Liderpnevmatik.si nateg?

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Prvo vprašanje je, če ti sploh lahko prodajaš v našem jeziku na naši domeni, če nimaš doregistracije narejene. Jaz mislim, da ne in si v tem primeru v prekršku. Za EU vem, da to ne gre, v tem primeru pa nisem čisto prepričan.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Prvo vprašanje je, če ti sploh lahko prodajaš v našem jeziku na naši domeni, če nimaš doregistracije narejene. Jaz mislim, da ne in si v tem primeru v prekršku. Za EU vem, da to ne gre, v tem primeru pa nisem čisto prepričan.

Domena in jezik spletne strani nima pri tem pomoje nobene veze... To ali smes prodajati pa tudi ne direktno ...
smile-1.gif
...
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Štacuna, ki ima sedež v EU in prodaja na našem trgu, mora zaračunavati naš DDV. To, da prodaja na našem trgu, se pa definira kako?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Štacuna, ki ima sedež v EU in prodaja na našem trgu, mora zaračunavati naš DDV. To, da prodaja na našem trgu, se pa definira kako?

To je ze vse res... ampak nima nobene zveze s tem... ali je neka spletna stran prevedena v slovenski jezik in dosgljiva na spletni domeni s koncnico .si ...
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Jaz sem 2x kupil gume pri njih bp, vidim pa da so še lani očitno imeli sedež podjetja v Nemčiji

Opravili ste nakup pri CP REIFEN TRADING GMBH na Liderpnevmatik.si

CP Reifen Trading GmbH
Lebacher Str. 4 - 66113 Saarbrücken oder
Postfach 10 05 43 - 66005 Saarbrücken

Verjetno se niso brez razloga selili v Andoro oz. izven EU.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.345
765
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Spet matematika... nekako cene z DDV in brez ne gredo skupaj...
To je en s petimi razredi OŠ sestavil...

Imaš prav. No, še za račun jih lahko prijavim na FURS.

Bi morala biti tudi na računu tista 3D koda od davčne blagajne?

Koda ne, račun bi pa moral biti pravilno spisan...
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Štacuna, ki ima sedež v EU in prodaja na našem trgu, mora zaračunavati naš DDV. To, da prodaja na našem trgu, se pa definira kako?

To je ze vse res... ampak nima nobene zveze s tem... ali je neka spletna stran prevedena v slovenski jezik in dosgljiva na spletni domeni s koncnico .si ...

Kaj pa spletno trgovino definira, da posluje na nasem ozemlju? Kupujem v veliko trgovinah v eu in ko gre za poslovalnico v slo jeziku, sedež pa ostaja nekje v EU in izven Slovenije, je vedno naš ddv. Kako torej se definira kdaj mora bit naš ddv?
 
19. jul 2007
2.827
1.539
113
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Štacuna, ki ima sedež v EU in prodaja na našem trgu, mora zaračunavati naš DDV. To, da prodaja na našem trgu, se pa definira kako?

To je ze vse res... ampak nima nobene zveze s tem... ali je neka spletna stran prevedena v slovenski jezik in dosgljiva na spletni domeni s koncnico .si ...

Kaj pa spletno trgovino definira, da posluje na nasem ozemlju? Kupujem v veliko trgovinah v eu in ko gre za poslovalnico v slo jeziku, sedež pa ostaja nekje v EU in izven Slovenije, je vedno naš ddv. Kako torej se definira kdaj mora bit naš ddv?

Prodaja potrošnikom

Podjetje, ki blago proda in pošlje potrošnikom v drugi državi EU, se mora tam prijaviti v sistem DDV in obračunati DDV po stopnji, ki velja v tisti državi, razen če skupna vrednost njegovega letnega prometa v tej državi ne doseže mejnega zneska, določenega v tej državi (35000 oziroma 100000 evrov).

http://europa.eu/youreurope/business/vat-customs/cross-border/index_sl.htm
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Štacuna, ki ima sedež v EU in prodaja na našem trgu, mora zaračunavati naš DDV. To, da prodaja na našem trgu, se pa definira kako?

