Policist na njivi povozil pobeglega motorista

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
A to je žal? Če ga ne bi, bi spisdil in potem spet ponovil bedarije na cesti, mogoče celo koga ubil.
Pa kaj je s tabo, človek božji??? A ti zagovarjaš način lovljenja, da se ga nalašč povozi kot zajca? Ne me napak razumeti, jaz menim, da ga je povozil po nesreči, ko se je fant pobiral in odskočil ravno pod avto. Še vedno pa sem mnenja, da če bi ustavil, do tega ne bi prišlo.

Tudi če ga je namerno ni panike, kazen mora biti vzgojna
zmaga.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Ne me napak razumeti, jaz menim, da ga je povozil po nesreči, ko se je fant pobiral in odskočil ravno pod avto. ....
Če bi bilo tako, potem bi do trčenja prišlo tik ob motorju. Iz slik pa vidimo, da je do trčenja prišlo 5-10 m proč.

Mislim da je od takrat, ko je mulc padel, se pobral in zbežal 5-10m daleč preteklo dovolj časa, da bi policaj svoje vozilo lahko ustavil in lov za pešcem nadaljeval peš.

Fizika ti je tuja? Če objekt, ki ima maso cca 1500 kg in se premika s cca 30kmh, trči v objekt, ki ima maso cca 80kg in se premika s cca 5-10kmh, kaj se zgodi?

PS, podlaga je relativno drseča.
Če motorist pade pred tabo in si upošteval VARNOSTNO RAZDALJO ustaviš pred njim?

Ja seveda, pri pregonu policisti upoštevajo varnostno razdaljo
hysterical-1.gif


Kako policaj v avtu ujame pešca pa ti še vedno ne nameravam povedat zato, da boš lahko še vedno gonil svojo ''očitno tako, da ga povoziš''
stupid-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Policist v "Sinnticlandiji":

"Oprostite, Gospod Ubeznik, nam lahko proim poveste koliko bencina se imate, in kako dolgo nam mislite se bezati? Namrec, rada bi splanirala svojo pavzo, pa tudi za vas nas skrbi, veste, priporoceno je vzeti nekaj minut odmora na dve uri voznje. Glede na trenutno zahtevnost in hitrost, se lahko domenimo, da se cez 15 minut dobimo na kavi, potem pa nadaljujemo s pregonom, ko bomo vsi spociti?

Prav tako, zaradi trenutnega stanja posevkov prijazno prosiva, da se vzdrzite bezanja po njivah, glede na to, da bi lahko huje prizadeli lokalnega kmeta in njegovo oljno repico, da ne omenim dodatnih stroskov, ki si jih boste nakopali s ciscenjem blata iz motorja, da o potencialnih predrtih gumah in z njimi povezanimi stroski sploh ne govorimo! Ostanimo pri nasem pregonu raje na lokalnih, po moznosti praznih in lepo preglednih cetah, bo tako bolje za vse.

Ce pa slucajno ravno niste vzeli s seboj izpita, in greste babici po dializni aparat, potem vas bova pa z veseljem spremila do bolnisnice in trafike - ker ste omenili,da vam zmanjkuje cigaret - nato pa se jutri dobimo na enem ledenem caju pri vas doma, kjer se bomo skupaj z vasimi starsi usedli, pogledali vase dokumente in se dogovorili o - obzalovanja vrednem - strosku kazni, glede na vaso placilno sposobnost, vsoto tlake, ki jo je vas pra-pra-pra-ded ze placal Grofu, in seveda glede na vase trenutno pocutje zaradi tega, ker je vas naljubsi nastopajoci v X-Factorju prejel premalo glasov, ki ga boste seveda lahko odplacali v najmaj 95 mesecnih obrokih brez obresti.


Pa Boglonaj, in lep dan!"
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Žalostno kam je prišel ta svet: eno življenje se enači z minornim prometnim prekrškom.
Dajte, ozrite se malo vase. Prvi, ki je brezmadežni od vas naj vrže kamen.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Samo trenutek:

1) Prosim za definicijo tega, kaj je minorni prometni prekrsek. Samo da vem za naslednjic, kaj je meja med "minornim" in "majornim" prekrskom. Namrec, ni mi jasno, ce je "minorni" to, da vozim motor brez izpita in bezim policajem - kaj je potem "majorni"? Da vozim LPPjev avtobus brez izpita in bezim policajem? Morda voznja polne "hruske" betona 120km/h (stunan tovornjak.press) brez izpita, kjer po nesreci povozim solski kombi?

