Dobil izvršbo

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
No sej točno od takrat oz mal prej denarja ni več... Nemc je hotel delavce in proizvodnjo kupit, vodstvo ni blo zato, sedaj vsi krepavajo...

Still, kako je možno tolko mesecev neplačanih prispevkov. Ko je nek vodilni dursovc govoru, pravi da je to nemogoče. Najbolj zanimivo je da se njihov sindikat ne buni niti jih ni obvestil...

bonk.gif
niti sedaj nič ne ukrepa!
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
se strinjam s @sulc-em

Da se rubi nekoga, ki je dejansko dolžen, ni nič narobe.

Narobe je, da se:
a) rubi nekoga, ki ni nič dolžen in
b) ne rubi nekoga, ki je dolžen.

Najbolj brez veze pa je, da ima avtor teme kopico preglavic samo zato, ker je nekdo naredil napako in se mu je kasneje ni ljubilo popraviti.

Ne, ne, ne to ni napaka! To je huda malomarnost! Še posebej odvetniška firma je dolžna preverit kaj daje od sebe, ne pa da se zgovarja, češ tole so mi drugi poslali. V neki normalni pravni državi bi ti bili dolžni izplačati primerno odškodnino, v Slovenistanu, kjer ga odvetniki, sodniki in tožilci stalno skupaj žingajo, pač ne.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.684
6.387
113
Pa meni je še najhuje to, kar se je potem dogajajo. Človek, ki dela, pač greši, temu se ne moreš izogniti. S pazljivostjo ta pojav drastično zmanjšaš, vendar še vedno se najde situacija, ko se zgodi kaj takega. Vendar, ko se, pa se ne moreš obnašati, kot da je zdaj to sveta resnica. Se pač potegneš nazaj, rešiš situacijo in pošlješ pravemu in seveda opravičilo prvemu za sitnosti. Zadeva rešena. Slovenistan se pokaže tukaj, ne pri napaki.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Najhuje v mojem primeru je to, da je napaka ugotovljena in nihce nic ne naredi. Samo pravijo pritozite se, nitj opravicila niti nic drugega. Enistavno z drugimi besedami ti povedo da se [cenzura]
bonk.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Najhuje v mojem primeru je to, da je napaka ugotovljena in nihce nic ne naredi. Samo pravijo pritozite se, nitj opravicila niti nic drugega. Enistavno z drugimi besedami ti povedo da se [cenzura]
bonk.gif

seveda je...odvetniska družba bi morala umakniti predlog izvršbe...ampak jim je lažje da pustijo tako kot je, ker bodo za to dobili plačilo naročnika, če umaknejo pa ne....
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.870
36
48
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Najhuje v mojem primeru je to, da je napaka ugotovljena in nihce nic ne naredi. Samo pravijo pritozite se, nitj opravicila niti nic drugega. Enistavno z drugimi besedami ti povedo da se [cenzura]
bonk.gif

si v odvetniški pisarni govoril s strokovno delavko ali s katerim od partnerjem po katerem se družba tudi imenuje?
Zna veliko pomagat če uspeš s šefom govorit
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Doctor sem ti povedal, da pr odvetniški pisarni nauš nč dosegel, naročnik izvršbe more umaknt ne odvetniška pisarna, ki je delal po predlogu naročnika...

Seveda bo odv. družba to naredila, če bo to naročil naročnik, vendar bo plačala!
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
odvetniška pisarna ne sme sama brez naročnika preklicovat izvršbe.... Pa če govori z samim šefom.

Če bi blo to možno, potem bi vsak pajo lahko prekliceval izvršbe, stem nastenejo tudi stroški (odvetniški in taksa).
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.870
36
48
Citat:
Uporabnik krnekejjeto pravi:
odvetniška pisarna ne sme sama brez naročnika preklicovat izvršbe.... Pa če govori z samim šefom.

Če bi blo to možno, potem bi vsak pajo lahko prekliceval izvršbe, stem nastenejo tudi stroški (odvetniški in taksa).

se pa bo zadeva prej in pravilno rešila!
zmaga.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik krnekejjeto pravi:
odvetniška pisarna ne sme sama brez naročnika preklicovat izvršbe.... Pa če govori z samim šefom.

Če bi blo to možno, potem bi vsak pajo lahko prekliceval izvršbe, stem nastenejo tudi stroški (odvetniški in taksa).

nimas ravno prav...ocitno je tukaj slo za dva cloveka z istim imenom in priimkom...odvetniska pisarna bi morala preveriti, po davcni, emšo, kraju prebivališča. komu poslat izvršbo...dvomim da je komunala iz mb nekomu izdajala račun na gorenjsko...
in v tem primeru mora odvetniška družba obvestiti naročnika da gre za napako, nepopolne podatke ipd...ce ne je to malomarnost...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če kdo odvetniku prinese račun v izterjavo, le ta ne preverja vsebine računa, njegovo opravilo je, da vloži predlog za izvršbo na podlagi verodostojne listine.

Res pa je, da lahko stranko opozori, če opazi na verodostojno listini, kamor spada tudi faktura, kakšno napako, da nekaj z listino ni v redu.

Da bi pa kdo preverjal dolžnika oz. njegov poslovni odnos z upnikom pa ne, še manj da bi v tem primeru ugotavljala lastništvo nepremičnine, ki je bila podlaga za račun.

