Ljubljana - brezvezno mesto?

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.149
2.548
113
Črno na belem čas gradnje: Začetek del 2024 :)

p.s. t' stare kline so že pobral. Če so od franca jožefa so vredni več kot vsa dela :)
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.387
3.708
113
ejjjj kje si se pa ti skrival da te ni bilo na spregled?
v gneči:

GaRD7rPXwAE4A9o
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.217
10.561
113
men se kr smilite ljubljančani...po dolgem času naredili en krog, sami tujci aka turisti pa balkan. Epiš.. in ponudba ona sceni olupi turista, itak se ne bo več vrnil. Torej ponudba za en drek za velik denar. Vsi pa te ogovorijo angleško če ne že balkaniš.

V glavnem, lepo se je vrnit na štajersko. Pa bit hvaležen da lahko živiš zunaj te norije.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.688
1.481
113
Emona / Carnium
Ja, tak je...velemesta se hitreje spreminjajo (kot podeželje), na boljše ali slabše. Turisti derejo v najlepše mesto (v kozmosu). V mestih pa je vedno veliko dela ali pa priložnosti za kak "biznis". Če prideš med tednom, v delovnem času, boš še kakega štajerca kje srečal... :evil:

Meni je bil večji šok, ko sem v Dovžanovi soteski srečal Samira. Al pa Ljubišu (Łubi za domačine) v Hrašah pri Vodicah/Smledniku. :zavijazocmi:
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
789
883
93
men se kr smilite ljubljančani...po dolgem času naredili en krog, sami tujci aka turisti pa balkan. Epiš.. in ponudba ona sceni olupi turista, itak se ne bo več vrnil. Torej ponudba za en drek za velik denar. Vsi pa te ogovorijo angleško če ne že balkaniš.

V glavnem, lepo se je vrnit na štajersko. Pa bit hvaležen da lahko živiš zunaj te norije.
Balkan je še vredu proti črnim in rjavim smetem, ki so se pojavile po odpravi pogoja znanja slovenščine za zaposlitev. Mene to še ne najbolj skrbi, ker je te drhali iz dneva v dan več.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.499
2.854
113
v lokalni ostariji
Balkan je še vredu proti črnim in rjavim smetem, ki so se pojavile po odpravi pogoja znanja slovenščine za zaposlitev. Mene to še ne najbolj skrbi, ker je te drhali iz dneva v dan več.

"Smeti" kot jim praviš se trudijo govoriti slovensko s stranko. Res da polomljeno ampak se trudijo. So nasmejani. Prijazni. Ker Balkan pa "sta češ Popit" tudi potrudi se ne postreči v Slovenscini. Ker jim ni treba. Pa tudi kot delavci se kažejo boljše. Ni izsiljevanja, poznavanja samo pravic...
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
789
883
93
Vidim, da se še nisi sprehodil po centru med 8-o in 16-o. Od rjavih jih res nek mali procent dela, ostalo se pa švercajo po trolah pa hodijo po mestu. Od teh, ki delajo (wolt, restavracije) še nobenega nisem slišal govoriti polomljene slovenščine, ampak samo polomljeno angleščino. Od črnih jih pa samo vidiš kako hodijo okoli, dela nikjer noben. Pa sovražno te gledajo pa zgledajo kot, da so člani kakšnih tolp. Pa da ne govorim, kako je šel kriminal gor pa da so zapori prepolni, notri pa pa več kot 1/2 tujcev. Res krasna "kulturna" "obogatitev".
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jest5