Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Kako ste ostali zadovoljni z omrežjem??
Čez vikend sem testiral po dolenjski in posavju in lahko rečem samo woow. Telefon je bil nonstop na H ali H+. Samo na cesti proti Kostanjevici in čez kostanjevico mi je prekloplo na roaming in je bil net prepočasen in speed test sploh ni hotel izmerit. Potem gor med vinogradi pa je spet letelo in tudi v eni zidanci je delalo.
Pa tudi po ac lj-kk je bil skos H ali H+.
Samo hitrosti so pa zeloo različne od 3mbs/0,5mbps do 7mbps/7mbps.


Je pa vrjetno kar se roaminga tiče problem, če živiš ob meji? Da si povsod dosegljiv imaš vrjetno vklopljen roaming, sam pol ti pa na tujino preklaplja? Bi rabil akk app, kater ti recimo ne bi dovoljeval povezave na izbrana omrežja??
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Tu v SV SLO je že prej bila pokritost s 2G enaka kot pri ostalih dveh, zdaj pa je vsepovsod 4-5 črtic 3G. So seveda še kakšna mesta, kjer je slab signal, ampak so to mesta, kjer tudi ostala 2 (ali pa vsaj en) pogrneta. Pa seveda obratno tudi
wink-1.gif


Najbolj je opazna razlika na AC, kjer je bilo prej recimo na relaciji MB-LJ večino časa na 2G in je bil internet neuporaben, zdaj pa dela kot se šika.
 

dasVR46

Zelenc'
11. okt 2014
29
0
1
Citat:
Uporabnik TheCableGuy pravi:
dasVR46: Če mi pošljete naročniške podatke preko ZS vam lahko preverim točno koliko bi znašalo.

Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Visina ugodnosti verjetno ni 30€ ampak predvidevam, da toliko placujes mesecno.... Ce ti je ostalo se 16 mesecv, to pomeni, da je visina tvojih "ugodnosti" 480€... Ce potem to pomnozis s kolicnikom 0,66 (katerga dobis po izracunu 16/24), to znese potem 319,68€...

Mesečno plačujem 13,41 €. Imel sem aneks za 10% popust in ne za telefon, zato je visina ugodnosti samo 30 €. 1,5 € na mesec v dveh letih navrže približno 30 €. Pisal sem na mail in sem dobil odgovor, da je možna menjava samo za paketa ŠE VEČ in NAJVEČ ob doplačilu za 20 € za menjavo. Danes sem se oglasil v telemachovi poslovalnici, kjer sem lahko spremenil paket na VEČ, aneks sem prekinil brez plačila po besedah zaposlenega, plačati bom moral le 20€ za menjjavo paketa. Mislim pa, da je stvar drugačna, če imaš aneks za telefon.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
459
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik jozo pravi:
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
1.1.2016 bo roaming tudi za starejše pakete, to sem nekje zasledil.

Mi v SV Sloveniji še vedno imamo nadgradnjo omrežja in je nacionalno gostovanje zastonj....me pa čudi da je sms o nadgradnji prišel že 12.8.2015 in do zdaj še nobenega obvestila o koncu nadgradnje....mogoče pa ostane omogočeno brezplačno gostovanje....
cheer.gif

Ravno danes dobil sms da je posodobitev omrežja v Pomurski regiji končana....tak da bo treba nazaj na ročno dat....
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik dasVR46 pravi:
Citat:
Uporabnik TheCableGuy pravi:
dasVR46: Če mi pošljete naročniške podatke preko ZS vam lahko preverim točno koliko bi znašalo.

Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Visina ugodnosti verjetno ni 30€ ampak predvidevam, da toliko placujes mesecno.... Ce ti je ostalo se 16 mesecv, to pomeni, da je visina tvojih "ugodnosti" 480€... Ce potem to pomnozis s kolicnikom 0,66 (katerga dobis po izracunu 16/24), to znese potem 319,68€...

Mesečno plačujem 13,41 €. Imel sem aneks za 10% popust in ne za telefon, zato je visina ugodnosti samo 30 €. 1,5 € na mesec v dveh letih navrže približno 30 €. Pisal sem na mail in sem dobil odgovor, da je možna menjava samo za paketa ŠE VEČ in NAJVEČ ob doplačilu za 20 € za menjavo. Danes sem se oglasil v telemachovi poslovalnici, kjer sem lahko spremenil paket na VEČ, aneks sem prekinil brez plačila po besedah zaposlenega, plačati bom moral le 20€ za menjjavo paketa. Mislim pa, da je stvar drugačna, če imaš aneks za telefon.

Ampak vezal si se še naprej ne? Za telefon je pa drugače ja, treba odplačat razliko.
 

dasVR46

Zelenc'
11. okt 2014
29
0
1
Mislim da mi ostane teh 16 mesecev (vsaj logično bi bilo tako), nisem pa siguren. Bom sporočil, ko bodo spremenili paket in bodo podatki v moj telemach.
 

