Liderpnevmatik.si nateg?

gr69

Guru
15. dec 2009
11.552
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
A ti vedno samo "na pol" prebereš stvari?

Še enkrat preberi člen o vrnitvi blaga iz njihovih splošnih pogojev.

IMHO ti bo MC "zavrnil" pritožbo in to zato, ker nimaš ("pravno") osnove zanjo. Imaš pa (zaenkrat še) pravico vrniti blago pod njihovimi pogoji in v primeru, da se bi tu zalomilo pa te res lahko krije MC.

Za tvoje dobro upam, da se motim in bo MC "rešil" reklamacijo v tvojo korist na osnovi cele štorije. Ampak kot rečeno - bolj bom presenečen, če jo bo, kot pa če ti bodo odpisali, da nimaš osnove za reklamacijo.

Pa še 15.431tič - nikakor ne zagovarjam liderpnevmatik.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.145
3.612
113
Marlbor
Kot je gr69 zgoraj napisal, končaj chat, nehaj se bockati kje kaj piše in jim napiši email, da odstopaš od nakupa, ter naj ti sporočijo, kam vrneš gume na njihove stroške, ali pa naj sami organizirajo odvoz. Brez veze jih prosiš, da ukrepajo, ukrepaj sam in navajaj samo zahteve. Kratko in jedrnato. Da si v kontaktu z banko glede refundacije, jim ne omenjaj.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
A ti vedno samo "na pol" prebereš stvari?

Še enkrat preberi člen o vrnitvi blaga iz njihovih splošnih pogojev.

Očitno ne berem pravilno. Piše sledeče:
Citat:
Vrnitev blaga

Stranka lahko v roku 7 dni zavrne naročeno blago, če za to plača poštne stroške. Zavrnjeni izdelki morajo biti v izvirnih embalažah, v brezhibnem stanju in brez sledov uporabe. S pismom bo stranka AD TYRES INTERNATIONAL SLU obvestila o zavrnitvi blaga.

Jaz to berem, da lahko zavrnem naročeno blago, če plačam poštne stroške za vračilo blaga.

Resnično ne razumem, česa ne vidim. Prosim, razloži mi in te prosim, če lahko copy-paste-aš del teksta, kjer piše, da sem upravičen do vračila kupnine, ne da bi plačal poštnino za vračanje.

Verjamem, da nimam več dobrega fokusa na zadevo, zato je čisto možno, da česa ne vidim ali ne berem pravilno.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Sem šel pogledati še tekst v hrvaščini in piše sledeče:
Citat:
Vraæanje

Klijent ima rok od sedam dana da o svom trošku vrati poručene proizvode. Rok teče od dana dostave. Proizvodi se moraju vratiti u originalnim ambalažama bez da su rabljeni ili ošteæeni. Klijent æe morati poslati pismo kako bi obavijestio tvrtku AD TYRES INTERNATIONAL SLU o vraæanju robe.

Da razjasnimo : AD TYRES INTERNATIONAL SLU može na sebe preuzeti vraæanje vašeg paketa, te æe, u roku od 30 dana, vama vratiti novac od kojeg se oduzimaju troškovi vraæanja paketa.

Ako su artikli montirani ili rabljeni, novac za njih neæe biti vraæen.

Tukaj je jasno napisano, da se vrne kupnina minus stroški pošiljanja nazaj.

Kje je tukaj govora o brezplačnem vračanju blaga? Res ne razumem in nočem kogarkoli trolat.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.145
3.612
113
Marlbor
To še kar ne dojameš ... zato pa te vlečejo za nos, tako dolgo da bo prepozno. Postavljaj jim pogoje, bodi jasen kaj zahtevaš od njih, ne pa se bockaš z njimi kaj je stara in kaj nova guma. Pravico imaš vrniti blago v 7 dneh. Si recimo že izvedel, kam dejansko je gume potrebno vrniti?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.552
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Sorry - ne morem drugače: Je.bote æorava!
grin1.gif


Ne velja - glej EDIT - moja napaka!
[COLOR=D3D3D3]
Tole poglej: klikenzi - izvleček iz njihovih splošnih pogojev - in sicer VSE kar se tiče vračila (med Vrnitev blaga in Kdo smo )

Tole še link do splošnih pogojev: klikenzi #2 [/COLOR]

In pusti njihovo hrvaško, turško ali nemško stran na miru - je popolnoma nerelevantno kaj tam piše.

