
. Živimo v kapitalizmu, kjer je treba za vsak pritisk tipke Enter plačati, da ne omenjam če mora kdo iti na malo ali veliko potrebo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Tko, nasledn tedn gremo menjat operaterja. Iz Telekoma na Telemach. Pa da vidimo. Malo samo bolijo stroški menjave vsega, 5+12 zame in 20 za fotra ker menja paket. Ampak se bo pa več kot 200 evrov na naročnini letno prihranilo.

Zakaj ne bi šli raje na Izimobil, ki ima pakete še pol cenejše, omrežje pa nekajkrat boljše?

Če dobro premislimo ima Tlelemach v treh novih paketih daleč najboljše omrežje: svoje in prvo. Tlelekom le prvo in Simobil le drugo, vsi ostali nimajo svojega omrežja - ups T2, ki pa je v tem segmentu marginalec.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
N8 point v tem da je potrebno pritisniti enter...bolj je point da ti sistem omogoči, zaposleni izvede... Seveda pa še zmeri da se to plača s čimer se omogoči razvoj...
B
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj se vsi tolko okoli tega LTE napenjate?

Še doma nimamo takih linij za net in kje boš to lahko uporabil na mobilniku? kaj vlečeš dol al kaj.

Če bi tisti "H+" delal optimalno na 7Mbit, to zadosti praktično vse potrebe na mobilniku.

Drugače pa s simobilom nisem imel težav pri prenosu podatkov, s tušem pa ko sem kupil tisto njihovo zadevo, porazen signal.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.766
6.918
113
Saj to je tisto smešno, simobil ima bojda preko 100 Mbps hitrost na LTE, potem pa oglašuje pakete z nekaj GB spomina...pa to ja skuriš v nekaj minutah, če bi na polno vlekel
smile-1.gif


torej dokler ne bo unlimited prenosa, so silne hitrosti nesmiselne.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

unlimited pa itak ni unlimited, to smo že ugotovili
smile-1.gif
tisto je pa nateg drugega operaterja
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Razumem, da imaš mobilni internet doma za "podporo" cele hiše. OK. Potem rabiš pač neomejen prenos in hitrost podobno "povprečnemu kablu". Vse ostalo je zame preseravanje. Res mi je vseeno ali mi stran odpre na telefonu v pol ali eni sekundi.

Trenutno delam na Tlelekomovem mobilnem internetu s solidnim 3G signalom 4/5 črtic, speedtest pokaže 1,3/0,3 katastrofalno počasi, ampak boljše kot nič. V petih dnevih pa sem za normalno delo v pisarni in nekaj ogledov interneta skuril 200 Mb. Tako čez palec sem za dolpotegnit "čakal" 200 sekund - v petih dneh!
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Saj to je tisto smešno, simobil ima bojda preko 100 Mbps hitrost na LTE, potem pa oglašuje pakete z nekaj GB spomina...pa to ja skuriš v nekaj minutah, če bi na polno vlekel
smile-1.gif


torej dokler ne bo unlimited prenosa, so silne hitrosti nesmiselne.

Kdo pa je rekel, da nimajo paketov z unlimited prenosa podatkov... Logicno pa je, da taki paketi ne stanejo 5,99€, kot bi nekateri najraje videli...
hysterical-1.gif
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kaj se vsi tolko okoli tega LTE napenjate?

Še doma nimamo takih linij za net in kje boš to lahko uporabil na mobilniku? kaj vlečeš dol al kaj.

Če bi tisti "H+" delal optimalno na 7Mbit, to zadosti praktično vse potrebe na mobilniku.

Drugače pa s simobilom nisem imel težav pri prenosu podatkov, s tušem pa ko sem kupil tisto njihovo zadevo, porazen signal.
Se strinjam.
Me prav zanima koliko navdušencev bo po 1.1.2016 pripravljeno dodatno plačati za LTE. Meni 3G popolnoma zadošča, s tem da redno vzpostavljam hotspot in z računalnikom dostopam do SAPa...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.766
6.918
113
unlimited paket pa nima smisla, če je drag ko žafran.

Ne bi bil cilj operaterjev, mobilnih, da ima uporabnik doma samo eno LTE škatlo, in potem preko tega leti vse, TV, net, GSM, "navadni telefon", itd. ampak to mora biti ceneje, kot preko kabla, drugače nihče ne bo tega vzel.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
unlimited paket pa nima smisla, če je drag ko žafran.

