Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Dwayne pravi:
Rad bi nekaj prodal na eBayu...

nekje sem prebral, da v Slovenijo ni možno nakazati denarja preko PayPala. Je to res ali ne?
Ja, res je.
Spadamo v območje pri PayPal, kjer MI lahko plačujemo preko njega v tujino.
Iz tujine pa v Slovenijo ne morejo nakazovati.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.835
0
36
40
Ma sej jo iščejo že skor 3 lete, od kar smo začel plačevat z paypal-om...zgleda da se za provizijo ne znajo zmenit...to bi bla res zlata jama za banko, ker bi veliko ljudi poslovalo na ta način...al ne? finančniki kje ste ?
grin1.gif
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Okej, in kateri je potem najbolj varen način poslovanja (nastopam kot prodajalec)? Na kakšen način naj mi nakažejo denar?
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.363
231
63
Če ti nakazujejo dnar je itak vseeno kako, saj mu ne boš posredoval kupljenega, dokler ne vidiš denarja, tako da nimaš kaj za izgubit. Sicer pa je tudi za prejemanje plačil iz tujine najbolj uporaben PayPal.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.835
0
36
40
najlažje in najbolj varno za tebe je da, če je kupec iz EU da nakazuje direktno na tvojo banko. Potrebuje le Swift(bic) kodo in pa IBAN kodo.

Če boš pa ven pošiljal, pa ti nej nakazujejo preko Western Union - Money Order...denar pride praktično kjerkoli po svetu v 5 min. Rpovizija tak plača un. Denar lahko dvigneš na Ljubljanskih bankah, ki imajo poslovalnice Western union na 2 načina odvisno kak se zmeniš z kupcem. Lahko ga dvigneš samo z 10 mesto kodo in ti denar izplačajo. Ali z osebnim dokumentom in 10 mestno kodo. Denar dobiš izplačan takoj!
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
ksz
samo je v evropi še vedno lažje nakazovanje na tekoči račun
pri WU mora kupec plačati večjo provizijo,denar moraš iskat na banko,lahko pride do pomote pri podajajnju 10-mestne kode,pa si šel zastonj na banko,kot se je zgodilo mojemu kolegu.
tako da, če imaš klik ali kakšno drugo spletno banko, ti je najlažje podati IBAN in BIC
če pa dobivaš denar iz USofA,pa je za njih lažje plačati preko WU, ker imajo drage stroške pri IBANu
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.414
9.747
113
40
MB
aaaa kriza,

precej vlki paket bi mogo spravit iz leedsa v slovenijo, tak da z predlogi na dan! kak bi se dalo to uredit pa po kaki ceni,

pa hitro samo 24 ur še je do konca dražbe
evil.gif
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.835
0
36
40
UK ha...ja ne vem...euro paleta visoka cca 1 m ..hmm...kolk je že blo...okol 200€ +-40 , ker se ne spomnem zdle...teža je bla pa okol 150 kg , neki tacga.



za 50 kg po pošti UPS, me je pršl ...cirka 150€ -*20€ neki tacga no...nevem točno tut na računu nimam napisan ker sm se cenku pol.



Edit , dej vsaj težo povej no
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
18.414
9.747
113
40
MB
sej ni teža tolk problem, velikost prej, gre pa za interior usnjen za avto, torej sedeži pa vse obloge
redface-1.gif
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.835
0
36
40
Mislim da več kot 150€ te ne bi smel koštat transport. To kupuješ prekfizičnega uporabnika ali kakšne trgovine, ki se ukvarja z temi stvarmi?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.186
4.715
113
ksz..

Prijavljen sem na nemškem ebayu, a j varijanta da bi si meni nekao prestavil v angleški jezik, ker žal nemšina razen minimalne osnove mi je čisto tuja... ( če bi vedel prej bi se prijavil na UK alu USA...)

Jaz ponavadi kaj naročam iz USA in prov na živce mi grejo, ko toliko nabijejo ceno transporta, plačam transport 60$ ko pa dobim domov paket je pa na njem napisana cena kolk so ji chargal, ponavad 1/2 zneska...

A je še kaj ugodnejšega kot USPS ?
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.835
0
36
40
ni važno na kerem e-bayu si prjavlen...posluješ lahko na vseh, se ti ni treba prestavlat. Če si prjavlen na nemškem in bi mel Angleškiga , pač greš na angleškiga. www.ebay.com ...www.ebay.co.uk...lahka kupuješ na italjanskem. nema veze na kerga si se prjavu, kupuješ lahko na vseh.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.186
4.715
113
a je varijanta, da bi si MENI nekao prestavil v angleški jezik

Kot sem napisal, kupujem tako ali tako na USA, samo mi je smotan ker vse emale dobim v nemščini, vsa navodila so v nemščini...
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.835
0
36
40
ja ne vem kok pr tep to dela...sam jst če grem na www.ebay.de mam meni v Nemščini in navodila v Nemščini...Če ti pa en e-mail napiše po nemško boš mogu it pa na google translator pa mal prevedit ka ti je napisu iz nemščine v angleščino
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
ksz
Se opravičujem, mogoče je blo to že kje predebatirano ampak res nimam časa iskat, ker se zadeva kmalu zaključi.... torej: Preko eBay.com bi rad kupil enga digitalca iz USA. Cena digitalca skupi s poštnino (55$) je 389$ (275€). Če prav razumem, mi bojo na to ceno najprej nabil 14% carine (cena s carino = 313,5€) in potem še na vse skupi 20% ddv (total = 376€)?

A sm kj spregledal al je to vse?
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
najbrž ti bodo računali tudi obvestilo,kjer ti bodo sporočili,da moraš iti iskat na carino,ter ležarino,vsaj pri meni je bilo tako
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.835
0
36
40
jah , men ni čist jasn kok računajo, ker je zgleda na carini dost ljudi ki včasih pogledajo v kozarec.

Si pa dam na to ceno rečmo 275 € prištejem 25% in to je skor približna cena ki jo dam na koncu za celoten izdelek.

tak da po moji oceni te bo pršu tale digitalc 345 €

priporočam da pogledaš na www.ebay.co.uk, kje ni carin in primerjaš cene.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.