Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.756
6.914
113
bogsigavedi, pomoje še oni za šalterom ne vedo čisto točno, ker teh skritih stroškov je res malo morje in fajn je zakomplicirano
smile-1.gif


kaj pa ta varianta, za tiste, ki se jim pač da jebat za nekaj €. Iz obstoječega operaterja se "prestaviš" na telemach predplačniško (to te stane, afaik, samo 5€, za prenos telefonske številke), potem pa greš iz predplačniške na pravo naročnino. V tem primeru ni prehoda med naročninama in ne smejo tega zaračunat, poleg tega pa tudi ne gre za prenos telefonske, torej bi moralo biti 0 stroškov. Edino pač "priklop" novega naročnika, al kak bi rekel, kar pa mislim da je 10€?
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Ma so še trdi na info telemachu. Ko jih vprašaš, če ti lahko povedo kakšne stroške imaš, če vzameš Samo GSM paket za recimo 6€, napišejo priključnina je 10 €, prenos številke vam prejšnji operater zaračuna 5 €. Na vprašanje kaj je z 20€ plačila za prestop za paket ti pa začnejo ponujat gold trojko. Bolj jim dopovedujem da bi rad samo GSM prestop, bolj mi ponijajo druge storitve.
Eh ja, bo treba še mal počakat, da se vse lepo pošlihta..
Je pa zgleda težko napisat recimo

priključnina XX€
SIM XX€
prenos številke XX€
paket xxxxx xx€
itd.
Mogoče sem tečen, ampak nekako tako bi pričakoval, da bi bilo napisano, pa bi bilo pol manj vprašanj na njihov info center.
 
Nazadnje urejeno:

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Saj priključnino in prehod med paketi se vsepovsod plača. Mi ni tako težko dat 20€, če vem, da bom na pram stari ponudbi v dveh ali treh mescih toliko privarčeval na paketu.
 

LatkaGravas

Pripravnik
26. maj 2015
266
0
16
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
...
pomota, 40 €
Sam sem iz istega razloga šel stran od Telekoma. 10+ let tam z več številkami, najprej niso hoteli nič slišati, potem so ponudili 50% popust...
Povsod je enako, v bistvu pa sami sebi v sledo pljuvajo, ker je "priključnina" pri novem operaterju običajno pol cenejša, ali pa jo celo podarijo. Strošek prenosa številke pa reguliran: 5€
Ne vem zakaj jim ne kapne, da bo uporabnik raje vzel primerljiv paket pri drugem ponudniku - saj bo privarčeval pri fiksnih stroških.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik Clancy pravi:
ksz...

Med paketoma "Več" in "Še več", bi moral biti še en vmesni paket za 10€.

V določenih primerih, pa Telemach pri mobilni telefoniji sploh ni ugodnejši od Telekoma.

Pri Telekomu mi v kratkem poteče vezava, in sem malo računal za sebe in ženo koliko plačujeva sedaj pri telekomu, in koliko bi plačeval pri Telemachu. Jaz bi si seveda vzel nov telefon HTC One (M9).
Pa poglejmo:
Če se pri telekomu vežem za dve leti na njihove storitve, vzamem telefon, paketa pa nič nebi spreminjal:

Žena ima paket "Enostavni plus" za 9,90€, ima 200 enot, kar ji je dovolj, saj interneta ne uporablja. Več enot ne rabi.
Jaz imam ne ravno ugoden paket "2014" za 22,90€, imam 2014 enot, kar mi je tudi čisto dovolj in več enot ravno tako ne rabim.
Ob vezavi bi izkoristil bon za 200€, in bi me telefon stal 24 x 13,61€.
Skupaj bi v dveh letih torej plačal 1113€.

