Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Če ni nakup preko e-baya, ti noben ne zagotavlja, da boš kupljeno tudi dobil... In nimaš niti komu se pritožit...
Pa Wesrtern Uninon... Če bi bil vsaj Pypal, bi še šlo...
Glede pakiranja v HK pa sem tudi že doplačal "extra protective" pakiranje, dobil pa sem zavito v nekaj podobnega skret papirju... Vsebina pa primerno zmečkana...
Jaz bi dvakrat razmislil, preden bi naročil. Pa srečno!
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sej ne bom kupil, sem našel na eni spletni strani napisano: HE IS A THIEF in milijon klicajev poleg. Pa firma se pojavlja samo na enih štirih straneh z oglasi.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sej ne bom kupil, sem našel na eni spletni strani napisano: HE IS A THIEF in milijon klicajev poleg. Pa firma se pojavlja samo na enih štirih straneh z oglasi.
Hehe, se mi je zdelo, da smrdi.
cheer.gif
 

abelo

Zelenc'
3. jul 2008
1
0
1
109
Zdravo vsem, Rabil bi par info

Z očetom sva registrirala podjetje, v okviru katerega bom oblikoval spletne strani. V ta namen sem se odločil , da bom nabavil potrebno programsko opremo za oblikovanje spletnih strani - programski paket Adobe CS 3 Web premium for WIN (Dreamweaver, Photoshop, Illusrtrator, Flash itd.). Zanima pa me kje bi to najbolj ugodno nabavil. in sicer, če bi jo nabavil preko kakšnega SLO podjetja je cena astronomska par k€, na ebay-ju pa je tak paket dostopen že za od 475€ dalje.

http://shop.ebay.it/items/adob...51Q51Q5farrQ5A1

Zagledal sem se v paket iz USA, ki bi ga dobil za 1099 USD + poštnina + DDV + carinske dajatve (skupaj pride okoli 1k€). Zanima pa me, ali je to sumljivo, da je toliko ceneje kot v trgovini, ali je mogoče kje kak hakeljc, da kao te programsek opreme, ki je iz USA, pri nas v SLO ne smeš uradno uporabljati.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Običajno se to šteje za sivi uvoz in je nelegalno. Predvidevam, da rabiš za podjetje. Če pride inšpektor je isto, kot da imaš cracka-no stvar.
Vsaj za Microšit je tako, da če kupiš v ZDA licenco ni legalno, če jo uporabljaš tukaj. Predvidevam, da je v ostalih primerih enako. Če se pa motim, pa naj me popravijo.
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
imaš kar prav..
licenca mora bit na tvoje ime oz ime ferme
vem pa da recimo adobe ma možnost registracije preko veba al pa faksiraš licenco na nek fax..
potem dobiš potrdilo in je stvar kul..

ne vem pa če kupiš v tujini pa potem tukaj uveljavljaš licenco.. ki jo je že nekdo potrdil.. če je naredil prenos pol je kul..
drugače pa je nelegalno ja..
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Ne razumem, zakaj bi bilo "nelegalno", če kupiš software v zda in plačaš vse dajatve pri uvozu. Še bolj nerazumljivo bi mi pa bilo, če kupiš SW znotraj EU, kjer ni več potrebno plačati dajatev. Jaz osebno mislim, da je razlika med slovenskimi in tujimi cenami le oderuška provizija prodajalcev.

BTW:
Tudi v tujini lahko dobiš račun na svoje ime/firmo... tako da res ne vem, zakaj naj bi to bilo nelegalno? Kakša butasta zakonodaja?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Ah.. bmk za bsa.... imam prenosnik kupljen v tujini torej imam nelegalni legalni OS (ali veljajo te neumnosti samo za podjetja?!)
grin1.gif
Važno, da nimam težav z raznimi cracki ipd. Kaj pa zakon misli o tem mi je pa res vseeno...
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ah.. bmk za bsa.... imam prenosnik kupljen v tujini torej imam nelegalni legalni OS (ali veljajo te neumnosti samo za podjetja?!)
grin1.gif
Važno, da nimam težav z raznimi cracki ipd. Kaj pa zakon misli o tem mi je pa res vseeno...
Verjamem. Če nimaš podjetja te lahko bk.
Če pa imaš podjetje, te bo pa res bk
evil.gif
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Zdravo,


pravkar mi je ebay javil (5 alertov), da so umaknili oglas za nek artikel in me pozivajo naj ga nikar ne plačam.

