Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
Hja možno da neki podobnega kot novejši FF in delo z NPAPI, ki je onemogočen oziroma podobno z Cromome in posledično nedelovanje siol TVINa takoj ko so sprejeli novo politiko. Mogoče še omenim delo s certifikati in slo javna uprava. Torej težava s programjem in ne provider.
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Meni delajo vsi Synology appi na telefonu bp, imam enako Telemach mobilno in statiko T2 doma.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik maki3 pravi:
Meni delajo vsi Synology appi na telefonu bp, imam enako Telemach mobilno in statiko T2 doma.

Telefon je Lumia 920 z zadnjim buildom WP10 mobile. Ali je nehalo delovati ravno ob nadgradnjii ne vem. Prej na WP 8.1 je delalo brez problema.

V telefonu Imam samo en APN (Tusmobil), ki se ga ne da odstranit ali urejat in tam je naveden PROXY: 91.185.221.85:8080.
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Ta proxy je pri meni v APNju za MMS, v APNju za LTE je vse prazno. Kaj pa če ustvariš nov APN?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
To proxy je namenjen za MMS, vendar ne poznam WP10, tako da ne vem kako je z nastavitvami tam. Kolikor sem na hitro pogooglal, imajo tudi nekateri v tujini na WP10 narejen ločen APN za dato brez proxya, tako da more bit neka fora.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Gotovo je to problem, ker pred kakima dvema letoma ali več sem mi je zgodilo da appi od Synologiy niso delali, ker je internet promet tekel preko MMS APN. In vse ostalo je delalo normalno, samo appi za dostop do NAS-a ne....

Kakšne so nastavitve za data APN pri Tušmobilu (Telemachu) za Windows Phone? Tista navodila na strani od Telemacha so malo zmedena.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Sem naredil nov APN. In vnesel samo

ime:LTE

brez vsake druge nastavitve. Brez nastavitve za MMS APN

In net dela, app pa ne... Tudi če v brskalniku hočem odpreti moj fiksni IP javi error stran od Squida...
 

Stancek

Pripravnik
25. jul 2011
83
1
6
Slovenske Konjice
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Sem naredil nov APN. In vnesel samo

ime:LTE

brez vsake druge nastavitve. Brez nastavitve za MMS APN

In net dela, app pa ne... Tudi če v brskalniku hočem odpreti moj fiksni IP javi error stran od Squida...



POD APN MOREŠ NAPISATI (INTERNET)
bonk.gif
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Pa ustvari APN "internet", nastavitve imaš v priponki. Če to ni krivec ti pa žal ne morem pomagat....
 

sardo

Zelenc'
2. sep 2008
20
1
3
A lahko kdo, ki ima paket Največ (ali Še več) in dodatno SIM kartico preveri, kaj na obeh karticah izpiše ukaz *123# ?
Meni na dodatni ne izpisuje stanja interneta, EU interneta in EU minut, samo klice in SMSe (ki so pa itak neskončni). Kako na dodatni kartici na hitro preveriti, koliko podatkov je še ostalo?
 

sardo

Zelenc'
2. sep 2008
20
1
3
Hvala za tole. Na osnovni kartici *128# reče, naj vtipkam *123#, na dodatni kartici pa vrne preostale podatke za SLO. Za EU (na paketu Največ) pa ne.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik maki3 pravi:
Pa ustvari APN "internet", nastavitve imaš v priponki. Če to ni krivec ti pa žal ne morem pomagat....

Sem naštimal. In zdaj dela vse, tudi MMS, čeprav nisem nastavitev za MMS vpisal.

Pod Ime povezave sem napisal TM2 (tu je itak vseeno kaj napišeš)
Za "ime dostopne točke": internet
"uporabniško ime": LTE
"vrsta omrežja": IPv4v6 (dela tudi z IPv4)
"Vrsta preverjanja pristnosti": PAP

ostalo sem pustil prazno. Shranil in aktiviral.

Dela tudi MMS, čeprav sem nastavitve za MMS pustil prazne. Če vnesem nastavitve za MMS se točka ne aktivira ampak zadeva deluje. Verjetno pa bi se ob restartu aktiviral Tušmobilov APN, ki pa ima že za internte nastavitve proxiy-a, kar pa je povzročalo težave.

Hvala vsem za trud.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Meni dela brez preverjanja pristnosti.

Očitno dela že če vpišeš samo ime "internet" in "uporabniško ime" LTE (morda še to drugo ni potrebno ampak se mi ne da več s tem ukvarjat).
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.762
6.916
113
Nič ne rabiš vpisovat uporabniškega imena in gesla, samo APN internet, ter proxy in strežniške nastavitve.

Saj če ti ne gre, pokličeš iz drugega telefona na support in grete skozi nastavitve, pa ti bodo točno povedali.

ampak če dela, potem ne mrdat
wink-1.gif
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Nič ne rabiš vpisovat uporabniškega imena in gesla, samo APN internet, ter proxy in strežniške nastavitve.

Saj če ti ne gre, pokličeš iz drugega telefona na support in grete skozi nastavitve, pa ti bodo točno povedali.

ampak če dela, potem ne mrdat
wink-1.gif

Sem zbrisal še uporabniško ime LTE. In dela.

Očitno rabi samo APN z imenom dostopne točke "internet" Vse ostalo je lahko prazno....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.762
6.916
113
Za internet oz dostop do interneta ne potrebuje nič drugega, ja. Za MMS pa še rabi proxy in url strežnika.
 

bondno1

Pripravnik
25. maj 2011
87
0
6
Ima še kdo mogoče primer, če zakleneš telefon na Telekom|Telemach (se pravi da si konstantno v roamingu), se zgodi da napiše da Storitev Telekom ni dosegljiva?
Namreč sem doma ravno na meji kjer imam Telemach signala ene 5%, TS pa polno, in ker nato pogosto preklaplja med TS in TM sem dostikrat brez omrežja. Zato sem poizkusil zakleniti na TS. A ko se peljem v LJ mi naredi zgoraj omenjeno ?!
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.