Policist na njivi povozil pobeglega motorista

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
467716-post_slo.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
Aja, in zaradi tega, ker se okvirji vedno zmažejo, sedaj nihče več ne rabi upoštevati zakonov in se vsem pogleda skozi prste?

Če bo čez 5min nekdo prišel do tebe, te prefukal, policija ne rabi storiti nič, ker če bi bili okvirji, jim itak ne bi nič ?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
pa še tola, za sintiča, ki tako verjame medijem:
Citat:

21-letnik, ki je z motorjem bežal pred policistom, je v kraju Bukovce pri Ptuju zapeljal na polje, kjer je padel. Pobral se je in poskušal zbežati, pri tem pa je skočil naravnost pod kolesa policistovega avtomobila. Utrpel naj bi poškodbe hrbtenice, prsnega koša, medenice in kolka.
Skočil e naravnost pod kolesa, torej je sam kriv in nič policaji, case close? Najboljše bi bilo sedaj ja, da bi javnost od policajov zahtevala, da so pazljivi do barab, ki pobegnejo, kam smo prišli ??
Ja najbrž je mulc delal samomor, da je sam sločil pod avto. vsak drug beži proč. Policaj je pa dal žmigovec mislil mulca prehiteti in ga povabiti da prisede z druge strani ane? LOL To so zgodbice za male otroke. Ampak se je najbrž za bežečim pešcem tako kadilo, da ga policaj ni videl, ane.

No pa še vprašanje zate, kako misliš da je policaj mislil prijet peš bežečega mulca, če ni stopil iz avta?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik krnekejjeto pravi:
Lej fact je ta, da največjih barab ne lovijo, okvirji se brez tablc mim patrulje pelje čisto brez problema. To da pa človek peš skoči pred avto in to na njivi, pa lahko prodajaš le sam sebi....
Predlagam da tega policaja, ko pride iz zapora, premestijo na Žabjak. Tam bo imel dosti dela. Pa da vidimo kako se bo tam izkazal.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.435
139
63
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
zaradi mene lahko prijateljujes s celo hordo policistov pa to ne bo spremenilo dejstva da je tvoja trditev izmisljena. Na nekaterih postaja obstajajo sefi, ki zelijo ukrepe. Ukrep = poloznica/obdolzilni predlog/hitri postopek. In je vseeno kaka poloznica oz za katero krsitev. Ker na ta nacin kao preverjajo ce policist dela ali pa hvata krivine... Za pojme neumno ampak glede na to da so nekateri res lenuhi je tudi to ocitno potrebno. Nihce in nikoli pa ni nikomur govoril o EUR... In taki plani kot jih ti opisujes ne obstajajo. So pa prijeten izgovor za tiste policiste, ki sicer kaznujejo folk in pisejo poloznice, ko pa je potrebno razlozit zakaj to pocnejo pa na dan privlecejo bajke o tem kako morajo izpolnit plane itd... Takih planov ni, ce pa mi najdes policista, ki trdi, da so, se bova z njim usedla za racunalnik pa mi bo pokazal kje so oz s katero depeso je prejel kak tak plan.


Cist na kratko, brez lovljenja na vsaki besedi.
Kako dobis € ? S položnicam. Položnico ustavis z ukrepom ane? Mesečno imaš plan izstaviti n število ukrepov.

In ti mi rečeš da ni plana v €
crazy1.gif



Ni treba političnih for izvajat no
wink-1.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.186
2.802
113
Lublana
Obišči stran
Veliko vas kritizira policaje oziroma njihovo delo. Tudi jaz se strinjam, da so policaji v sloveniji predvsem inkasanti, ki morajo izpolniti normo denarnih kazni. V sloveniji imam občutek, da se policija res ukvarja samo še z kasiranjem. Ampak, ko pa kakšen policaj začne opravljati delo, ki naj bi ga moral pa spet nikomur ni prav! Ne razumem zakaj so v tem primeru krivi policaji, ki so lovili objestnega mulca?? Saj ni čudno, da se večina policajev ne želi ukvarjati z resnim delom, če so pa v takem primeru hitro lahko sami krivi in jim sodijo, če kaj ne gre po pričakovanjih in logično je da pri takem delu velikokrat ne gre vse tako, kot bi si želeli vsi! Tudi policaji! Kot naprimer v primeru, ko je policaj ustrelil dilerja v celju! Tisti šiptar je bil kriminalec in kaj potem, če ga je ustrelil?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Veliko vas kritizira policaje oziroma njihovo delo. Tudi jaz se strinjam, da so policaji v sloveniji predvsem inkasanti, ki morajo izpolniti normo denarnih kazni. V sloveniji imam občutek, da se policija res ukvarja samo še z kasiranjem. Ampak, ko pa kakšen policaj začne opravljati delo, ki naj bi ga moral pa spet nikomur ni prav! Ne razumem zakaj so v tem primeru krivi policaji, ki so lovili objestnega mulca?? Saj ni čudno, da se večina policajev ne želi ukvarjati z resnim delom, če so pa v takem primeru hitro lahko sami krivi in jim sodijo, če kaj ne gre po pričakovanjih in logično je da pri takem delu velikokrat ne gre vse tako, kot bi si želeli vsi! Tudi policaji! Kot naprimer v primeru, ko je policaj ustrelil dilerja v celju! Tisti šiptar je bil kriminalec in kaj potem, če ga je ustrelil?
Torej ti misliš da je policajevo delo in naloga, da povozi pešca sredi njive? Ali da opravlja delo rablja (brez sojenja) kot v Celju?