To je tak kot da ti pek pride s fakturo, da izterjaš znesek, ti se pa poglobiš v kvaliteto pšenice
smile-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Če kdo odvetniku prinese račun v izterjavo, le ta ne preverja vsebine računa, njegovo opravilo je, da vloži predlog za izvršbo na podlagi verodostojne listine.

Res pa je, da lahko stranko opozori, če opazi na verodostojno listini, kamor spada tudi faktura, kakšno napako, da nekaj z listino ni v redu.

Da bi pa kdo preverjal dolžnika oz. njegov poslovni odnos z upnikom pa ne, še manj da bi v tem primeru ugotavljala lastništvo nepremičnine, ki je bila podlaga za račun.

To je tak kot da ti pek pride s fakturo, da izterjaš znesek, ti se pa poglobiš v kvaliteto pšenice
smile-1.gif

jaz mislim da je tukaj šlo za površnost, meni je jasno da noben nebo šel preverjat poslovnega odnosa, vsaj pri vložitvi navadne izvršbe, samo da pa je dobil nekdo na gorenskjem račun od MB komunale, se je pa mogla zgodit neka nepravilnosti, ali pri odvetniku ali pri komunalcu...če je recimo na računu res od doktorja ime pa priimek in njegova ulica, potem seveda odvetniška pisarna dela vse tako kot treba, če pa na tem računu ni takšnega podatka potem pa so pri odvetniku naredili neumnost...

sicer pa je brez veze debatirat, naj vloži ugovor, da gre za napačno osebo...sodišče spusti skozi itaq vsak ugovor, pa če je v eni vrstici na roko, na rolo skret papirja napisano, potem pa bodo že dalje preverjali in ugotovili bedarijo...ko nebodo našli pogodbe...oziroma na napačno ime
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Serijska zadeva je to pri Nigradu in Kolšku.
Prinesli so cel paket za izvršbe, nato pa je uslužbenka vnesla v sistem in zadeva je zaključena.

Nihče ni nič preverjal, kaj šele da bi šef pogledal papirje
smile-1.gif


Drugače pa ja, smo mu že povedali, ugovor (obrazložen) + taksa, vse ostalo je za kokice.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
To ni res kar pišeš... se ne preverja, če to ni eksplicitno zahteva stranke.
Malomarnost je na strani naročnika storitve iztejave, ki je podal napačne podatke.

Tudi odv pisarna nebo umaknila predlog izvršbe, če to nebo zahteval naročnik. Glede tega pa imam izkušnje. Naš odvetnik pravi, ali podatke priskrbite sami in vložim, kar mi prinesete ali pa pogledam fakture, naročilnice itd.. pa da potem izvršbo...

seveda to plačamo in nedostikrat nam je rešil, ker obstajajo istoimenska podjetja z različnimi naslovi...

Tko da nimaš prav.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik krnekejjeto pravi:
To ni res kar pišeš... se ne preverja, če to ni eksplicitno zahteva stranke.
Malomarnost je na strani naročnika storitve iztejave, ki je podal napačne podatke.

Tudi odv pisarna nebo umaknila predlog izvršbe, če to nebo zahteval naročnik. Glede tega pa imam izkušnje. Naš odvetnik pravi, ali podatke priskrbite sami in vložim, kar mi prinesete ali pa pogledam fakture, naročilnice itd.. pa da potem izvršbo...

seveda to plačamo in nedostikrat nam je rešil, ker obstajajo istoimenska podjetja z različnimi naslovi...

Tko da nimaš prav.

mas pac slabega odvetnika...ne vem zakaj bi sploh vlagal preko odvetnika, če lepo elegantno to lahko sam vložiš z vsemi napakami če si površn...

če vlagaš preko odvetnika mora pogledat, kaj vlaga...vsaj da imena štimajo...

ti meniš drugače mi je ok...jaz imam drugačne izkušnje...
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.621
208
63
Kranj
snecer: kdo mu povrne 40€ za takso, izgubljan čas, živce, telefonske impulze?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
snecer: kdo mu povrne 40€ za takso, izgubljan čas, živce, telefonske impulze?

takso zaračuna sodišče tistemu ki je izgubil/neupravičeno vložil izvršbo....in jo vrne doktorju

ostalo pa na zasebno tožbo...čeprav bi zahtevek zgledal smešno...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Včasih se je bolj preverjalo, ker je bilo potrebno vse lepo naročiti, od TRRja, emšo, davčna, naslov, UE (vozila) ipd.
Da si našel res pravo osebo in primerno premoženje.

Pri pravnih osebah ni problem, ker vse najde sistem, pri fizičnih pa je treba pisati vloge in tu je res možnosti za napake več.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Hehe mi smo dobili zavrnjeno izvršbo, zato ker je bila naročilnica istega podjetja na iz drugega naslova.... itd... tko da... raj nebi o tem. Mi vlagamo preko odvetnika z namenom, ne da se še jest stem ukvarjam, res pa je da nimamo izvršb za male pare ampak nad 5 jurjev, ker tamo do 5 jurjev še prosimo in čakamo itd... Sploh takih strank ki v naslednjem poslu poplačujejo prejšne posle mamo velik..

To je naša toleranca