Če prestopiva k Telemachu, bi vzel paket "Še več" za 15€. Zraven bi za ženo vzel še eno SIM kartico (+10€), kar bi v dveh letih za naročnino zneslo 600€. Telefon pri Telemachu pa stane 669€ (24 x 27,9) -50€ popusta, kar je 619€ za telefon.
Skupaj bi torej pri Telemachu v dveh letih plačal 1219€, oziroma 106€ vč kot pri Telekomu.
Tako, da kljub na videz super ugodnim paketom, skupna računica, če se vzame telefon ni tako ugodna kot je videti na prvi pogled.
Res, da je pri Telemachu bistveno več enot, ampak kateri povprečni uporabnik pa sploh toliko enot rabi? Zato pravim, da bi raje dali ven še en vmesni paket za 10€ z recimo 2000 enotami.

Zaenkrat se mi zdi popoln kaos. Različni podatkina različnih straneh Telemacha. Je komu že uspelo skleniti karkoli?
Včeraj sistem ni deloval. Kako je danes, ne vem.
Tu sem pa slučajno našel še preostale pakete, tudi takega, kot ga omenjaš:

http://mobilna.telemach.si/index.php/paketi/
 

robndi

Pripravnik
10. avg 2015
34
2
8
Po 24 urnem iskanju mi je uspelo potelefonirsti v trgovino telemach.Tisto na 080 itak ne moreš dobit.Za spremembo paketa računa 19 eur po številki,čeprav si pri njih že uporabnik.Tak,da boljše je razmerje odjavit pa na novo sklenit,je manj za plačat.
 

fatalist

Pripravnik
15. maj 2008
177
7
18
Dopoldan bil 40 min v pisarni operaterja,kjer vlada pravi mali kaos.Poskušal sem urediti paket NAJVEČ za hčero a ni šlo,so pa bili zelo prijazni in obljubili,da pokličejo,ko bo zadeva/pogodba pripravljena za podpis.Je pa zanimivo,da tudi sami nimajo informacij kako in kaj-menjava paketa 19,90€€,če si njihov naročnik kao 12€€
Stanje pri njih samih je bolj kot ne kaotično-nonstop kličejo v Ljublano in se obračajo po pomoč.Kar se aparatov tiče pa so nenormalno dragi-primer sem vzel Galaxy NOTE 4
Telemach-gotovina 719€ minus 100€ bon/popust torej gotovina 619€ oz.24x25,80€
Telekom-gotovina 478,80€ ali 24x19,95€
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Pri men je stanje takšno, da samo zaradi šparanja se sploh ne splača menjat nič. Ker imajo vsi tako cene naštimane, da si tam tam + da so vsi te prehodi ne normalno dragi...

Ker pa se gre zaradi signala in količine, pa bo tv pri telekomu ostal, en mobi na bob, drugi pa na še več. To bi me naj stalo 68€/mesec.
15€ mi bo vzel telekom, ker ga bom zapustil,
12€ TM, ker bom prišel knjim in še bob 7 (nova sim minus popust...)
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik natko45 pravi:
Saj priključnino in prehod med paketi se vsepovsod plača.

Noja... povsod ravno ne... samo pri tavelikih treh
smile-1.gif

Da se popravim. Pri tavelikih treh. Edinih relevantnih ko gre za resnejše (večje) porabnike.

Pa mislim, da bo že naslednji teden lažje za sklenit naročnino oz. da drugače povem: ne bo več kaosa v prodajalnah.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Nepregledna ponudba, nedelujoča stran, polno napak.

Skriti stroški.

Spletno stran od Tušmobil-a so v totalu ukinili, brez sprememb.

Spletno stran, ki jo gledamo je na novo postavljena v Srbiji in tam tudi registrirana, očitno z namenom SAMO REKLAMIRANJA treh mobilnih paketov.

Na novi spletni strani, ni nobenega VEČ UPORABNEGA podatka vezano za STORITVE mobilne telefonije.

Ukinili so Tušmobil portal
10.gif
.

Hvalili so se na ves glas, da pri njih bo DROBNI TISK zelo majhne, kar sem utegnil videti, lahko rečem, da je DALJŠI oz. ŠE NAJ NAJ VEČJI
grims-1.gif
od obstoječih paketov Tušmobil-a.


