SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.740
823
113
Vincent je imel Corollo sedan s Terra opremo, 1.6 bencin z ročno kvačkalico (made in Turkey). Mislim da je bil tak avto ranga 16k €.

Kaj ima to skupnega z opremljeno Corollo za 30k € kot jo ima Generik pa ve samo on.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
Sam ti si kupil bolj osnovno gajbo, če ne čisto osnovno. Dan danes je tako, da max oprema oziroma višji rang opreme v avtu odraža tisto, kar naj bi avto nudil v smislu funkcionalnosti, izgleda in udobja.

Če avto nima zvočne izolacije, ima nedelujoč infotiment, kup drugih 'felerjev'...je vseeno koliko opreme imaš v/na avtu (tudi v CRV s 'pozabili' vstavit zvočno izolacijo, verjetno premore še vse druge pomankljivosti)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.607
1.462
113
Vincent je imel Corollo sedan s Terra opremo, 1.6 bencin z ročno kvačkalico (made in Turkey). Mislim da je bil tak avto ranga 16k €.

Kaj ima to skupnega z opremljeno Corollo za 30k € kot jo ima Generik pa ve samo on.
Prišli smo v čase milenijcev, ki primerjajo iphone iz štacune s tistim, ki ima naloženih za ceno še enega iphona appov... Eden je bicikl, drugi pa space shuttle. Zabavna reč.

Kljub temu, da so avti, ki so med različnimi motorji različno opremljeni (npr. golf z zadnjo premo), se ti dve koroli, kljub razliki v HUDu, radarskem tempomatu in avtomatiku peljeta čisto enako. Nehajte že nasedati prodajalcem avtov, no.

(Spomnilo me je na štos iz Alana Forda: "Ker imamo denar imamo tudi okus!")
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
Tisto reklamo, ki jo vrstijo za Toyoto, ko se peljejo vsi njihovi modeli po letališki pisti in prehitevajo praktično konjske vprege od vozil, je po svoje zelo na mestu..oni so voz oblekli v pleh in tak imaš tudi občutek pri vožnji (so pa do te mere fer, da ti lahko rečejo..pa saj si v reklami videl da smo nadgradili vozove).
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: Hanzi in tony

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Prišli smo v čase milenijcev, ki primerjajo iphone iz štacune s tistim, ki ima naloženih za ceno še enega iphona appov... Eden je bicikl, drugi pa space shuttle. Zabavna reč.

Kljub temu, da so avti, ki so med različnimi motorji različno opremljeni (npr. golf z zadnjo premo), se ti dve koroli, kljub razliki v HUDu, radarskem tempomatu in avtomatiku peljeta čisto enako. Nehajte že nasedati prodajalcem avtov, no.

(Spomnilo me je na štos iz Alana Forda: "Ker imamo denar imamo tudi okus!")
Se pravi se corolla z nastavljivim podvozjem oz amortizerji in drugacno medosno razdaljo pelje identicno. Aha, nisem vedel...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

sad

Guru
24. avg 2007
20.945
9.607
113
Kakšno vprašanje pa je to? Človek je plačal izdelek in izdelek mora delovati skladno s specifikacijami ne glede na znamko.
Torej v kolikor temu ni tako si bil uradno nategnjen in bi za to kot prodajalec in nenazadnje kot podjetje moral odgovarjati.
Kaj narediš z npr. televizorjem, ki ti v garanciji ne dela OK? Neseš na servis. Pa če se to zgodi parkat ti dajo nov TV. Zakaj pri vozilih ni enako?
Zelo redko je kdo dobil nov avto, raje 1001 izgovor in bluzenje servisa ter uvoznika dokler ne mine garancija, potem pa ti ostane na pol delujoč avto pa prst v riti.
Pa saj so mu ga zrihtali in pač dela. Za razliko od Renaulta, kjer je vse v skladu s specifikacijo :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
166
72
28
Če avto nima zvočne izolacije, ima nedelujoč infotiment, kup drugih 'felerjev'...je vseeno koliko opreme imaš v/na avtu (tudi v CRV s 'pozabili' vstavit zvočno izolacijo, verjetno premore še vse druge pomankljivosti)
Sedan iz turčije je prilagojen tržišču. Nikakor ni isti kot japonski.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Dolgo je trajalo. Kljub menjavi volana se je napaka travel assist not available ponovno pojavila. Torej napaka po dveh in pol ali pa ze treh mesecih ni odpravljena.

Kaj pa zdaj? :bonk: