Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.448
342
83
34
200€. Služba in privat. Ampak to nima veze.. 1 ali pa 100 aneksov. Storitev, ki jo reklamirajo in jo plačuješ, morajo zagotavljati. Če bi priznali, da je napaka na njihovi strani in mi zagotovili, da delajo na odpravljanju se sploh ne bi jezil. Tako pa mi dajejo odgovore kot kakšen alterjevec, ki med šihtom nima druzga dela kot trollat po forumu.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tudi pri meni na Moj telemach javi isto napako:

Ker nimate pravic za upravljanje s svojim računom, prikaz e-računov ni mogoč. Za dostop do prikaza e-računov vam mora nosilec naročniškega razmerja dodeliti status za upravljanje s temi pravicami.

Dovoljenje
Vaš uporabniški račun ne more dostopati do razdelka z računi.

p.s.
Kaj so še komu zaračunali gostovanje ( klice v tujino ) čeprav ni klical nikamor v tujino?
Na položnici mi piše, da je bilo za 3 minute klicev in cena 60 centov.
Znesek je majhen ampak glede na to, da imam izbro omrežja na ročno ( v gostovanju nisem bil ) in nisem klical nikamor v tujino mi je vse skupaj malo čudno, zakaj ta postavka na položnici.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
V moj.telemach seznam klicev dela, takbdaclahko vidiš kaj točno zaračunavajo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Evo rešeno, s pomočjo uporabnika Smrkc ugotovila zakaj je gostovanje na računu
smile-1.gif

Ker se je hodilo po tujini konec meseca Avgusta, se je sedaj na tej položnici obračunalo gostovanje, ker niso prišli podatki pravočasno, da bi bili na prejšnji položnici.

Smrkc, najlepša hvala še enkrat za pomoč pri razjasnitvi
nahrung002.gif
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Kvaliteta omrežja Telekom vs Telemach?

Skoraj 20 let že naročnik na Mobitelu oz Telekomu, nikoli nikjer drugje. Gledam da bi združil telefon in tv + internet na en račun. Trenutno imam EU neomenjni pri Telekomu, 3gb podatkov + max 2.9 eur na dan v EU. Vzel bi paket "Še več" ki ima več podatkov doma ampak izvisim v tujini. Je pa tako da nisem ziher kolk mi ta tujina pomeni, koristim redko. Telemachkov paket cirka 10 evrov manj na mesec.

Se splača menjati? Bom kot dolgoeltna stranka Mobiteka nezadovoljen s kvaliteto omrežja?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še ntiæ: Tlelemach ima BREZPLAČNO GOSTOVANJE V OMREŽJU TLELEKOM! Torej je kvaliteta omrežja Tlelemach precej nepomembna. Je pa cenovna politika morilska do samih sebe in drugih in sam pričakujem, da bodo v prihodnosti izravnali cene, kar pa je samo dobro, saj potem lahko odstopiš brez famoznih "kazni" za prestop.

Glede tujine pa je po moje tako, da EU (če ne bo glih razpadla) počasi izenačuje cene vseh storitev doma in v tujini, operaterji se torej prilagajajo s paketi oz. Doplačili na obstoječe pakete.

A ima kdo kakšno željo po novem telefonu in Tlelemachove ponudbe po pošteni ceni? V kratkem prestopam in nimam potrebe po telefonu. Lahko na ZS.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Telefoni so cenejši na trgu v prosti prodaji,kot pri mob. ponudnikih
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.764
6.918
113
Itak, ampak v prosti prodaji skeširat 900€ za novega ajfona je vseeno drugače, kot vsak mesec 30 za 2 leti.
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.676
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Še ntiæ: Tlelemach ima BREZPLAČNO GOSTOVANJE V OMREŽJU TLELEKOM! Torej je kvaliteta omrežja Tlelemach precej nepomembna. Je pa cenovna politika morilska do samih sebe in drugih in sam pričakujem, da bodo v prihodnosti izravnali cene, kar pa je samo dobro, saj potem lahko odstopiš brez famoznih "kazni" za prestop.

Glede tujine pa je po moje tako, da EU (če ne bo glih razpadla) počasi izenačuje cene vseh storitev doma in v tujini, operaterji se torej prilagajajo s paketi oz. Doplačili na obstoječe pakete.

A ima kdo kakšno željo po novem telefonu in Tlelemachove ponudbe po pošteni ceni? V kratkem prestopam in nimam potrebe po telefonu. Lahko na ZS.

