Dobil izvršbo

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Fantje tole tuki je še najmanjši problem, ki obstaja v Sloveniji...

Veste kva je fak... da so ti dolžni 30 jurjev, od tega plačaš še DDV, zastavljeno maš pa hipoteko....
Ne pa 40 eur za takse...

plus odgovornost, da plačaš plače delavcev in vračaš kredite...

to je problem....
ki ne zanima dacarje, ne sodnike ne kurce palce? Če gre za neko obično podjetje pa po 14 dnevnem zamujanju DDVja ali prispevkov dobiš še opomin pred izvršbo...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.766
5.896
113
Kar je dovoljeno Jupitru ni dovoljeno volu
bonk.gif
.


Bananistan
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.513
2.992
113
Ko se gre za normalne davkoplačevalce si kriv dokler ne dokažeš, da si nedolžen. Ostali, ki so nad zakoni, pa so nedolžni, dokler jim ne dokažejo, da so krivi. Slovenija pač. Tudi nam je davkarija poslala rubežnika zaradi nekaj neplačanih prispevkov (3 mesece, plačujemo si prostovoljno) in zraven še nabila 115 eur stroške obiska rubežnika, po drugi strani pa nam je država dolžna več kot 10000 EUR, ki bi jih krvavo potrebovali in jih čakamo kot na vodo v puščavi ampak oni imajo čas za izplačilo 7 mesecev, ker so si sami postavili takšne roke plačil. Manjši si, bolj hodijo po tebi.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Indeed....

tko nekej simpl stvari, se v tej bananistan republiki ne da uredit.... Medtem pa imaš vrhunske z nazivi dr. ekonomiste, ki razpravljajo, kaj in kako bi naj šlo ali bi moralo biti. Pa razpravljajo o makroekonomski politiki in kazalcih...

Medtem ko vsak nešolan kmet ve, kaj je za narest.... Zato smo tam kjer smo. Na drugi strani pa je birokratizacija, ki jo noben ne razume in si vsak razlaga po svoje...

To z doctojrem je lep primer kako v naši državi sistem deluje...

nekdo da na random izvršbo z napačnimi podatki in ga niti ne briga
sodišče ne briga nič ampak zahteva takso
če ta ni plačana oz pritožbe ni
da izvršbo

in koga briga kaj je res, kaj ni......
Predvsem pa JU velja za visokoizobražen kader in prave intelektualce, ki naš mladež kvalitetno izobražujejo, čeprav iz faksov hodijo idioti, katerim ni nič jasno, kaj in kako...

in pristanemo v Bananistanu......

Največji gospodarski kriminal in oškodovanje upnikov pa ležijo nekje v predalih ali pa zastarajo. V tem procesu so pufkoti, odvetniki, stečajni upravitelji, notarji, ki med kazenskimi postopkomi prepisujejo premoženja in iz riti vlečejo pogodbe itd...

Naš bivši sodnik Elana Anton, pa je naprimer za nagrado zastaranja dobil odvetniško licenco in še naprej pauha poštene ljudi in brani barabe...

smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Pri kapitalizmu in korupciji dobiš tole, kar imamo sedaj.Trenutni sistem je v korist bogatašev, saj je pisan natančno za njih in so si ga spisali l90 Verjetno ste že videli sliko, kjer politik stoji na deski nad prepadom, množica pa na trdni podlagi na drugi strani na deski. Tega se ljudje ne zavedamo, predvsem varuhi lopoFov.
 

23071969

Zelenc'
30. nov 2010
3
0
1
maribor
Žal v taki gnili državi živimo, da ti kar pošljejo izvršbo, pa ne glede če si komu kaj dolžan ali ne. Ko dobiš sklep pa sem sam j....bi naprej kakor veš in znaš. Sodišče v Lj. pa tako nič ne preverja ampak so plačani samo zato, da kar iz foteljev pišejo te sklepe o izvršbi.Sklep takoj pošljejo tudi na banko, da ti zablokirajo TR in potem se agonija nadaljuje naprej na banki in so že problemi pri dvigu denarja. Samo radi tega pa mora imeti vsak svoj TR, da jim je izterjava na takšen način najlažja. To traja tako dolgo dokler ti vsega z TR ne pokradejo, pa če si dolžan ali ne. Če ti neupravičeno pokradejo, pa moraš sam pozneje to po sodni poti izterjati nazaj.To pa potem traja tako dolgo, da si ti že prej v dolini miru. Ja dragi moji teh primerov je kar nekaj 100.000 v enem letu.Sramota mi je, da živim v taki gnili državi. O sodstvu ne bi izgubljal besed, saj statistika, da 96% državljanov ne zaupa sodstvu vse pove!!! Sodniki pa tako nobenemu nič ne odgovarjajo in so kot bogovi, saj imajo še celo TRAJNI MANDAT!!! In to je Slovenska izvršna oblast. Kaznuje pa te že tako lahkoi vsak od Policaja, sodnika, redarja itd.Da je temu tako, pa smo si krivi sami ker jim to početje dovolimo.Kako dolgo še? L.p
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
no pa da še jest dodam našo zgodbo....

