Liderpnevmatik.si nateg?

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Hja lej, jaz sem pred nakupom tisto prebral in sem racunal, da bom dobil najvec dve leti staro gumo, pa se ob cenejsi je pisalo, leto proizvodnje 2014.

Kaj naj zdaj.

Lepo so te, ampak mislim da ne razumes prav. Se enkrat:
Dot 2014 pomeni, da so gume izdelane v 20tednu leta 2014. Ti si dobil gume izdelane v 21tednu 2014. So novejse kot tiste za katere je bila nizja cena. Zal.
Tk da niso nobeni nateguni, prodalinso ti novejso gumo kot 20teden 2014, se pravi velja visja cena. Simple as that.
Natakni jih gor pa vozi, da res ne bos brez denarja in gum ostal.

Najdi mi ene gume na liderpnevamtik, ki imajo v opombi kak drug DOT kot 2013, 2014, 2015 itd, potem ta razlaga pije vodo. Dejansko pa to pomeni da imajo DOT iz leta 2014 in ne 20. tedna 2014. Razen če proizvajalci ravno v 20 tednu vsakega leta naredijo vse gume za celo sezono.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.405
6.551
113
pri taščici
Se ena opcija.
Prodajalec je imel gume 21 teden in namenoma napisal 20 teden.
Ker da datum izdelave za en teden strize, pri meni sproži dvome.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.405
6.551
113
pri taščici
In ja, če gum ne proizvajajo več, ter ne dobiš nekega pametnega nadomestka, (cena in lastnosti) potem gume obdrzi in zahtevaj razliko.
In tisti goljufivi teden naj sinpa nekam vtaknejo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Samo toliko v vednost, da tudi na moje vcerajsnje sporocilo niso odgovorili in ocitno jim tudi anglescina ni domaci jezik:

Citat:
Good morning,

There is wrotte nowhere that tyres older than 3 years are sold cheaper. You told that but we did not told it. It depends of the trade, the kind of tyres and these kind of things.

By the way we are not on a chat system but on a ticket system, for that reason we do the necassary to answer as soon as possible and as soon we have the answers;

Best regards,

Caroline

Citat:
Hello!

Yes, you have it written on you web page. Check the link: https://www.liderpnevmatik.si/nasveti-o-pnevmatikah/oznaka-dot

It says in Slovenian language at the bottom of the page:
----
Je možno kupiti in se voziti z gumo, izdelano pred 1. ali 2. letoma, ne da bi ta izgubila na svoji kakovosti ?

Zmes pnevmatik je bila znatno izboljšana in se ne postara kot poprej. Sama pnevmatika ne bo izgubila zmogljivosti, če se njene skladiščenje dogaja v optimalnih razmerah. Med nakupom pnevmatik, zmeraj preverite njihov DOT. Pnevmatika, izdelana pred 1. ali 2. letoma mora biti prodan kot taka po znižanji ceni.
----

The last sentence, translated to English says: Tire, manufactured before one or two years ago, has to be sold at a discounted price.

If you don't believe me, translate the text on your web page text yourselves.

Regards, Andrej
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Samo toliko v vednost, da tudi na moje vcerajsnje sporocilo niso odgovorili in ocitno jim tudi anglescina ni domaci jezik:

Citat:
Good morning,

There is wrotte nowhere that tyres older than 3 years are sold cheaper. You told that but we did not told it. It depends of the trade, the kind of tyres and these kind of things.

By the way we are not on a chat system but on a ticket system, for that reason we do the necassary to answer as soon as possible and as soon we have the answers;

Best regards,

Caroline

Citat:
Hello!

Yes, you have it written on you web page. Check the link: https://www.liderpnevmatik.si/nasveti-o-pnevmatikah/oznaka-dot

It says in Slovenian language at the bottom of the page:
----
Je možno kupiti in se voziti z gumo, izdelano pred 1. ali 2. letoma, ne da bi ta izgubila na svoji kakovosti ?

Zmes pnevmatik je bila znatno izboljšana in se ne postara kot poprej. Sama pnevmatika ne bo izgubila zmogljivosti, če se njene skladiščenje dogaja v optimalnih razmerah. Med nakupom pnevmatik, zmeraj preverite njihov DOT. Pnevmatika, izdelana pred 1. ali 2. letoma mora biti prodan kot taka po znižanji ceni.
----

The last sentence, translated to English says: Tire, manufactured before one or two years ago, has to be sold at a discounted price.

If you don't believe me, translate the text on your web page text yourselves.

Regards, Andrej

Temu se rece hebanje v glavo (dokler ne odnehas). Kaj pravi banka glede transkacije?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Damn - niso ti prodali po "napačni" ceni - "ta nižja cena" je od dobavitelja, ki je označil DOT2014, ti si dobil gume od drugega dobavitelja, ki je dostavil DOT2114. Še vedno "nove gume".

Če si se odločil, da boš vzel te, dobavljene, gume, pač nehaj "najedati" in prišparaj sebi, njim in nam nekaj živcev.

Na koncu zna biti, da bodo celo "popustili" in ti ponudili neki popust - kar pa še vedno ne pomeni, da imaš prav.

Sedaj celo počasi spreminjam mnenje in bom celo dal liderpnevmatik prav. Razen seveda, da ne zahtevajo od svojih dobaviteljev, da morajo pri gumah starejših od 24 mesecev le-to obvezno navesti.

Aja - a na eBayu tudi zatežis, ko ugotoviš, da ti je nekdo prodal enako blago po višji ceni, kot bi ga lahko dobil od drugega?

In ja - bil si "zaveden", ker si predpostavil, da bodo "dražje" gume prišle z DOT z letnico 2016/2017.

4065fce1e4e61ac9f26aaaffb0d5e5da.jpg


Mislim, da ne razumeš osnovne logike in/ali imaš pomanjkanje zdrave kmečke pameti.

Andrej je plačal gume. Dobil je napačne gume. LEtnica, DOT bla bla v tem kontekstu ne igra vloge...

POANTA je v tem, da ni dobil to, kar je plačal. Simpl ko pasulj!


Edino osnova za polemiziranje FDVjevcev in zaposlene v J.U.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
sedaj sem sel gledat se enkrat tvoj originalni post: https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/continental/conti-econtact/215-55-r17-98v-257929

Kaj je za tebe po znizani ceni? Ker cena je znizana glede na priporoceno - koliko pa sem razumel, je pri tej gumi problem, da se je vec ne proizvaja? Ker v tem primeru ne mores niti dokazovati, da ni znizana cena glede na DOT 2016.

Problem je, ker nimas reference.

Dejansko je to kar delajo nepostena poslovna praksa ampak bom res presenecen, ce bos uspel poslati gume nazaj na njihove stroske.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.552
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Daj še enkrat preberi od začetka - Andy1 je dobil točno tiste gume, ki jih je poklikal in plačal. J.eba je samo, da je sam pričakoval, da bo dobil "novejše" in to samo zato, ker je en drug dobavitelj ponujal DOT2014 po nižji ceni.

Od takrat pa jok in stok.

In ja - lahko se počuti zavedeneg in nategnjenega.

Stavim večerjo v ASu, da bo tudi MC odklonil reklamacijo.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Ah seveda....

Andrej je naročil in plačal novejše, dobil je stare in manjvredne, preporsto kot pasulj.

Andy:

"Jaz sem narocil in placal gume po polni ceni: https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/continental/conti-econtact/215-55-r17-98v-257929

dobil pa sem gume, ki jih prodajajo z DOT2014 - po znizani ceni: https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/continental/conti-econtact/215-55-r17-98v-586239

Kristalno čisto....pustimo DOT2014 (zaenkrat) ob strani.

Andrej je plačal izdelek, ki se prodaja za polno ceno ( 100% ).
Andrej je dobil izdelek, ki je vreden 80% od polne cene.

A je res to tako težko za razumet?
 
Nazadnje urejeno:

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Daj še enkrat preberi od začetka - Andy1 je dobil točno tiste gume, ki jih je poklikal in plačal. J.eba je samo, da je sam pričakoval, da bo dobil "novejše" in to samo zato, ker je en drug dobavitelj ponujal DOT2014 po nižji ceni.

Od takrat pa jok in stok.

In ja - lahko se počuti zavedeneg in nategnjenega.

Stavim večerjo v ASu, da bo tudi MC odklonil reklamacijo.

Eden redkih, ki ima Iq z trimestno številko
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Aja, kaj je pa potem guma, ki se prodaja po se nizji ceni? V katero kategorijo pa potem ta pade?

Vi boste doktorirali o tem, kako cim bolje nategniti folk.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Daj še enkrat preberi od začetka - Andy1 je dobil točno tiste gume, ki jih je poklikal in plačal. J.eba je samo, da je sam pričakoval, da bo dobil "novejše" in to samo zato, ker je en drug dobavitelj ponujal DOT2014 po nižji ceni.

Kaksen drug dobavitelj? To je isti dobavitelj, ki prodaja isti produkt z razlicnimi letnicami izdelave.