Kakega pa misliš vzeti, javi model pa kolko keša
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Gostovanje je res brez dodatnih stroskov v novih paketih "Več"... So pa dodatne omejitve... Vsaj pri podatkovnih povezavah je menda omejena hitrost na 512 kbps... Vsaj tako se je pisalo... Bil je celo link na pogoje, pa ocitno ne dela vec... Na strani pa ne najdem tega podatka...

Novo_pri_Telemach_Mobilu-20151017-114105.jpg



EDIT:

Sem nasel >> http://telemach.si/Binary/427/TM-splosna-brosura_september-2015_mail.pdf

skitched-20151017-114516.jpg
 
Nazadnje urejeno:

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
459
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Gostovanje je res brez dodatnih stroskov v novih paketih "Več"... So pa dodatne omejitve... Vsaj pri podatkovnih povezavah je menda omejena hitrost na 512 kbps... Vsaj tako se je pisalo... Bil je celo link na pogoje, pa ocitno ne dela vec... Na strani pa ne najdem tega podatka...

Novo_pri_Telemach_Mobilu-20151017-114105.jpg



EDIT:

Sem nasel >> http://telemach.si/Binary/427/TM-splosna-brosura_september-2015_mail.pdf

skitched-20151017-114516.jpg

Omejitev je 1 mbit/s...preverjeno pravkar...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Splošni pogoji (objavljeni 05. oktobra 2015) pravijo 1 Mbit/s:

http://telemach.si/Binary/456/Posebni-pogoji-za-narocniske-pakete-VEC.pdf

B: POSEBNA DOLOČILA V ZVEZI Z UPORABO STORITEV
1. Po porabi v paket vključenih količin prenosa podatkov v Sloveniji se najvišja hitrost prenosa podatkov zniža na
največ 64 kbps, prenos podatkov v EU/ZDA pa se po porabi vključenih količin obračuna v skladu s Cenikom. Prenos
podatkov v Sloveniji se po porabi vključenih količin dodatno ne zaračunava. Vključeni klici/SMS iz kategorij storitev
Klici v mobilnem omrežju Skupine Telemach, Klici v ostala omrežja in SMS/MMS ne vključujejo klicev na posebne in
komercialne številke, klicev v tujino in odhodnih in dohodnih klicev v tujini, pošiljanja sporočil SMS v tujini ali v tujino
ali pošiljanja sporočil SMS v donatorske ali komercialne namene. Hitrost prenosa podatkov v omrežju ponudnika
nacionalnega gostovanja (prikaz omrežja TUSMOBIL MOBITEL ali TELEMACH MOBITEL ali znak za gostovanje) je
omejena na 1 Mbps.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Še ntiæ: Tlelemach ima BREZPLAČNO GOSTOVANJE V OMREŽJU TLELEKOM! Torej je kvaliteta omrežja Tlelemach precej nepomembna. Je pa cenovna politika morilska do samih sebe in drugih in sam pričakujem, da bodo v prihodnosti izravnali cene, kar pa je samo dobro, saj potem lahko odstopiš brez famoznih "kazni" za prestop.

Glede tujine pa je po moje tako, da EU (če ne bo glih razpadla) počasi izenačuje cene vseh storitev doma in v tujini, operaterji se torej prilagajajo s paketi oz. Doplačili na obstoječe pakete.

A ima kdo kakšno željo po novem telefonu in Tlelemachove ponudbe po pošteni ceni? V kratkem prestopam in nimam potrebe po telefonu. Lahko na ZS.

Kakega pa misliš vzeti, javi model pa kolko keša
smile-1.gif

OK sem naivno mislil, da komu naredim uslugo pa očitno iz tega kruha ne bo drobtin.

Kaj pa kontra: zamenjam telefon iz telemachove ponudbe v rangu 10-15€ mesečnega obroka po tržni vrednosti za odlično ohranjen iphone 6, 64GB z najmanj 6 mesecev garancije in mojim doplačilom.
cool-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Torej se se "lovijo" glede tega ... Tale pdf ima napisan, da velja od 23.9.2015 ... Tista brosura, ki sem jo jaz linkal pa sicer nima napisano, od kdaj velja... le ob strani pise "september 2015", datum kreiranja PDFja pa je 16.9.2015 ... V tem primeru je sicer sprememba na bolje...
grims-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Verjetno je bil šum med marketingom
smile-1.gif


Splošni pogoji so bili oktobra popravljeni, ker je na začetku (23.9( pisalo i Mbit/s.
smile-1.gif


Hitrost na telekomovem roamingu:

 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
A uporabniki Tusmobila sedaj smo Telemacha ne moremo D3Go uporabljat. Ce je ze kje napisano se opravicujem.
Hvala.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.