Sem pa vseskozi mislil, da je policajeva naloga da preprečuje nesreče, ne pa da jih (namerno?) povzroča, in da skrbi za varnost državljanov ne pa da sam ubija ???? Očitno sem bil v zmoti.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Policistovo delo je, da s ceste spravi tiste, ki ogrozajo prometno varnosti, in Synthman, oprosti, ampak ce se tebi zdi primerno "kriviti" policista po tem, ko je:

1) na znak policista vožnje ni prekinil, temveč se je pognal v dir
2) iz glavne ceste zavil na bankino, pred policistom, ki mu je sledil v avtomobilu, dirjal tudi po brezpotju, nakar je zapeljal na njivo.

Se mi zdi, da si ti tisti, ki potrebuje malo zdravljenja. Ko ti policist da znak da ustavi USTAVIS. Pika, konec, stop. Ce si v prekrsku (kot sem, recimo, jaz dokaj redno na avtocesti ko ne vozim 130, ampak tam, 145) bodi vsak toliko deca da za svoje dejanje sprejmes odgovornost.

Ce navodil policista ne upostevas on ne more vedeti, kaj je s teboj narobe - ali si samo brez izpita, a si na drogah, ali vozis droge, ali si pred pol ure avto/motor ukradel, in njegova dolznost - varovanje drzavljanov in premozenja! - je, da te ujame in odkrije zakaj se ti je ocitno skisalo, in nisi uposteval njegovih znakov, ki ti jih je posvem legalno nakazal.
In od tega trenutka je, sorry, njegovo delo to, da te ujame, ne pa do, da z krvavecim srcem razlisli o tem, a ti je morda doma hudo, nimate denarja za vozniski izpit, oca poslal v trgovino po cike, etc. Ce ti pa slovenska zakonodaja ni vsec, potem pa, izvoli, izberi si kaksno drugo drzavo in se preseli tja.

A je "prav", da ga je zbil? Ne. Nesreca. Itak bo tudi policist najebal. Ampak da bi pa za to, da je to dega sploh prislo krivili policaja? Lepo vas prosim, dajte se no hecat no.

Citiram:

"Osebna odgovornost je ključni parameter [omenjene] “zrelosti”. Če [po tvoje] nekaj ni prav, ni prav. Pa čeprav si zato kratkoročno na škodi.

Ko sem pred časom gledal golf na TV, je igralec po zmagovitem udarcu in že dobljeni igri stopil k sodniku. Dejal mu je, da je pri predzadnjem udarcu storil napako. Sodnik mu je odvrnil :”Jaz nisem nič videl”. A mu je igralec odgovoril: “Ni pomembno, videl sem jaz. Vi si lahko to ponovno pogledate na počasnem posnetku.”

Igralec je bil zaradi tega dejanja ob dobrih 100.000 eur."

Ampak, ne, dajmo "ubogega revcka, ki ga drzava omejuje, zakon kaznuje in fotr okoli posilja" zdaj poizkusat opravicit kakrsnekoli LASTNE krivde. Dajte se no hecat. Zato pa smo tam kjer smo. Drzava polna brezjajcnih "mulcev" pri 25+, kjer je vedno nekdo drug kriv za njihove tezave. Kjer so nekateri nesposobni razumeti koncept "If you can't do the time, don't do the crime."

bonk.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
pa še tola, za sintiča, ki tako verjame medijem:
Citat:

21-letnik, ki je z motorjem bežal pred policistom, je v kraju Bukovce pri Ptuju zapeljal na polje, kjer je padel. Pobral se je in poskušal zbežati, pri tem pa je skočil naravnost pod kolesa policistovega avtomobila. Utrpel naj bi poškodbe hrbtenice, prsnega koša, medenice in kolka.
Skočil e naravnost pod kolesa, torej je sam kriv in nič policaji, case close? Najboljše bi bilo sedaj ja, da bi javnost od policajov zahtevala, da so pazljivi do barab, ki pobegnejo, kam smo prišli ??
Ja najbrž je mulc delal samomor, da je sam sločil pod avto. vsak drug beži proč. Policaj je pa dal žmigovec mislil mulca prehiteti in ga povabiti da prisede z druge strani ane? LOL To so zgodbice za male otroke. Ampak se je najbrž za bežečim pešcem tako kadilo, da ga policaj ni videl, ane.