Trupl0

Pripravnik
21. sep 2007
211
16
18
Gottschee
me je danes klical iz telemacha in sicer:
- lahko naredim "prehod na telemach" in sicer na "poddomeno" od naročnine od mame ( ona ima telemach trojček ali kaj je že ).
- vzamem še več paket ( 12€ ) na mesec za boljšo ceno zaradi gornje naročnine starša
- na trenutnem paketu imam tudi veljaven aneks

Plačam samo 20€ za prehod na drugi paket in to je to?
Ali se bo vseeno prikradla kakšna extra položnica?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

pa ti zivis na istem naslovu (oziroma si prijavljen) kot starsi? ali samo glede na priimek? oz je kaka druga fora?
 

TheCableGuy

Pripravnik
20. mar 2012
50
0
6
dasVR46: Tako je kot je napisano. Strošek spremembe bo 20€, telefon pa je v primeru še odprtih obrokov potrebno odplačati do konca pred spremembo.
 
Nazadnje urejeno:

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Citat:
Uporabnik TheCableGuy pravi:
Trupl0: Če ste trenutno naročniki Tušmobila potem plačate samo 20€, ne bo nobenih skritih stroškov.

Nobenih skritih stroškov ... samo 20EUR lol
uf-1.gif
 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
299
93
28
Kaj pri menjavi paketa Tušmobil-Telemach dobiš novo sim? Ali zamenjava kaj stane če še nimaš usim?
 

dasVR46

Zelenc'
11. okt 2014
29
0
1
Jaz sem menjal sim še na tušmobilu, takrat je bilo zastonj. Verjetno je sedaj isto.

Meni so paket že zamenjali, aneks (16 mesecev) se ni prenesel, ampak se je prekinil, za to prekinitev nisem plačal nič. Edini strošek je strošek menjave paketa 19,90 €.
 

frikenej

Pripravnik
19. nov 2010
723
5
18
Ljubljana
Jaz sem s posodobljenim omrežjem izjemno zadovoljen. Sploh se več ne zgodi da bi me vrglo na Mobitelov signal. Res same pohvale.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.438
422
83
ksz

A se je Simobil že kaj oglasil in zahteval prepoved novih paketov?

Če mu gre v nos sparovih 7€ za 1500 enot, kaj poreče na 8€ za neomejene klice in sporočila ter 500mb prenosa podatkov (za obstoječe telemachove naročnike). Pa še lte dobiš, pa tulifon na obroke, pa...

evil.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.760
6.915
113
S tem da to ni glih pravi LTE, ker se dosega bolj kot ne UMTS hitrosti. LTE je 150mbps, telemach niti blizu temu ni.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
459
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
S tem da to ni glih pravi LTE, ker se dosega bolj kot ne UMTS hitrosti. LTE je 150mbps, telemach niti blizu temu ni.

Povej kateri operater ponuja hitrost 150 mbit/s....mogoče na kaki mikrolokaciji....realne hitrosti so tam okoli 50 mbit/s....jaz sem trenutno z Telemachovim LTE-jem zadovoljen....se pa giblje med 20-40 mbit/s....glavna je odzivnost omrežja....vsaj po moje....
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.539
291
83
Citat:
Uporabnik jozo pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
S tem da to ni glih pravi LTE, ker se dosega bolj kot ne UMTS hitrosti. LTE je 150mbps, telemach niti blizu temu ni.

Povej kateri operater ponuja hitrost 150 mbit/s....mogoče na kaki mikrolokaciji....realne hitrosti so tam okoli 50 mbit/s....jaz sem trenutno z Telemachovim LTE-jem zadovoljen....se pa giblje med 20-40 mbit/s....glavna je odzivnost omrežja....vsaj po moje....

Velik speedtestov sem naredu na raznih lokacijah po Sloveniji in Si.mobil ponuja do 150Mb/s večina testov je bila med 100 in 150
wink-1.gif
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
459
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Citat:
Uporabnik jozo pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
S tem da to ni glih pravi LTE, ker se dosega bolj kot ne UMTS hitrosti. LTE je 150mbps, telemach niti blizu temu ni.

Povej kateri operater ponuja hitrost 150 mbit/s....mogoče na kaki mikrolokaciji....realne hitrosti so tam okoli 50 mbit/s....jaz sem trenutno z Telemachovim LTE-jem zadovoljen....se pa giblje med 20-40 mbit/s....glavna je odzivnost omrežja....vsaj po moje....

Velik speedtestov sem naredu na raznih lokacijah po Sloveniji in Si.mobil ponuja do 150Mb/s večina testov je bila med 100 in 150
wink-1.gif

V Prekmurju po moje daleč od tega....imam tudi simp net kartico....pa so hitrosti tam do 50 mbit/s....
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.