Prehranska dopolnila

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.806
6.933
113
Načeloma niti ne potrebuješ vitamina C.

Recimo kak ALA dodatek je veliko boljši, saj je to antioksidant, ki ga telo samo "prideluje", medtem ko vitC je exogena zadeva.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.200
1.352
113
To je to, ko ljudje lapajo nekaj na pamet. Cca 70% svetovne populacije ima premalo vitamina D3.


Na to sem se bolj osredotocil, ko je bila moja pri frizerju, na stolu zraven pa zdravnica. In na vprasanje, ce bi morala izbrati en sam enostaven ukrep za najvecji plus teleus, je odgovorila "zagotovo d3". Po njenih besedah je testirala delavce na cesti, nonstop na soncu. Premslo vit d3. Zraven je se omenila neko drufo stvar (cink mogoce?), ki zelo vpliva na to, da se vit D pravilno vsrka. Nekaj na tem po mojem je, ker od takrat z mojo jemljeva 5000ie vit d3. Jaz sem na splosno zdrav oz le malo bolan, ona pa odkar jemlje, se ji kar pozna. Veliko manj bolna, ko pa je bolna, je cas boletni precej skrajsan, proti prejsnjim letom. Nase izkusnje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.725
6.420
113
Kvaj pa dons drgac? Samo drug makronutrient je na vrsto prisel. Pa se kakega imamo ma voljo...
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.879
1.134
113
(2024)
mešan z navadno vodo: napitek je kisel.
Mešan z radensko: napitek ni kisel.
V čem je finta? Oziroma ali radenska uniči samo kislost, ali tudi sam vitamin?
FRM.jpg
 
(2024)
mešan z navadno vodo: napitek je kisel.
Mešan z radensko: napitek ni kisel.
V čem je finta? Oziroma ali radenska uniči samo kislost, ali tudi sam vitamin?
Poglej priponko 85392
topnost? v vodovodni vodi se v celoti raztopi v radenski verjetno ne, ker že vsebuje kup drugih raztopljenih snovi. Poleg tega je radenska precej kisla, tako da tudi iz tega vidika ne pride okus toliko do izraza
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.184
4.050
113
Velika večina surovin za zdravila oziroma že končni izdelki prihajajo v 200 literskih sodih iz kitajske.
V Evropi pa razni proizvajalci samo pakirajo.

In to je po zakonodaji dovolj, da je made in Slovenia.
Marifarm v Mariboru pakira za Lek, Krko in še xxx prodajalcev.
In to so prepakakirana zdravila made in China.

So pa tudi zdravila za pritisk paracetamol it'd.

Dosti je Kitajskega in zato je bilo po koroni tako sranje okrog zdravil.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.879
1.134
113
saj imam nekisel vitamin C tudi, v navalu navdušenja sem kupil 2 vrečki, a porabil bolj malo tako da se je vsebina 1 vrečke strdila, pa tudi rok uporabe je do lani enkrat, zdaj pa ne vem ali naj ga razbijem nazaj v prah in porabim za sebe, ali raje za rože zalivat. Ali se spremenijo kakšne lastnosti, ali je to tako kot pri kristaliziranem medu - isti šmorn, samo v drugi obliki? Je pa tudi ta "poreklo: Kitajska."
 
saj imam nekisel vitamin C tudi, v navalu navdušenja sem kupil 2 vrečki, a porabil bolj malo tako da se je vsebina 1 vrečke strdila, pa tudi rok uporabe je do lani enkrat, zdaj pa ne vem ali naj ga razbijem nazaj v prah in porabim za sebe, ali raje za rože zalivat. Ali se spremenijo kakšne lastnosti, ali je to tako kot pri kristaliziranem medu - isti šmorn, samo v drugi obliki? Je pa tudi ta "poreklo:
itajska."

verjento je čisti vitamin c, tj askorbisnka kislina...ja zgubi na učinkovitosti in to je to....komot za rože ti bodo hvaležne če ga ti spiješ pa tud ne bo nekega efekta (ne pozitivnega ne negativnega)

te učinkovine začno razpadati, morda tud reagirati (vlaga svetloba itd) tako da ni več učinkovina, ne opravi svojega poslanstva