Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.539
291
83
Ja pravo razliko med omrežji se bo videlo ko bo Telemach nehal uporabljat roming od Telekoma Slovenije to bo zame prava primerjava
wink-1.gif


Dokler se bodo šlepali na Telekom omrežju se nima kaj primerjat
wink-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.692
154
63
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Zakaj pa jaz nimam problemov? Edino tisti dan, ko je bil izpad.

Meni po izpadu omrežje bolje deluje.

Zakaj se nekaterim to dogaja? Vseh skoraj 600 baznih postaj so nadgradili in jih niso optimizirali. Zaradi tega pa se to dogaja kot se. Telemach bi lahko septembra vklopil na vseh baznih LTE. Imajo samo magično tipko za to. Ampak na žalost je treba vsako celico na bazni nastaviti. Tudi jaz sem bil določene probleme, preden niso omrežje v mojem koncu optimizirali.

Jaz sem na Tušmobilu pogosto imel nerazumljive probleme. Sedaj sem na Bob-u veliko bolj zadovoljen. Problemi so seveda bili narave slabega signala ali brez signala.
To, da imaš možnost preklopa na Telekom, je bolj slaba rešitev. Ker telefon, ne preklopi, dokler ima še malo Tušmobil (Telemach) signala.
Daš ročno na Telekom, pa te začnejo klicariti in buzerirati, da zakaj, kako... Da škoda zame, ker v njihovem omrežju so pa strašni bombončki.
Po odhodu s Tušmobila spet stroški zapiranja računa 12€, pa buzeriranje po telefonu - zakaj si šel drugam? Ja, fantje, ugodnejša ponudba drugje + boljše omrežje...
Odgovor: Da bodo sedaj nadgradili omrežje in bo ultra dobro. Sploh ni vedela, da z nadgradnjo obstoječih postaj na 3G ali 4G še ne vpliva na boljšo splošno pokritost. Seveda potem tudi ni razumela, da se marsikje v Zahodni Sloveniji še vedno ne bo možno človeško pogovarjati po telefonu.

In se strinjam s predhodnikom, paket Več niti po tem kar nudi, ni primerljiv s Špar ali Izi paketom 1500 enot. Ker 120 minut klicev je pač revščina. Nato še slaba pokritost in smo tam, kjer si ne želimo biti. Nato stroški za prehod na drug paket, stroški za odhod, stroški za priklop...
Na Tušmobilu sem prišel s Simobila, bil slaba 4 leta. Na osnovi izkušenj pa, ja, sem vesel, da sem šel drugam.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.692
154
63
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Ja pravo razliko med omrežji se bo videlo ko bo Telemach nehal uporabljat roming od Telekoma Slovenije to bo zame prava primerjava
wink-1.gif


Dokler se bodo šlepali na Telekom omrežju se nima kaj primerjat
wink-1.gif

Hec je, da po zemljevidih kažejo pokritost tudi tam, kjer je ekstra minimalna - beri neuporabna. Pogovor je nejasen zaradi šuma in kratkotrajnih prekinitev zvoka, pogosto tudi "vrže ven".
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.438
422
83
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
In se strinjam s predhodnikom, paket Več niti po tem kar nudi, ni primerljiv s Špar ali Izi paketom 1500 enot. Ker 120 minut klicev je pač revščina.
Neprimerljiv ravno ni, sploh za uporabnike Telemachovih fiksnih storitev, ki so upravičeni do nižje cene paketa. Namreč - za 4€ dodatka dobiš neomejene klice. Se pravi za 10€ (ali 8€) dobiš "neomejen" paket s pol giga prenosa podatkov, kar je za marsikoga vredno razmisleka.

Tehnično gledano lahko tudi vztrajaš pri Več in dodatni paket vklopiš šele, ko / če porabiš 120min. In ga konec obračunskega obdobja spet izklopiš. Za ta šparovne gorenjce
smile-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Glej jst drugače berem..Tko da si ne izmišlujem.. če na to ciljaš
wink-1.gif

Pri tvojih letih se še nisi navadil, da eni jamrajo za brezveze?
Telefon za 50€ pol bi pa radi čudeže
bonk.gif


Mene je pred časom ( beri leto ali dve nazaj ) tudi ven metalo, ko so v moji bližini postavili novo bazno, a ko so jo poštimali, težav ni več.

Dajte malo časa telemachu, da zaključi z vsemi deli.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.099
-869
83
Tlelesmeh - ex fušmobil je cca 10 let za: Si.mobilom ali Telekomom. Ne bo nikoli z omrežjem ali naročniki dosegel isto. Nekateri ko imamo poslovni telefon, si ne izberemo tako zanič omrežja kot je ta Tlelesmeh - ex fušmobil.
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Odvisno kaj ti je bolj pomembno.

Poznam podjetje, ki ima okoli 10 zaposlenih in uporablja Telemach in prihrani na leto 4000 € v primerjavi s Si.mobilom ali Telekomom.

Od vsakega uporabnika je odvisno ali želi biti dosegljiv 99% ali 98% in s tem prihrani lahko na leto več kot 200 €. Vsakemu svoje.

Na Tušmobilu sem 8 let in sem prihranil v teh letih okoli 5000 € (plačujem telefone celi družini + internet). To se pa pozna.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.539
291
83
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Glej jst drugače berem..Tko da si ne izmišlujem.. če na to ciljaš
wink-1.gif

Pri tvojih letih se še nisi navadil, da eni jamrajo za brezveze?
Telefon za 50€ pol bi pa radi čudeže
bonk.gif


Mene je pred časom ( beri leto ali dve nazaj ) tudi ven metalo, ko so v moji bližini postavili novo bazno, a ko so jo poštimali, težav ni več.