To je ze vse res... ampak nima nobene zveze s tem... ali je neka spletna stran prevedena v slovenski jezik in dosgljiva na spletni domeni s koncnico .si ...

Kaj pa spletno trgovino definira, da posluje na nasem ozemlju? Kupujem v veliko trgovinah v eu in ko gre za poslovalnico v slo jeziku, sedež pa ostaja nekje v EU in izven Slovenije, je vedno naš ddv. Kako torej se definira kdaj mora bit naš ddv?

Ponavadi pogledas kontaktne podatke podjetja, splosne pogoje, pravna obvestila,... Sicer je to pri konkretnem primeru malo cudno, ker je navedeno podjetje iz Andorre ... vendar pa Google najde recimo pod imenom podjetja (AD TYRES INTERNATIONAL SLU) tudi podatke o registraciji v Sloveniji:

https://www.racunovodja.com/DDV/podjetje/AD+TYRES+INTERNATIONAL+SLU/

http://www.studiofaca.eu/poslovni-imenik/trgovina/ad-tyres-international-slu/

http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/vatResponse.html

Member State SI
VAT Number SI 23751720
Date when request received 2017/03/14 12:31:21
Name AD TYRES INTERNATIONAL, SLU
Address CARRER BONAVENTURA ARMENGAT NÚM. 10 EDIFICI MONCLAR, BLOC NÚ, AD500 ANDORA LA VELLA


Ima pa to podjetje tudi se vsaj eno sorodno spletne trgovino >> https://www.maxityre.si
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še enkrat tako čisto dobronamerno, preden pade prvi strel: Andy1 a si probal poslat še enkrat obrazložitev tvojega problema na njihove maile?

In ja razne gumi firme se selijo v davčno prijazne države. Delticom ima tudi sedež sedaj v Romuniji, pa tudi glavni lager je tam.

Če je enako kot pri fizikih lahko slovensko davčno številko pridobi tudi tuja pravna oseba kadar dela posle v Sloveniji ne rabi pa tukaj nobenega naslova in podobno.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Še enkrat tako čisto dobronamerno, preden pade prvi strel: Andy1 a si probal poslat še enkrat obrazložitev tvojega problema na njihove maile?

Jp, sem, ravno pred manj kot pol ure:

Citat:
Lep pozdrav!

Prosim, da mi čim prej odgovorite glede refundacije nakupa, ker ste mi poslali drugo blago, kot sem naročil in plačal.

Nakup sem opravil in plačal za Continental Conti Econtact 215/55 R17 98V (cena 131,29€ / kos): https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/continental/conti-econtact/215-55-r17-98v-257929

Dostavili pa ste mi Continental Conti Econtact 215/55 R17 98V DOT 2014 - leto izdelave 2014 (cena 111,93€ / kos): https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/continental/conti-econtact/215-55-r17-98v-586239

Na sledečem linku se nahaja fotografija prejete gume: http://shrani.si/f/3f/4B/An4zKpX/20170313122549resized.jpg
Iz katere je razvidno, po številkah 2114 na gumi, da je bila proizvedena v 21-tem tednu leta 2014, torej DOT 2014.

Torej, kupil in plačal sem gume, ki stanejo 131,29€ / kos, dostavili pa ste mi gume, ki stanejo 111,93€ / kos.

Poleg tega na vašem linku piše, da se gume za nove smatra, da so stare maksimalno dve leti, vi pa ste mi poslali gume, ki so stare skoraj tri leta: https://www.liderpnevmatik.si/nasveti-o-pnevmatikah/oznaka-dot

-----
Je možno kupiti in se voziti z gumo, izdelano pred 1. ali 2. letoma, ne da bi ta izgubila na svoji kakovosti ?
Zmes pnevmatik je bila znatno izboljšana in se ne postara kot poprej. Sama pnevmatika ne bo izgubila zmogljivosti, če se njene skladiščenje dogaja v optimalnih razmerah. Med nakupom pnevmatik, zmeraj preverite njihov DOT. Pnevmatika, izdelana pred 1. ali 2. letoma mora biti prodan kot taka po znižanji ceni.
-----

Prosim, da mi čim prej odgovorite in mi refundirate nakup. Pnevmatike vas čakajo na odvoz na naslovu, kamor ste jih dostavili, to je:
XXXXX XXXXX - MATSPORT
Brnčičeva 9
1231 Ljubljana - Črnuče
SLOVENIA
015631770

Ob tem vas moram še obvestiti, da je tudi račun, ki ste mi ga izstavili, je napačno izdan. Tukaj je print-screen računa: http://shrani.si/f/R/Le/lRawRRn/racunskritipodatki.png
Pri 'Cena po enoti' vam piše 131.28 EUR brez DDV, v resnici pa je to cena z DDV.

lp Andrej xxxxxxxx
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Sem dobil odgovor:

Citat:
Dear Customer,

We have sent a request to the manufacturer for further information.

We will contact you again as soon as possible.

Please do not hesitate to contact us if you need further assistance or in case we have not replied to you within 24/48h.

Thank you for your understanding.


Best regards,

Caroline
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.552
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Zdaj pa počakaj dva dni, potem jih še enkrat dregni in jim postavi rok do kdaj naj "rešijo" - sicer biš zahteval RE fundacijo direkt preko MasterCard. Prej seveda preveri do kdaj je zadnji rok, za sprožitev refunda na MasterCardu.

@ostalim - Slovenska davčna številka (mimogrede - tale od LP je veljavna - preveril na VIESu) še ne pomeni, da podjetje posluje po slovenski zakonodaji in da veljajo vse potrošniške zaščite. In ja - tožba zoper njih bi bila možna - smiselnost in izvršljivost tožbe je pa precej vprašljiva, predvsem, ker sedež podjetja ni v EU.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.552
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Jaz sem 2x kupil gume pri njih bp, vidim pa da so še lani očitno imeli sedež podjetja v Nemčiji

Opravili ste nakup pri CP REIFEN TRADING GMBH na Liderpnevmatik.si

CP Reifen Trading GmbH
Lebacher Str. 4 - 66113 Saarbrücken oder
Postfach 10 05 43 - 66005 Saarbrücken

Verjetno se niso brez razloga selili v Andoro oz. izven EU.

Še imaš račun in takratnega nakupa? Katera davčna je navedena na računu?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Teta Carolina še vedno nima pojma kaj ji v resnici sporočaš - daj prevedi vse skupaj še v angleščino in nemščino ter jim pošlji še na kak mail.
A telefona pa nimajo?

PS: še malo črnega humorja: Andy1 naroči še gume iz drugega cenejšega linka - mogoče dobiš čisto sveže.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.528
266
83
Sem ti že zgoraj predlagal da napišeš mail v angleščini, ker si precej verjetno pomagajo z google translat. Napiši še enkrat v angleščini, da bodo vsaj vedeli o čem se gre, ter da se postopek hitreje zaključi.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.089
3.833
113
Včasih so rekli, da se nobena juha ne poje tako vroča kot se skuha. Ti si tipično, še preden si se z njmi začel zares pogovarjat (ok, si jim pisal in oni so te z "generičnim" odgovorom odjebali) naredil celo dramo, pol alterja študira zakonodajo osmih držav, še preden si prodajalcu rekel "dober dan, ampak sori, tukaj pomoje nekaj ne štima...".

