Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Ta teden sem bil v Nemčiji in Telemach ima prekleto dobro pogodbo za roaming z Deutsche Telekom. Vedno je delalo z HSPA+, medtem Telekomovcem sploh ni spustilo v omrežje in so bili prijavljeni na E-plus EDGE.

Zelo zelo presenečen. Verjetno imajo tako pogodbo kot Si.mobil z Vodafonom.
Hmmm...
Pri Premium EU, se lahko "brezplačne" minute v DE koristi znotraj E-plus omrežja. Ostalo je običajno EU gostovanje
Ne preko tmobila je. Sem koristil prenos podatkov
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
@fikus, ni res da ne,mores menjati iz mingl 17eur na vec za 15eur. Lahko, edino ameks moras prej odplacati, poklici za izracun koliko to pride. Ti pa priporocam kak teden pocakati, ker imajo hud naval in maslednji teden bo se guuzva.

Meni se ne gre, da bi namesto 18, plačeval 15 evrov, jaz bi samo rad, da bi lahko tako kot cenejši paketi tudi sam uporabljal nacionalno gostovanje(to že imam vključeno) vključno z internetom(ki ga imam pa blokiranega).

Odplačilo aneksa me pa pride več kot celoletna naročnina
wink-1.gif


Me zanima kaj bodo naredili zdaj, ko mi v 45tih dneh niso popravili telefona, ki sem ga s tem aneksom kupil.
Denarja napisanega v pogobi mi zagotovo ne bodo vrnili.

Sam bom zahteval nov enak ali pa boljši telefon, če ne pa vrnitev denarja po pogodbi(torej najmanj znesek, ki bi ga moral plačati za odplačilo aneksa).
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Ne gre se za nazaj ampak za ta trenutek, ista fima mi ne omogoči prehoda na drug paket, četudi bi plačal za menjavo paketa.

Dvomim, da je to res.

Seveda je res, zakaj bi nekaj nakladal?

Poklical sem za zamenjavo paketa in te možnosti nimam-razen, če odplačam ankes kar me pa stane več kot celoletna naročnina.

Slabo leto bom že še potrpel potem pa, pa, pa Telemach.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
459
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Ne gre se za nazaj ampak za ta trenutek, ista fima mi ne omogoči prehoda na drug paket, četudi bi plačal za menjavo paketa.

Dvomim, da je to res.

Seveda je res, zakaj bi nekaj nakladal?

Poklical sem za zamenjavo paketa in te možnosti nimam-razen, če odplačam ankes kar me pa stane več kot celoletna naročnina.

Slabo leto bom že še potrpel potem pa, pa, pa Telemach.

Ne vem kaj te zdaj tu tezi....noben operater ti nebi dovolil spremembe paketa v nizjo narocnino ce nebi odplacal aneksa....potem bi se to masovno delalo...bi sklenil drazji paket in posledicno prisel do cenejsega telefona potem pa cez par mesecev zamenjal paket in znizal narocnino....
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Ne gre se za nazaj ampak za ta trenutek, ista fima mi ne omogoči prehoda na drug paket, četudi bi plačal za menjavo paketa.

Dvomim, da je to res.

Seveda je res, zakaj bi nekaj nakladal?

Poklical sem za zamenjavo paketa in te možnosti nimam-razen, če odplačam aneks.

No, vidiš, da je možno.
grin1.gif
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Ne gre se za nazaj ampak za ta trenutek, ista fima mi ne omogoči prehoda na drug paket, četudi bi plačal za menjavo paketa.

Dvomim, da je to res.

Seveda je res, zakaj bi nekaj nakladal?

Poklical sem za zamenjavo paketa in te možnosti nimam-razen, če odplačam aneks.

No, vidiš, da je možno.
grin1.gif
Sam ne ve kaj bi rad.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

jaz pa nimam aneksa, ker sem lani šel na novo k njim
smile-1.gif

mam pa telefon 2 leti vezavo

bo šlo?
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

hehe, pravi so

morda pa je bolje ne zagnati se in počakati malo, ker menda mamo konkurenco...vedno manj sicer
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.133
350
83
Goriska
Mene je ta ponudba posteno razgrela... Vceraj sem poklical na Telemach in se zmenil za brezplacno tesno obdobje 14dni za paket Se vec. Ce bo vse ok, grem verjetno stran od Simobila, ceprav mi je trenutno orto tripster za 20€ cisto ok, pa se brezplacen LTE s polno hitrostjo imam in 1gb na mesec v tujini...