Pa ne obiraj se zahtevati vračilo - roki ti bežijo! Pa tako, kot me je Pbutec potrdil, kratko, jedernato in postaviti zahteve in roke (zahteva, da oni odpeljejo ali naj ti dajo jasna navodila in rok do kdaj to morajo storiti).
MATSPORTu pa tudi info, da lahko samo ti "dovoliš" odvoz (po tem ko zveš, kdo in kdaj bo pobiral).

POPRAVEK: imaš prav - odbijejo si "svoje" stroške - zato pa prej preveri kakšni so. Bemti Google Translate
 
Nazadnje urejeno:

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Sem šel pogledati še tekst v hrvaščini in piše sledeče:
Citat:
Vraæanje

Klijent ima rok od sedam dana da o svom trošku vrati poručene proizvode. Rok teče od dana dostave. Proizvodi se moraju vratiti u originalnim ambalažama bez da su rabljeni ili ošteæeni. Klijent æe morati poslati pismo kako bi obavijestio tvrtku AD TYRES INTERNATIONAL SLU o vraæanju robe.

Da razjasnimo : AD TYRES INTERNATIONAL SLU može na sebe preuzeti vraæanje vašeg paketa, te æe, u roku od 30 dana, vama vratiti novac od kojeg se oduzimaju troškovi vraæanja paketa.

Ako su artikli montirani ili rabljeni, novac za njih neæe biti vraæen.

Tukaj je jasno napisano, da se vrne kupnina minus stroški pošiljanja nazaj.

Kje je tukaj govora o brezplačnem vračanju blaga? Res ne razumem in nočem kogarkoli trolat.

Ti se bos nasukal kakor Titanik....

Vracanje v sedmih dneh pomeni da priznavas krivdo in ti lahko (in prav je tako) zaracunajo postinino in stroske.
Ti pa pa vracas "napacno" blago in pri tem oni nosijo breme zaheba. Tukaj zgornji roki nimajo veze oziroma nasploh nimajo veze. Tvoje je da v roku sporocis da je prislo do napake pri dostavi blaga in to si ze storil. Glede na to kje se podjetje nahaja je za tebe (in njih) najbolje da predlagas skonto na dobavljene gume.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
In ravno zato nocem vracati v 'sedmih dneh', ker kot si napisal, s tem priznam krivdo.

O tem, da so pa poslali kaj napacnega, pa Caroline ne pristane. Ce mi je na zadnje celo to pisala, da nikjer ne pise, da mora biti guma mlajsa od dveh let, drugace se mora prodajati po znizani ceni.

Moj zadnji odgovor njej je bil, da sem ji copy pasteal tisti del Splosnih pogojev, ji ga prevedel in ji napisal, naj ga se sama spusti cez google translate, pa da vidi, kaj imajo napisano.

Kaj bo odgovorila na to, bo odlocilo moje naslednje korake.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
In ravno zato nocem vracati v 'sedmih dneh', ker kot si napisal, s tem priznam krivdo.

O tem, da so pa poslali kaj napacnega, pa Caroline ne pristane. Ce mi je na zadnje celo to pisala, da nikjer ne pise, da mora biti guma mlajsa od dveh let, drugace se mora prodajati po znizani ceni.

Moj zadnji odgovor njej je bil, da sem ji copy pasteal tisti del Splosnih pogojev, ji ga prevedel in ji napisal, naj ga se sama spusti cez google translate, pa da vidi, kaj imajo napisano.

Kaj bo odgovorila na to, bo odlocilo moje naslednje korake.