naša študentka je bila dolžna davčni 70€...po dveh mesecih zapadlosti plačila je imela blokirana oba bančna računa....rubež je bil izvršen na nematični banki....
ko smo vprašali zakaj tako hitro rubež in sploh brez opomina...arogantni odgovor arogantne uslužbenke na davčni je bil ta, da smo vedeli do kdaj je rok in da nas niso dolžni opominjat na dolgove
bonk.gif


a se ta ženska sploh zaveda, da jo ljudstvo hrani
bonk.gif


končna zgodba je ta, da je namesto 70€ plačala preko 200€
bonk.gif


pa nej mi še kdo reče, da se ne da izterjat denarja.....
bonk.gif
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
946
135
43
Citat:
Uporabnik kwa pravi:
no pa da še jest dodam našo zgodbo....

naša študentka je bila dolžna davčni 70€...po dveh mesecih zapadlosti plačila je imela blokirana oba bančna računa....rubež je bil izvršen na nematični banki....
ko smo vprašali zakaj tako hitro rubež in sploh brez opomina...arogantni odgovor arogantne uslužbenke na davčni je bil ta, da smo vedeli do kdaj je rok in da nas niso dolžni opominjat na dolgove
bonk.gif


a se ta ženska sploh zaveda, da jo ljudstvo hrani
bonk.gif


končna zgodba je ta, da je namesto 70€ plačala preko 200€
bonk.gif


pa nej mi še kdo reče, da se ne da izterjat denarja.....
bonk.gif

bonk.gif
Ja, kaj pa tale zgodba dela v tej temi?
OP je dobil izvršbo, ker so pri komunalcih ali v odv. pisarni nekaj pomešali in se zdaj jebe z zadevo, za katero ni nič kriv.
Tvoja frendica je pa imela zapadlo obveznost do davčne in jo je zdaj plačala. Kje je problem? V tem, da ona krije še stroške celega postopka? A naj jaz pokrijem plačo ženski, ki na davčni skrbi za izterjavo pri tej študentki? Naj založim še stroške opomina, da bojo to frendico spomnili, da je zadeva zapadla? Al nej založim stroške bank, da si bodo prepošiljale denar, ker ta frendica noče sama plačat??
Ta aparat je pač (pre)drag, ampak zelo prav je, da ga plača tisti, ki ga rabi (v tvojem primeru študentka zamudnica), ne pa kar vsi državljani. Si bo drugič pač drugje denar sposodila, ne pa na davčni.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Ne zagovarjam študetke, ampak neenakost pri obravnavanju

primer: Iskra Ero sedajšna Hydria ima neplačane prispevke za 10 mesecev. Mi dobimo blokiran račun po 1 mesecu če ne plačamo prispevkov...

v čem je štos, mi ni znala odogovort naša davčna svetovalka?
To seveda lahko dokažem!

Naš aparat ne samo da je predrag, ampak nesposoben in ne dela po zakonu... Seveda kriv ni noben, ker v JU ni odpuščanj in ni odgovornosti!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.919
113
Saj pa sem ti že jaz enkrat nekje napisal, v čem je finta, zakaj se firme drugače tretira.

Če tebe blokirajo, propadeš samo ti, potencialno samo ena familija.

Če blokirajo iskra ero, gre na cesto ulala ljudi, veliko familij pristane na socialnem robu. Sem skoraj ziher, da če bi te delavce vprašal, če hočejo plačjo pa NE plačane prispevke ali pa da blokirajo firmo, dokler ne poravna vseh obveznosti, bi se velika večina odločila za prvo opcijo.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Kolikor jest vem, bi moralo biti za vse enako..

Dokler bo tko, bo pr nas bananistan, glede na likvidnostne težave te bivše Iskre ni pričakovati, da bodo sploh kdaj plačani pripevki.Torej boso socialno ogroženost povečali...

mah brezveze.....
 
13. jul 2011
2.677
625
113
se strinjam s @sulc-em

Da se rubi nekoga, ki je dejansko dolžen, ni nič narobe.

Narobe je, da se:
a) rubi nekoga, ki ni nič dolžen in
b) ne rubi nekoga, ki je dolžen.

