Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Citat:
Uporabnik jernejd pravi:
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Kako je sedaj s tisto dodatno SIM samo za podatke, ki si jo dobil brezplačno zraven pri paketu premium?
Bo po novem potrebno plačevat 10€ na mesec, ali ostane tako kot je bilo ob sklenitvi naročniškega razmerja pri tušmobilu, torej brezplačna dodatna sim?

Za stare pakete se nič ne spremeni in vse ostane tako kot je.

Teh 10 EUR za dodatno sim naročnik lahko vzame samo pri teh 3 novih paketih in nikjer drugje. Ta dodatna sim "črpa" iz osnovnega paketa.

Dejansko če nekdo vzame paket ŠE VEČ + dodatno sim je mesečni strošek 25 EUR in si 2 delita neomejen paket in zanj plačujeta le 12,50 EUR na mesec in imata popolnoma vse neomejeno
cool-1.gif


Če pa si še naročnik fiksnih - pa še 3 EUR na mesec ceneje na paket ŠE VEČ in 5 EUR ceneje na paket NAJVEČ
cheer.gif

No ja, ampak dejansko ni nič vmes. Torej 6 evrov za 120 minut, potem pa 15 evrov za neomejeno... Verjetno je prelom pri večini normalnih uporabnikov pri 150-200 minutah na mesec in te hočejo v vsakem primeru olupiti za vsaj 15. Odkar so vsi klici takoj vsaj ena minuta, si hitro preko 120 (recimo 4 klici na dan). Tako da tukaj tudi Telekom ni veliko slabši, če si njihov naročnik in če recimo vzameš Penzion za dva 600 enot. 17 evrov za obe kartici, edino druga ima manj pravic pri aneksih...

Jernej

Čisto odvisno, jaz če pogledam pri trenutnem operaterju porabo za zadnje pol leta vidim, da nisem imel več kot 120min pogovorov (max je nekaj čez 100). Bi pa v vsakem primeru vzel dražji paket, ker imam nekje 1,5 do 2,5GB date na mesec.

Sicer pa imaš tudi vmesne varjante, če vzameš dodatne opecije npr. +4€ za neomejeno klicanje. Torej če že primerjaš ceno, v primeru, da si njihov naročnik (Telekomov ali Telemachov v tem primeru) imaš za 8€ (4+4) neomejeno klicev v vsa omrežja, neomejeno sms/mms in 500MB date.
 

Andi

Pripravnik
18. avg 2007
45
0
6
Če prav razumem, se še ne ve, kako bo z LTE po novem letu, a ne (bo dodatno plačilo, hitrosti)?
Razmišljam, da bi šel iz sedanjega brutalnega boba na paket za 15 € (nisem Telemachov naročnik).
Za 3 € več bi dobil LTE, 5 GB prenosa (sedaj 1 GB, kar mi je velikokrat premalo) in sms o zgrešenih klicih (kar trenutno res pogrešam).
Mogoče še malo počakam.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
820
394
63
ksz...

Med paketoma "Več" in "Še več", bi moral biti še en vmesni paket za 10€.

V določenih primerih, pa Telemach pri mobilni telefoniji sploh ni ugodnejši od Telekoma.

Pri Telekomu mi v kratkem poteče vezava, in sem malo računal za sebe in ženo koliko plačujeva sedaj pri telekomu, in koliko bi plačeval pri Telemachu. Jaz bi si seveda vzel nov telefon HTC One (M9).
Pa poglejmo:
Če se pri telekomu vežem za dve leti na njihove storitve, vzamem telefon, paketa pa nič nebi spreminjal:

Žena ima paket "Enostavni plus" za 9,90€, ima 200 enot, kar ji je dovolj, saj interneta ne uporablja. Več enot ne rabi.
Jaz imam ne ravno ugoden paket "2014" za 22,90€, imam 2014 enot, kar mi je tudi čisto dovolj in več enot ravno tako ne rabim.
Ob vezavi bi izkoristil bon za 200€, in bi me telefon stal 24 x 13,61€.
Skupaj bi v dveh letih torej plačal 1113€.

Če prestopiva k Telemachu, bi vzel paket "Še več" za 15€. Zraven bi za ženo vzel še eno SIM kartico (+10€), kar bi v dveh letih za naročnino zneslo 600€. Telefon pri Telemachu pa stane 669€ (24 x 27,9) -50€ popusta, kar je 619€ za telefon.
Skupaj bi torej pri Telemachu v dveh letih plačal 1219€, oziroma 106€ vč kot pri Telekomu.
Tako, da kljub na videz super ugodnim paketom, skupna računica, če se vzame telefon ni tako ugodna kot je videti na prvi pogled.
Res, da je pri Telemachu bistveno več enot, ampak kateri povprečni uporabnik pa sploh toliko enot rabi? Zato pravim, da bi raje dali ven še en vmesni paket za 10€ z recimo 2000 enotami.
 

pikoli

Pripravnik
13. avg 2008
73
0
6
kaj pomeni "Za obstoječe Telemachove uporabnike"?

obvezni fiksni trojček, ali je dosti recimo samo televizija pri telemachu?

v njihovem PDF-ju piše: "* Mesečna naročnina za naročnike Telemachovih fiksnih storitev je mesečna naročnina z upoštevanim popustom za naročnike Telemachovih fiksnih storitev in največ 4 dodatna naročniška razmerja za naročnike paketov VEČ, ki hkrati sklenejo aneks za popust, z vezavo 24 mesecev."

poleg tega, kje se je treba vezati? fiksna? mobilna? oboje?
 