No, pa saj bos razlozil katere prekrske, ki jih zakoni definirajo bomo pac zdaj tretirali kot "minorne" in jih ignorirali. Jaz recimo sem mnenja, da je utajitev davkov pod 1m EUR minorni prekrsek, da ne omenjem tega, da je namerno izcrpavanje podjetja pac samo primer poslovne prakse, in "minorna" tezava, s katero se Slovenci spopadamo. Drugorazredna tema, takorekoc.


2) Nikoli nisem rekel, da sem brezmadezen - se priznal sem da dokaj redno krsim CPP, se posebej na avtocestah. Se huje, to delam preracunjivo (nikoli vec kot za 3 tocke.press), s polno zavestjo, in z zavedanjem tega, da me za to, v kolikor me policisti dobijo, caka kazen. In ko me bodo enkrat dobili se ne bom pizdil, da zdaj ni fer, da sem dobil kazen, kako si upajo, itd. etc., ampak jo bom pac placal, ker - get this! - razmem koncept osebne odgovornosti. Prav tako ne zgubim zivcev, ce nekdo pred menoj vozi po omejitvah (tako kot povprecen zesci momak v BMWju 5 letnik circa 2004, kjer so vsi po vrsti ljubitelji light-showa), ker on pac vozi po omejitvah, in sem jaz tisti, ki ga do neke mere celo ogroza, ker ne spostujem CPPja.

Ampak, ej, ko me policaj ustavi zaradi mojega prekrska pa pac ne bom sel na njivo gonit, da se mu bom izognil. "Izvolite, voznisko, prometno, homologacije ne rabim, ker je avto tak iz fabrike, in ja, vem da sem prehitro vozil, koliko pa boste pa vi povedali - pa a jemljete morda MasterCard (ker se mi to ponavadi zgodi v Avstiji.press)?"
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
Žalostno kam je prišel ta svet: eno življenje se enači z minornim prometnim prekrškom.
Dajte, ozrite se malo vase. Prvi, ki je brezmadežni od vas naj vrže kamen.

Se popolnoma strinjam s tabo in na žalost postajamo država, kjer je svoboda vse dražja in očitno človeško življenje vse manj vredno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.134
10.503
113
točno tako, in s tem izničiš možnost, da bi se kdaj srečal pod kareto sredi njive...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Ne me napak razumeti, jaz menim, da ga je povozil po nesreči, ko se je fant pobiral in odskočil ravno pod avto. ....
Če bi bilo tako, potem bi do trčenja prišlo tik ob motorju. Iz slik pa vidimo, da je do trčenja prišlo 5-10 m proč.

Mislim da je od takrat, ko je mulc padel, se pobral in zbežal 5-10m daleč preteklo dovolj časa, da bi policaj svoje vozilo lahko ustavil in lov za pešcem nadaljeval peš.

Fizika ti je tuja? Če objekt, ki ima maso cca 1500 kg in se premika s cca 30kmh, trči v objekt, ki ima maso cca 80kg in se premika s cca 5-10kmh, kaj se zgodi?

PS, podlaga je relativno drseča.
Če motorist pade pred tabo in si upošteval VARNOSTNO RAZDALJO ustaviš pred njim?

Ja seveda, pri pregonu policisti upoštevajo varnostno razdaljo
hysterical-1.gif
Če jo ne upoštevajo, potem pač ogrožajo sebe in druge in tako kršijo zakon. Za kršitev zakona je pa predvidena kazen. Naj prevzamejo zdej odgovornost za neupoštevanje zakona. A ni tako?
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Kako policaj v avtu ujame pešca pa ti še vedno ne nameravam povedat zato, da boš lahko še vedno gonil svojo ''očitno tako, da ga povoziš''
stupid-1.gif
Saj v bistvu ne rabiš pravit, saj smo zdej na primeru videli.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.952
314
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Ne me napak razumeti, jaz menim, da ga je povozil po nesreči, ko se je fant pobiral in odskočil ravno pod avto. ....
Če bi bilo tako, potem bi do trčenja prišlo tik ob motorju. Iz slik pa vidimo, da je do trčenja prišlo 5-10 m proč.

Mislim da je od takrat, ko je mulc padel, se pobral in zbežal 5-10m daleč preteklo dovolj časa, da bi policaj svoje vozilo lahko ustavil in lov za pešcem nadaljeval peš.
Kakorkoli že, če bi mulo ustavil na znak policista in ne začel pobega, do tega ne bi prišlo...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
A to je žal? Če ga ne bi, bi spisdil in potem spet ponovil bedarije na cesti, mogoče celo koga ubil.
Pa kaj je s tabo, človek božji??? A ti zagovarjaš način lovljenja, da se ga nalašč povozi kot zajca? Ne me napak razumeti, jaz menim, da ga je povozil po nesreči, ko se je fant pobiral in odskočil ravno pod avto. Še vedno pa sem mnenja, da če bi ustavil, do tega ne bi prišlo.

Tudi če ga je namerno ni panike, kazen mora biti vzgojna
zmaga.gif
Saj ni panike. Ampak če so ga namerno naj povedo da so ga namerno. Zato da je kazen vzgojna.

Ne pa da zdej nakladajo o spolzkih tleh, slabi vidljivosti, prahu ki se je dvigal za pešcem, da je sam skočil pod avto pa o nesrečnem naklučju.... A policaj ni vedel da je njiva spolzka pa da mora hitrost prilagodit razmeram?

Ampak če je policaja samo zaneslo in ni imel kontrole nad vozilom, a bi potem povozil tudi kmeta, če bi ravno tam takrat pobiral krompir?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Ne me napak razumeti, jaz menim, da ga je povozil po nesreči, ko se je fant pobiral in odskočil ravno pod avto. ....
Če bi bilo tako, potem bi do trčenja prišlo tik ob motorju. Iz slik pa vidimo, da je do trčenja prišlo 5-10 m proč.

Mislim da je od takrat, ko je mulc padel, se pobral in zbežal 5-10m daleč preteklo dovolj časa, da bi policaj svoje vozilo lahko ustavil in lov za pešcem nadaljeval peš.
Kakorkoli že, če bi mulo ustavil na znak policista in ne začel pobega, do tega ne bi prišlo...
Če se policaj nebi odločil za tak kavbojski lov, tudi do nesreče nebi prišlo. Ob tem da ima policaj še veliko drugih možnosti, kako odkrit prekrškarja. S tem da policaj točno ve, da se lovi na motorista pogosto končajo z nesrečo, včasih tudi smrtno. Primerov, da bi motoristu zmanjkalo bencina, da sam ustavi ali zapelje v slepo ulico najbrž ni veliko.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Na jesenicah je pred nedavnim motorist bežal pred policijo in povzročil prometno, obraz so mu popravljali na maksilofacialni kliniki. In prav je tako.

Me zanima kakšni bi bili komentarji če bi motorist med bežanjem povzročil prometno s smrtnim izidom bi ga še zagovarjali ?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Samo trenutek:

1) Prosim za definicijo tega, kaj je minorni prometni prekrsek. ....
Zagotovo je prometni prekršek, ki ne vpliva na nikogaršnjo varnost minoren.
Policaji pa tudi niso povedali da bi pred ustavljanjem mulc storil kak drug hujši prekršek, manjkal mu je samo štempelj v knjižici.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
"Sočustvujem" s tabo, ker eni osebki v tej temi so oprani v glavi!!Dobesedno!

Da pa bi kaj realno argumentirali pa ne.Da bi obsodli dejanje policista, mah kje?! Eni ga še zagovarjajo, da je prav, da je povozilpubeca. omfg Kot sem že zapisal, kriva sta oba, da pa eni tega ne vidite, pa
bonk.gif


f f f
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.061
2.819
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Na jesenicah je pred nedavnim motorist bežal pred policijo in povzročil prometno, obraz so mu popravljali na maksilofacialni kliniki. In prav je tako.

Me zanima kakšni bi bili komentarji če bi motorist med bežanjem povzročil prometno s smrtnim izidom bi ga še zagovarjali ?

Kakšne imaš, zakaj so ga sploh loviti začel lovit, pustil bi ga da dela prekrške še naprej. Al bi si pa zabeležil tablico, on bi pa pol se zgovarju da ni bil on
cheer.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Ne me napak razumeti, jaz menim, da ga je povozil po nesreči, ko se je fant pobiral in odskočil ravno pod avto. ....
Če bi bilo tako, potem bi do trčenja prišlo tik ob motorju. Iz slik pa vidimo, da je do trčenja prišlo 5-10 m proč.

Mislim da je od takrat, ko je mulc padel, se pobral in zbežal 5-10m daleč preteklo dovolj časa, da bi policaj svoje vozilo lahko ustavil in lov za pešcem nadaljeval peš.

Fizika ti je tuja? Če objekt, ki ima maso cca 1500 kg in se premika s cca 30kmh, trči v objekt, ki ima maso cca 80kg in se premika s cca 5-10kmh, kaj se zgodi?

PS, podlaga je relativno drseča.
Če motorist pade pred tabo in si upošteval VARNOSTNO RAZDALJO ustaviš pred njim?

