Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
D3GO in Unifi je možen samo na paketih Več.
Za to dvoje mi je popolnoma vseeno.
Kaj je z gostovanjem v Telekomovem omrežju s paketi Premium? Alij bodo paketi Premium izenačeni s paketi Več?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.448
342
83
34
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
OK sem naivno mislil, da komu naredim uslugo pa očitno iz tega kruha ne bo drobtin.

Časi, da boš na telefonu zaslužil 100€ so mimo. V zadnjih letih se je prodajalo aneks +40€, pa še to ni šlo z lahkoto. Jaz sem ti ponudil +50€, po mojem mnenju je to korektna ponudba.
confused-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Itak, ampak v prosti prodaji skeširat 900€ za novega ajfona je vseeno drugače, kot vsak mesec 30 za 2 leti.

Noben normalen ne prvega ne drugega ne bi naredil.

Sploh, ker ravnotako s Kitajske dobiš boljše telefone že za 200 evrov.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Uporabna_Stran pravi:
Čaki no, ne smeš mu zameriti, Telemach je trenutno pri 90% LTE pokritosti Slo prebivalstva, on je lahko v tistih 10% (tudi jaz sem
smile-1.gif
)

Lubi bog ne tako nakladat.

Še GSM 2G pokritost niti slučajno nimajo 90%.

Že 5-10 km zračne linije iz Lj, ti najdem ogromna področja brez njihovega 2G omrežja....
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
No sam sem pa končno našel prvo pozitivno zadevo odkar je Tušmobil prevzel Telemach.

Za redno plačevanje preko trajnika so mi končno nehali zaračunavati dodatnih 30 centov mesečno
cheer.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Uporabna_Stran pravi:
Čaki no, ne smeš mu zameriti, Telemach je trenutno pri 90% LTE pokritosti Slo prebivalstva, on je lahko v tistih 10% (tudi jaz sem
smile-1.gif
)

Lubi bog ne tako nakladat.

Še GSM 2G pokritost niti slučajno nimajo 90%.

Že 5-10 km zračne linije iz Lj, ti najdem ogromna področja brez njihovega 2G omrežja....
Pokritost prebivalstva z gsm je 99,30%, z umtsom pa 99,35%. Prva dva imata gsm 99,7 in 99,6%.

Pokritost ozemlja je med 80 in 85%. Prva dva imata okrog 85%.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
OK sem naivno mislil, da komu naredim uslugo pa očitno iz tega kruha ne bo drobtin.

Časi, da boš na telefonu zaslužil 100€ so mimo. V zadnjih letih se je prodajalo aneks +40€, pa še to ni šlo z lahkoto. Jaz sem ti ponudil +50€, po mojem mnenju je to korektna ponudba.
confused-1.gif

Nisem nič o tebi govoril, so bili drugi pri besedi.

Odkrito povedano bi najraje en telefon ranga 10-15€ na paketu še več. Sem mislil, da če seštejem obroke + delimo 50€ na pol je to to, ampak sem pozabil, da se v Slo nekateri dejansko iz nuje preživljajo tako, da jemljejo telefone na obroke in jih prodajajo z zgubo, da imajo za "kruh in mleko".
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Itak, ampak v prosti prodaji skeširat 900€ za novega ajfona je vseeno drugače, kot vsak mesec 30 za 2 leti.

Noben normalen ne prvega ne drugega ne bi naredil.

Sploh, ker ravnotako s Kitajske dobiš boljše telefone že za 200 evrov.

Daj me razsvetli prosim, ker sem v dilemi.
Tudi jaz iz principa nebi dal za telefon več kot 200€, ampak iPhone mi "špila" že četrto leto, edino menjal baterijo za 10€. Sem mislil, da bo cena šestki padla ko pride 6S, pa sem se seveda zahebal.
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Pri meni kaže za vse pakete za nekaj telefonov enako ceno. Nisem pa pogledal vseh. Samo za mojega, ki sem ga vzel 1. dan (Huawei P 8 Lite), so bile takrat v različnih paketih različne cene. Danes stane v vseh paketih enako (glede na internetno stran).

Koliko bi pa dal za ta telefon?

Sem ga ravno včeraj dobil v zamenjavo za moj stari telefon, ki ga niso uspeli popraviti in me že takoj moti, da nima standardne sim kartice in, da se ne da vzeti ven baterije.
Pa še spodnje tipke ima ravno obratno postavljene kot jih imajo ostali androidi...

Za ene 250 evrov ga takoj prodam.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
En mesec nazaj sem nečakinji kupil s Kitajske Mlais M7 za 200 evrov s carino vred.

Po lastnostih praktično čisto v vsem krepko poseka iphone 6 za jurja.

Zdaj gledam, da je še boljši Ulefone 2 ravnotako za dobrih 200 evrov s carino.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Uporabna_Stran pravi:
Čaki no, ne smeš mu zameriti, Telemach je trenutno pri 90% LTE pokritosti Slo prebivalstva, on je lahko v tistih 10% (tudi jaz sem
smile-1.gif
)

Lubi bog ne tako nakladat.

Še GSM 2G pokritost niti slučajno nimajo 90%.

Že 5-10 km zračne linije iz Lj, ti najdem ogromna področja brez njihovega 2G omrežja....
Pokritost prebivalstva z gsm je 99,30%, z umtsom pa 99,35%. Prva dva imata gsm 99,7 in 99,6%.

Pokritost ozemlja je med 80 in 85%. Prva dva imata okrog 85%.

To drži kadar se človek priklopi na omrežje Mobitel pa še oni imajo ogromno nepokritih območij.

Telemach po mojih izkušnjah normalno deluje na cca polovici ozemlja Slovenije.
To, da imaš minuto švoh signal potem pa še to ne, zame ni pokritost.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
To, da imaš minuto švoh signal potem pa še to ne, zame ni pokritost.
Sam uporabljam omrežje že od leta 2007 in teh težav nimam. Sam imam že od leta 2010 telefon na Tušmobil/Telemach only omrežje.

Drugače so bile že meritve in je dokazano, da je Tušmobilovo/Telemachovo omrežje boljše od prvega omrežja v Nemčiji (pokritost, prekinitev klica, ...).

Da ne govorimo, da Telemach uporablja na vseh UMTS baznih na 900 in LTE bazne na 800 ima boljšo pokritost kot Telekom, ki uporablja na UMTS 2100 in LTE po večini 1800 MHz (čeprav jih ima Telekom več). Zaradi tega je Telemachovo omrežje precej bolj user friendly kot če si na Telekomu.

Telekom ima po pokritosti najboljše GSM omrežje, ampak najslabše UMTS omrežje. Si.mobil ima najboljše UMTS omrežje na podeželju, Telemach v mestih (edini UMTS 900). Trenutno ima najboljše LTE omrežje na podeželju Si.mobil, v mestih pa Simobil in Telemach.

Najboljše hitrosti prenosa podatkov dosega Telekom, sledi Si.mobil in na zadnjem mestu Telemach.
 
Nazadnje urejeno:

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Hvala za super info, SvetIdej!

Verjetno že v ponedeljek prvič v skoraj 20 letih šaltam operaterja.
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Dare1 pravi:
Očitno so težave! Danes sem klical punco 5x, od tega je imela samo 1x zabeležen klic 12.07 - takrat je meni zvonilo, a po ene 30s reklo, da številka ni dosegljiva.

A na drugo možnost pa nisi pomislil.
Recimo, da je bila punca z ljubimcem, ko si jo klical je rabila 30 sekund, da ji je končno uspelo izklopiti telefon nato pa ni bila več dosegljiva
evil.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.448
342
83
34
Včeraj sem se spomnil, da imam kolega, ki dela na TM in mu povedal za težavo z LTE-jem. Povedal mi je samo to, da je poslal en mejl in zadeva danes dela. Očitno je problem samo v nesposobnem/lenem kadru tehnikov.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Tudi sam sem na Tušmobilu že ene pet let, ker sem gledal samo na ceno.

Poleti me je pa dobila ena dolgotrajna močna nevihta in sredi gozda dve uri nisem mogel nikogar poklicati(niti noben mene) niti pogledati stanje vremena za naprej sem pa ugotovil, da je vse kaj drugega bolj pomembno kot par evrov razlike v ceni.
Potem sem se bebec končno spomnil, da poskusim še z mobitelovim omrežjem, kjer sem vsaj poklical lahko kje sem in zakaj me še nekaj časa ne bo domov.

Zdaj, ko razlike v ceni sploh niso več tako velike oziroma je celo daleč najcenejši Šparov paket 1500 na celo Telekomovem omrežju pa sem krepko začel gledati kako mi kakšno omrežje dela.

Dejansko me zanima samo signal in mi dol visi za kak lte...
Mobitel ima pri meni večino časa dela dve do tri črtice, crkne mi res samo izjemoma kdaj, celo z eno črtico se da normalno pogovarjat.

Simobil mi neverjetno niha od pet črtic do ničle v parih metrih razlike, prekinja že pri treh črticah. Moram pa reči, da se je v zadnjega pol leta na mojem območju kar lepo približal Mobitelu, LTE mu pa dela celo daleč najbolje.

Tušmobil oz. Telemach mi crkne že sredi naselja, izven naselja niti še ne pridem.
Čeprav imamo šest naročnin pri Telemachu in imam celo opcijo za uporabo Mobitelovega omrežja pa nisem vreden, da bi mi dodali še podatkovni prenos v omrežju mobitel tako kot ga imajo vsi novi paketi vključno z najcenejšim.

Še deset mesecev in Telemach centa ne dobi več od mene in mojih domačih.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.