Dobil izvršbo

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik krnekejjeto pravi:
Hehe mi smo dobili zavrnjeno izvršbo, zato ker je bila naročilnica istega podjetja na iz drugega naslova.... itd... tko da... raj nebi o tem. Mi vlagamo preko odvetnika z namenom, ne da se še jest stem ukvarjam, res pa je da nimamo izvršb za male pare ampak nad 5 jurjev, ker tamo do 5 jurjev še prosimo in čakamo itd... Sploh takih strank ki v naslednjem poslu poplačujejo prejšne posle mamo velik..

To je naša toleranca

čakaj sedaj malo midva se pogovarjava o različnih stvareh očitno...eno je ko ti vložiš izvršbo oziroma podaš predlog za izvršbo. Nato na podlagi tega sodišče (brez preverjanja dokazil) izda sklep o izvršbi...no to lahko čisto enostavno sam preko e-izvršbe vložiš sam, odvetnik tukaj še nič ne koristi. Če da nasprotna stranka na to ugovor, gre vse skupaj v pravdo in šele tukaj imaš neko korist od odvetnika, ker je treba napisat pač pripravljalno vlogo, priložit dokazila, razložit stvari ipd...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik krnekejjeto pravi:
Hehe mi smo dobili zavrnjeno izvršbo, zato ker je bila naročilnica istega podjetja na iz drugega naslova.... itd... tko da... raj nebi o tem. Mi vlagamo preko odvetnika z namenom, ne da se še jest stem ukvarjam, res pa je da nimamo izvršb za male pare ampak nad 5 jurjev, ker tamo do 5 jurjev še prosimo in čakamo itd... Sploh takih strank ki v naslednjem poslu poplačujejo prejšne posle mamo velik..

To je naša toleranca

Kaj lahko pri vas kupim do 5 jurjev?
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Hvala za informacije,za nazaj imam Hvala Bogu pokvitan, za naprej pa ...(vone)....jih glada
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Seveda v prvi fazi hočmo prav nardit, ko damo predlog za izvršbo, tudi če se stranka pritoži ponavadi ne pomaga... Pravde nočemo, ker je to potratno, dolgo časa itd...

Ampak v parih primerih smo ga usrali, zakaj sem ti navedel v štartu. Ne vem v čem je štos, pazit morš iz kerga naslova gre naorčilnica in ne vem kaj še.....

pa četudi je podjetje isto. Dvakrat smo ponovno vlagal. Tko da za tistih 200 eur ali pa 250 nas nau kap zadela če damo odvetniku.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
No epilog zgodbe je tak:

Sem v ponedeljek spet klical nigrad in kolška, spet so me skenslali in mi rekli da me bodo poklicali nazaj, no niso me. V torek sem klical, komaj sem nekoga dobil na telefon ker so me samo preusmerjali, oglašal se ni pa nihče, potem mi je vratar a kdo dal direkt telefonsko, se mi ni nihče oglašal, čeprav vmesje bila spet zasedena linija kar nekajkrat, torej so se pogovarjali po telefonu. No potem sem spet klical kolška, povedal da sem se pogovarjal z odvetnico in kakšna navodila sem dobil, je spet nekaj bluzila, nato sem zahteval osebne podatke osebe na drugi strani telefona, sem imel občutek da se je začela malo drugače pogovarjati. No 6 dni me niso poklicali, nato pa po 20 minutah kličejo nazaj da bodo odstopili od izvršbe oziroma bodo oni sami to zrihtali, so mi poslali potrdilo da ne vodijo več postopka proti meni in tako
smile-1.gif


Skratka en kup jebanja za brezveze, ker je nekdo površen in še aroganten povrh vsega. Upam samo,da se kaj takega ne dogaja kakšnih starejšim osebam ali komu drugemu, ki pojma nimakaj se dogaja in se tudi pritožit ne upa.
bonk.gif


Pa še nauk zgodbe - pri teh mrhovinarjih težko kaj dosežeš na lep način, enostavno moraš začet grozit da se zadeva nekam premakne
uf-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
No da malo oživim temo.

Nekaj dni nazaj sem dobil zopet izvršbo od istega kretenskega odvetnika za isto stvar. Sem jim pisal maile in podobno pa ne jebejo 5%, jutri jih še pokličem po telefonu in vprašam če so mal neumni.

Drugače bom moral nekaj na sodišče pritožbo pisat samo potem moram plačat sodno takso in ostala sranja.