JackSparrow

Pripravnik
29. apr 2013
253
10
18
Slovenija
Obstoječim naročnikom se prehod na nove pakete zaračuna 20 evrov. To ni nič drugega kot oderuštvo. Na hitro bi radi zaslužili.
ZPS zahteva, da se zaračunavanje takih storitev, ki to niso, neha. Za ustvarjanje pritiska na operaterje zbirajo podpise pod peticijo.
Upam da se kmalu zgodi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.756
6.914
113
Citat:
Uporabnik Andi pravi:
Če prav razumem, se še ne ve, kako bo z LTE po novem letu, a ne (bo dodatno plačilo, hitrosti)?

Če ti je LTE faktor, potem vsekakor počakat. Ziher bodo nove kombinacije v paketih s prihodom LTE, edino če bo telemach presentil in ponudil to samo kot nadgradnja obstoječih paketov, kar bi bilo presenečenje, ker potem ne morejo računat silnih 20€ za prehode
smile-1.gif
 

mike007

Zelenc'
17. jan 2009
4
0
1
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
Obstoječim naročnikom se prehod na nove pakete zaračuna 20 evrov. To ni nič drugega kot oderuštvo. Na hitro bi radi zaslužili.
ZPS zahteva, da se zaračunavanje takih storitev, ki to niso, neha. Za ustvarjanje pritiska na operaterje zbirajo podpise pod peticijo.
Upam da se kmalu zgodi.

Kje pa lahko podpišeš to peticijo? Jst mam paket Brezmejnih X in pet številk vezanih na paket, zdaj pa hočjo met 100€ če spremenim paket (5 krat po 20€)
10.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
No saj Izimobil tudi ne piše med najdenimi omrežji.

Bo kakšen update.

Kaj gratis LTE test bo še dalje?????

izimobil NIMA lastnega omrezja... ampak uporablja Telekomovo ...

Gratis LTE bo predvidoma do konca leta. Kaj bo pa po novem letu, bodo pa menda pravi cas sporocili
smile-1.gif
...
 

JackSparrow

Pripravnik
29. apr 2013
253
10
18
Slovenija
Citat:
Uporabnik mike007 pravi:
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
Obstoječim naročnikom se prehod na nove pakete zaračuna 20 evrov. To ni nič drugega kot oderuštvo. Na hitro bi radi zaslužili.
ZPS zahteva, da se zaračunavanje takih storitev, ki to niso, neha. Za ustvarjanje pritiska na operaterje zbirajo podpise pod peticijo.
Upam da se kmalu zgodi.

Kje pa lahko podpišeš to peticijo? Jst mam paket Brezmejnih X in pet številk vezanih na paket, zdaj pa hočjo met 100€ če spremenim paket (5 krat po 20€)
10.gif


Peticija
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
prehod na akcijsko ponudbo-40€
stupid-1.gif

Mene bodo s temi stroški prehoda med paketi odgnali. Sem čakal kaj bodo ponudili. In ni slabo. Ampak pri menjavi dveh paketov moram dodatno plačati še 450 €. E, to pa iz principa ne bom. Torej dve naročnini manj za Telemach Mobil...
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.800
129
63
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
prehod na akcijsko ponudbo-40€
stupid-1.gif

Mene bodo s temi stroški prehoda med paketi odgnali. Sem čakal kaj bodo ponudili. In ni slabo. Ampak pri menjavi dveh paketov moram dodatno plačati še 450 €. E, to pa iz principa ne bom. Torej dve naročnini manj za Telemach Mobil...

450 €
sprasujem se.gif
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
978
63
28
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
prehod na akcijsko ponudbo-40€
stupid-1.gif

Mene bodo s temi stroški prehoda med paketi odgnali. Sem čakal kaj bodo ponudili. In ni slabo. Ampak pri menjavi dveh paketov moram dodatno plačati še 450 €. E, to pa iz principa ne bom. Torej dve naročnini manj za Telemach Mobil...

Ali pa: vezes se kot obstojeci narocnik za 2 leti na paketu Free5, zraven koristis ugodnost (bon) za 20 EUR in ti naracunajo, da imas dobropis oz. ugodnost za 60 EUR, dejansko pa je cca 35 EUR (20 EUR ugodnostni kupon in 24X0,6 EUR kot 10% popust pri narocnini).
Razumi kdor more.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nepregledna ponudba, nedelujoča stran, polno napak.

Skriti stroški.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
prehod na akcijsko ponudbo-40€
stupid-1.gif

Mene bodo s temi stroški prehoda med paketi odgnali. Sem čakal kaj bodo ponudili. In ni slabo. Ampak pri menjavi dveh paketov moram dodatno plačati še 450 €. E, to pa iz principa ne bom. Torej dve naročnini manj za Telemach Mobil...

450 €
sprasujem se.gif

pomota, 40 €
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.756
6.914
113
Če te pridejo stroški prehoda drugam več, kot pa "privarčuješ" s prehodom, potem je res neumno hodit drugam ja. Če pa te ta princip stane več, pa je neumno ostat nekje, zgolj zaradi principa.

Pač se sešteje vse, je pa res, da večini ljudem niso znani "skriti stroški", potem pa se marsikdaj zaletijo in najebejo. Ampak saj je povsod tako
smile-1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.