Ker sem artikel že plačal mi ta njihov alert ne koristi dosti.

Plačilo je bilo izvršeno preko PayPala. Na kakđen način se naj obrnem na PayPal za povračilo kupnine oziroma za stornacijo nakazila?

Hvala za pomoč.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Najprej bi počakal določen zgleden čas, če artikel slučajno pride. Nikoli ne veš... Če pa so prodajalca že skenslali z e-baya in je razvidno, da je goljuf pa kar odpri dispute...
Če je prodajalec vključen v "Buyer protection programme" je velika verjetnost, da boš dobil denar nazaj.
Kako odpreti spor - dispute za zahtevek vračila denarja pa je bilo tudi že opisano v tej temi.
 

tinkara73

Zelenc'
7. jun 2008
11
0
1
Evo follow up-a mojega primera (omenjenga ene dve strani nazaj): pri paypalu sem kmal po tistem odprla dispute, si izmenjala en brezvezen mail s prodajalko,(v katerem je seveda ona trdila, da je zadevo poslala), potem pa zadevo "nadgradila" v claim... po 14h dneh raziskovanja mojega case-a so mi poslali resolution in my favour... jupiiiiiii... tko da za enkrat sem kar zadovoljna s funkcioniranjem te zadeve... ne vem pa kako bi se stvari odvijale, če bi dispute odprla pri ebayu ker nisem niti probala... po moje bi vsekakor trajalo dlje cajta da bi kaj uredili...
 
Nazadnje urejeno:

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ce placas prek PayPala, te eBay re-directa na PayPal in tam odpres Dispute. Tako da je situacija ista.

Pa si denar ze dobila nazaj? Kot sem jaz zasledil ti PayPal pac prizna, da je prodajalec kriv, nikjer pa ne zagotavlja da bos denar dejansko dobil (odvisno, ce je prodajalec vkljucen v buyer protection program). Meni se danes iztece en claim in ocitno bo tudi razresen v mojo korist. Me prav zanima kdaj in ce bom dobil nazaj denar od Kitajcka.
smile-1.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Mja, jaz sem danes dobil od PayPala super obvestilo:

We have decided in your favor, however, we were unable to recover any funds
from the seller's account. As stated in the PayPal User Agreement, recovery
of funds associated with a Buyer Complaint cannot be guaranteed.

Please know that we will make our best effort to recover the funds in
question if they become available in the seller's account in the future and
will take appropriate action against the seller. Such action may include
issuing a warning, a temporary restriction, or terminating the account.

Ce mene kdo vprasa, Kitajcek me je nategnil in denarja ne bom videl nikoli. Dabogda mu krava crkla.
jezen.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Upam, da se ni šlo za precej denarja.
Mnjah, to ti je Ebay. Včasih je treba malce reskirat, pa se ti ne poklopi.

Recimo, jaz bi naredil enega dummy userja na Ebayu in mu pokupil vse artikle, ki jih prodaja (če je še gor). Naj vidi kako je, če se zajebava z Balkanci.
grin1.gif
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Ja pol pa res ne vem v čem je ta velika prednost PayPala, razen v tem, da druga stran ne "vidi" tvojega visa/mastercard računa.

Ker ... kolko vidim, za denar sploh ne jamčijo.
jezen.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Kot si že napisal, je glavna prednost ta, da daš svojo kreditno kartico le enemu. In to je PayPal, ne pa, da jo razmetavaš po celem netu. Jaz, če ni PayPal-a in hočejo le kreditno niti ne gledam več. Pa v večini primerov kar dobiš keš nazaj.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.