Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Tole je že nekaj dni, danes sem želel vklopiti Revolucijo pa ni šlo. Sem le kasneje našel .pdf dokument. Za 7 evrov odlična ponudba...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
So kakšne nove nastavitve za pošiljat mms od kar je telemach namesto tušmobil? Na obeh aparatih ne gre poslat mms ....
 

JackSparrow

Pripravnik
29. apr 2013
253
10
18
Slovenija
Meni normalno dela od nastavitev za tušmobil. Lahko probaš:

INTERNET IN MMS NASTAVITVE
http://mobilna.telemach.si/index.php/navodila/
Internet nastavitve
APN: telemach.net
Uporabniško ime: telemach
Geslo: internet

MMS nastavitve
APN: telemach.net
Uporabniško ime: telemach
Geslo: internet
Strežnik MMSC:http://mms.telemach.net:8002
MMS Proxy: 91.185.221.85
Vrata MMS: 8080
MMSC Proxy: 91.185.221.85:8080
MMS Max Message Size: 614400
DNS Nastavitve: (pustite prazno)

Skupna nastavitev MMS in Internet (Android Jelly Bean)
APN: telemach.net
Uporabniško ime: telemach
Geslo: internet
Strežnik MMSC:http://mms.telemach.net:8002
Posredniški strežnik MMS: 91.185.221.85
Vrata MMS: 8080
MCC: 293
MNC: 70
Vrsta potrjevanja: (Brez)
Vrsta APN: default,mms,supl
Protokol APN: IPv4
Omogoči/Onemogoči APN: APN omogočen
Nosilec: Ni določeno
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.448
342
83
34
Imam zanimiv problem, ki se je začel dogajati par dni nazaj brez, da bi kaj brklja po nastavitvah, ki so pravilne, saj je 2 meseca vse delalo bp. Če je telefon v območju LTE-ja mi ne preklopi na 3g, tako da ko me kdo kliče, mu telefon normalno zvoni, jaz pa klica ne dobim in prejmem sms o nedosegljivosti, čeprav imam vseskozi poln signal. Če izberem omrežni način na GSM/WCDMA vse deluje normalno. Na tehnični podpori zaenkrat še ne znajo ugotoviti kaj bi bilo narobe, čeprav sem jim že javil številke in čas, ko mi telefon ni zvonil. Nadgradnje pri nam so že končane. Zdaj pač ne uporabljam LTE-ja. Moram probati še v kakšnem LTE telefonu..
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Enak problem tudi pri punci, poln signal LTE, telefon pa ob klicu ne zvoni. Problem pri njej je ta, da ne dobi sms-a o nedosegljivosti, zato sploh ne ve, da jo je nekdo klical. Tudi ona je preklopila na gsm/umts in potem dela bp. Telefon je pa Nexus 5.
 
Nazadnje urejeno:

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
klemen, če nimaš telefona, ki podpira LTE, pol je najbolj optimalno, če imaš način GSM/WCDMA. Pa tudi sicer je to najbolj "ziher" način, če imaš težave. Dvomim pa, da je to problem omrežja, prej telefona.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.448
342
83
34
Evo, sedaj še na GSM/WCDMA ne dela, pa kako si to oni predstavljajo?
bonk.gif


@dinos77: Iz kje si ti razbral, da moj telefon ne podpira LTE?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik dinos77 pravi:
klemen, če nimaš telefona, ki podpira LTE, pol je najbolj optimalno, če imaš način GSM/WCDMA. Pa tudi sicer je to najbolj "ziher" način, če imaš težave. Dvomim pa, da je to problem omrežja, prej telefona.

Saj ce nima telefona, ki bi podpiral LTE, itak ne more izbrati takega nacina delovanja, da bi se povezoval v LTE omrezje
smile-1.gif
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Imam zanimiv problem, ki se je začel dogajati par dni nazaj brez, da bi kaj brklja po nastavitvah, ki so pravilne, saj je 2 meseca vse delalo bp. Če je telefon v območju LTE-ja mi ne preklopi na 3g, tako da ko me kdo kliče, mu telefon normalno zvoni, jaz pa klica ne dobim in prejmem sms o nedosegljivosti, čeprav imam vseskozi poln signal. Če izberem omrežni način na GSM/WCDMA vse deluje normalno. Na tehnični podpori zaenkrat še ne znajo ugotoviti kaj bi bilo narobe, čeprav sem jim že javil številke in čas, ko mi telefon ni zvonil. Nadgradnje pri nam so že končane. Zdaj pač ne uporabljam LTE-ja. Moram probati še v kakšnem LTE telefonu ..

Tukaj.
Če pa imaš pa poskusi s ponovnim zagonom telefona...
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.448
342
83
34
Ok, v drugem LTE telefonu sem mislil. Izklop je bila prva stvar, ki sem jo poskusil.. Nič, spet kličem na Telesmeh.
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Ponudba paketov je res dobra, se posebaj, ce si Telemachov narocnik, ampak telefone pa imajo drage, kot da so zlati...
Skoraj 200 € drazje kot na Telekomu (S6) ...
bonk.gif

Ima kdo kaksne informacije, ce bodo kaj spustili cene (pa ne mislim za 10-20€, ampak vsaj za 100€...) ali bodo imeli tako navite v nedogled? Ker ce vzames zraven narocnine se telefon, se ti ne splaca it k njim, ker toliko kot je nizja narocnina, placas potem na mesec vec za telefon...
uf-1.gif
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Pri Telekomu je S6 za slabih 20€ na mesec, pri Telemachu pa za slabih 28€ na mesec... Zakaj? A je Telemachov pozlacen?
grin1.gif


Aja, pa slabih 20€ je cena brez bona oz. popusta. V tej tabeli, ki si jo prilepil sta pri Telemachu ze vsteta dva popusta...
Z bonom je celo 11€ na mesec...
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik Flash pravi:
Pri Telekomu je S6 za slabih 20€ na mesec, pri Telemachu pa za slabih 28€ na mesec... Zakaj? A je Telemachov pozlacen?
grin1.gif


Aja, pa slabih 20€ je cena brez bona oz. popusta. V tej tabeli, ki si jo prilepil sta pri Telemachu ze vsteta dva popusta...
Z bonom je celo 11€ na mesec...
Moraš gledati iste pakete z enako mesečno naročnino. Drugače te noben ne sili da vzameš telefon.

Telefon je skoraj vedno ugodneje vzeti v prosti prodaji. Tam je redna cena lahko tudi 200-300 € nižja.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.448
342
83
34
Popoldne mi je zvonilo tudi na LTE-ju, zato sem sklepal, da težava ni v telefonu in šel zamenjat SIM kartico. Edina razlika je, da mi sedaj na telefonu piše Telemach namesto Tušmobil, zvoni pa spet ne, tako da gre telefon na servis.
10.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.