Robo lahko vrneš, tudi brez navedbe razloga, tudi brez natega. To se vsak dan dogaja in postopki vračila so rutinski. Ampak ja, seveda, ker nisi v prvih petih minutah ob osmih zvečer ko ti nekaj ni bilo všeč dobil lizike (pardon, odgovora "ja se ti opravičujemo in bomo vrnili, še preden sploh pogledamo zakaj gre) imamo pa dramo,....senzacija, pa nateg je treba takoj napisat. Me zanima če bi v resnični trgovini tudi enako naredil. Pridem iz štacune, ugotovim da so zajebali, ah, najprej jim bom na fasado pljunil in na vrata posprejal "nateguni" potem se bom šel pa menit.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Imaš prav. Sem ji ravnokar ponudil, da ji moje sporočilo prevedem v angleščino, da ne prihaja do morebitnega šuma v komunikaciji, če uporabljajo kakšen google translate ali kaj podobnega.

Telefona nimajo, imajo mojo telefonsko, pa me ni nihče poklical.

P.S.: Raje ne
wink-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Včasih so rekli, da se nobena juha ne poje tako vroča kot se skuha. Ti si tipično, še preden si se z njmi začel zares pogovarjat (ok, si jim pisal in oni so te z "generičnim" odgovorom odjebali) naredil celo dramo, pol alterja študira zakonodajo osmih držav, še preden si prodajalcu rekel "dober dan, ampak sori, tukaj pomoje nekaj ne štima...".

Robo lahko vrneš, tudi brez navedbe razloga, tudi brez natega. To se vsak dan dogaja in postopki vračila so rutinski. Ampak ja, seveda, ker nisi v prvih petih minutah ob osmih zvečer ko ti nekaj ni bilo všeč dobil lizike (pardon, odgovora "ja se ti opravičujemo in bomo vrnili, še preden sploh pogledamo zakaj gre) imamo pa dramo,....senzacija, pa nateg je treba takoj napisat. Me zanima če bi v resnični trgovini tudi enako naredil. Pridem iz štacune, ugotovim da so zajebali, ah, najprej jim bom na fasado pljunil in na vrata posprejal "nateguni" potem se bom šel pa menit.

Si ti sploh prebral, kaj mi je najprej odgovorila, ko sem jim razlagal, da so mi poslali napačne gume?

Citat:
Lep pozdrav! Preko vašega portala sem naročil sledeče štiri pnevmatike - Continental Conti Econtact 215/55 R17 98V - XL, ContiSilent: https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/continental/conti-econtact/215-55-r17-98v-586239 Torej, plačal sem nove pnevmatike, poslali pa ste mi stare pnevmatike letnik 2014 iz drugega linka - cenejše, ki jih nočem, zato sem tudi naročil NOVE pnevmatike, ne tri leta starih. Prosim, da pošljete DPD dostavo do MATSPORT-a, kamor so mi bile dostavljene pnevmatike, jih odpeljete nazaj in mi pošljete nove pnevmatike, torej tiste, ki sem jih plačal. Gume še niso montirane na kolesa, ker stojijo pri vulkanizerju. Prosim, da mi čim prej odgovorite oz. da me pokličete na telefonsko številko XXX XXX XXX. lp Andrej

Citat:
Dear Customer,

The DOT number (date of manufacture) is indicated on our website for tyres manufactured more than 36 months ago.

If you cannot find the DOT number on the selected product it indicates that the tyre is considered as NEW by the manufacturer and it has the same qualities and performance as one of the current year.

Unfortunately, for logistical reasons, we cannot tell you exactly what the DOT is for each item as our products are dispatched from different warehouses in Europe.

--------------------

Dober dan,

Datum izdelave pnevmatik (DOT) je na našem spletnem mestu označen le za pnevmatike, ki so starejše od 36 mesecev.

Pnevmatike, ki so mlajše izdelave, se štejejo za nove in nudijo enake zmogljivosti kot tiste, ki so izdelane v tekočem letu.

Zaradi logističnih razlogov vas žal ne moremo natančno seznaniti glede datuma izdelave naročenih pnevmatik, saj so izdelki odposlani iz različnih skladišč po Evropi.


Best regards,

Caroline
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Aja pa napiši, da JE VERJETNO PRIŠLO DO NEHOTENE NAPAKE PRI POŠILJANJU. Moj kolega bi rekel - da se jim v dupe uvučeš.
smile-1.gif