SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.317
145
63
Včasih se zavem, da vozim po kakšni cesti, pa nimam pojma ali je 50, 70 ali 90, spregledaš, se zamisliš. Pride dejansko prav. Ker tega nikoli nisem imel, me je res zanimalo, zakaj se mu reče asistenca za prepoznavo prometnih znakov. To je asistenca za prepoznavo omejitve hitrosti.

In potem vw kaže omejitev 50 še naslednjih nekaj kilometrov, ker čaka na znak konec omejitve, ki pa jih pri nas ni, ker križišče razveljavi omejitev (v Nemčiji je pa zato poseben znak). Zato sem lepo vzel kljukico stran in tega ne uporabljam.

Jernej
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.945
9.607
113
In potem vw kaže omejitev 50 še naslednjih nekaj kilometrov, ker čaka na znak konec omejitve, ki pa jih pri nas ni, ker križišče razveljavi omejitev (v Nemčiji je pa zato poseben znak). Zato sem lepo vzel kljukico stran in tega ne uporabljam.

Jernej
Morda je pa to feature: speed reduction for safety?
Itak ja :valjamse: :valjamse:
Priklop na tester in to je to
Kolikor imam jaz informacije, je priklop na tester predviden na vsakem drugem servisu, ne na malem, ko je le menjava olja in filtra olja. Tak da tukaj ne morejo nič zajeb... No, vsaj na prvem servisu ne :).
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.762
162
63
Ne spomnim se, je bilo cca. 5 let nazaj. Sodelavec je potem menjal znamko.
Ceprav sam ne verjamem, da je drugje kaj bistveno bolje.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.097
3.835
113
Generika imajo že poln qrac ker ob vsakem servisu in še 8x med intervaloma teži z odpravo napak, ki za renault sploh niso napake. Zato so vsi servisi nesposobni in nobena garancija nič vredna. Ker zahteva da mu iz cliota naredijo golfa. Mislm corollo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.945
9.607
113
Menjava olja in filtra olja za 240 EUR nima veze z njegovim teženjem. Razen, če mu to vkalkulirali v ta servis :).
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.167
509
113
kranj
In potem vw kaže omejitev 50 še naslednjih nekaj kilometrov, ker čaka na znak konec omejitve, ki pa jih pri nas ni, ker križišče razveljavi omejitev (v Nemčiji je pa zato poseben znak). Zato sem lepo vzel kljukico stran in tega ne uporabljam.

Jernej
heh, jup, sem pogruntal to na ubervagnu. omejitev končana (ni bilo znaka na ac), avto pa lepo še naprej kaže omejitev. sicer me ni omejeval z tempomatom, a ti gre malo na živce, ko ti ves čas kaže omejitev.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Včasih se zavem, da vozim po kakšni cesti, pa nimam pojma ali je 50, 70 ali 90, spregledaš, se zamisliš. Pride dejansko prav. Ker tega nikoli nisem imel, me je res zanimalo, zakaj se mu reče asistenca za prepoznavo prometnih znakov. To je asistenca za prepoznavo omejitve hitrosti.
Po spominu (vsaj BMW) zaznava in prikazuje tudi prepoved prehitevanja, mogoče tudi še kaj drugega. Je pa stvar recimo na F30 v Srbiji enostavno mrknila, takoj k smo prišli čez mejo, očitno pričakuje tudi določene podatke iz navigacije in v nasprotnem primeru ne deluje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.126
2.552
113
Še en pametnjakovič, ki nikoli ni imel tega.
Dejstvo je, da ta asistenca tudi ni 100% in recimo meni v Sloveniji kaže nekje 5% omejitev narobe, ponavadi po kakšnih x cestah. Je pa stvar zelo dobrodošla, če se včasih zamisliš, pogledaš kako mladenko in spregledaš/pozabiš omejitev.
Čeprav vem, alter voznikom se to seveda nikoli ne zgodi.
:valjamse::valjamse::valjamse:

Včasih se zavem, da vozim po kakšni cesti, pa nimam pojma ali je 50, 70 ali 90, spregledaš, se zamisliš. Pride dejansko prav. Ker tega nikoli nisem imel, me je res zanimalo, zakaj se mu reče asistenca za prepoznavo prometnih znakov. To je asistenca za prepoznavo omejitve hitrosti.
Ko ti kapne potreba po informaciji o max hitrosti, le ta - informacija - že izgine!
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Generika imajo že poln qrac ker ob vsakem servisu in še 8x med intervaloma teži z odpravo napak, ki za renault sploh niso napake. Zato so vsi servisi nesposobni in nobena garancija nič vredna. Ker zahteva da mu iz cliota naredijo golfa. Mislm corollo.
Valjda težim, ker smatram, da:
- pri novem avtu mora klimatska naprava delovati in dejansko pihati hladno,
- se pri novem avtu po prvih treh dneh ne "odlepi" kljuka na prtljažnih vratih,
- je rošenje stekel ob vsakem dežju nekaj nenormalnega in se ne bi smelo dogajati,
- avto med vožnjo nima kaj spuščati nekega čudenga cviličega zvoka in potem po nekaj sekundah to odneha,
- avto tudi v hladnem normalno vžge in ne vergla po 10sekund.

Toliko za začetek. Da o ostalih failih, ki so del dizajna vozila niti ne začnem. Spisek je dolg.

In če je tebi zgoraj našteto normalno za nov avto...potem vozi taka jajca. Jaz jih ne mislim. In ja, mirno rečem, da je toyota kar se fundamentov tiče (pa še marsičesa drugega) svetlobna leta pred renaultom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa

sad

Guru
24. avg 2007
20.945
9.607
113
Žal si na lastni koži izkusil zakaj se Renaultov ne kupuje. Sploh pa ne takoj, ko pridejo v prodajo.
Fajn se ga znebi.