Najbolj brez veze pa je, da ima avtor teme kopico preglavic samo zato, ker je nekdo naredil napako in se mu je kasneje ni ljubilo popraviti.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.745
799
113
toti Maribor
Obstaja boljša rešitev. Odgovorne v čuzo, firma, pa naj naprej dela, z novim vodstvom. Saj ni čudno, da smo kjer smo, če eni tako razmišljate. Boljše vsaj plača, ko hebe prispevke
bonk.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik krnekejjeto pravi:
Ne zagovarjam študetke, ampak neenakost pri obravnavanju

primer: Iskra Ero sedajšna Hydria ima neplačane prispevke za 10 mesecev. Mi dobimo blokiran račun po 1 mesecu če ne plačamo prispevkov...

v čem je štos, mi ni znala odogovort naša davčna svetovalka?
To seveda lahko dokažem!

Naš aparat ne samo da je predrag, ampak nesposoben in ne dela po zakonu... Seveda kriv ni noben, ker v JU ni odpuščanj in ni odgovornosti!

Za Ero je pa že čas da gre tja kamor paše.... Na smetišče zgodovine,ker za take pa res ne gre delat ko moraš na koncu mopede vzet če hočeš kaj ven dobit.. Kaj bo pa sedaj ko še Tomosa ni več ?
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Če misliš, da ero dela vrtalnike, se motiš, te ki jih kupiš so iz kitajske... Oni delajo sicer ne vem kolko časa še neke mešalne mašine za barve....

still davčna dopušča nedopustljivo...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.469
4.995
113
Citat:
Uporabnik zakon pravi:Obstaja boljša rešitev. Odgovorne v čuzo, firma, pa naj naprej dela, z novim vodstvom. Saj ni čudno, da smo kjer smo, če eni tako razmišljate. Boljše vsaj plača, ko hebe prispevke
bonk.gif
Če ima firma dolgove, jim nič ne pomaga, če dajo odgovorne v čuzo. Dolgove je treba najprej pokriti, ker sicer ne bo repromateriala in se ne bo nič delalo naprej. Problem je v sistemu, ki ne dovoli, da ko ni plačanega dela, delavca enostavno in hitro odpustiš. Krut sistem, ampak kar nekaj firm bi še obstajalo in mogoče jutri imelo še več zaposlenih kot je bilo nekoč.
V gradbeništvu so menda padli veliki projekti na 20% od zlatega obdobja. Na oko to pomeni, da je dela samo za 15% ljudi, ki so nekoč delali v panogi, ker je sedaj treba narediti tudi ceneje (=z manj ljudmi). Zato plačujemo davke, da bi imelo teh 85% eksistenco zagotovljeno s strani države, dokler se ne odprejo nove možnosti. Ampak pri nas ni čisto tako.
Če pa je nekdo tak genij, da najde dobra naročila, ko cela veriga pade, pa naj kar izvoli. Svetujem mu, da dela ne išče v Sloveniji, ker zunaj take genije plačajo še mnogo bolje.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
ti je že krnekejjeto osgovoril v čem smisel mojega posta....

in ja, moja frendica se zaveda, da je dolžna in da je treba obveznosti poravnat....nisem omenil, da se je hotela izognit plačilu....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.919
113
Pa razume tudi to, da ko enkrat pride izvšrba, se mora plačati?

Enostavno mora.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik kwa pravi:
no pa da še jest dodam našo zgodbo....

naša študentka je bila dolžna davčni 70€...po dveh mesecih zapadlosti plačila je imela blokirana oba bančna računa....rubež je bil izvršen na nematični banki....
ko smo vprašali zakaj tako hitro rubež in sploh brez opomina...arogantni odgovor arogantne uslužbenke na davčni je bil ta, da smo vedeli do kdaj je rok in da nas niso dolžni opominjat na dolgove
bonk.gif


a se ta ženska sploh zaveda, da jo ljudstvo hrani
bonk.gif


končna zgodba je ta, da je namesto 70€ plačala preko 200€
bonk.gif


pa nej mi še kdo reče, da se ne da izterjat denarja.....
bonk.gif

davčna izvršba je nekaj druga in za njo veljajo druga pravila...pač si imel nesrečo da ti niso poslali opomina..ponaadi ga pošljejo
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik krnekejjeto pravi:
Če misliš, da ero dela vrtalnike, se motiš, te ki jih kupiš so iz kitajske... Oni delajo sicer ne vem kolko časa še neke mešalne mašine za barve....

still davčna dopušča nedopustljivo...
Za te mešalnike smo pred pol leta naredili zadnje sestavne dele...... Serija zaključena in ne bo se več ponovila. Začeli naj bi sicer delat neke nove , pa ni še nič.....
"Fleksarc" pa presenetljivo veliko delajo, vsaj glede na lanske dobave...