Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.764
6.918
113
Za kakšno resno poskakovanje po naravi je seveda edina pametna izbira satelitski telefon in ne GSM omrežje.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Dare1 pravi:
467716-post_slo.gif

Pa itak sem najprej na to pomislil.Saj zato pa sedaj s plavim očesom okrog hodi
bonk.gif

Še dobro, da nisi naredil kaj hujšega
uf-1.gif


Kakšne zlate čase smo imeli, ko še ni bilo mobilnih telefonov
cool-1.gif


Za dve ure si zlahka šel po svoje brez nadlegovanja in sledenja....
smirk-1.gif
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Včeraj sem se spomnil, da imam kolega, ki dela na TM in mu povedal za težavo z LTE-jem. Povedal mi je samo to, da je poslal en mejl in zadeva danes dela. Očitno je problem samo v nesposobnem/lenem kadru tehnikov.

Leni ne, ampak se trenutno sili kader tehnikov iz Telemacha med tehniki Tusmobila, ki to delo opravljajo že od samega začetka in še dosti prej, medtem ko ti, ki se silijo, so začeli to reševati od septembra dalje
grims-1.gif
.

Zakaj to ne pride direkt do tehnikov Tušmobila, ampak se gleda da to rešuje najprej tehnik Telemacha je pa potrebno iskati v tem, da se nekdo boji za svojo rit, da se ne dokaže, da več ni potreben
grims-1.gif
.

Ne gre pozabiti, da so tehniki Tušmobila osposobljeni in znajo reševati vse težave s storitvami s katerimi se je in se še ukvarja Telemach, poleg seveda svoje primarne naloge vezano za mobilne storitve.

Tehniki Tušmobila še pred prevzemom so reševali in bili help desk še za EVJ (kabel) in Tuš Telekom (ADSL in IP).

Tako, da Telemach ima ideje, vendar na žalost nimajo adekvatnega kadra pri odločanju in organiziranju zamišljenih idej na način, da to deluje 100%. Tušmobilovci se trenutno ne vmešavajo, kolikor bi se lahko, puščajo jih naj mal plavajo
grin1.gif
.

In če se še tu vmešavajo še "tehniki" iz Srbije, potem je rezultat ta, ki si ga ugotovil. Kaj pomeni tehnik iz Srbije, pa je dovolj, da se pogleda EPG na TV in D3GO aplikacija, naspram enega T-2, pa bo vse jasno.

Kolobocije bodo kar trajale, če ostane tako kot je.

Rešitev, zadeva mora preiti v roke novega večjega igralca na svetovnem trgu, ki ne bo bil investicijski sklad, do takrat pa tako kot je.

Lp.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Ne mores pricakovati da ti zastonj dajo, kar ti po nobenem podpisu pogodbe ne pripada. Ce pa slucajno ti dajo bi moral pa od srece v zrak skakat.

Ti moras zal razumeti da je celotna politika in nacin delanja dobicka tusmobila deloval na principu vsakoletnega cenenja paketov, kar so poceli ene 5 let vedno znova in znova cenejsi paketi, da pa ne bi z cenejsimi paketi prevec kanibalizirali prihodka obstojecih uporabnikov so pa z aneksi in stroskem menjave paketov malce podrazili prehod obstojecim narocnikom. Novi vec paketi so zadeli ob sam dno cenovnega ranga ceneje vec ne bo slo, tako da te politike je zdaj konec. Sledijo najverjetneje paketi, ki za enako ceno ali kak euro vec ponujajo se kaj vec tujine vkljucene in podobne fore. Ampak to bo cez pol leta ali eno leto, zaenkrat ni konkurence tem paketom.

Mene najbolj prizadane, da imajo novi naročniki trikrat cenejšega paketa brezplačno vključen nacionalni roaming tudi za podatke, jaz, ki plačujem trikrat več in imam celo opcijo za nacionalni roaming imam pa blokiran/plačljiv nacionalni roaming za podatke.

Tako grdo do starih naročnikov se je dolgo obnašal Simobil in sem spokal, zdaj bom pa še od Telemacha.

Samo upam, da Špar mobil ni muha enodnevnica, ker ima ponudbo natančno po mojih željah.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Za kakšno resno poskakovanje po naravi je seveda edina pametna izbira satelitski telefon in ne GSM omrežje.

A 10km iz Lj. bi moral imeti satelitski telefon?

Bazno postajo so postavili čisto blizu mene ampak sredi kamnoloma potem imajo pa lepo teoretično pokrito celotno območje, praktično pa omrežja ni.

Šlo se jim je samo, da se pokrije avtocesta, za par sto nas, ki živimo malce stran jim pa pač dol visi.

Deset mesecev bom že še zdržal.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.133
350
83
Goriska
Za kaksno resno uporabo zal telemach resnicno se ni in jim se veliko manjka, da se priblizajo ostalima dvema, ce sploh kdaj...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.764
6.918
113
its a freaking mobile phone provider, ne vem kaj hočete iz tega naredit?

Za poslovno uporabo so pa pač namenske zadeve, če želi človek biti dosegljiv vedno in povsod, za navadne smrtnike je pa čisto dovolj če kdaj ne dela.