To je isto, kot ko prides v stacuno in imas na polici mleko, ki ga kupis po polni ceni in zraven je mleko, ki ima se 2 dni do izteka roka, ki se prodaja s 50% popusta.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Vi nateguni ste potrebovali 5 dni, da ste skupaj namozgali nacin, kako njihov nateg 'pije vodo'. Koliko clovek*dni je to?

Mislite, da ima navaden kupec energije, cas in voljo pri vsakem nakupu 5 dni * toliko, kolikor vas podpira te nategune, premisljevati, na kaksen vse nacine je lahko ob nakupu nategnjen?

Kdo bi pri vas se kdaj kaj kupil, ko bi mu pripravili tak nateg?

Primer pravega prodajalca je npr. Hofer, kjer lahko tablico (ali kaksen drug tehnicni izdelek) vrnes brez stroskov postnine se dva meseca po nakupu, ce z izdelkom nisi zadovoljen.
To je pravi trgovec, ki gre kupcu na roko in bo vsak nakup naredil z zadovoljstvom, ker ve, da bo vse ok. V nasprotnem primeru sploh ne bi sel v nakup in bi bil to zanje izgubljen denar in neprodano blago.

Vas par pa prav dela na tem, kako mene cim bolj ponizati, me osmesiti in zmagoslavno mahati ces, poglej ga, kako so ga dobro nategnili.

Bravo, dobri ste. Ste zadovoljni? Pejte na tisto vecerjo v ASa.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.145
3.612
113
Marlbor
Mene pa resno zanima, kam je potrebno vrniti gume v primeru odstopa od nakupa? Da vidim, kdo je sploh tu v ozadju ...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.137
4.005
113
Vidiš Andy tiho bi bil in izvedel reklamacijo tako kot sam misliš ,da je najbolje.
Sedaj pa te ima pol Alterja za butla . Tak je to pri nas v Sloveniji , da se je lepo muzat ob nesreči drugega.

Pa srečno pot z novimi gumami, sigurno so še vedno za B klaso in veliko boljše od zlizanih ,ki jih imaš sedaj.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:

Primer pravega prodajalca je npr. Hofer, kjer lahko tablico (ali kaksen drug tehnicni izdelek) vrnes brez stroskov postnine se dva meseca po nakupu, ce z izdelkom nisi zadovoljen.
To je pravi trgovec, ki gre kupcu na roko in bo vsak nakup naredil z zadovoljstvom, ker ve, da bo vse ok.
.

Komentiram samo tole, kar sem citiral glede Hoferja... ti Hofer povrne potne stroske, ko jim dostavis izdelek, ki ga zelis vrniti? Po posti ga namrec ne mores vrniti na stroske posiljatelja... vsaj preko Poste Slovenije to menda ne gre...

V tvojem primeru jih tudi verjetno lahko vrnes brez stroskov posiljanja, ce jim jih osebno dostavis....
wink-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Hofer ima trgovino za vsakim vogalom. Blago vrnes v tebi najblizji Hofer.

In to je za izdelek, ki si ga lahko uporabljal 2 meseca.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Vidiš Andy tiho bi bil in izvedel reklamacijo tako kot sam misliš ,da je najbolje.
Sedaj pa te ima pol Alterja za butla . Tak je to pri nas v Sloveniji , da se je lepo muzat ob nesreči drugega.

Pa srečno pot z novimi gumami, sigurno so še vedno za B klaso in veliko boljše od zlizanih ,ki jih imaš sedaj.

Imas prav. S te teme se poslavljam in bom stvar do konca peljal sam.

Zaradi mene se lahko temo zaklene.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.552
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Kolikokrat še moram ponoviti, da ti nikakor ne privoščim in da se celo strinjam, da si bil zaveden? Ampak na koncu dvomim, da bo priznana reklamacija.
Pa tudi dvomim, da je LP zavestno in z namenom kakšen prevare nastavil dve ponudbi.

Glede večerje pa - ne vleči jo v zgodbo, ker se nanaša zgolj in samo na izjavo "bastarda" in nima nobene veze s kakšno nevoščljivostjo ali škodoželjnostjo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Hofer ima trgovino za vsakim vogalom. Blago vrnes v tebi najblizji Hofer.

In to je za izdelek, ki si ga lahko uporabljal 2 meseca.

Ze... samo to ne drzi, da lahko vrnes brez stroskov... ce bi posiljal po posti... in dvomim, da bi lahko vrnil gume, po tem, ko bi jih dva meseca uporabljal... pac treba je primerjati primerljivo... Ce bi imel Liderpnevmatik trgovino za vsakim vogalom. Bi tudi lahko vrnil brez stroskov...
confused-1.gif