Liderpnevmatik.si nateg?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik netko pravi:
Na zivce mi gre cloveska ignoranca povrhu vsega pa je prodajalec takoj nategun, prevarant lopov in se kaj, ce gre kaj narobe in namesto da bi kupec pomagal sam sebi in konec koncu tudi prodajalcu le ta s prstom kaze kot da sam se nikoli ni nic zamocil... In ta situacija je tipicen primer tovrstnega pocetja medtem, ko je kupec povsem oportunisticno kupoval tam kjer ocitno se sam ni verjel da bo slo dobro skozi. Pa ce to ni totalni idiotizem.

Obstajate sorta ljudi, ki na vsak način vedno iščete krivdo v drugih.

Če bi jaz kaj narobe naredil pri naročilu, bi bil jaz kriv. Ok, ni problem - bi bila moja napaka, ampak tukaj nisem nič naredil narobe.
Če bi jaz kaj narobe naredil pri reklamaciji, ali kaj takega napisal v reklamaciji, kar bi bilo nerazumljivega, bi me spet označil, češ, kakšne pa pišeš.

Tako pa nisem nič naredil narobe, pa sem spet kriv, češ, kaj pa kupuješ pri taki spletni trgovini, kjer ne znajo poslati pravega blaga, ne znajo slovensko, pa prodajajo v Sloveniji, potem pa komplicirajo. Ja, za nazaj je lahko biti pameten.

Pač, očitno tudi taki morate biti.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.324
2.696
113
Lahko reces da prodajajo preko neta v Slovenijo. Me ne bos preprical, da si dejansko verjel, da znajo slovensko. Seveda, da bi bilo mozno, vendar malo verjetno. Tako da si sam zakompliciral vse skupaj. In verjetno podaljsal resevanje. Ce pa pred nakupom nisi vedel kako je reseno posiljanje nazaj ce z nakupom ne bos zadovoljen, to je pa tvoja napaka.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
847
73
28
fak kera baba si ti, glede na to kako se jajcaš s to ampero po cesti je vseen če je DOT2495, lih tko boš pršu do paga po odstavnem pa se ustavu iz 45 do 0 če bo treba.
grims-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Lahko reces da prodajajo preko neta v Slovenijo. Me ne bos preprical, da si dejansko verjel, da znajo slovensko. Seveda, da bi bilo mozno, vendar malo verjetno. Tako da si sam zakompliciral vse skupaj. In verjetno podaljsal resevanje. Ce pa pred nakupom nisi vedel kako je reseno posiljanje nazaj ce z nakupom ne bos zadovoljen, to je pa tvoja napaka.

Če imajo spletno stran postavljeno v sloveščini in tukaj odprto firmo, predvidevaš, da imajo na drugi strani koga, ki razume, kaj pišeš.
Pa sej ne moreš pričakovati, da prodajajo v Sloveniji, potem pa ne bodo razumeli strank, ko pride do problema.

Bi ti šel prodajati na trg v eno državo običajnemu folku, pa ne znaš njihovega jezika?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik Nenasiten pravi:
fak kera baba si ti, glede na to kako se jajcaš s to ampero po cesti je vseen če je DOT2495, lih tko boš pršu do paga po odstavnem pa se ustavu iz 45 do 0 če bo treba.
grims-1.gif

Nimaš boljšega argumenta, pa se spustiš na tak nivo. Fino, se vsaj vidi, od kod prihajaš.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.552
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Lahko reces da prodajajo preko neta v Slovenijo. Me ne bos preprical, da si dejansko verjel, da znajo slovensko. Seveda, da bi bilo mozno, vendar malo verjetno. Tako da si sam zakompliciral vse skupaj. In verjetno podaljsal resevanje. Ce pa pred nakupom nisi vedel kako je reseno posiljanje nazaj ce z nakupom ne bos zadovoljen, to je pa tvoja napaka.

Če imajo spletno stran postavljeno v sloveščini in tukaj odprto firmo, predvidevaš, da imajo na drugi strani koga, ki razume, kaj pišeš.
Pa sej ne moreš pričakovati, da prodajajo v Sloveniji, potem pa ne bodo razumeli strank, ko pride do problema.

Bi ti šel prodajati na trg v eno državo običajnemu folku, pa ne znaš njihovega jezika?

Ustavi konje - nimajo firme v Sloveniji. In ja - obstaja kar nekaj firm / internetnih prodajaln, ki prodaja čezmejno in ne obvlada jezika "običajnega folka" države v kateri prodaja.

Zato pa je treba biti previden pri nakupih preko spleta.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
758
113
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik karamarko pravi:
Po slovenski zakonodaji jih moraš v 14 dneh obvestit, potem imaš pa 30 dni da vrneš. S tem, da ti morajo povrnit tudi stroške poštnine do tebe.
Zakaj točno bi moralo podjetje iz Andore upoštevati slovensko zakonodajo? Saj ne poslujejo v Sloveniji oz. iz Slovenije. Od kje sploh pride ta ideja?

Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Ksz. Mislim, da če je stran prevedena v slovenščino in ima slovensko domeno se sklepa, da posluje v Sloveniji in zanjo veljajo EU zahteve. Na ta način se preprečuje scam. Treba je kontaktirat ZPS recimo, če drugače ne bo šlo.
Čaki kaj? Na podlagi česa se sklepa? Če je stran v angleščini in na končnici .com boš pa sklepal da posluje iz ZDA? - Zakaj bi kontaktiral neko društvo - no, razen če plačuješ članarino - pa ti potem s svojimi odvetniki pomagajo kot članu, ravno tako kot bi ti pomagal katerikoli odvetnik, če si "pri njemu plačuješ članarino".

Od kje ideja, da poslujejo v Sloveniji. Imajo slovensko spletno stran v slovenščini prodajajo izdelke in dobavljajo v Sloveniji. Imajo celo SI davčno številko, zato morajo spoštovati vse lokalna pravila internetne prodaje v Sloveniji. Kot poznam zadeve imajo sedež v Andori izključno zaradi davčnih razlogov.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik karamarko pravi:
Po slovenski zakonodaji jih moraš v 14 dneh obvestit, potem imaš pa 30 dni da vrneš. S tem, da ti morajo povrnit tudi stroške poštnine do tebe.
Zakaj točno bi moralo podjetje iz Andore upoštevati slovensko zakonodajo? Saj ne poslujejo v Sloveniji oz. iz Slovenije. Od kje sploh pride ta ideja?

Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Ksz. Mislim, da če je stran prevedena v slovenščino in ima slovensko domeno se sklepa, da posluje v Sloveniji in zanjo veljajo EU zahteve. Na ta način se preprečuje scam. Treba je kontaktirat ZPS recimo, če drugače ne bo šlo.
Čaki kaj? Na podlagi česa se sklepa? Če je stran v angleščini in na končnici .com boš pa sklepal da posluje iz ZDA? - Zakaj bi kontaktiral neko društvo - no, razen če plačuješ članarino - pa ti potem s svojimi odvetniki pomagajo kot članu, ravno tako kot bi ti pomagal katerikoli odvetnik, če si "pri njemu plačuješ članarino".

Od kje ideja, da poslujejo v Sloveniji. Imajo slovensko spletno stran v slovenščini prodajajo izdelke in dobavljajo v Sloveniji. Imajo celo SI davčno številko, zato morajo spoštovati vse lokalna pravila internetne prodaje v Sloveniji. Kot poznam zadeve imajo sedež v Andori izključno zaradi davčnih razlogov.

SI davčno številko imajo zato, ker so prodali robe preko določenega praga in veljajo naša davčna pravila.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Lahko reces da prodajajo preko neta v Slovenijo. Me ne bos preprical, da si dejansko verjel, da znajo slovensko. Seveda, da bi bilo mozno, vendar malo verjetno. Tako da si sam zakompliciral vse skupaj. In verjetno podaljsal resevanje. Ce pa pred nakupom nisi vedel kako je reseno posiljanje nazaj ce z nakupom ne bos zadovoljen, to je pa tvoja napaka.

Če imajo spletno stran postavljeno v sloveščini in tukaj odprto firmo, predvidevaš, da imajo na drugi strani koga, ki razume, kaj pišeš.
Pa sej ne moreš pričakovati, da prodajajo v Sloveniji, potem pa ne bodo razumeli strank, ko pride do problema.

Bi ti šel prodajati na trg v eno državo običajnemu folku, pa ne znaš njihovega jezika?

Kje pa vidis, da imajo tukaj odprto firmo? Jaz sem nasel samo podatek, da imajo davcno stevilko... kar se ne pomeni, da imajo odprto firmo... ( verjetno zaradi kaksne EU regulative)...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.394
6.545
113
pri taščici
Ksz
Meni se zdijo njihovi Google prevodi presenetljivo dobri.
Podobna stran je tudi rezervniavtodeli24.
Meni Google slabše prevaja. Razen če imajo kakšne boljše prevajalnike (plačljive)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ksz
Meni se zdijo njihovi Google prevodi presenetljivo dobri.
Podobna stran je tudi rezervniavtodeli24.
Meni Google slabše prevaja. Razen če imajo kakšne boljše prevajalnike (plačljive)

Saj niso vedno samo Google prevodi... pac za izdelavo oz. prevod strani najamejo prevajalca...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.158
4.487
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Lahko reces da prodajajo preko neta v Slovenijo. Me ne bos preprical, da si dejansko verjel, da znajo slovensko. Seveda, da bi bilo mozno, vendar malo verjetno. Tako da si sam zakompliciral vse skupaj. In verjetno podaljsal resevanje. Ce pa pred nakupom nisi vedel kako je reseno posiljanje nazaj ce z nakupom ne bos zadovoljen, to je pa tvoja napaka.

