Liderpnevmatik.si nateg?

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Zadnja dva ni jim že pišem v angleščini. Ne pomaga.

In ja, dosti kupujem preko spleta in na straneh, ki so že v osnovi angleške, komuniciram v angleščini. Strani, ki pa so v slovenščini, pa predvidevam, da je na drugi strani nekdo, ki zna slovensko.
Sodelavec mi je povedal, da ko je komuniciral z gume-direkt.si, da je imel na drugi strani slovenskega sogovornika, pa je to mednarodna firma.

Gume-direkt imajo ocitno v Sloveniji zastopnika... glede na to, da imajo objavljeno slovensko fiksno stevilko z Ljubljansko omrezno skupino
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Lej, sej verjamem. Ampak, tukaj sem prebral prvo referenco na to spletno trgovino, reference uporabnikov so bile dobre, cene konkurenčne, imeli so gumo, ki jo MATSPORT, kjer hranim in menjam gume, ni mogel dobiti, ker je butične narave pa sem si rekel, ok, pa bom pri njih vzel.

Jasno, da če bi vedel, da bo tako, da se ne bi spustil v to. Ampak, po tem je lahko biti pameten.

Bom videl, kako bo z Mastercardom.
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sej nisem nic takega napisal...
confused-1.gif
...

Je pa tako,d a je vec moznosti, da te "nategne" slovenski preprodajalec, kot pa velika tuja spletna stacuna ... Je pa problem, da pri velikih firmah zadeve ne gredo tako hitro... in vcasih se tudi pojavi "šum" v komunikaciji ... ki še dodatno zavalčuje celoten postopek ... Tudi sam sem hotel letos narociti preko liderpnevmatik.si... pa je bila razlika v ceni, ki mi jo je ponudil moj lokalni vulkanizer prakticno enaka ... in sem narocil kar pri njemu ... in bom placal takrat, ko bom prisel premotnirat
smile-1.gif
... Sem pa tudi prebral, da tvojih zeljenih gum tvoj vulkanizer ni mogel dobiti ... in ti kaj drugega, kot sam poiskati ni preostalo ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Hehe, saj tudi jaz nisem nic takega mislil.

Hvalezen sem vsem, ki konstruktivno sodelujete in tudi mene na pozitiven nacin opozarjate na moje napake. Pac, ni vsak dan, ko clovek kupuje gume.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ob prevzemu pogledaš pnevmatike in če kaj ni vredu ne prevzameš. Seveda če imaš plačilo ob prevzemu.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.193
839
113
mislim, da je bilo v tej temi že ene 5x omenjeno, da je plačal z Mastercardom ...
rolleyes-1.gif
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
mogoce ena zadeva - ne vem na kak nacin pises maile, ampak ko je treba kaj razresit nikoli ne pisi prevec.
Napisi jim za zacetek cisto kratek mail - daj povezavo do njihove strani (angleske verzije), kjer je zapisnao kaj je staro in kaj novo in kak je zavedeno.
Zraven ji se kar citiraj in jo prosi za razlago le tega.
Ko ti bo dala razlago pa bos dalje peljal. Idi korak po korak.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
530
17
18
Hvala bogu, da obstajajo forumi, da pred nakupom lahko v gugl vpišeš ime trgovine in ti odpre take teme. Namesto, da bi priznali napako te jebejo v glavo. Pošlji jim nazaj gume, ker si si pač premislil pa drugje naroči.
Jaz recimo že par let naročam prek Mimovrste in dobim vedno par tednov stare. Vem pa, da nimajo vseh dimenzij.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.137
4.005
113
Andy ,
Pa misliš da te gume še sploh proizvajajo?
Glede na to ,da ampera ni ravno neki masovni avto. Pa še stare zaloge obstajajo!
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Andy ,
Pa misliš da te gume še sploh proizvajajo?
Glede na to ,da ampera ni ravno neki masovni avto. Pa še stare zaloge obstajajo!

Potem pa naj napišejo da prodajajo samo stare, in naj ne računajo novejših kot v tem primeru.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.552
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
A vam še vedno ni jasno, da:

1. je liderpnevmatik samo posredniška platforma za prodajo gum

2. da je "določilo o starih gumah", ki ga je "oškodovanec" nalepil, samo "informacija / nasvet" iz dela strani FAQ ozr. "svetovalca" na strani liderpnevmatik.si in tako nikakor in v nobeni obliki ni obvezujoče za prodajalca


Predvsem glede na drugo točko zgoraj bo najpametneje, da se posluži vračila blaga in zahteva vračilo kupnine. Tu je "zavarovan" s strani MC, pri vsemu ostalih akcija se bo IMHO spustil v boj z mlini in bo potegnil ta krajšo.

Disclaimer: nikakor ne zagovarjam tega prodajalca ozr. takšne prakse
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:

2. da je "določilo o starih gumah", ki ga je "oškodovanec" nalepil, samo "informacija / nasvet" iz dela strani FAQ ozr. "svetovalca" na strani liderpnevmatik.si in tako nikakor in v nobeni obliki ni obvezujoče za prodajalca

Jaz se ne strinjam s tem. V tem primeru je to zavajanje kupca, ker verjame, da bo dejansko dobil gume, ki so stare maksimalno dve leti, ker če je guma stara tri leta, se jo prodaja po znižani ceni, torej po ceni 111 EUR/gumo in ne po ceno 131 EUR/gumo.

https://www.liderpnevmatik.si/nasveti-o-pnevmatikah/oznaka-dot

Citat:
Je možno kupiti in se voziti z gumo, izdelano pred 1. ali 2. letoma, ne da bi ta izgubila na svoji kakovosti ?

