Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik #488

Lej, sem na mobilnem telemachu od junija lani.

Do sedaj je zadeva delovala lepo, brez izpadov, do danes, tako da nekih pripomb nisem imel.

Razen roparske cene za prekoračitev podatkov, kar sem mastno plačal (žal telefon ne omogoča blokade, njihova blokada pri 50 eur pa je blokirala šele pri 120 eur itd..)

Dejansko mi je škoda nastala tudi zaradi telemacha, ker tedaj ni delal kablski net in se je telefon zlogiral na mobilne podatke in jih trošil.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Citat:
Uporabnik Smrkc pravi:
Se še spomnete leta 2012 in izpad Mobitela?
Se še spomnete leta Simobil nagradnje in prestavite na 2G?
itd itd...

Skratka noben ni imun pred izpadi/napakami....

Telesmeh ima možnost nacionalnega roaminga, pa so ga kot je zgoraj napisano namenoma izklopili. Tole je za moj želodec preveč.

Nacionalni roaming so izklopili tudi meni, ki imam še posebej vključeno opcijo nacionalni roaming.
Res svinjarija, da niti takim, ki dodatno plačujemo za nacionalni roaming tega ne omogočajo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Na Simobilov Bob pa ne računaj, raje propadejo kot pa, da bi znižali cene.

Sploh pa paket, ki nima vključenih MMSov in ne moreš poslati kakšne slikce zame sploh ni uporaben.

Dobro MMS ni panike za tistih par slikc, sicer pa večino prošljem preko FB ali drugače. Malo je v zatonu MMS, ampak to ni problem.

Nekaj bodo že reagirali pri bobu, sem prepričan.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Citat:
Uporabnik Smrkc pravi:
Se še spomnete leta 2012 in izpad Mobitela?
Se še spomnete leta Simobil nagradnje in prestavite na 2G?
itd itd...

Skratka noben ni imun pred izpadi/napakami....

Telesmeh ima možnost nacionalnega roaminga, pa so ga kot je zgoraj napisano namenoma izklopili. Tole je za moj želodec preveč.

Nacionalni roaming so izklopili tudi meni, ki imam še posebej vključeno opcijo nacionalni roaming.
Res svinjarija, da niti takim, ki dodatno plačujemo za nacionalni roaming tega ne omogočajo.

Pa ste mogoče pomislili na to, da je težava malo bolj globlja in je za seboj potegnila tudi onemogočeno prijavo na telekom omrežje ali slepo vrjamete takoj kaj pravi prijatelj od prijatelja..... Že takoj ko je padlo dol omrežje ni bila možna prijava na telekom, resnično misliš da so v istem trenutku že vedeli kaj je vzrok za izpad in koliko časa bo trajala odprava napake in namerno takoj izklopili gostovanje, moooočno dvomim? Dej mal uporabte glavco no...

Fikus.....
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Trenutno v LJ vse ponovno deluje, tako klici kot SMS/MMS in data.... če ne, naredi izklop/vklop
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Za to svinjarijo bi morali uporabnike obvestiti pa ne preko gnile internetne, nepregledne in neuporabne strani...
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
WeWatchingYou: to kar si prilepu se navezuje na fix storitve...

Tudi za mobilno imaš obvestilo že takoj na osnovni strani in pod obvestila:
Nujno obvestilo
19. oktober 2015
Telemach Mobil obvešča uporabnike, da trenutno prihaja do motenj v delovanju vseh storitev, napaka se urgentno odpravlja. Hvala za...
 

JackSparrow

Pripravnik
29. apr 2013
253
10
18
Slovenija
Še dobr da obstaja tale forum in izveš da so onemogočili roaming. Sedaj mi pa dela ko sem izklopil roaming. WTF TELEMACH.
10.gif
 

Tojka

Pripravnik
4. okt 2011
176
6
18
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Nacionalni roaming so izklopili tudi meni, ki imam še posebej vključeno opcijo nacionalni roaming.
Res svinjarija, da niti takim, ki dodatno plačujemo za nacionalni roaming tega ne omogočajo.

Nacionalni roaming se jim se sesedel skupaj z današnjimi težavami. Niso ga nikomur izklopili. Nevem, kaj bi mel telemach od tega, da bi sam šel izklopit NR, če pa z novimi paketi vse to omogoča. Celo za podatke!
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Na Simobilov Bob pa ne računaj, raje propadejo kot pa, da bi znižali cene.

Sploh pa paket, ki nima vključenih MMSov in ne moreš poslati kakšne slikce zame sploh ni uporaben.

Dobro MMS ni panike za tistih par slikc, sicer pa večino prošljem preko FB ali drugače. Malo je v zatonu MMS, ampak to ni problem.

Nekaj bodo že reagirali pri bobu, sem prepričan.

Jaz bi prej rekel, da izgublja SMS in pridobiva MMS.

Poznam kar nekaj starejših, ki so dobili pametni telefon z dobrim fotoaparatom in so čisto navdušeni nad tem, da lahko drugim pošiljajo in tudi sprejemajo, pravkar posnete slikce.

Vsak paket brez vključenih MMSov bo hudo razočaral večino uporabnikov.

Izimobil pa ni samo najcenejši 1500 enot za 6,9 evra ampak lahko s polnitvami še znižaš račun-za zbranih 50 evrov porabljenih kartic dobiš 5 evrov, za 100, 10evrov, za 150, 15 evrov, za 200 pa 20 evrov dobroimetja-torej še dodatni skoraj 10% popust.

Dejansko potem paket ne stane 6,9 evra ampak samo še 6,3 evra za 1500 enot.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ne more se sesuti nacionalni roaming saj ga zagotavlja drug operater, ki mu omrežje dela.

Telemach verjetno rabi samo nek navaden delujoč računalnik, ki Mobitelu sporoča številke njihovih sim kartic, ki jih mora Mobitel sprejeti v omrežje.

Če niti za to nimajo backupa potem so pa res popolni nesposobneži-prej bi verjel tistemu zgoraj, ki je napisal, da so še ta računalnik namerno izklopili, ker upajo, da jih bo to manj koštalo.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.763
5.895
113
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
V sosednji firmi že cel dan gledajo v luft, ker jih stranke ne morejo poklicati.

Kaj ti talenti na Telesmehu nimajo nobene redundance, backupa, disaster plana?
Resno podjetje ima številke pri večih operaterjih, če se kateremu slučajno zgodi zajeb:
http://www.telekom.si/poslovni
https://www.simobil.si/poslovni

Seveda so cene za poslovne pakete malo višje.



Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Lej, sem na mobilnem telemachu od junija lani.

Do sedaj je zadeva delovala lepo, brez izpadov, do danes, tako da nekih pripomb nisem imel.

Razen roparske cene za prekoračitev podatkov, kar sem mastno plačal (žal telefon ne omogoča blokade, njihova blokada pri 50 eur pa je blokirala šele pri 120 eur itd..)

Dejansko mi je škoda nastala tudi zaradi telemacha, ker tedaj ni delal kablski net in se je telefon zlogiral na mobilne podatke in jih trošil.
5/24 dneva od 505 dni je zame spodoben uptime.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Ne more se sesuti nacionalni roaming saj ga zagotavlja drug operater, ki mu omrežje dela.

Telemach verjetno rabi samo nek navaden delujoč računalnik, ki Mobitelu sporoča številke njihovih sim kartic, ki jih mora Mobitel sprejeti v omrežje.

Če niti za to nimajo backupa potem so pa res popolni nesposobneži-prej bi verjel tistemu zgoraj, ki je napisal, da so še ta računalnik namerno izklopili, ker upajo, da jih bo to manj koštalo.

drži se svojega foha, prosim...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zdajle na Izi prenašam še eno mojo naročnino na bivši Tušmobilov paket brez naročnine in sveda brez kakšnih aneksov.

1. Zanima me ali me kaj stane prekinitev tega naročniškega razmerja(naročniški paket brez naročnine in brez vezave)?
2. Če to naročnino brez naročnine ohranim recimo za vsak slučaj-koliko me stane nova številka, ki mi jo Telemach pošlje, če obstoječo številko prenesem drugam?
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Ne more se sesuti nacionalni roaming saj ga zagotavlja drug operater, ki mu omrežje dela.

Telemach verjetno rabi samo nek navaden delujoč računalnik, ki Mobitelu sporoča številke njihovih sim kartic, ki jih mora Mobitel sprejeti v omrežje.

Če niti za to nimajo backupa potem so pa res popolni nesposobneži-prej bi verjel tistemu zgoraj, ki je napisal, da so še ta računalnik namerno izklopili, ker upajo, da jih bo to manj koštalo.

Hahahaha, če res misliš, da celotni NR poteka preko enega delujočega računalnika, raje nehaj komentirat in nabijat take nebuloze.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.