Ne bi bil cilj operaterjev, mobilnih, da ima uporabnik doma samo eno LTE škatlo, in potem preko tega leti vse, TV, net, GSM, "navadni telefon", itd. ampak to mora biti ceneje, kot preko kabla, drugače nihče ne bo tega vzel.

Operater mora promet ravno tako placevati (sploh linki v tujino niso poceni)... V tujini je tako, da tudi fiksni internet (DSL, optika, ...) niso unlimited... Pac pri nas smo navajeni, da so ti paketi brez omejitve kolicine prenosa podatkov... so pa omejeni glede na hitrost up in downstreama...

In ce zelis imeti vse "unlimited" pac to tudi placaj... drugace pa ponavadi dobis toliko, kot placas. Saj v stacuni tudi ni nekih "paketov", kjer bi placeval mesecni znesek in bi lahko iz stacune odnesel vse, kar ti pase
smile-1.gif


Saj želja vsakega je, da bi imel vse zastonj...ampak zal to v realnosti ne gre
smile-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
A jebo mast ste modeli. Kdo tukaj piše karkol o uporabnosti, sploh pa kako lahko vi veste kaj nekdo potrebuje in če nekomu 1MB na minuto zadostuje, prav, super sem vesel.
Replay, ki sem ga jaz podal je samo primerjava LTE tehnologije dveh operaterjev, lokacija je pa tudi tam tam. nič drugega. Gola praksa, preizkus tehnologije na terenu dveh operaterjev. In ko se pokaže, da enemu na eni lokaciji ta enaka tehnologija deluje skoraj 2,5x hitreje(verjetno je pa kje lokacije, ki je tuš hitrejši od telekoma, sicer dvomim ampka vseeno
smile-1.gif
i'm off
in tudi off topic očitno, pišite o paketih VEČ
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kaj se vsi tolko okoli tega LTE napenjate?

Še doma nimamo takih linij za net in kje boš to lahko uporabil na mobilniku? kaj vlečeš dol al kaj.

Če bi tisti "H+" delal optimalno na 7Mbit, to zadosti praktično vse potrebe na mobilniku.

Drugače pa s simobilom nisem imel težav pri prenosu podatkov, s tušem pa ko sem kupil tisto njihovo zadevo, porazen signal.
Se strinjam.
Me prav zanima koliko navdušencev bo po 1.1.2016 pripravljeno dodatno plačati za LTE. Meni 3G popolnoma zadošča, s tem da redno vzpostavljam hotspot in z računalnikom dostopam do SAPa...

Kakšni "dodatno plačati za LTE"? LTE bo po mojih info še dalje brezplačen, če hočeš višje hitrosti, doplačaš. Zato ne zavajat.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
A jebo mast ste modeli. Kdo tukaj piše karkol o uporabnosti, sploh pa kako lahko vi veste kaj nekdo potrebuje in če nekomu 1MB na minuto zadostuje, prav, super sem vesel.
Replay, ki sem ga jaz podal je samo primerjava LTE tehnologije dveh operaterjev, lokacija je pa tudi tam tam. nič drugega. Gola praksa, preizkus tehnologije na terenu dveh operaterjev. In ko se pokaže, da enemu na eni lokaciji ta enaka tehnologija deluje skoraj 2,5x hitreje(verjetno je pa kje lokacije, ki je tuš hitrejši od telekoma, sicer dvomim ampka vseeno
smile-1.gif
i'm off
in tudi off topic očitno, pišite o paketih VEČ

No, naj že en pove zakaj rabi 60Mbit prenos na mobilniku....
evil.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Mobilni hotspot narediš in vlečeš torrente.
To smo par dni nazaj testirali in se je izkazalo, da marsikateri telefon postane ozko grlo za ogromne hitrosti pri tetheringu,
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
V veliki večini jih res ne rabiš, je pa surfanje definitinvo bolj lagodno...pa mi odgovori ti na vpršanje...povej mi zakaj nekdo rabi 150KM v avtu ali več?
grin1.gif
Sploh, če recimo avto plačaš xy €, pa ob nakupu samo označiš..bi imel notri 90KM ali 250KM..za enako ceno (HSDPA vs LTE recimo)?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.