Če imajo spletno stran postavljeno v sloveščini in tukaj odprto firmo, predvidevaš, da imajo na drugi strani koga, ki razume, kaj pišeš.
Pa sej ne moreš pričakovati, da prodajajo v Sloveniji, potem pa ne bodo razumeli strank, ko pride do problema.

Bi ti šel prodajati na trg v eno državo običajnemu folku, pa ne znaš njihovega jezika?

ja, delamo to. sicer mi vsaj nekako znamo nemško pa vendar
znanec ma pa češko, italijo, nemčija, hrvaška, avstrija. ne zna drugega kot slo/ang pa nekaj malega nem.
tko je to danes.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
937
129
43
Citat:
Uporabnik netko pravi:
Za odpiralca reme
Sprasujem se koliko moras biti omejen, da kljub temu ko evidentno vidis da s teboj komunicirajo s pomocjo google translata odgovarjas v slovenscini in to v situaciji kot je tako pomembna stvar kot je reklamacija. Glede na to kako si se zadeve lotil se nebi cudil ce ti ne rata, glede na tvoje reakcije pa bi ti na nek nacin celo potihem privoscil eno boleco solo iz tega.

Načeloma se strinjam, da bi Andy huitreje reševal svojo težavo v angleščini.

Menim pa, da je "omejeno" tvoje razmišljanje. Prodajalec je postavil stran v slovenščini. Morda zato, da bi nagovoril kupce, ki jim je ta jezik blizu, morda katerega drugega celo ne znajo. In kaj tak kupec stori, če pride do potrebne komunikacije s prodajalcem (recimo v primeru reklamacije)? Je kje kakšen zapis - "denar sprejemamo v slovenščini, vsa ostala komunikacija poteka v cvanskem jeziku"?
Prodajalec je postavil pravila igre, in sicer, da je komunikacija v slovenščini.

Če bi bil po tvoje privoščljiv, bi ti privoščil, da tvoj biznis propade (če že ni).
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.089
3.828
113
Ko dokazujete ravno/okroglo zemljo ali upravičenost EV/benza/dizla (izberi poljubno) in limate YT filmčke vsi obvladate po 8 jezikov. Ko je treba s prodajalcem izmenjat 4 stavke v angleščini je pa tisoč in en problem.

Ne, (upam da) nihče ni na strani prodajalca. Da dobiš 3 leta stare gume, čeprav si plačal nove je goljufija/napaka/pomota/nateg. Da ugotoviš kaj od naštetega je v resnici pa je treba pač mal mignit. Z možganom in jezikom.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
847
73
28
To bo ja, boli me v bistvu [cenzura] zate in tvoje (ne)težave, sam berem (spet) to tvoje jamranje ko da si ena [cenzura]. nepički je jasno da je pršlo do napake in jo bodo tko al drugač popravl ker se nobeni resni firmi ne da ubadat z eno slovensko jokico za 100 evrov. če bi bil jaz prodajalc bi ti nove gume dostavu te stare pa ti pustu za dobro vago oziroma za nos obrisat.
ampak kot ti je že en napisal, ti raj takoj nardiš tuki gor celo dramo ko da gre za milijone namest da bi stvari rešval kot dec. najbol da si še odvetnika najameš pa greš z njim jokcat na PP kamnik. in res, življenjske težave maš, sem si k r kokice naredu tolk me zabavajo te tvoje težave. osu
grims-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

tomi

Guru
1. sep 2007
18.420
9.758
113
40
MB
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Pa kaj zdaj ste vsi naenkrat na strani prodajalca?
stupid-1.gif

verjetno predvsem tisti, ki so imeli na svoji poslovni poti že opravka s strankami iz pekla
grin1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.324
2.696
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Lahko reces da prodajajo preko neta v Slovenijo. Me ne bos preprical, da si dejansko verjel, da znajo slovensko. Seveda, da bi bilo mozno, vendar malo verjetno. Tako da si sam zakompliciral vse skupaj. In verjetno podaljsal resevanje. Ce pa pred nakupom nisi vedel kako je reseno posiljanje nazaj ce z nakupom ne bos zadovoljen, to je pa tvoja napaka.

Če imajo spletno stran postavljeno v sloveščini in tukaj odprto firmo, predvidevaš, da imajo na drugi strani koga, ki razume, kaj pišeš.
Pa sej ne moreš pričakovati, da prodajajo v Sloveniji, potem pa ne bodo razumeli strank, ko pride do problema.

Bi ti šel prodajati na trg v eno državo običajnemu folku, pa ne znaš njihovega jezika?

Tukaj si me pač presenetil, glede na tvojo razgledanost, da si pričakoval, da takšno podjetje posluje v sloveščini. Saj so že ostali opisali, kako to gre.
Normalen trgovec bi ti ob izdelku poslal tudi listek z informacijami o vračilu. Jaz sem do sedaj le enkrat vračal, pa sem plačal poštnino nazaj. Sedaj pa tukaj nekdo pravi, da mora to kriti trgovec. Je to le SI ali tudi EU pravilo?