Mogoce kdo ve, ce ima Telemach ze v ponudbi kaksne dodatne opcije za EU in ostali svet, ker nic ne najdem na njihovi spletni strani?
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Sneki, ti kot pravnik bi lahko vedel, da si sklenil pogodbo za nek čas (leto, dve, nekateri imajo tri). Aneks je dodatek k pogodbi in se ponavadi sklepa ob podaljšanju le te za npr. nov telefon predčasno. Ali pa aneks k naročniškemu razmerju, da boš toliko in toliko časa odplačeval aparat in ostal njihov naročnik na izbrani paket.

Nekako logično naj bi bilo, da če ti operater financira oz. da na 24 obrokov telefon, da se za ta čas ohrani obstoječe razmerje oz. da se ob prekinitvi le tega operaterju vrne neplačan sorazmeren del aparata.

Kako boš vzel aparat vreden npr 500 eur na 24 mesecev, čez 12 mesecev pa ne bi več plačeval?
Jasno je treba poplačati preostali dolg, potem pa jovo na novo po nov aparat.
grin1.gif
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
459
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Sneki, ti kot pravnik bi lahko vedel, da si sklenil pogodbo za nek čas (leto, dve, nekateri imajo tri). Aneks je dodatek k pogodbi in se ponavadi sklepa ob podaljšanju le te za npr. nov telefon predčasno. Ali pa aneks k naročniškemu razmerju, da boš toliko in toliko časa odplačeval aparat in ostal njihov naročnik na izbrani paket.

Nekako logično naj bi bilo, da če ti operater financira oz. da na 24 obrokov telefon, da se za ta čas ohrani obstoječe razmerje oz. da se ob prekinitvi le tega operaterju vrne neplačan sorazmeren del aparata.

Kako boš vzel aparat vreden npr 500 eur na 24 mesecev, čez 12 mesecev pa ne bi več plačeval?
Jasno je treba poplačati preostali dolg, potem pa jovo na novo po nov aparat.
grin1.gif

Enim ocitno to ni jasno....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

saj vem
smile-1.gif

ta paket moram odplačat ket je obrok izračunan glede na paket...lahko pa bi operater vseeno ponudil spremembo
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Ta teden sem bil v Nemčiji in Telemach ima prekleto dobro pogodbo za roaming z Deutsche Telekom. Vedno je delalo z HSPA+, medtem Telekomovcem sploh ni spustilo v omrežje in so bili prijavljeni na E-plus EDGE.

Zelo zelo presenečen. Verjetno imajo tako pogodbo kot Si.mobil z Vodafonom.
Hmmm...
Pri Premium EU, se lahko "brezplačne" minute v DE koristi znotraj E-plus omrežja. Ostalo je običajno EU gostovanje
Ne preko tmobila je. Sem koristil prenos podatkov
Tako je, D Telecom oziroma T-Mobile. Ne vem kaj eni nekaj blebetajo na pamet. So zato seznami operaterjev, pa vseeno eni kar nekaj blebetajo z zavajanji ...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik jozo pravi:
Ne vem kaj te zdaj tu tezi....noben operater ti nebi dovolil spremembe paketa v nizjo narocnino ce nebi odplacal aneksa....potem bi se to masovno delalo...bi sklenil drazji paket in posledicno prisel do cenejsega telefona potem pa cez par mesecev zamenjal paket in znizal narocnino....

Ni mi treba dati nižje naročnine, vse lahko ostane tako kot doslej, le dovolijo mi naj(tako kot to imajo cenejši paketi) nacionalni roaming tudi za internet ne samo za pogovore in SMSe.

To je vse kar bi rad.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
459
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik jozo pravi:
Ne vem kaj te zdaj tu tezi....noben operater ti nebi dovolil spremembe paketa v nizjo narocnino ce nebi odplacal aneksa....potem bi se to masovno delalo...bi sklenil drazji paket in posledicno prisel do cenejsega telefona potem pa cez par mesecev zamenjal paket in znizal narocnino....

Ni mi treba dati nižje naročnine, vse lahko ostane tako kot doslej, le dovolijo mi naj(tako kot to imajo cenejši paketi) nacionalni roaming tudi za internet ne samo za pogovore in SMSe.

To je vse kar bi rad.

Hmmm mislim da bo tezko....probaj z kaksno prosnjo....
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.