NE NAROČUJTE, ČE STE PAMETNI, DOKLER NE OBJAVIJO DROBNI TISK PAKETOV, DA SE PREBERE
ne-ne-1.gif


P.S.
Telemach nadaljuje s svojo šlamparijo tudi izgleda, že takoj na začetku, z mobilno telefonijo.
En krat šlampast, vedno šlampast, pravijo.

Tokrat se bom mogel strinjati z Borovnico, čeprav težko
grin1.gif
, da preveč dobro izgleda, da bi bilo lepo.

Lp.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Torej nateg z dodatnimi stroški, droben tist itd...

Zanimivo, bo kdo prijavil inšpekciji?

1x sem jih že zaradi nasilnega oglaševanja za tiste pop kanale, ki so itak propadli, če se še spominjate.

Poleg redne položnice je bila na isti poli zalimana že izpolnjena položnica še za fop kanale... če si plačal, si se vezal...

Telemach postaja vedno večji monopolist, uhaja kontroli.

Upam, da se pojavi neka možnost da bomo meli tv in vse ostalo preko zraka in drugih ponudnikov, ker dok je ne bo, sem privezan na kablsko.

Internet, televizija, telefon preko mobilnega operaterja?

Bomo to kdaj videli?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Dekster pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Nepregledna ponudba, nedelujoča stran, polno napak.

Skriti stroški.

Spletno stran od Tušmobil-a so v totalu ukinili, brez sprememb.

Spletno stran, ki jo gledamo je na novo postavljena v Srbiji in tam tudi registrirana, očitno z namenom SAMO REKLAMIRANJA treh mobilnih paketov.

Na novi spletni strani, ni nobenega VEČ UPORABNEGA podatka vezano za STORITVE mobilne telefonije.

Ukinili so Tušmobil portal
10.gif
.

Hvalili so se na ves glas, da pri njih bo DROBNI TISK zelo majhne, kar sem utegnil videti, lahko rečem, da je DALJŠI oz. ŠE NAJ NAJ VEČJI
grims-1.gif
od obstoječih paketov Tušmobil-a.


NE NAROČUJTE, ČE STE PAMETNI, DOKLER NE OBJAVIJO DROBNI TISK PAKETOV, DA SE PREBERE
ne-ne-1.gif


P.S.
Telemach nadaljuje s svojo šlamparijo tudi izgleda, že takoj na začetku, z mobilno telefonijo.
En krat šlampast, vedno šlampast, pravijo.

Tokrat se bom mogel strinjati z Borovnico, čeprav težko
grin1.gif
, da preveč dobro izgleda, da bi bilo lepo.

Lp.

Neprestano ponavljaš, da je nova spletna stran postavljena in registrirana v Srbiji. Večji del vsebine je res gostovane nekje v Srbiji (sodeč po naslovih IP), vendar ne razumem kje je težava. Ne rečem, če bi bila stran gostovana na drugem koncu sveta in bi zato trpela uporabniška izkušnja. Tako pa res ne vem, zakaj je to važno za končnega uporabnika.

No tisti del, da je stran registrirana v Srbiji, pa še manj razumem. Registrirana v kakšen smislu in zakaj naj bi bilo to pomembno?

Kar se tiče stroške menjave paketa pa tudi ne vem kje je problem. Jasno in glasno so na tiskovni konferenci povedali, da se menjava računa, kar lepo piše tudi v ceniku. O tem, ali je to fer ali ne, res ne bi. Ko sem v sosednji temi omenil, da se mi takšne cene (oziroma celo višje) za menjavo paketov pri konkurenčnem ponudniku ne zdijo fer, sem bil takoj napaden, da je to normalno, super, fino in fajn, saj sem zaradi menjave paketa tako ali tako na boljšem jaz ali pa sem [cenzura], ker grem na slabše po lastni izbiri.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.