Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Za internet oz dostop do interneta ne potrebuje nič drugega, ja. Za MMS pa še rabi proxy in url strežnika.

Tako je. Očitno pa (vsaj v) Windows 10 mobile Telemach doda APN, ki ima za internet enake (ali del) nastavitve kot za MMS (vsaj proxy). In tega APN-ja se ne da zbrisati ali popraviti. Kljub temu očitno to za večino app-ov in brskanja po netu ni težava. V trenutku, ko pa hočeš dostopati do fix IP številke na T-2 omrežju (in nato še na določene porte) pa se pojavi veleligenj (Squid) in blokira promet...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.438
422
83
Zaklep je slaba izbira. Če želiš uporabljat Telekom, potem vzameš njihov paket.

Nacionalni roaming je namenjen pokrivanju lukenj, kjer Telemachu manjka signal. Posledično tudi ni na voljo na področjih, za katere Telemach smatra, da imajo dobro pokritost. Recimo v Ljubljani.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik mirkosan pravi:
1. Ne deluje, vsaj ne v LJ. Preklopi na mobitel, za par sekund, nato pa ostane brez signala.

2. Saj zdaj se mobitel omrezje lahko uporablja tudi za data, kajne? Brez dodatnih stroskov?

Zaprti prostori v LJ., še omogočajo gostovanje
wink-1.gif
.

Lp.


Tušmobil v LJ ni omogočal gostovanja, mogoče je še vedno tako?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
WeWatchingYou:

30. november 2015
Trenutno potekajo dela na omrežju na lokacijah:
Sevnica z okolico, Trbovlje z okolico, Vrhek Tržišče

Zgleda da šraufajo bazne na nove stolpe
smile-1.gif
 
22. jul 2007
13.346
1.618
113
124
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
WeWatchingYou:

30. november 2015
Trenutno potekajo dela na omrežju na lokacijah:
Sevnica z okolico, Trbovlje z okolico, Vrhek Tržišče

Zgleda da šraufajo bazne na nove stolpe
smile-1.gif
Potem je to ta, o kateri sem že govoril-samo takrat je bila začasna.
Drugače v Tržišču prej ni bilo ne duha ne sluha o tuš-telemach signalu.
shrani.si
[/URL][/img]
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Torej ker si naročnik njihovih fiksnih storitev, veš da je mobilno omrežje zanič?

Nič nimam proti tebi, ampak s tem teženjem glede nacionalnega roaminga, naslajanjem nad njihovem par urnim izpadom omrežja (ki se vam nikakor ne more zgodit, saj ste vsemogočni kajne) in na sploh šinfanjem čez Telemach po dolgem in po čez, greš počasi že na nivo fikusa. Očitno je tebi nekdo na žul stopil....

Jaz ne šimfam samo Telemacha ampak prav rad zbodem vse operaterje po vrsti, ker imajo vsi ogromno pomanjkljivosti-še najmanj jih ima virtualni operater Izimobil in zato selim vse številke k njim.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ni po internetu krožila prevara, kjer pošlješ nek sms in goljufu napolniš paysafe card? Torej, če jo napolniš sebi ...

A to dela?

Jaz bi rad na kak koristen način porabil 60 evrov dobroimetja na njihovi predplačniški sim kartici.
 

cele

Zelenc'
24. dec 2014
16
0
1
A mogoče kdo ve, če bo dal Telemach tudi kakšen božični paket ven, ali je to to s temi paketi VEČ ?

Hvala
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
ksz

Kako je z obračunavanjem dohodnih klicev v EU? Kolikor mi je bilo znano v preteklosti se je dohodni klic obračunaval po sistemu 1/1 v sekundah. Gledam njihov cenik pa mi je v oči padel obračun 30/1. So to kaj spremenili?
Odhodni klici so od nekdaj 30/1.

Cenik-link
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Citat:
Uporabnik cele pravi:
A mogoče kdo ve, če bo dal Telemach tudi kakšen božični paket ven, ali je to to s temi paketi VEČ ?

Hvala

Če bi bilo kaj, bi verjetno bilo že objavljeno. Sicer pa kaj hočeš več kot 5giga prenosa za 15€?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.438
422
83
Citat:
Uporabnik cele pravi:
A mogoče kdo ve, če bo dal Telemach tudi kakšen božični paket ven, ali je to to s temi paketi VEČ ?

Hvala

Božično darilo so nove, nižje cene (do -100€) nekaterih aparatov pri dvoletni vezavi.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Jaz zdaj po enem mesecu lahko poročam da je vse OK. In komaj čakam prvo položnico, prihranka cirka 28 evrov na mesec v primerjavi s prejšnjo! 340 evrov na leto!
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
732
296
63
Jst pa imam po dobrem tednu uporabe zaenkrat slabo izkušnjo.

Predno sem šel v tujino (UK) sem si preko portala moj telemach vklopil 24h opcijo za neomejene klice, sms in 1GB prenosa podatkov. V tujini sem imel neke tehnične težave, kličem tehnično pomoč, kjer mi reče, da opcija kao naj ne bi bila vključena. Svetuje mi naj jo vklopim še enkrat preko USSD kode.

Pridem po dveh dneh domov in ugotovim, da so mi v 4ih urah 3x računali za vklop opcije, med posameznimi vklopi pa vseeno računali enote po porabi. Sem vse skupaj predal reklamacijski službi in čakam na odgovor.
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
13.346
1.618
113
124
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Mi je to ostalo v glavi.

25.11 je bilo obvestilo o Krško - Cerkev. Pa je sedaj aktivna. Tako, da bo po mojem aktivna v roku 1 tedna.
Ali ti jo je že indeksiralo - Tržišče?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.