No pa še vprašanje zate, kako misliš da je policaj mislil prijet peš bežečega mulca, če ni stopil iz avta?

Ponavadi policija ustavlja bežeče voznike tako, da zapeljejo pred njih. Torej se je mogoče mulc opotekal in je tako policist začutil priložnost, da ga zablokira in je to hotel storiti, torej da prehiti motor in mu blokira pot. V istem trenutku se je pa mulc odločil, da bo fuknil motor, pade iz njega, se pobere (gledal itak nič ne, verjetno prpa na polno pa pulz) in pač pade direkt pod avto policaja, čisto realna situacija.

Kako se "peš" lovi pobežnike, pa verjetno veš, ali ne?
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.952
314
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
A to je žal? Če ga ne bi, bi spisdil in potem spet ponovil bedarije na cesti, mogoče celo koga ubil.
Pa kaj je s tabo, človek božji??? A ti zagovarjaš način lovljenja, da se ga nalašč povozi kot zajca? Ne me napak razumeti, jaz menim, da ga je povozil po nesreči, ko se je fant pobiral in odskočil ravno pod avto. Še vedno pa sem mnenja, da če bi ustavil, do tega ne bi prišlo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
A to je žal? Če ga ne bi, bi spisdil in potem spet ponovil bedarije na cesti, mogoče celo koga ubil.
Pa kaj je s tabo, človek božji??? A ti zagovarjaš način lovljenja, da se ga nalašč povozi kot zajca? Ne me napak razumeti, jaz menim, da ga je povozil po nesreči, ko se je fant pobiral in odskočil ravno pod avto. Še vedno pa sem mnenja, da če bi ustavil, do tega ne bi prišlo.

Ja, s krimialci se mora delati trdo in ne jih ujčkat.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.901
258
83
Slovenija
Močno se strinjam z Evrofilom, tipična slovenska finta, vsi okoli so krivi, samo jaz ne.....

Ne morte verjet koliko ljudi poznam, ki živijo v takem prepričanju....
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Policistovo delo je, da s ceste spravi tiste, ki ogrozajo prometno varnosti, in Synthman, oprosti, ampak ce se tebi zdi primerno "kriviti" policista po tem, ko je:

1) na znak policista vožnje ni prekinil, temveč se je pognal v dir
2) iz glavne ceste zavil na bankino, pred policistom, ki mu je sledil v avtomobilu, dirjal tudi po brezpotju, nakar je zapeljal na njivo.

Se mi zdi, da si ti tisti, ki potrebuje malo zdravljenja. .....
Torej ti trdiš, da takrat, ko policaj opazi nekoga, ki dela prekšek, dobi "licence to kill", zanj ne veljajo nobeni zakoni, lahko vsakogar povozi ali ubije?
In ti mene pošiljaš na zdravljenje?
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
ksz...

Očitno je, da je za Sintiča postal mulec v trenutku, ko je padel z motorja, čisto naključni, nedolžni pešec, ki se sprehaja po polju in nabira marjetice. In tako je BAD BAD policaj dirkal po polju in pri tem povozil ubogega pešca....
stupid-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Ne me napak razumeti, jaz menim, da ga je povozil po nesreči, ko se je fant pobiral in odskočil ravno pod avto. ....
Če bi bilo tako, potem bi do trčenja prišlo tik ob motorju. Iz slik pa vidimo, da je do trčenja prišlo 5-10 m proč.

Mislim da je od takrat, ko je mulc padel, se pobral in zbežal 5-10m daleč preteklo dovolj časa, da bi policaj svoje vozilo lahko ustavil in lov za pešcem nadaljeval peš.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Pa ti si ekspert v polaganju besed v usta. Kje sem pa to rekel?

Ko policist zazna nekoga v prekrseku ali v teku kaznivega dejanja, je njegova dolznost, za katero ga placamo, da storilcu nemudoma onemogoci nadalnje izvajanje tega prekrska/KD, in da mu bodisi izrece kazen, napise obdolzilni predlog, ali ga, vklenjenega, odpelje na policijsko postajo, kjer se lahko pogovarjajo naprej.


Ce se mu pa kre*en zapodi na njivo, kjer ga policist potem ponesreci zbije si je pa omenjeni kre*en kriv sam - a je tako tezko pritisniti zavoro, ko vidis, da ti policist nakazuje, da moras ustaviti?

A morda, dragi storilec, nisi vedel, kaksna je kazen za voznjo brez izpita? Ti ni jasno, da te bo policist ujel, in da so vse ideje "poklici fotra, pa se bodo doma zmenili" lari-fari, ki je morda funkcioniral 50 let nazaj, danes pa - glede na to, da je vecina "mladine" neuporabna, nespostljiva, lena zalega - nekako ne funkcionira?

Daj se no hecat sintic, no - saj vem, da imas cudne poglede na svet okoli sebe, ampak fora je priblizno enaka, kot da si jaz sam, vedoc kaj delam, odrezem kazalec, potem se pa pritozujem ker me nocejo vzeti v sluzbo, ki zahteva 10-prstno slepo tipkanje.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
pa še tola, za sintiča, ki tako verjame medijem:
Citat:

21-letnik, ki je z motorjem bežal pred policistom, je v kraju Bukovce pri Ptuju zapeljal na polje, kjer je padel. Pobral se je in poskušal zbežati, pri tem pa je skočil naravnost pod kolesa policistovega avtomobila. Utrpel naj bi poškodbe hrbtenice, prsnega koša, medenice in kolka.
Skočil e naravnost pod kolesa, torej je sam kriv in nič policaji, case close? Najboljše bi bilo sedaj ja, da bi javnost od policajov zahtevala, da so pazljivi do barab, ki pobegnejo, kam smo prišli ??
Ja najbrž je mulc delal samomor, da je sam sločil pod avto. vsak drug beži proč. Policaj je pa dal žmigovec mislil mulca prehiteti in ga povabiti da prisede z druge strani ane? LOL To so zgodbice za male otroke. Ampak se je najbrž za bežečim pešcem tako kadilo, da ga policaj ni videl, ane.

No pa še vprašanje zate, kako misliš da je policaj mislil prijet peš bežečega mulca, če ni stopil iz avta?

Ponavadi policija ustavlja bežeče voznike tako, da zapeljejo pred njih. Torej se je mogoče mulc opotekal in je tako policist začutil priložnost, da ga zablokira in je to hotel storiti, torej da prehiti motor in mu blokira pot. V istem trenutku se je pa mulc odločil, da bo fuknil motor, pade iz njega, se pobere (gledal itak nič ne, verjetno prpa na polno pa pulz) in pač pade direkt pod avto policaja, čisto realna situacija.

Kako se "peš" lovi pobežnike, pa verjetno veš, ali ne?
Nisem te vprašal kako policija z avtom lovi avtomobiliste, niti nisem vprašal kako se "peš" lovi pešce, ampak sem te vprašal kako policija z avtom ulovi pešca, tako kot v našem primeru? Mulc je bil peš, policaj pa v avtu.
A tako, da ga najprej onesposobi (zbije/povozi/ustreli) ali so še kakšne druge metode?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Ne me napak razumeti, jaz menim, da ga je povozil po nesreči, ko se je fant pobiral in odskočil ravno pod avto. ....
Če bi bilo tako, potem bi do trčenja prišlo tik ob motorju. Iz slik pa vidimo, da je do trčenja prišlo 5-10 m proč.

Mislim da je od takrat, ko je mulc padel, se pobral in zbežal 5-10m daleč preteklo dovolj časa, da bi policaj svoje vozilo lahko ustavil in lov za pešcem nadaljeval peš.

Fizika ti je tuja? Če objekt, ki ima maso cca 1500 kg in se premika s cca 30kmh, trči v objekt, ki ima maso cca 80kg in se premika s cca 5-10kmh, kaj se zgodi?

PS, podlaga je relativno drseča.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Ne me napak razumeti, jaz menim, da ga je povozil po nesreči, ko se je fant pobiral in odskočil ravno pod avto. ....
Če bi bilo tako, potem bi do trčenja prišlo tik ob motorju. Iz slik pa vidimo, da je do trčenja prišlo 5-10 m proč.

Mislim da je od takrat, ko je mulc padel, se pobral in zbežal 5-10m daleč preteklo dovolj časa, da bi policaj svoje vozilo lahko ustavil in lov za pešcem nadaljeval peš.

Fizika ti je tuja? Če objekt, ki ima maso cca 1500 kg in se premika s cca 30kmh, trči v objekt, ki ima maso cca 80kg in se premika s cca 5-10kmh, kaj se zgodi?

PS, podlaga je relativno drseča.
Če motorist pade pred tabo in si upošteval VARNOSTNO RAZDALJO ustaviš pred njim?