Zmes pnevmatik je bila znatno izboljšana in se ne postara kot poprej. Sama pnevmatika ne bo izgubila zmogljivosti, če se njene skladiščenje dogaja v optimalnih razmerah. Med nakupom pnevmatik, zmeraj preverite njihov DOT. Pnevmatika, izdelana pred 1. ali 2. letoma mora biti prodan kot taka po znižanji ceni.

Po tvojem torej pisana beseda prodajalca nič ne velja. Velja tisto, kar po že opravljenem nakupu reče?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
A vam še vedno ni jasno, da:

1. je liderpnevmatik samo posredniška platforma za prodajo gum

2. da je "določilo o starih gumah", ki ga je "oškodovanec" nalepil, samo "informacija / nasvet" iz dela strani FAQ ozr. "svetovalca" na strani liderpnevmatik.si in tako nikakor in v nobeni obliki ni obvezujoče za prodajalca


Predvsem glede na drugo točko zgoraj bo najpametneje, da se posluži vračila blaga in zahteva vračilo kupnine. Tu je "zavarovan" s strani MC, pri vsemu ostalih akcija se bo IMHO spustil v boj z mlini in bo potegnil ta krajšo.

Disclaimer: nikakor ne zagovarjam tega prodajalca ozr. takšne prakse

A ti še vedno ni jasno, da je stališča zaščite in prvic potrošnika (kar mora imet in ima prednost pred ostalim)
1. nepomembno
2. nateg (ker če povprečnemu potrošniku napišeš nekaj takega, bo temu verjel kot da je to pravilo)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik tratnjak pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Zanimivo, danes so gumo, s katerega linka sem jaz naročil, podražili na 151 EUR: https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/continental/conti-econtact/215-55-r17-98v-257929

Ampak, jaz hranim vse print-screene:


screen ti cisto nic ne pomaga, ker lahko brez tezav spreminjas cisto vse texte na spletni strani.

Noja... nekaj je... je pa res, da screenshot ni problema prilagoditi
smile-1.gif

sej ravno zato - screenshot ti pomaga za izsiljevanje prodajalcev, kot dokazni material pa ni
smile-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.552
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
A vam še vedno ni jasno, da:

1. je liderpnevmatik samo posredniška platforma za prodajo gum

2. da je "določilo o starih gumah", ki ga je "oškodovanec" nalepil, samo "informacija / nasvet" iz dela strani FAQ ozr. "svetovalca" na strani liderpnevmatik.si in tako nikakor in v nobeni obliki ni obvezujoče za prodajalca


Predvsem glede na drugo točko zgoraj bo najpametneje, da se posluži vračila blaga in zahteva vračilo kupnine. Tu je "zavarovan" s strani MC, pri vsemu ostalih akcija se bo IMHO spustil v boj z mlini in bo potegnil ta krajšo.

Disclaimer: nikakor ne zagovarjam tega prodajalca ozr. takšne prakse

A ti še vedno ni jasno, da je stališča zaščite in prvic potrošnika (kar mora imet in ima prednost pred ostalim)
1. nepomembno
2. nateg (ker če povprečnemu potrošniku napišeš nekaj takega, bo temu verjel kot da je to pravilo)


Opomba pod 1. je šla na to, da LP v 99% primerih sploh ni videl gum, ki jih je "prodal" in posledično sam ne more dati "obljubljenega popusta". Kar pa je pod črto vseeno LP se bo vedno zagovarjal na zakone, ki določajo da so do 36 strare gume "nove".
Koliko je stara guma, ki jo je Andy1 dobil?

Opomba pod 2. pa, da če se bo šlo na nož, bo obveljalo le kar je pravno obvezujoče - in to piše samo in zgolj v splošnih pogojih, ter v zakonih, ki določajo pravila igre. In tu bo Andy1 spet potegnil ta kratko.

A je vse skupaj "nateg"? Niti ne - se je pa Andy1 "nategnil" - vrne naj gume*, zahteva denar nazaj (ščiti ga tudi MC) in svojo izkušnjo deli s svetom.
*če imam prav v spominu, "ponuja" LP "brezplačno" vračilo, če se uporabi nijhov "prevoz" - vseeno opozorilo, da pa v tem primeru zahteva pisno potrditev tega in šele potem potrdi "njihov prevoz" - sicer bo spet v "nevarnosti", da so kje kakšni skriti stroški in se bo spet "nategnil".

Lahko se pa vidva združita in gresta združeno v tožbo ali pa ti spišeš članek v AM in kar tam LP obtožiš goljufije - pa potem prideš nazaj nabijat o zaščiti potrošnikov.

Ali pa daš Andy1ju en konstruktivni nasvet, kako se, z čim manjšimi stroški, izkoplje iz nastale situacije. "Novih" gum namreč ne bo videl.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Že od ponedeljka jim govorim, da gume odpeljejo in me refundirajo (tudi v angleščini), odgovarjajo pa enkrat na dan z nekim generičnim odgovorom o treh let starosti gume.
Torej je tisto, kar piše, da prodajajo do dve leti stare gume, drugače velja znižana cena, zavajanje.

Gum pa očitno nočejo vzeti nazaj, saj se te teme v reklamacijskem ticketu sploh ne dotikajo.

Sem pa Mastercardu poslal email z vsebino, pa da vidim. V torek zjutraj mi je gospa na drugi strani govorila, da ni problema, da to oni uredijo, danes pa sem govoril z njeno nadrejeno, ki ni bila tako prepričana v to, je pa rekla, da bodo raziskali in pogledali, kaj se da, češ da takih nategov dobijo kar nekaj.

Zdajle pa kontaktiram še FURS glede računa. Če sem prav slišal po radiu, ima FURS trenutno akcijo, da jim pošlješ račun za vulkanizerske storitve.
 
Nazadnje urejeno: