nov električni avto,nasveti za nakup

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.204
1.695
113
40
Dogovorjeno obračunsko moč so mi postavili na 4,7 kW.

Če prav razumem zadevo, v časovnem bloku 4 in 5 niso neka zelo visoka doplačila za preseženo dogovorjeno moč (na mesec bi pridelal med 5 in 10 eur), pa vendar se splača v teh dveh blokih korigirat moč na 11kW ker v tem primeru pa praktično ni razlike (cca pol evra na mesec).
Predpostavljam, da bo 95% polnitve EV-ja ponoči...

A pravilno to razumem?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Saj to je smisel EVja. Polnis doma vsako noc, zjutraj avto poln in primerno klimatiziran. Cez dan pa pac “na pumpi” ko se peljes na hrvasko na morje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
329
46
28
Dogovorjeno obračunsko moč so mi postavili na 4,7 kW.

Če prav razumem zadevo, v časovnem bloku 4 in 5 niso neka zelo visoka doplačila za preseženo dogovorjeno moč (na mesec bi pridelal med 5 in 10 eur), pa vendar se splača v teh dveh blokih korigirat moč na 11kW ker v tem primeru pa praktično ni razlike (cca pol evra na mesec).
Predpostavljam, da bo 95% polnitve EV-ja ponoči...

A pravilno to razumem?

Zaenkrat nič ne spreminjaj. Te bodo 2 leti samo opozarjali, da si v ČB4 in ČB5 presegel 4.7kW.
Ker če pa boš katerkoli ČB spremenil, in boš presegel ČB1 (ali ČB5), boš pa plačal vse penale (brez opozarjanja).
Spreminjal boš čez 2 leti (ali naslednje leto, če ti bodo letošnjo zimo kaj čudnega izmerili)

Če imaš dinamično polnilnico, je lahko kamot tudi pozimi podnevi 4kW polnitve BEVa (nastavljena na ta max.)
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in uncle_sam