SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.918
2.629
113
Pa to ni samo pri čipih, podobno je v petrokemični industriji, jeklu, itd.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.945
9.607
113
Proizvajalcev naj bi zaradi covida zmanjšali nakup čipov. Potem pa se je prodalo več avtov od pričakovanja, proizvodne kapacitete pa so rezervirale druge podjetja.
Po mojih informacijah so se proizvajalci avtomobilov sami nategnili. Saj so ob začetku korone lepo rekli proizvajalcem čipov, hvala lepa, ne rabimo, boli nas đoko za vas, boste že. Korona pa je naredila to, da se je obseg prodaje konzol in vsega tega konkretno povečal in seveda proizvajalci čipov so se preusmerili v čipe za konzole, ki so btw. še lepo konkretno dobičkanosnejši. Sedaj pa proizvajalci avtomobilov jokajo, ker so jim proizvajalci čipov lepo faki... vrnili.
Dodatno je pa res vplivalo še to, da so proizvajalci avtomobilov popolnoma podcenili povpraševanje po avtomobilih, ki ni tako padlo, kot so pričakovali.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Vse se da rešit. Z denarjem. :)
Kdor rabi čipe, naj izvoli investirat v proizvodnjo le teh, ne pa se samo čohat po jajcih in jamrat.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.945
9.607
113
A res? Proizvodna doba čipa (oz. bolj konkretno silicija, če se prav spomnim) je nekje pol leta, tako da v tem primeru si lahko z denarjem le obrišeš rit. Zato pa so napovedi o chip shortage take in ne vržemo milijardo noter in imamo v četrtek čipe. Kar bi vsi proizvajalci vozil takoj naredili, ker bo škoda zaradi ustavitve proizvodnje konkretno višja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

sad

Guru
24. avg 2007
20.945
9.607
113
Meni dol visi za nove avte. Jaz kupujem dobro ulaufane rabljene iz Dojčland.
Se pa trudim ne nakladat o stvareh o katerih nimam pojma.:p
Pa brez zamere.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Najbolji

sad

Guru
24. avg 2007
20.945
9.607
113
Mi je to kristalno jasno. Zato sem pa hvaležen vsem, ki kupijo nove avte.
Mišljeno je pa bilo, da mene trenutno pomanjkanje čipov prav nič ne prizadane.
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.167
509
113
kranj
eh, če enkrat podvomiš v kilometre in še kaj pri avtu, ko ti mesečno pobere jurja za popravila...potem razumeš, da mi rabljeni ne dišijo več :) pa če mi mahaš pred nosom z 100x poštempljano servisno...pač veš, da preplačaš, a saj garancijo imaš. običajno tistih 5 let, ravno ko avto največ izgubi na vrednosti.
kot rečeno, vsak je svoje sreče kovač :)
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
eh, če enkrat podvomiš v kilometre in še kaj pri avtu, ko ti mesečno pobere jurja za popravila...potem razumeš, da mi rabljeni ne dišijo več :) pa če mi mahaš pred nosom z 100x poštempljano servisno...pač veš, da preplačaš, a saj garancijo imaš. običajno tistih 5 let, ravno ko avto največ izgubi na vrednosti.
kot rečeno, vsak je svoje sreče kovač :)
In pol kur.ca tople vode ti pomaga garancija, ce je servis neodziven, ko pa je avto tam, pa ga ne znajo popraviti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in vrum

matej_

Guru
25. okt 2007
2.112
644
113
vzameš avto in ga pelješ k drugemu pooblaščenemu serviserju. sj verjetno ni sam en servis v slo. načeloma verjetno tudi v tujino lahko pelješ, res pa da so tvoji stroški stroški prevoza. ne vem razmišljam a je tako ali ne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.440
6.572
113
pri taščici
eh, če enkrat podvomiš v kilometre in še kaj pri avtu, ko ti mesečno pobere jurja za popravila...potem razumeš, da mi rabljeni ne dišijo več :) pa če mi mahaš pred nosom z 100x poštempljano servisno...pač veš, da preplačaš, a saj garancijo imaš. običajno tistih 5 let, ravno ko avto največ izgubi na vrednosti.
kot rečeno, vsak je svoje sreče kovač :)
Mesečno Jurja za.popravila.
Aja, saj res Alter vozni park.
Novo je stalo mio in gor.
Še nisem dal Jurja letno za vzdrževanje avta. Kak šele mesečno..
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.167
509
113
kranj
ti matr, se pa res na vsako črko obesiš :eek:
nekaj let nazaj sem za espaca prve tri mesece v letu dal v povprečju 800 eur na mesec. ja, elektronika ipd zadeve. ker nucaš avto, daš denar. ni bil alterjevski ubervagen, ni stal alterjevsko miljon, niti jest nism alterjevski voznik.
in ja, kljub temu, da je tisto leto bil res najdražji avto zame, bi ga morda še vozil. ker sem pa res dal popraviti skoraj cel avto (no, dal...sam je crkoval :). a potem zgubiš zaupanje. v avto. in morda v serviserja. in greš v nov avto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.163
10.532
113
Pri premiji vsaj veš da te bodo hoteli nategniti za vsaj 1k€ za obisk. In za vsako napako. Ko to storijo pri renoju za plebejska vozila je pa 10x bolj bizarno.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Je drago za tak avto kakor koli obrneš. Gre za kliota, ljudski avto. Res da so servisi nekaj vložili in morajo to nazaj dobit, ampak to je avto za rajo in kot prvi avto bi moral biti dostopen vsakemu Slovencu. No, nažalost ni tako. Tisti ki bi bli z takim avtom zadovoljni kot prvo vozilo, bi namreč za 20 min dela in 2x odtegnt šrauf pa 2x zategnit odšteli tak od oka 1/3 mesečne plače. Way too much.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in novaa

sad

Guru
24. avg 2007
20.945
9.607
113
Da bom natančen: se strinjam, da je svinjarija 240 eur za olje in filter za Clia, ampak 60 eur je pa tudi pretiravanje. Sploh, če izvedejo še vse ostale predpisane stvari: preverba miljaužnt točk, itd. :).

Sicer pa je meni še drugje nateg: kaj ima veze, če gre za Clia ali Megana z istim motorjem recimo. Zakaj naj bi bil servis za Clia cenejši, če je delo isto?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Sicer izven teme, ampak čist za primerjavo. Ta teden nabavil material za servis corse. 4x 1L elf 5-40 (niso imeli 4 litrske kantice in sem 4x 1L nabavu), zračni filter, oljni filter, kabinski filter, 1x brisalec bosh aerotwin, 1x žarnica zadnje meglenke, gumica čepa za karter je zneslo 51 EUR. Pa mehnakar bo enih 30 vzel. Se pravi nekje 80 EUR, en clio z olje in filter pa 240, tiste kabinske in zračne filtre ponavadi na servisu menjajo na 2 leti. Če bi to na reno servisu seštel bi bil na slabih 400 EUR. Bolano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in novaa