Ce ne pristane je tvoje zadnja upanje kreditna kartica... Zal.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Andrej, prebral celo kolobocijo ... si razgledan človek, tako ne vem kako si se lahko pustil nategniti firmi iz Andore
rolleyes-1.gif

Upam da se spomniš da sva že sodelovala pri testiranju in skorajšnjem nakupu PHEV, tako da te imam za razgledanega človeka. Dejstvo je da te hoče liderpneumatik "nategniti", ker pravnoformalno je pomembna vsaka "vejica" ...
wink-1.gif
.... Ker večina "podleže" generičnem odgovoru v 99% problemov s kupci nimajo.
Torej, kaj storiti? Jaz bi probal najprej ustaviiti izplačlilo preko MC, nato poskusiti doseči dogovor z LP ....
wink-1.gif

Če zadeva ne uspe, poskusi z vračilom pneumatik, kar te sicer nekaj stane (poštni stroški), vendar boljše to kot nič.


Problem bo lahko v tem, da vi primeru da vrneš gume, refundadije ne dobiš in te pravdanje s firmo izven EU stane preveč .....


Sicer je lahko biti general po bitki, vendar ne vem zakaj nisi gum naročil npr. pri gumax.si, ki so definitivno najugdnejši ponudnik pneumatik pri nas?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Jaz pa še vedno mislim, da v osnovi ne gre za nategunsko firmo, pač pa gre za nesporazum, ki je nastal zaradi tega, ker ima podjetje na slovenski strani slabo napisane splošne pogoje. In sedaj imajo oni v glavi svoje splošne pogoje, Andy pa tiste, ki so napisani na slovenski strani. Seveda so tej pravno formalno merodajni, ampak bo najbrž trajalo nekaj časa, da bodo pri Ad Tyres to spoznali. In prav od tega in kako bodo potem na zadevo reagirali, je odvisno ali jim bomo prilepili etiketo "nategunska firma".
Andy, tisto o dveh letih starih pnevmatikah ne piše med splošnimi pogoji, pač pa v vodiču za nakup (neke vrste FAQ). Šele po pregledu hrvaške strani je jasno, da gre za nek generičen odgovor in ni mišljeno, da to velja ravno za Ad Tyres.
Jasno je, da je bil ob vsej tej translate mineštri Andy zaveden, še marsikdo bi bil, razgledanost nima nič s tem. Vprašanje pa je, kdaj bodo v Pirinejih sploh poštekali, da so ga pri prevajanju pokronali.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.137
4.005
113
Glej mi smo tudi zajebali navodila za uporabo ključavnice v vratih in je vsak ,ki je prebral navodila ( ne kot pravi slovenec vrgel v koš) dobil gratis kljuko za vrata v prodajni vrednosti 25€.

Ja je kar nekaj časa trajalo , da so iziginile zaloge z napačnim navodilom.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Ja, saj pravim - po tem kako bodo odreagirali, ko bodo (če sploh bodo) spoznali svojo napako, se bo videlo ali so resna firma ali nategatorji.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Sicer je lahko biti general po bitki, vendar ne vem zakaj nisi gum naročil npr. pri gumax.si, ki so definitivno najugdnejši ponudnik pneumatik pri nas?

Tudi gumax.si nima te gume, ki je specificno narejena za Ampero, EVje in PHEVje. Obstaja le v nekaj dimenzijah in po Sloveniji se je ni dalo dobiti.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Hm, na tvojem mestu bi poklical Gumax in se dogovoril da jo poskusijo dobaviti.
wink-1.gif


Vsekakor pa je bil fail naročiti gume preko neke tuje spletne strani, ne glede na fidbek par forumašev.
wink-1.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.507
417
83
saj sem ti povedal, da te gume ne izdelujejo več

nemogoče dobiti 206 al 2017 letnik, če je že lep čas ne delajo
vsekakor se strinjam, da bi se morali opozoriti oz dati fer ceno za star dot

po drugi strani pa razmisli, kaj bi kupil, če ne bi iskal tega modela