Al smo prišli tako dalče, kot družba, da bomo zaradi mobilnega telefona na glavo padali, če ne bo delal?
 
22. jul 2007
13.352
1.620
113
124
To je res, po drugi strani ko pa stvar najbolj potrebuješ takrat ponavadi ne dela
wink-1.gif

 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
To je res, po drugi strani ko pa stvar najbolj potrebuješ takrat ponavadi ne dela
wink-1.gif

Točno to se je poleti naredilo meni, v lepem vremenu sem šel na dolg sprehod po gozdu, ko sem bil ravno na drugi strani hriba se je začela delati huda nevihta in nisem mogel nikogar poklicat, da bi prišel pome(ene 15 minut vožnje).

Potem sem si našel eno res zasilno zvetje tri, štiri ure je pa okrog mene treskalo, padale veje, drevesa...

In to samo zaradi kak evro cenejše mesečne naročnine, če ne prej v takih trenutkih vidiš, da je najbolj bistveno omrežje šele potem vse ostalo.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
To je res, po drugi strani ko pa stvar najbolj potrebuješ takrat ponavadi ne dela
wink-1.gif

Točno to se je poleti naredilo meni, v lepem vremenu sem šel na dolg sprehod po gozdu, ko sem bil ravno na drugi strani hriba se je začela delati huda nevihta in nisem mogel nikogar poklicat, da bi prišel pome(ene 15 minut vožnje).

Potem sem si našel eno res zasilno zvetje tri, štiri ure je pa okrog mene treskalo, padale veje, drevesa...

In to samo zaradi kak evro cenejše mesečne naročnine, če ne prej v takih trenutkih vidiš, da je najbolj bistveno omrežje šele potem vse ostalo.
A nacionalni roaming ni delal? Če že Telemachovo omrežje ni delalo, zakaj ni Telekomovo? Če smo že pri tem
evil.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A je kdo opazil, da primerjalnik telefonov na Tlelemachovi strani je kr neki. Odvisno kam postaviš telefon v primerjavo pa imaš vedno drugačne podatke.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Do takrat tega roaminga niti nisem kaj dosti uporabljal, prenosa podatkov nima in zato ne morem nastaviti na samodejno iskanje, sem bil pač nedosegljiv, zgubljati čas s stalnim iskanjem omrežja se mi pa tudi ne da.

Tako se sploh nisem takoj spomnil nanj ampak šele čez kakšno uro, da sem vsaj domačim lahko sporočil kje sem.
Še vedno pa nisem imel prenosa podatkov, da bi lahko pogledal kaj točno se dogaja in koliko časa bo trajalo.

Zdaj vidim, da se človeku vedno lahko kaj pripeti in smisel mobilnega telefona je ravno v tem, da lahko takoj koga pokličeš.

Preden se kdorkoli naroči na kateregakoli operaterja naj vsaj kak teden prej testira, če omrežje dobro dela na območju kjer živi, ker potem, če se še vežeš, si za dve leti mrzel in nimaš druge kot se pritožiti na tramvaj komando ali pa si olajšati dušo na forumih
evil.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Sploh ne vem zakaj jim je bilo treba zbrisati Tušmobilovo vsaj za silo OK spletno stran.
Samo ime bi spremenili ostalo pa pustili pri miru, tako so pa vse delali na novo in prav vse poslabšali.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik fikus pravi:

Točno to se je poleti naredilo meni, v lepem vremenu sem šel na dolg sprehod po gozdu, ko sem bil ravno na drugi strani hriba se je začela delati huda nevihta in nisem mogel nikogar poklicat, da bi prišel pome(ene 15 minut vožnje).

Potem sem si našel eno res zasilno zvetje tri, štiri ure je pa okrog mene treskalo, padale veje, drevesa...

In to samo zaradi kak evro cenejše mesečne naročnine, če ne prej v takih trenutkih vidiš, da je najbolj bistveno omrežje šele potem vse ostalo.

To ni krivo omrežje, ampak kitajska "jajca", ki jih kupuješ za 200€
evil.gif

Nabavi si spodoben telefon in pusti te kitajčke in ne boš več imel problemov.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A mi poveš za kak telefon, ki ni vsaj v 75% Kitajski?

Sicer sem imel pa takrat še Nokio C7-zdaj jo imam spet, ker tako ogromnih 5,5 in več inčnih ceglov enostavno ne morem prenašati naokrog, pa še Garmin z AdriaTopo karto na njem večinoma ne dela in se lahko še kje izgubim
smirk-1.gif
,
prenosa podatkov iz mobitelovega omrežja za kak google maps mi pa škrtuhi ne odobrijo, čeprav imam vključeno opcijo za nacionalni roaming
10.gif


Kitajski Mlais M7 sem pa testiral in lovi celo za ene 10% bolje kot stara Nokia C7 tako, da žal ni kriv telefon.
Ravno kak mesec nazaj je prišel en do mene in klel čez iPhone za jurja, ki mu ni lovil
cool-1.gif


Živim v majhnem kraju pod hribom in se operaterjem bolj kot ne je be za nas.
Tušmobilova bazna postaja pa je še najbližja nam in bi teoretično moralo loviti najbolje pa žal ne, ker so jo velemojstri postavili točno za kamnolom
bonk.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.