Ja seveda, pri pregonu policisti upoštevajo varnostno razdaljo
hysterical-1.gif
Če jo ne upoštevajo, potem pač ogrožajo sebe in druge in tako kršijo zakon. Za kršitev zakona je pa predvidena kazen. Naj prevzamejo zdej odgovornost za neupoštevanje zakona. A ni tako?
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Kako policaj v avtu ujame pešca pa ti še vedno ne nameravam povedat zato, da boš lahko še vedno gonil svojo ''očitno tako, da ga povoziš''
stupid-1.gif
Saj v bistvu ne rabiš pravit, saj smo zdej na primeru videli.

Potem tudi rešilec, ki pelje skozi rdečo luč, krši zakon?

Za to še nisi slišal, da je ob določenih pogojih, dovoljeno določenim vozilom, kršiti ZVCP ?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Na jesenicah je pred nedavnim motorist bežal pred policijo in povzročil prometno, obraz so mu popravljali na maksilofacialni kliniki. In prav je tako.

Me zanima kakšni bi bili komentarji če bi motorist med bežanjem povzročil prometno s smrtnim izidom bi ga še zagovarjali ?
Jaz bi napisal, da je kriv policaj, ker je takrat ko je pričel z lovom točno vedel, da bo z veliko verjetnostjo prišlo do nesreče.
Policaj ima veliko drugih varnejših možnosti, da odkrije kršitelja, pa tudi bolje da se kak z odvzetim izpitom izogne kazni, kot da pride do nesreče.
Kakšni bi pa bili komentarji, če bi policaj med lovom povzročil prometno nesrečo s smrtnim izidom, pri kateri bi umrla čisto nedolžna oseba?

recimo da bi policist, ko je domnevno izgubil oblast nad vozilom povozil kmeta na njivi, ko je pobiral krompir?
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

Kakorkoli že, če bi mulo ustavil na znak policista in ne začel pobega, do tega ne bi prišlo...
Če se policaj nebi odločil za tak kavbojski lov, tudi do nesreče nebi prišlo. Ob tem da ima policaj še veliko drugih možnosti, kako odkrit prekrškarja. S tem da policaj točno ve, da se lovi na motorista pogosto končajo z nesrečo, včasih tudi smrtno. Primerov, da bi motoristu zmanjkalo bencina, da sam ustavi ali zapelje v slepo ulico najbrž ni veliko.

[/QUOTE]

Pa poglejmo, kdo bi lahko preprecil nesreco (preden pridemo do policaja):

1) Recimo, da bi jo lahko preprecil oce, in ocitno neodgovornemu sinu ne omogocil dostopa do kljucev motorja,
2) Recimo, da bi jo lahko preprecil "mulc", s tem da bi naredil izpit za motor,
3) Recimo, da bi jo lahko preprecil "mulc" s tem, da bvi imel toliko soli v glavi, in ne vzel motorja, za katerega nima izpita,
4) Recimo, da bi jo lahko preprecil "mulc" in ustavil policaju, ko mu je le-ta nakazal ustavljanje,
5) Recimo, da bi jo lahko preprecil "mulc" s tem, da bi ustavil kjer bi lahko, potem ko bi "enkrat videl", da mu policaji sledijo s sireno in luckami.
...
...
A zaenkrat vidimo kam tole pelje?

6) Recimo, da bi jo lahko preprecil policist, ce in ko bi videl da dokazano nevaren ubeznik ne pelje vec po cesti, se ustavil in ga pes zasledoval po njivi, ker je obstajala moznost, da prej umenjeni ubeznik ni vec na motorju (ker ga je njiva zjebala, in je zaradi nje padel z motorja, pra*ica! Tozit jo je treba!).

Ampak, ne. Policaj je vsega kriv. Ni kriv motorist, ki je povzrocal splosno nevarnost v cestnem prometu (ki jo je policist dolzan prepreciti) s svojim pobegom, kje pa.


"Cause and effect" - a je tako tezko razumeti?
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Zagotovo je prometni prekršek, ki ne vpliva na nikogaršnjo varnost minoren.
Policaji pa tudi niso povedali da bi pred ustavljanjem mulc storil kak drug hujši prekršek, manjkal mu je samo štempelj v knjižici.

Ajaaa!

Jaz, recimo, kot nepooblasceni inspektor / statik odobrim, da je bajta primerna za vselitev. Ko se zrusi je to seveda minoren problem, ker, klinc, saj samo stemplja, da sem kompetenten to delati nimam v knjizici?

"Gospod sodnik, oprostite ker sem avijon zapeljal v bajto, ampak saj imam kategorijo B, to da nimam PPL-ja je samo minorna tezava - veste, jaz to sicer znam, ampak nimam stemplja v knjizici!"

evil.gif


Kul.