Ok da enkrat zajebejo, ampak dvakrat za isto stvar ? Saj niso resni
bonk.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.513
2.992
113
Briga njih za narod, saj ne bojo plačali oni, plačal boš ti. Tudi pri nas je npr. prišlo do tega, da smo dobili pri cenitvi nepremičnin (GURS) vrednost nepremičnine povišano za 10x in to zgolj zato, ker je nekdo narobe pretvoril šifre dejanske rabe parcele. Če ne bi šel zadeve raziskat bi kratkomalo plačali dosti več davka, kot bi ga dejansko morali zato ker se je nekdo zmotil. In ti ljudje ne odgovarjajo nikomur. Ponavadi niti nikoli ne izveš kdo so., plačaš pa zmeraj ti. Ni ravno isti primer a nekako orisuje situacijo v državi.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.121
731
113
EU
To je očitn neki tazga ko dimnikarska zalega, ki so svoje nikoli storjene storitve predali kar izterjevalskim službam ki so potem vse povprek tožili in zihr je kar nekaj naivnež rajši avtomatsko plačalo
frown-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.207
6.044
113
Prijavi ga še na etično komisijo Odvetniške zbornice Slovenije zaradi kršitve 55. ("Odvetnik ne sme izkoriščati nepoučenosti, zmote ali boječnosti nasprotne stranke, zlasti če ta nima pravnega zastopnika, da bi dosegel neupravičen uspeh za svojo stranko.") in 58. člena ("Odvetnik tudi nasprotni stranki ne sme povzročiti nepotrebnih stroškov.") kodeksa odvetniške poklicne etike.

Kazenski zakonik pozna tudi Zlorabo izvršbe:
Kazenski zakonik - KZ-1, Del: POSEBNI, Poglavje: 23, Člen: 216, Naziv: Zloraba izvršbe

Zloraba izvršbe
216. člen

(1) Kdor v izvršbi protipravno izterja več, kot je kdo dolžan plačati, ali si prilasti zmotno preplačilo dolga, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do dveh let.
(2) Enako se kaznuje, kdor v izvršbi izigra upnika za njegovo terjatev z dogovorom z udeleženci dražbe.
(3) Poskus je kazniv.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Prijavi ga še na etično komisijo Odvetniške zbornice Slovenije zaradi kršitve 55. ("Odvetnik ne sme izkoriščati nepoučenosti, zmote ali boječnosti nasprotne stranke, zlasti če ta nima pravnega zastopnika, da bi dosegel neupravičen uspeh za svojo stranko.") in 58. člena ("Odvetnik tudi nasprotni stranki ne sme povzročiti nepotrebnih stroškov.") kodeksa odvetniške poklicne etike.

Kazenski zakonik pozna tudi Zlorabo izvršbe:
Kazenski zakonik - KZ-1, Del: POSEBNI, Poglavje: 23, Člen: 216, Naziv: Zloraba izvršbe

Zloraba izvršbe
216. člen

(1) Kdor v izvršbi protipravno izterja več, kot je kdo dolžan plačati, ali si prilasti zmotno preplačilo dolga, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do dveh let.
(2) Enako se kaznuje, kdor v izvršbi izigra upnika za njegovo terjatev z dogovorom z udeleženci dražbe.
(3) Poskus je kazniv.
467716-post_slo.gif

to je pa dobro vedeti.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Evo sem popizdil po telefonu spet se izgovarjajo drug na drugega. No bistvo je da sem v petih minutah dobil na mail potrdilo da je zadeva ovrzena. Bogve koliko starih atov in mamic tako nategnejo?!
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
No da malo oživim temo.

Nekaj dni nazaj sem dobil zopet izvršbo od istega kretenskega odvetnika za isto stvar. Sem jim pisal maile in podobno pa ne jebejo 5%, jutri jih še pokličem po telefonu in vprašam če so mal neumni.

Drugače bom moral nekaj na sodišče pritožbo pisat samo potem moram plačat sodno takso in ostala sranja.

Ok da enkrat zajebejo, ampak dvakrat za isto stvar ? Saj niso resni
bonk.gif
Poznam enga, ki je ob podobni zadevi popenil, vzel kantico z bencinom, uletu v pisarno začel zlivat benz okol in tulu da jih bo zakuru...
aplauz.gif

Dobil je tri leta... ampak zaj... so ga pa nehal...
uf-1.gif

Poanta... zlepa ne boš nič dosegel. Najemi advokata in jih toži zaradi motenja miru....