Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Problem je, če na tisti bazni, ki ni elektrike zagotavlja povezavo drugih baznih do centrale. Ker v tem primeru crkne celotno omrežje, ki je odvisno od te bazne.

Kot je rekel borovnica, so na baznih UPS (tja do 4 ure). Sprva delajo tako relejni linki, kot celice. Če je prekinitev dolga pa preventivno izklopijo celice in zagotavljajo relejne linke do ostalih bazjih. Ko zmanjka UPS pa crkne vse
smile-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Elektro Maribor (Obvestila o izklopih za dan):
http://www.elektro-maribor.si/index.php/obvestila-o-izklopih

Transformatorska postaja: MEŠALNICA PP | območje: OE Ptuj
Predviden izklop: 6.12.2015 od 10:00 do 11:00
TP MEŠALNICA PP
Vzrok izklopa: Menjava NN odklopnikov

Transformatorska postaja: KARTONAŽNA TOVARNA | območje: OE Ptuj
Predviden izklop: 6.12.2015 od 10:00 do 11:00
TP KARTONAŽNA TOVARNA
Vzrok izklopa: Menjava NN odklopnikov

Po mojem mnenju je šla ta bazna, ker se mi zdi je tudi priključena na optiko:

NE567
Silkem Kidričevo,
Tovarniška cesta 10,
2325 Kidričevo,
0154728E/462351N/237 m,
03.08.2007

Je pa ta bazna na isti strehi (dimniku) kot Si.mobilova MB012. 100 metrov stran je tudi Telekomova M022.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Nad Silkemom imata bazno postajo tudi Simobil in Telekom, pa nimata izpada 50 baznih postaj.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Možnosti so naslednje:
- če ne delujeta ti dve od s! in tel potem druge bazne dostopajo do centrale preko "backup relejnih linkov". bazne so povezane v krog. Če ena crkne samo ena ne dela. Tako ima Telemach to rešeno v LJ.
- ali pa zaradi teh elektro vzdrževalnih del se ob zagonu elektrike telemachova oprema ni dvignila.

Prej bi rekel, da se je naredila druga opcija. Gledal sem FB od Elektra Maribor pa ni nobenega obvestila da bi pri delih prišlo do komplikacij.

Če pa ne deluje Maribor, potem pa je zagotovo problem pri glavni bazni v MB, ki je priključena na optiko. To pa ne vem katera bi bila. Bi pa lahko bližnji sosed pomotoma presekal elektriko.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Sem 150m zračne linije od te lokacije od Silkema in že cel dan brez problema koristim roaming točno te bazne.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Meni ta telemach postaja komedija. Ko sporočiš, da na Ptuju nimajo signala, ti odgovorijo:

Živjo, nam lahko sporočiš svoje naročniške podatke, ter točno lokacijo, kjer imaš težave, pa bomo preverili.

Se prav butle delajo.
To se pri tušmobilu enostavno ni dogajalo ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.761
6.916
113
Folk preveč komplicira okoli fakin telefona no...so what če ne dela in to na nedeljo...

Hujša panika se povzroča tu, če pade telefon, kot če bi bil izpad elektrike ali vode...verjetno bi nekateri tisto lažje preživeli, samo da telefon dela...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Folk preveč komplicira okoli fakin telefona no...so what če ne dela in to na nedeljo...

Hujša panika se povzroča tu, če pade telefon, kot če bi bil izpad elektrike ali vode...verjetno bi nekateri tisto lažje preživeli, samo da telefon dela...
467716-post_slo.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Folk preveč komplicira okoli fakin telefona no...so what če ne dela in to na nedeljo...

Marsikdo za telefonijo plačuje več kot za elektriko in logično je, da potem upravčeno pričakuje, da mu bo delalo vsaj tako zanesljivo kot imamo elektriko.

Od kar je Telemach kupil Tušmobil gredo njihove storitve samo na slabše, cene pa navzgor.
bonk.gif
.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
978
63
28
Tudi stroma kdaj zmanjka in to kar za nekaj dni/tednov. Na zled si ze pozabil?
Susmobil se Ti je pa res moral konkretno zasrati, da ga ze nekaj tednov tako opevas (v negativi). :)
Lp
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Za elektriko morajo biti do vsake hiše speljane vsaj štiri žice in te povezane z nekim transformatorjem, ta pa z elektrarno.

Vse to je vsekakor vsaj tisočkrat težje zagotoviti kot pa med sabo povezati par baznih postaj s centralo.

Tako, da sploh ni primerjave. Pa kljub temu elektrika "crkne" mnogo manjkrat.

Telemach se mi je pa še najbolj zasral s tem, da mi kljub dodatni naročnini za nacionalni roaming ne omogoči, da bi lahko preko Mobitela koristil enote tudi za internet in MMSe tako kot to lahko koristijo tisti, ki imajo skoraj petkrat nižjo naročnino od mene.

Paketa zamenjati pa ne morem kljub temu, da bi z veseljem plačal 20 evrov za menjavo.

Hkrati so mi pa še lagali, da tehnično niti slučajno ni možno, da bi imel tudi internet preko nacionalnega roaminga in novi paketi so čisti dokaz, da so se mi lepo lagali.

Še dobrih osem mesecev in bom imel boljši paket, na boljšem omrežju in to za vsaj trikrat nižjo ceno kot jo plačujem Telemachu.

Tri od mojih šestih naročnin so že preseljene na Izimobil, preostale tri bodo pa po izteku vezav
bonk.gif
.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Elektrika drugače crkne tudi po 4x na mesec. Pa je to povsem normalno. Če delajo velika vzdrževalna dela je ponavadi izklop tudi med 8 uro zjutraj in 12 uro.

Če delajo operaterji nadgradnje se omrežje ugasne med 23.00 in 4:00 zjutraj.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Telemach je pač imel dve možnosti:
- počasi izvajati zanesljiv upgrade omrežja in uloviti konkurenco po nekaj letih
- iti v "all in" menjavo/nadgradnjo omrežja in ujeti konkurenco v enem letu.

Skratka nekje v sredi 2016 bodo slovenska 3 omrežja tam tam po zanesljivosti, po pokritosti pa bodo razlike zgolj na ravni pokritosti posameznih hiš.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ti kar sanjaj.

Telemach ne bo postavil niti ene bazne postaje, ki bi mu delala izgubo, Simobil pa tudi ne.

Edino Telekom si še lahko privošči, da mu parsto baznih postaj dela čisto izgubo in bo zato še dooolgo, dooolgo imel daleč najboljše omrežje.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.