Dajte malo časa telemachu, da zaključi z vsemi deli.

Kakor je Telemach začel dvomim da bo drugače v naslednih mesecih ali letih... In kake se sliši za fiksne storitve kake pokajo dvomim da bodo bolši v mobilni telefoniji..

A da ne govorim da rabijo za prenos števike 1 teden al več tudi to sem zasledil že..
grims-1.gif


Zato raje plačam malo več pa dela tko kot pričakujem
wink-1.gif
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.539
291
83
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Odvisno kaj ti je bolj pomembno.

Poznam podjetje, ki ima okoli 10 zaposlenih in uporablja Telemach in prihrani na leto 4000 € v primerjavi s Si.mobilom ali Telekomom.

Od vsakega uporabnika je odvisno ali želi biti dosegljiv 99% ali 98% in s tem prihrani lahko na leto več kot 200 €. Vsakemu svoje.

Na Tušmobilu sem 8 let in sem prihranil v teh letih okoli 5000 € (plačujem telefone celi družini + internet). To se pa pozna.

In teh 5000 € maš na računu prišparanih al tko govoriš?!?
evil.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Do sedaj sem imel tušmobil signal tam kjer ga simobil nima, tako da ne nakladat kako je simobil oh in sploh, ker je daleč od tega.

Že zelooo dolgo se mi ni zgodilo, da bi bil kje brez signala, pa imam ročno nastavljeno na tušmobil in mi ne preklopi na mobitel.

Tak, da ne vem v kakih rovtah ste, ko ni signala ali kake čungalunga telefone uporabljate.

Za fikusa vemo, da ima čungalunga telefon.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.692
154
63
@popotnik, na avtocesti med Ajdovščino in Novo Gorico res zmanjka signal, vmes pa je na meji, da je pogovor komaj mogoč. Da ne govorim, kako je to moteče, če se s tem srečuješ dnevno.
Pri ostalih dveh operaterjih temu ni tako. Govorice o slabšem signalu vsaj v zahodni Sloveniji res niso iz trte izvite. Bloška planota je imela Tušmobil signal še do pred kratkim = zero. Tudi sedaj je komaj uporaben.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.539
291
83
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Do sedaj sem imel tušmobil signal tam kjer ga simobil nima, tako da ne nakladat kako je simobil oh in sploh, ker je daleč od tega.

Že zelooo dolgo se mi ni zgodilo, da bi bil kje brez signala, pa imam ročno nastavljeno na tušmobil in mi ne preklopi na mobitel.

Tak, da ne vem v kakih rovtah ste, ko ni signala ali kake čungalunga telefone uporabljate.

Za fikusa vemo, da ima čungalunga telefon.

Ne govorim da ni signala... Govorim o tem da maš signal pa ti zadeva ne deluje kot je prenos podatkov če pa že pa dela počasneje kot polž..

Bomo videli sam kak Telemach se lotil dela ne kaže dobro
wink-1.gif


In v keri besedi sem hvalil Si.mobil prov v nobeni... Samo sem napisal da plačam raje več pa dela tko kot pričakujem nisem omenjal operaterja splohh
grims-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In pod tvojimi posti je napis: Si.mobil imam XYZQ dni.
wink-1.gif


Sam sem na Tlelemachu pet dni. Prej sem par dni testiral po Pohorju in mi je moteče ker ko preklaplja med Tlelemach in Tlelekom si po par 10 sekund "v temi". Pa sem vseeno šel k njim. Sedaj čakam, da me BOB spusti k njim še s staro številko.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Kaj je zdaj to neko merjenje kurcev tehnikov različnih operaterjev?

Meni pa še kar niso prenesli cifre! Baje da bo do srede. :/
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:

Na Tušmobilu sem 8 let in sem prihranil v teh letih okoli 5000 € (plačujem telefone celi družini + internet). To se pa pozna.

Imas pa izgleda veliko druzino... ali pa je ta zelo zapravljiva
smile-1.gif
Ce izracunam, bi me v treh letih vse skupaj za telefonijo, mobilni in fiksni internet in se TV (IP TV + kabelska) prislo okoli 4.500 € ... Ampak to je res vse... mobilna telefonija, mobilni internet, kabelska TV in IP trojcek (IP fiksni telefon, fiksni internet in IPTV)...
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.539
291
83
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Kaj je zdaj to neko merjenje kurcev tehnikov različnih operaterjev?

Meni pa še kar niso prenesli cifre! Baje da bo do srede. :/

Po čem sklepaš da sem zaposlen pri operaterju?
smile-1.gif


nesmeš nič napisat da te nekdo ne obtoži da delaš pri mobilnem operaterju
bonk.gif
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.099
-869
83
Imej samo ročno na Tlelesmech - ex Tušmobil omrežje, pa pojdi po celi Sloveniji, se ti bo pokazalo realno stanje omrežja. To kar vidiš na njihovem zemljevidu odbij cca 30 %, jaz, hvala ne. Niti zastonj ne. To še cigan nebi vzel. Se pa strinjam z @Deky_
 
Nazadnje urejeno:

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.099
-869
83
Jaz nimam veze z nobenim operaterjem, uporabljam poslovno telefon, in omrežje uporabljam tako simobil kot telekom omrežje, ki je, se ve koliko boljše. Preveč hvalite Telemach - ex Tušmobil omrežje, ki pa to ni, še deleč od dobrega. Res pa, da se izboljšuje, ki pa bo čez x let boljše - ne pa najboljše, do takrat pa.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.